Keresés

Részletes keresés

Kecskeb Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41813

Szerintem 300-700 Ft között valahol. De ez azért környékenként változik...mennyire gazdagok arrafelé és egyáltalán van e kultusza a kecsketej fogyasztásának...

Előzmény: Petyuskám (41808)
lkaresz81 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41812

 

 

Ez a négy leányzó 1 éves múlt. Nem lettek fedezve. Még kapnak 20 dk abrakot naponta, de gondolom már nincs minek.

Elég nekik a széna, nőnek még őszig amennyit kell azzal is, jol gondolom?

 

Hoztam képet  a bandázó kicsikről.

hierholczandi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41811

Nekem elkerekedett a szemem nemrégiben: egy ismerős szerint 800-1000 ft literje a kecsketejnek mifelénk!

Szerintem nem lehet ennyiért eladni háztól. 

Előzmény: Petyuskám (41808)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41810

Én mostanában ahogy jövök ki a kecskéktől fejésből, beleiszok a frissen fejt tejbe. Tudom, nem illik, de nagyon fincsi még melegen, habosan. Mmmm! :)

Előzmény: tyúkanyó49 (41806)
hegefeco Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41809

Pár hónapig még fejheted nyugodtan, ha  a kondíciója engedi. Arra azonban ügyelj, hogy a fel tudjon készülni a szervezete a következő vemhességre. Egy rossz passzban lévő állat nehezen fogan, vagy csak egy gidát fog elleni. Amennyiben minden rendben van vele, akkor fejjed bátran.

 

Előzmény: karak001 (41796)
Petyuskám Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41808

végre esett az eső igaz nem sok 4 mm de a semmitől jobb így este elmaradt a legeltetés.Azt kérdezném hogy aki árul kecsketejet az mennyiért adja mert én adogatok a szomszédoknak és még árat nem mondtam csak viszik még?Én 200ft ot gondoltam egy liter tejért.Még olyan lenne hogy ha valaki benne van a kecskeszövetségbe az mnnyi támogatást kap db on ként mert jövő tavasszal szándékozom belépni?

Xafi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41807

Szia mindenki:)

Igen, Khirke írta, hogy megkeresem, bár én közben intéztem fuvarost (majd megtudja:P). Kecskésedem, megint:) Alig várom...párom füvet akart nyírni, azon a kis darabon, ahol van, szóltam is neki, nem kéne...

Mellékelek egy képecskét:

 

Szilibetyárnak sok boldog szülinapot kívánok :D

És egy csepp OFF, de nem adomoda :P

 

Emlékeztek Ronja kiskutyájára?

Hát, megnőtt, és nem puli a szentem. Eddig négy tenyésztő írt rám, hogy sikerült örökbefogadnom egy Tibeti terriert. Ez egy fésületlen, túra alkalmával készült képecske róla.

Kép:

Szőri a neve, stílususan, Szaffi, Szöszi mellé. Kiskecsón még gondolkodom, de úgyis Szöcske lesz :D

tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41806

Ezek a képek Erdélyben,Zetelakán készültek tavaly.Minden reggel arra ébredtünk hogy a három tarka ott legelészik a ház előtt ahol megszálltunk.Mondtam is hogy megyek fejni ha kell egy kicsi tej a kávénkba:))

Bizony nagyon sok mindent megtapasztalsz majd ha lesz tej a kecskéktől,hogy mennyi finomságot tudsz készíteni belőle,és maga a kecsketejtől hidegen a hűtőből nincs a világon jobb itóka..

Minden faluban vannak rosz indulatú emberek,hidd el,nem csak nálatok.

Csak azt nem tudom hogy a békákat,tücsköket,énekes madarakat hogy tudják elhallgattatni meleg nyári éjszakákon amikor nyomatják ezerrel?!

Egyszer csak megértik a nagyon okosak hogy ez így szép és jó,ettől kerek a világ:))

Előzmény: mazsyné (41805)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41805

hát bocink az nem lesz sajna mert nincs hely kapacitásunk :( sajtot egy évben max 2x tudok venni az is növényi sajt mert az az olcsobb de akkor azonnal felfalják a gyerekek.remélem jövőre amikor már lesz tejci a kecsoktol kitanulom hogy kell kecskesajtot készíteni.soha nem láttam még sajt prést,de meglesem és talán párom tud késziteni majd ha itt lesz az ideje :D helyes boci amugy...jah és ebben a faluban eléggé rosszindulatu emberek vannak.a kutya ne ugasson, a liba legyen csendesebb a gyerekeim ne pancsoljanak a medencébe és a viz a medencéből ne loccsanjon át a szomszédba....mintha cukorbol lenne minden odaát...no komment inkább...

