Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13551

Az a baj ezzel a savcsökkentővel, hogy nagy a hozzászokás. Ha elhagyod, azonnal emelkedik a gyomorsav.Sajnos akkor is magnéziumhiányt okoz, ha szedsz mellé Mg-t.Nem tudják az okát!

Nem akarom itt leírni, hova vezet a dolog, inkább olvasd el.Ha beírod a keresőbe, hogy protonpumpa gátló, a tények és tévhitekben megtalálod.Kéne egy jó orvos természetgyógyász, aki lehoz erről a szarról.

Azt biztosan tudom, hogy a szénhidrátokat kell nagyon kerülni.

Most már nem csodálom, hogy gyenge vagy, mert a magnéziumhiány okozza.

 

Nem fog kitörni a nyakad, az nem ilyen egyszerű.

Éjszakára minek a felügyelet? Akkor aludjál!

 

Kutyus! Jobb ötletem nincs, esetleg, hogy felülről felhúzni.Úgy semmi a 10 kiló.

Szerintem a gurulós szerkezettel is meg lehet oldani. Csinálj egy próbát!

 

A légúti fertőzésről szóljál, nehogy gond legyen belőle.

Hát már én is várom, hogy csörögjön a telefonod.☺

Előzmény: Pipike77 (13548)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13550

Beleszólnék mint refluxban járatos egyén. Inkább a PPI, mint a krónikus nyálkahártyagyulladásból eredő fekély és az abból eredő....ki sem mondom. Ezen kivül a felmaródott nyelőcsőből kialakulhat a Barrett, ami megint csak lehet rákmegelőző állapot. Szóval sok választása nincs.

Előzmény: Törölt nick (13532)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13549

Én is drukkolok, hogy megúszd a műtétet!!! Tornázz ezerrel! :)

Előzmény: Törölt nick (13535)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13548

Hát, az orvosok azzal hárítanak, hogy elenyésző a PPI kockázata ahhoz képest, ami akkor történne, ha nem szedném. Mert engem sem hagy nyugodni a dolog, hogy már ennyi ideje szedem :(

Anyukám most talált valami U vitamin nevű dolgot (életemben nem hallottam róla), ami állítólag jó a gyomorprolémákra is, majd megpróbálom azt is.

Magnéziumot szoktam inni, meg most rendeltem D3 vitamint is.

Próbáltam diétázni, az meg már alap, hogy este 7 után nem eszem (11 körül fekszem), de nem jutottam többre. Szerintem az a haláleset annyira leparáztat, hogy félek, ha nem veszem be a PPI-t, akkor fekélyem lesz. És nyilván nem akarok midnen gyomorfájásnál tükrözésre rohanni, az rohadt kellemetlen élmény volt :( Szóval, szerencsétlenkedek a magam módján ezzel is.

 

A kutyusom ugyan keverék, de rövid lábú, hosszú testű, ők is hajlamosak erre sajna. Meg most már elég sok kutyafajta. Azt nem tudom, hogy a 10 kilót egyáltalán megmozdíthatom-e valahogy, tehát felemelni, hátamra venni, húzni magam után fel a lépcsőn...stb. Mert a gurulós szatyor nekem is eszembe jutott, csak nem tudom, azt milyen erővel kell lépcsőn le-fel cibálni, meg ilyenek. Szóval, hogy azt vajon csinálhatom-e.

 

Az is parám, hogy alvás közben ne törjem ki a nyakam...mert szoktam hirtelen fejmozdulatokat tenni, ahoyg fészkelődöm. 

 

Nappalra már alakul a felügyelet, az éjszaka még kérdéses.

