Keresés

Részletes keresés

sanyó86 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 2419

Mostanság 50%ban tarka utódok is kelnek ki! A másik felől pedig 25% vadas és 25% szőke fiókák kelnek ki!

 

sanyó86 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 2418

Az apja tarka volt ezért gondolom hogy tarka hordozó a hím is!

veggie83 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 2417

Szia!

Én nem értem teljesen: a hímed vadas kinézetű, de tarka az egyik felmenője és ezért tarka hordozó?

Vagy vadas tarka kinézetű?

 

 

Előzmény: sanyó86 (2416)
sanyó86 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 2416

Sziasztok! Nekem egy gerlepárom van! A hím vadas( tarka) A tojó szőke ! Mitmondtok melyik utód lesz tarkahordozó?

veggie83 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 2415

A fehér kicsik is ilyenek. :)

 

Én meg nem erőltetem tovább, hogy nem albínó, hiszen nem láttam élőben, pedig akkor tudnám igazán eldönteni. :) Az első képen amit linkeltél, nekem 100%-ra az jött le hogy kizárt az albinizmus. A második kép elbizonytalanított egy kicsit, mert furi a szeme abból a szögből, de a kép is becsaphat.

Egyébként az albínó ritkább, mint gondoljuk. Mindkét szülőben benne kell lenni a génnek, ennek azért elég kicsi az esélye.

 

De mostmár nagyon megnézném őt személyesen, kár hogy nem vagyok pesti. :))

 

Kék kacagóm Krisztiántól :)

 

Előzmény: Springdale (2412)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.19 0 0 2414
Előzmény: Springdale (2411)
capricorn18 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 2413

Nekem a sima fehérek is csupaszon kelnek. Megtévesztő a dolog mert pici korban piros a szem. Én is azt hittem albinók a fehér fiataljaim, de ahogy Klaudia mondta, tényleg besötétedett a szemük később.

Előzmény: Springdale (2412)
Springdale Creative Commons License 2012.10.19 0 0 2412

Szia, köszi szépen :) Írják az általad linkelt oldalon, hogy az albínók csupaszon születnek. Íme egy kép, itt 4 napos volt:

 

 

Nem akarom ráerőltetni, hogy albínó, ezek szerint nem 100%, hogy az. :)

Előzmény: veggie83 (2409)
Springdale Creative Commons License 2012.10.19 0 0 2411

Gyönyörűek, a kékek különösen tetszenek :)

Előzmény: Törölt nick (2410)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 2410

Néhány kép a madaraimról:)

 

 

 

veggie83 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 2409

Én is szóltam az ismerősöknek fb-on hogy lenne ez a 4 szelíd gerle, de nem tolongtak ... :(

 

Azon a képen tényleg másabb a szeme, de kár hogy ilyen féloldalas a szög. Az albínónak rózsaszín az írisze, és piros a pupillája, amit élőben megfigyelhetsz rajta.

 

  (az első képen csak koszos a tubinak a tolla, amúgy fehér)

 

A fehérnek nagyon sok változata van a kacagóknál, a fehér gén domináns, nemhez kötötten öröklődik, a hímek hordozzák rejtve. (ezért akár szőke/narancs párosból is simán lehet fehér, meg bármelyik színből, ha a hím hordozza). A tojó génjeivel együtt kijöhet többféle fehér változat: sima fehér, pink, bikaszemű fehér, hófehér, ál-hófehér.

 

Az viszont igaz, hogy ha a hímed fehér hordozó, akkor több fehér utódnak is kellett volna már születnie. Egyébként még az ivory/elefántcsont gént hordozó egyedeknek is érdekes szemük van, rubinvörös - pettyezett írisszel ... de a pupillájuk fekete, az csak az albínónál piros.

Szerintem napfénynél nézd meg a szemét alaposan.

 

Érdekes gerle egyébként, ez első képen totál más mint ezen a másodikon. :) a fényképező becsaphat ... kicsit elbizonytalanodtam :)

Előzmény: Springdale (2408)
Springdale Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2408

Ez a kép talán szemléletesebb. Ettől függetlenül lehet, hogy nem albínó, de én azt hittem, hogy szőke és narancs szülőktől ilyen színű fióka másképp nem születhet. :) Várom a véleményeket! Meg persze az érdeklődőket. Örülnék, ha a négyes egy helyre kerülne.

 

Springdale Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2407

Igen, így van, és én sem vagyok boldog, de remélem, hogy jó helyük lesz.

 

Akkor szőkék, bocsánat, a kép úgyis mindent elárul :)

A fehér gerlének vörös szeme van, csak a képen nem látszik. A csőre és a lábai is világosabbak, mint a többieknek, ezen felül az első képen látható pár fészekaljából került ki. Gallérja viszont tényleg van, bár az is fehér. Volt már pár fióka, de rajta kívül mindig a szülőkre ütöttek.

Előzmény: veggie83 (2406)
veggie83 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2406

Szia!

 

Sajnálom hogy meg kell válnod a gerléidtől. :( Nagyon szépek, és szelídnek tűnnek, biztos sokat foglalkoztál velük, és jó helyen voltak.

A színek elevezésével ki kell hogy javítsalak.

 

Amiket vadasnak írtál, valójában inkább szőkék ... világosabbak, mint a vadas.

 

És az albínó kizárt, hogy albínó, hiszen nem fényes rózsaszín szeme, nem világos a csőre sem, és mintha látszana a fehér gallérja, tehát a tollazata a fehér egy más árnyalata. Az albínó gént pedig mindkét szülőnek kell hordoznia, hogy az utódon megjelenjen.