Előzmény: tyúkanyó49 (41804)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41804

Tudod nagyon fáj a szívem hogy egy ilyen országban élünk,ahol akik meghozzák ezeket a rossz döntéseket,kétpofára eszik a kecskesajtot,a házi tyúklevest,libamájat,de hogy ha ezt Te a családodnak is szeretnéd megadni,már törvényt szegsz:(((

Sajnálatos hogy nem szeretnék ha a falu megmaradna falunak,de halvány elképzelésem sincsen hogy akkor milyen kategóriát szeretnének a nyakunkba sózni?

A képekért bocs,tudom nem bocis oldalon vagyunk,de talán ahol készültek remélhetőleg még sokáig,nagyon sokáig megőrzik ezt a varázst.Hogy ne legyek túlságosan off,az uccsó képen ma meeeekklepett azuramalajos  ezzel a sajtpréssel,jelenleg éppen próba alatt:))

Előzmény: mazsyné (41795)
bossver Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41803

Sziasztok!

Kellene megint a segítségetek az eggyik lánykám nem eszik,semmit...:(Inni iszik, de se széne se zöld se mag se semmi nem kell neki ,felfúvódva láthatóan nincs amennyire értek hozzá.Olyan bánatos ,kedvetlen szomorú fekszik nem ugrál ahogy szokott,nem tudom mit tehetnék ,hogy segíthetek vagy hívjak orvost?

Jeditrükk Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41802

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket! Teszek fel két képet a kecskékről, már nagyon beilleszkedtek :)

 

Szeretnék még 1 kislány kecskét vásárolni melléjük (a kisebbik bicebóca, így nem játszópartnere a nagynak), ha van valakinek eladó írjon e-mailt. (expresszről nem merek venni)

 

Még egyszer köszi a segítséget!

Zita

mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41801

most megyek a kiscsajomat lerakom aludni meg valamit enni is kéne...na meg főzni is ....később leszek, addig is szép napot neked is és mindenkinek.

Előzmény: mazsyné (41800)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41800

akkor okéka......majd mondom nekik :D

 

Előzmény: erzsi724 (41799)
erzsi724 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41799

persze,voltak már itt

Előzmény: mazsyné (41798)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41798

elvileg most a hét végén jön meg a kamionról még nem beszéltünk moni sokat dolgozik de szolok neki, jó ez az oldal amit küldtek itt linket mindent a kecsokról regiztem is rajta, van egy hirdetés kameruni törpe ingyen elvihető egy kis gödölye :D de kivág az uram :D:D:D:D mindent nem lehet na :D tudják hol laksz? 

Előzmény: erzsi724 (41797)
erzsi724 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41797

Le a kalappal,te egy talpraesett nő vagy!

a kecskéket kösd akkor inkább hátra valahová,nehogy valamelyik kedves szomszéd,vagy a kutyája kárt tegyen bennük!

Jól vagyunk ,köszönöm,2 rackabáránnyal szaporodott a csapat.Csütörtökön kelnek nekem is csibék,nem tudom milyen eredménnyel.

Vasárnap Monoron vásár,nem jöttök?

Kecskéket legeltetni,amikor csak tudod!Könnyebb is,hogy nem neked kell sarlózni a füvet,meg a kecskének is jó,mozog,napozik,és kiválasztja melyik falatot óhajtja!

Ha sokat vannak kint,az ólat is kevesebbszer kell takarítanod. Kérdezősködj,hátha van a közelben elhanyagolt telek/akár a polármestert is megkérdezheted/azt úgy rendbeteszik a kecskéid,hogy még hálásak is lesznek érte a faluban!

Sajnos először a fákkal kezdenek,csak aztán foglalkoznak a fűvel,de ez csak egy aprócska probléma....

Ha mennek Tarajosék ,szólj,hogy jöjjenek be,küldök könyvet a kecsketartásról!

Előzmény: mazsyné (41795)
karak001 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41796
Köszönöm a dícséretet Maja nevében is :-)
Nem, nem panaszkodom, sőt most már nagyon elégedett vagyok. Amilyen kis csenevész volt az elején mikor hozzám került. A selejtezésen is gondolkodtam, de sajnáltam volna mert szép kecske.
Két éve tartok kecskét, úgyhogy tőgy ügyileg nincs nagy tapasztalatom. Idáig ő ellett nálam, meg a nagy anyám egyszer. Annak óriási tőgye volt. Arról is tettem már ide fel képet tavaly. Sajna idénre üresen maradt, de így is ad most 2,8 lityi tejet. Csak azt nem tudom, nem kéne-e már pihentetni? Tavaly április óta termel nagyüzemben. Remélem valaki választ ad itt a fórumon...
Előzmény: erzsi724 (41794)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41795