 

Jaaa, meg azt is olvastam, hogy fertőző légúti betegség után 3-6 héttel nem javasolt tervezni műtétet. Én most jövök kifelé egy ilyenből (egész pontosan február 12-én kezdődött). Most ha hívnak, magamtól nyilván nem mondanám, mert honnan tudnám, ők meg nem kérdeznék...oylan ijezstő ez az egész. Meg mire műtenek, helytálló lesz még az altatóorvosi vizsgálat? 1-2 hónap múlva? :(

 

 

Előzmény: Törölt nick (13532)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13547

Szia Jukinyu :)

 

Az OGK állítólag jó hely! Engem az Amerikai úti idegsebészeten fognak (OITI). 

A barátomat nem műtötték, teljesen váratlanul, minden előjel nélkül történt :( Pedig fiatal volt, nem dohányzott, biciklizett sokat, stb. És olvastam, hoyg a műtéteknek lehet ez a kockázata. Azt nem írják, menny ideig áll fenn (mikor nyugodhatok meg, hogy már nem következhet be)

Mivel az OITI elég leterhelt, nem nagyon tájékoztattak semmiről. Ezt az oldalt találtam, itt próbálok infókat szerezni:

http://gerinces.hu/gerincbetegsegek/a-porckorong-servesedese-a-nyaki-gerincszakaszon/

 

Nem tudom, az OITI mikor telefonálgat :(

 

 

Előzmény: jukinyu (13531)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13546
Nem az eszembe sem jutott h veszélyes lehet. Akkor a sok szenvedés miatt egy hónap alatt tíz kilót fogytam és én az eredeti súlyomat mondtam be. Hát remélem mond valamit a doki Brigi
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13545

Legközelebb ne kövess el ilyen hibát, nem jó a "túlméretezett" altatás.

Holnap mész a dokihoz a két mr felvétellel, reméljük kiderül az ok.

Előzmény: Andi421 (13543)
Flower2000 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13544

Attól nem féltél, hogy meghalsz emiatt? 

Előzmény: Andi421 (13538)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13543

Igen, jó nagy hülyeség volt, de akkor erre nem is gondoltam.

Igen, jelenleg nyaki porckorongsérv van kettő, egymás alatt, de az alsó ahhoz nem nyúlnának, azt mondta az orvos, az még kicsi, a műtét ami rám várna az egy CV/VI. ant.discectomia+ cage meg lemezt is mondott azt nem írta rá a papíromra. A legnagyobb panaszom a kézfájás és miután a kezemről a leletek sem negatívak nem tudják megmondani, hogy mitől van a kézfájás, a nyakamra gondolnak. Eddig még egy orvos sem mondta meg konkrétan, csak hogy "okozhatja", "lehet". stb. nem tudom milyen orvoshoz kihez menjek aki meg tudná mondani.  A nyakam is minden nap fáj, a vállam is, egész karom. Három éve volt a derekamnál a bal L/IV. discectomia műtét ez egy sima sérv eltávolítás volt, nem volt csavarozás. " L/IV. résből felfelé kiszakadt, igen nagy méretű LIV. corpus mögötti több nagy darabban rupturált porckorongsérvet az intervert rés tartalmával együtt eltávolítottuk". Ez nekem úgy volt, hogy soha az életemben egyszer sem fájt a derekam azt sem tudtam, hogy van derekam. 2012. nyáron három hétig elkezdett fájni, hogy az utcára sem tudtam lemenni, gondoltam idegbecsípődés. szedtem gyógyszer jártam kezelésre elmúlt. Október elején valami addig soha nem tapasztalt módon kezdett fájni, a munkahelyemen csak ülni tudtam állni nem, szerdák már alig tudtam hazajönni a lábamra ráálni nem tudtam, csütörtöki napon arra ébredtem, hogy a bal lábamat a földre letenni sem tudom, és lebénult, teljesen érzéketlen volt iszonyatosan fájt égett pokoli volt. Szokásos konzervatív kezelés amire vittek, mert menni sem tudtam stb. és annyira fájt, hogy azt hittem átmegyek a falon. Derékfájás volt, bal lábfájás, égető fájdalom, nem tudtam aludni, nem tudtam a lábamra ráállni, mert le sem ért a földig, nem tudtam letenni a földre kiegyenesíteni, a földön fekve töltöttem három hetet, mert mondták hogy oda feküdjek, utána bekerültem kórházba egy hónapra infúzióztak, gyógyszereztek közben kiírták a vizsgálatokat ct, aztán MR. Először azt mondták, hogy akkora valami van a gerincemben, hogy lehet, hogy daganat, lehet, hogy sérv. Végül azt mondták sérv, aminek ekkor már örültem, hogy nem daganat és mondták, hogy meg kell műteni, persze azt nem akartam, de mondták, hogy nem kerülhetem el, átadtak az Amerikai úti kórháznak hazamentem pénteken. szombaton már hívtak az Amerikai útról az orvos, akihez kerültem, hogy feküdjek be hétfőn, keddem megműt.  Novemberben megműtöttek, a műtő orvos azt mondta utána, idézem , hogy "akkora krumplit szedtem ki magából, hogy ez világrekord" és hgoy szétnyomta az idegeket.