 

Így éz ki az albínó: http://kacagogerle.freewb.hu/albino---albino

 

Remélem sikerül őket jó helyre adnod!

 

 

Előzmény: Springdale (2405)
Springdale Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2405

Sziasztok,

 

Sajnos - családi okok miatt - meg kell válnom két kacagó páromtól.

 

- Vadas hím, narancs tojó (3-4 évesek)

 

 

- Vadas hím, albínó tojó, (2 évesek) utóbbi a fentiektől, tehát egyikük albínó gént hordoz

 

Mindkét pár kézhez szoktatott. Jelképes összegért átvehetők Budapesten és környékén megbeszélés szerint. Akad még valami vitaminkeverék és fürdősó is, azt is odaadom, én már sajnos nem tudok velük mit kezdeni.

 

E-mail: springdale kukac freemail.hu

 

 

Bobijoe Creative Commons License 2012.10.12 0 0 2404

Sziasztok! Gyémántgerléim kicsit megszaporodtak így cserélném őket más egzotikus galambra,esetleg eladnám!Akit érdekel ide írhat.Üdv:Bobijoe

veggie83 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2403

Szia!

 

Főleg viselkedés alapján lehet megkülöböztetni őket, de nem mind1, hogy egyedül, párban, vagy kolóniába vannak tartva a gerlék.

De általánosságban elmondható, hogy a hímek sokkal többször kacagak és turbékolnak, felfújt beggyel hajlongva udvarolnak. A tojók csendesebbek.

Itt van néhány segítség:

 

a nemek megkülönböztetésről, udvarlásról:http://kacagogerle.freewb.hu/tenyesztese

 

a kacagásról és turbékolásról:http://kacagogerle.freewb.hu/hangok

 

a viselkedésükről:http://kacagogerle.freewb.hu/viselkedese

 

 

 

Előzmény: laci0727 (2402)
laci0727 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2402

Sziasztok valaki tudna segíteni hogyan lehet megkülönböztetni a fiú és lány kacagógerléket?

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2401

Eladó a képen látható két zárt gyűrűs narancs szinű kacagó gerle.

Karcagi kiállításon voltak a hétvégén. Mindketten 86 pontot kaptak. Bírálati lapot is adom hozzájuk.

Egyikük 100% hím. 

Érdeklődni a dorika882@gmail.com címen lehet.

NS68 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2400

gerléim, összeengedtem mindet

veggie83 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2399

csak néhány kép

 

   

 

 

 

Az alsó 2 képen levendula színváltozat van. :)

veggie83 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 2398

Ja értem, hogy nem kihívás ... akkor az ibolyanyakú nélkül próbálj kihozni ibolyanyakút, az jó kis feladvány. :)

Nekem van egy mandarin gyöngyös x világos hamu párosom, tavasszal várom mit alkotnak.

Előzmény: coopland (2397)
coopland Creative Commons License 2012.09.23 0 0 2397

Van egy ibolyanyakú hímem azt összerakni mandarin gyöngyössel  túl egyszerű lenne, nincs benne semmi kihívás,egyébként sincs most gyöngyösöm.De a másik párositások azok izgik,hogy egyáltalán milesz belölük és sikerül-e az ibolya. Amúgy van egy narancsnyakú hímem is aminek az apja ibolya volt. Mind a két féle párositást meg akarom próbálni csak be kell szereznem az érintett egyedeket.

veggie83 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 2396

de az is lehet, hogy jobb lenne, ha a tojó lenne a gyöngyös vagy a fehérhátú mandarin és a hím a hamu vagy a narancs nyakú.... bár attól függ hogy tényleg ibolyanyakút szeretnél e kihozni. :))

Előzmény: veggie83 (2395)
veggie83 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 2395

Jó választás, ha őket párba teszed, jó eséllyel lesz ibolyanyakúd :)

 

Előzmény: coopland (2394)
coopland Creative Commons License 2012.09.23 0 0 2394

Sziasztok!

 

Monori átvétellel keresek mandarin gyöngyös és fehérhátú mandarin hímeket valamint narancsnyakú és világoshamu tójókat.

Képeket a madarakról a coopland07@indamail.hu-ra küldjetek.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.22 0 0 2393

Pár új kép:)

 

Csapatom egy része:

 

 

Narancs-nyakú:

 

Hamu kontyos:

 

Homlokrózsás levendula:

 

coopland Creative Commons License 2012.09.17 0 0 2392

Sziasztok!

Keresek ibolyanyakú kacagó gerléket,ha valakinek van eladó kérem írjon.

coopland07@indamail.hu

06303890393

veggie83 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 2391

szia!

sajnálom a himlős kicsit.:( remélem helyrejön.

az igazi fehér fiókák mind piros-rózsaszín szemmel születnek, ami 2 hónapos korukra narancssárgára változik (egész pontosan az íriszük, a pupilla fekete lesz), ha ezután is piros-rózsaszín marad, a gerle pedig makulátlanul fehér, a csőre és lábai világos rózsaszínűek , na akkor az egy albínó. :)

Előzmény: j ó z s i (2390)
j ó z s i Creative Commons License 2012.09.17 0 0 2390

Sziasztok!

Rég jártam erre. Sajnos nálam is az egyik kacagó fióka himlős. Kenegetem betadinnel, remélem helyre jön. Most fióka ként az egyik kicsi fehér és piros a szeme. Ez azt jelenti, hogy albínó? Vagy még változhat a szine?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!