hát drága erzsim, ma kaptam egy telefont a polgármestertől hogy ne kössük ki őket a házunk elé legelni mert sok embernek nem tetszik...dehát tehet mindenki egy marha nagy szivességet amig az én asztalomra nem hoznak kaját addig ugy boldogulok ahogy tudok.csinálok róluk fotókat és elmondjátok a véleményeteket.én nem értek még hozzá( naggggggyon kispályás vagyok ) :D de igyekszek mindent megtenni értük.délután készítem a fotot csak keresnem kell memoria kártyát a fényképezőhöz. amugy tarajosnak köszönhetem hogy összejött, mert igazából ő vette magának a bakot és a kicsit csak a szomszédja beleköpött  a dologba és nem tarthatja őket így megbeszéltük ha megvan a tanyája akkor majd 2 gödölyét adok neki vissza és ezek pedig maradnak nálam sőt még elvileg a hét vége felé jönnek és hoznak még egyet.a 7 hónapos lánykát pedig egy csüngőhasúval együtt kaptuk mert a tulajának sajna nem volt ideje tovább foglalkozni velük levágni nem akarták és olvasták a hirdetésem hogy keresek továbbtartásra ingyen elhozható állatokat. szóval igy lett a a coca és a zelma.zizi és zoltán pedig tarajosék álltal.most már teljes a csapat a ház körül. :D coca épp a szomszéd faluban van egy kannál fedeztetés céljából egy malacot kell majd vissza adnom érte és a srácnak is vannak kecskéi nagyon tetszik neki a bakom és az enyémmel lesznek beugrasztva az ő csajosai is ...nem a sajátjával( olyan rossz nem lehet akkor a bakom ) :D nagyjából ennyi.jah és bizniszeltem német óriás nyulakat is, kacsért,libáért csibéért cserébe, azokat meg ugy is én keltetem szóval ingyen lesz :D ketreccel együtt 6 nyuszi. nálad helyzet? hogy vagytok mint vagytok tanácsokat elfogadom :D

Előzmény: erzsi724 (41793)
erzsi724 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41794

Első ellés után ilyen tőgy???Szerintem,ne panaszkodj,úgy sem foglak sajnálni!!!

Teljesen belesáppadtam az irigységbe!

Előzmény: karak001 (41778)
erzsi724 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41793

Kedves Anikó!

Mesélj,milyen kecsketartónak lenni?Képet teszel fel róluk?Örülök,hogy sikerült!!!

Előzmény: mazsyné (41791)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 41792
Előzmény: mazsyné (41791)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41791

sziasztok kezdő kecsketaó lettem és látom irjátok hogy F1, R2 meg ilyeneket ez mit jelent? és ha nekem van bakom is egy szép alpesi mostmár 8 honapos, akkor simán lehet vele fedeztetni? vagy ha esetleg lenne egy weblap amin utána tudnék olvsgatni hogy mi a helyzet ezekkel a dolgokkal azt megköszönném.

Kriszta721 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41790

Erzsi, hívj!

khirke Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41788

Ok, nyisd az ablakot, küldöm. :)

Előzmény: parlagi (41771)
khirke Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41787

A bográcsjelölteket az expresszen 7000-ért hírdetem majd meg, de fórumosoknak odaadom 5000-ért. Amúgy kutya helyett is kivállóak, mert kézből, cumiból lettek nevelve, így már-már pofátlanul szelídek. (szigorúan zárójelben: a sokat vitatott tehéntejen is csak megnőttek valahogy)

Ez persze egy kicsit megnehezíti a bográcsba helyezésüket (na nem a tehéntej, hanem, hogy szinte pacsit adnak), nade az élet kegyetlen... kevesebbet kell kergetni a csórikat, jönnek maguktól... :/

Előzmény: Törölt nick (41772)
dreddy Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41786

helyileg hol?mennyi? írj privátba

 

Előzmény: bingo7 (41785)
bingo7 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41785

Eladó lenne egy 9 hetes fehér R2-es gyönyörű szarvas kis bak 100%-os núbiai apától.  / Az apa Krisztától való. /  és ugyanettől az apától egy 8 hetes szarvatlan F 1-es lány.  Fényképek, az expressz.hu-n.

karak001 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41784
Köszi dícséretet! :-) Pedig ha láttad volna milyen pöttöm volt az anyjuk. Fél évesen úgy nézett ki mint az enyémek 2 hónaposan. Tettem is ide fel képeket régebben. Aztán megtörtént a baleset, és 9hónaposan bekapta a legyet.23 kilós volt akkor, így nagyon aggódtam hogy összeszedi-e magát. Olvastam itt hogy tönkre lehet tenni így egy életre egy anyát.
Mostanra már majdnem beérte a nagy anyámat, és ezek szerint a tőgye is elég szép. Remélem aztán a tejcsi is sok lesz benne. A kicsik most még ki sem tudják szopni. Az egyik tőgyfél szinte tele van mindíg.
Előzmény: kecskefügg (41779)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.06 0 0 41783

azt én is szívesen olvasnám, mert elvitték az összes gidámat, és a sári tőgye szintúgy olyan, hogy alig bírom megkezdeni, most, hogy nappal se szívják le, nem tudom, hogyan lesz...

Előzmény: babuci73 (41775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!