jukinyu Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13542

Gondolom akkor nem nyaki műtéted volt mivel írod ,hogy most meg a karod fáj.Csináltak MR vizsgálatot.Az első műtétnél milyen beavatkozást csináltak :mik voltak a tünetek?

Előzmény: Andi421 (13538)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13541

Hát ez nem kis butaság volt:-(

Előzmény: GeriSoft07 (13540)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13540

és ha épp emiatt nem ébredsz fel?

"Műtőben megkérdezték a súlyomat és tíz kilóval többet mondtam"

Előzmény: Andi421 (13538)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13539
Soha olyan mélyen nem aludtam mint akkor a nyakműtéttől sokkal jobban rettegek h nem jól sikerúl h rosszabb lesz nem attól fáj a kezem és feleslegesen csinálták bénulás stb.
Andi421 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13538
Nekem a legnagyobb félelmem az volt a műtét előtt h nem altatnak el elég jól és érezni fogok mindent vagy műtét közben felébredek. Műtőben megkérdezték a súlyomat és tíz kilóval többet mondtam . Első műtétem volt . Nálam nulla javulás. Iszonyatosan fáj az egész jobb karom nyaktól az utolsó ujjamig most azonnal mennék boldogan a műtőbe.
Andi421 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13537
Adrienn én csak a gerincműtét utáni állapotomat tudom nekem hónapokig voltak nagy fájdalmaim a nap 24 órájából 23,5-et feküdtem. Pipike adnak a műtét előtt egy bódító ínjekciót nekem műtét előtt 5 perccel adták be nem ís hatott. A műtőből ki akartam jönni vissza akartam menni a szobába a branült kétszer kiszedtem h rosszul van beszúrva a fejemről a sapkát leszedtem kérdezték h ideges vagyok -e mondtam igen és nem akarok műtétet :-) nekem a
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13536

Biztos az utolsó mondatom volt félreérthető, amit Pipikének írtam. Őt teszi stresszessé a várakozás.

Előzmény: jukinyu (13534)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13535

Szia!

Remélem sehol!

Májusban voltam mr-en, akkor még csak protrusiot mutatott, ami kis benyomatot hagy a velőn és a durán.Ezt nem műtik! Csak ha szép nagy sérv lesz a kiboltosulásból.

A tünet nem kicsi (főleg lapocka, hát ) ezért csináltatok majd egy mr-t. Majd kiderül mi változott tavalyhoz képest.

Amíg nem lehet és nem muszáj, addig kihagyom.A muszáj a elviselhetetlen fájdalom lesz, de itt még nem tartok, addig még harcolok a kórság ellen.

 

Egyenlőre Nektek drukkolok, hogy nagyon jól sikerüljön a műtét és végre fájdalom nélkül éljetek.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: jukinyu (13534)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13534

Szia Brigi! Téged hol műtenek?

Előzmény: Törölt nick (13533)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13533

Azt még sehol, senkitől nem olvastam, hogy egy nyaki gerinccel műtőtt hogyan mos hajat.

 

Ennyi nyakas még nem volt a fórumon így együtt.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13532

Juj! Tisztában vagy azzal, hogy mit okoz a protonpumpa gátló? Azt nem lehet ilyen hosszú távon szedni. Ez iszonyú hiányállapotokat okoz. Legalább szedsz mellé magnéziumot? (kalciumot, D-vitamint ?) Ez nem gyomorvédő, ez sav csökkentő. Ha nem zár jól a gyomorgyűrű, akkor a kevés sav is marhatja a nyelőcsövet.

Próbáld meg természetes úton csökkenti a sav mennyiségét, mert ez a vacak megbetegít.

Evés után nem feküdni, kicsit lúgosabban táplálkozni........... 

 

Kutyus!  Sérves? A tacsik szoktak sérvesek lenni.

Vegyél valamilyen hordozót, amibe bele tud mászni és felveszed a hátadra.Vagy valamilyen gurulós szerkezetet, amit felhúzol a lépcsőn. Hány emelet?

 

Megszervezted már a segítséget?

Jó lenne, ha minél előbb csörögne a telefon, mert nagyon stresszessé tesz ez a várakozás.

 

 

Előzmény: Pipike77 (13528)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13531

Kedves Pipike77!Engem az Országos Gerncklinikán műtenek.Ugyanezek a gondolatok járnak nekem is a fejembe.A barátodat ugyanezzel műtötték aki tüdőembóliát kapott?Többnyyire csütörtökön telefonálnak a műtét időpontjáról.

Előzmény: Pipike77 (13529)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13530

Ja, látom kb ugyanazokat írom folyton :)

De tényleg ugyanazoktól félek :(

Előzmény: Pipike77 (13528)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13529

Akkor egy cipőben járunk (nyak, 2 protézis, parázás), csak én még midnig nem tudom, mikor műtenek, egyszer csak hívni fognak :) Ha csörög a telefonom, el szoktam ájulni.

 

Téged hol is műtenek, meg mikor?

Előzmény: jukinyu (13527)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13528

Jaj, igen, teljesen meghatódtam, hogy hiányoltál :)

 

Még nem hívtak a műtét miatt, és még mindig nagyon be vagyok csokizva. Most már attól is, hogy összeszedek valami halálos fertőzést (most terjed szerencsére fb-on erről egy cikk, valaki minden nap megosztja)

Félelmeim tárgya kb. időrendben:  amikor tolnak a műtő felé, a műtét előtti pillanatok, az altatás és maga a műtét, a műtét utáni rész: tudok-e nyelni legalább vizet,  mekkora lesz a fájdalom, lebénulok-e, tüdőembólia (egy barátom abban halt meg kb 1,5 éve), gyomorfekély és halál a fájdalomcsillapítótól (keresztapám abba halt bele), összeszedek-e valami durva fertőzést, mennyire lesznek bunkók a nővérek, mikor tudom ellátni magam, mikor tudom a 10 kilós kutyámat emelgetni (nem lépcsőzhet, ő is sérves), elvérzek-e menstruácókor a clexane injekciótól, amit be tudok-e majd adni magamnak, letöröm-e a saját fejem egy rossz mozdulattal.

Ilyesmik. És akkor még ott a ciszta, amivel ki tudja, mi lesz.

 

Protonpumpa gátlót szedek 2009 óta a gyomromra, most épp Lansoptolt. Igazán egyik sem csodaszer, a negyedik tükrőzésnél is egyértelmű, és nem is enyhe reflux tüneteket fedeztek fel (szétmaródott nyelőcső, ilyesmik). Meg ugye a krónikus gyomornyálkahártyagyulladás. Szóval ha a gyógyzser mellett is ilyen a gyomrom, akkor félek, mit tesz vele a nemszteroid fájdalomcsillapító :(

 

Neked most mik is a terveid a nyakad ügyében?

 

Ki hogy van?

Előzmény: Törölt nick (13518)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.24 0 0 13527

Szia Adrienn79!Hogy érzed magad ?Fáj még mindig?Egyre jobban közeledik a  műtét időpontja annál jobban parázok.Most  nincs fájdalmam itt ott zsibbad a karom de ennyi.Nekem 2db protézist raknak be.

Előzmény: Adrienm79 (13522)
1323333 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 13526

Szia! Igen először ,két alkalommal,edző mutatta meg.Aztán az alapgyakorlatokat kezdtem el otthon.Azért jó,ha nézel videot róla láthatod,mivel a homorítás az alapja a mozdulatoknak,ezáltal erősödik az az izom amit a McKenzivel megnyújtottunk.Nekem is bemerevedett a derekam.hátam.azót nem:).Az már jó ha nincs kisugárzás a lábadba.A derékba kellett hogy koncentrálódjon a probléma.Ez erősítéssel és nyújtással el fog múlni.Csak idő!!!!

Előzmény: portug (13525)
portug Creative Commons License 2016.02.23 0 0 13525

Szia!Sok helyen találkoztam már a kettlebell ajánlással gerincpanaszokra.....Valahogy idegenkedek tőle, a sajáttest gyakorlatokat szerettem mindig, s nem a súlyzósokat, de ez most már kezd érdekelni! Jársz valahova vagy egyszerűen megtanultad a gyakorlatokat és csinálod otthon? na persze nálam ez még távolabbi jövő talán, egyelőre dekompresszió, dekompresszió....Most ott tartok, hogy a lábamba már nem sugárzik, nem fáj, nem zsibbad, tudok gyalogolni és ez nagyon jó...Viszont újra elkezdett a derekam....lehet, hogy nem is veszem észre, és többet ülök, az is lehet, hogy ez a dehidratált porckorong miatti arthrosis....na mindegy, most ez van. Továbbra is marad a tornázás.....

Előzmény: 1323333 (13524)
1323333 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 13524

Sziasztok!

Pozítiv tapasztalatomat szeretném megosztani veletek.Ugyan nekem mr szerint nincs sérvem, akármilyen elváltozásom a lumbális részen, küzdök(küzdöttem) hátammal,lapockámmal,vádlimmal.sokat jártam gyógytornára.Mc Kenzie,hátizomerősítés.Most 1,5 év után egész jól vagyok.Ami most nagyot lendített az állapotomon,az a kettlebell volt,gyógytornász tanácsolta."Profi"tanította be az alapmozdulatokat,kb 3 hete használom,10 kg-os

.És láss csodát 4 órát végigtáncoltam.Ha állapototok megengedi és az orvosotok,gyógytornászotok,én szívből ajánlom.Azt nem tudom a nyakasokra milyen hatással lehet..jobbulást!

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.22 0 0 13523

Kb.most lehet 1 hónapja, hogy műtöttek, így még bőven belefér, hogy ez csak átmeneti.

Gondolom 6 hét elteltével vissza kell menned az idegsebészhez, akkor csinálnak rtg-t.

Ha viszont hosszasabban fennáll a fájdalom, zsibbadás, akkor valószínüleg mr-t is.

Ez egy nehéz időszak.

Előzmény: Adrienm79 (13522)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 13522

Sziasztok!

 

Magam sem tudom, hogy most baj van vagy csak a többektől olvasott átmeneti visszaesés. Szombat óta fájdalmat érzek a mútött csigolya felett. Ott is vannak kiboltosulások és nem tudom ezek fájnak vagy a műtét miatt. Tegnap este ugyanolyan zsibbadás és gyengeség volt a bal karomban mint műtét előtt.

Nem is tudom.. Holnap lesz főorvosi táppénzes felülvizsgálat ráfogok kérdezni az ő véleményére...

 

Többiek??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!