Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

femina 2014.10.05 Creative Commons License 50422

Trans-Pilis Maraton 2014

Erről a versenyről érdemes írni, végre valami más, imádtam. A lényeg fuss el a Piliscsabától Dömösig (kompnál frissítőpont) és vissza tetszőleges útvonalon. Szervezőknek lényegesen kevesebb munka, futóknak meg lehet gondolkodni, merre is gyorsabb. A helyismeret nagy előny, de ennek ellenére nekem nem sikerült az optimális utat kiválasztanom. Pilisszentkeresztig mindenkinek egyértelmű volt, de onnan...volt aki felfutott Dobogókőig nagyobb szintet bevállalva és le a sípályán majd toronyirányt Szőke-forrás-völgyig. Én a hosszabb (részben terep-részben aszfalt), de biztosabb utat választva (Öreg-vágás-hegyen át) Király-kúti-nyeregig, majd onnan le Dömösig. Ami még nagyon érdekes, hogy hiába oda-vissza ugyanazt az utat választottam, de érezhető a különbség a két irány között. Odafelé nagy egybefüggő szint nem volt, de vissza a Dunától majdnem Dobogókőig egy szuszra kellett felfutni, így 15 perccel volt több a vissza, mint az oda. Nyilván némi lassulás is benne van, de nálam ez nem jelentős. Sajnos nagyon kevesen indultunk ezen a távon, a többséget a jól kijelölt félmaraton vonzotta. Szinte végig magányosan futottam, időnként tűntek fel vetélytársak, mikor összefutott az utunk. A célban izgalmas volt egyeztetni ki merre ment, már aki elárulta...

Igazán izgalmas az lenne nekem a jövőben, ha minden évben (vagy félévben) más lenne a fordítópont (frissítő), talán legközelebb Esztergom...

Köszönöm a szervezőknek, nagyon jó hangulatú versenyt sikerült szervezni, a helyszíni nevezést is megoldották, evvel egy alapítványt lehetett támogatni.

Így az én távom kb. 42-43 km 4.27 idő 1420 m szint.

MJani01 2014.10.04 Creative Commons License 50421

Hosszabb távokon nem csap be a pulzusod? Azért kérdezem, mert egy idő után már más teljesítmény párosul adott pulzushoz, sőt a hőmérséklet és egyéb környezeti paraméterek is tologatják az ember zónáit.

Előzmény: allez zserzseli! (50415)
allez zserzseli! 2014.10.04 Creative Commons License 50420

Ejfeli rajt rulez!!! Es meg mondja valaki, hogy csanya nem hallgat a nep szavara ;). Na ez igy mar popec!! Cool! Persze ub es a m115 kicsit banja az uj idopontota, dehat mas celcsoport sztem.. 

Előzmény: csanya. (50418)
CSERMANEK 2014.10.04 Creative Commons License 50419

Nocsak.

Az éjfeles rajt már egész jól hangzik nekem:-)

Cs.

Előzmény: csanya. (50418)
csanya. 2014.10.04 Creative Commons License 50418

Szentendre városa rengeteg sport- és kulturális eseményt rendez minden évben. A jövő évi rendezvények naptárát egyeztetve több átfedés is kialakult, így a Salomon UTH-nak új időpontot kerestünk.
Azért, hogy kevesebbet kelljen sötétben futni, május 23-án, szombaton éjfélkor rajtolunk (az 52 km résztvevői másnap, vasárnap reggel 8-kor). A hosszabb pihenőidő érdekében pedig elintéztük, hogy 25-én, hétfőn senkinek ne kelljen dolgoznia.

kutyA 2014.10.04 Creative Commons License 50417

Szia!

Szerintem azt is érdemes figyelembe venni, hogy a technikai paraméterek meg a funkciók önmagukban nem feltétlenül tesznek jóvá egy lámpát.

Én most Led Lenser H7R-t használok, és nem szeretem.

Fényerőre elég, a fogyasztása nekem megfelel, viszonylag könnyű, állítható a fényerő, fókusz, dőlésszög, akkor meg mi kell még?

- bár a dőlés állítható, de 30 fokos lépcsőkben (ez a Tikkánál asszem 7,5 fok). Kb. sem oda szokott kijönni, ahova világítani szeretnék, aztán korrekcióként tologatom a lámpát fel-le a fejemen. Hullámzó terepen elég vacak tud lenni.

- bár a fókusz fokozatmentesen állítható, a fényeloszlás valahogy sehogy se az igazi. 

Ezzel szemben a korábbi lámpám (Silva LX)

- fix fókuszú volt, de olyan lencsével, ami egy erősen fókuszált előre mutató fényen kívül egy nagyobb sugarú körbe is szórt, ami pont jó volt arra, hogy a periférián lássam, ha valami kő az utolső pillanatban elém ugrik és el akar gáncsolni.

- a fényerő csak három (négy?) fokozatban volt állítható, de ezek a fokozatok jól voltak belőve: a legerősebbet jellemzően csak erős lejtőn kellett használnom.

Az LX-szel gyorsabb voltam éjjel, mint nappal, a H7R visszafog.

További szempont lehet a kompatibilitás minden más felszereléseddel (pl. nagyobb, kábeles aksit jellemzően mennyire praktikusan tudod elrakni, szükség esetén mennyire gyorsan/kényelmesen tudod cserélni, vagy ha sildes sapkát használsz, akkor a laposabb modellek nem sütnek át a sild fölött és pont a lábad elé nem tudnak világítani, ilyesmi).

Előzmény: pboronkai (50397)
barefootman 2014.10.04 Creative Commons License 50416

Köszi a tapasztalatokat! Igen, nagyobb a sérülésveszély -belevisznek a többiek a "jóba",- de ha az ember sikon kezdve szokik hozzá és betartva a fokozatokat, megy fel az erdöbe, az azért csökkenti a kockázatot, nem?

Előzmény: allez zserzseli! (50415)
allez zserzseli! 2014.10.04 Creative Commons License 50415

:) nem oli pulzusa alapján mentünk. ha én az övével mentem volna, még mindig kint lennék. az én laktátom 185-nél van, az övé majd 30-al lejjebb asszem.. ezt úgy értette, hogy volt egy pulzuslimit, ami nála 135, robinál 145, nálam 155 volt, és ehhez igazítottuk a menetet. ő határozta meg a 135öt, mert ismerte a mienket, így tudta, hogy ez nálunk mit jelent.. de ehhez a limithez ugyanaz a tempó, állóképesség tartozik.. be is jött.

egyébként az elmúlt 5-6 évet főként pulzus alapján edzettem, de ez alól az ősz mindig kivétel volt, akkor szoktam próbálkozni egy maratonnal, akkor 2-3 hónapig nem használok övet. rövid távokon én nem érzem annyi hasznát, de 50 kili felett enélkül szerintem nem sokáig jut az ember.. idén bepróbáltam a T80at öv nélkül. kb 25-ig jutottam, olyan bazári módon futottam el az elejét, hogy onnan a következő 60 egy konkrét szédelgés volt..

én élvezem a pulzus nélküli edzést is, itt a kulcs a táv, intenzitás kettős. ha vki nem akar ultratávokat futni, nem feltétlenül veszi annyi hasznát. sőt persze az sem ért, ha az ember megismeri magát jobban, ez pedig öv nélkül hatékonyabb, habár nagyon a sérülés veszély is..

Előzmény: barefootman (50401)
Spenót 2014.10.04 Creative Commons License 50414

Nem bántottál meg, csak nem értelek. Szeretem a kanyarokat, de azért köszi! :-) 

Előzmény: barefootman (50413)
barefootman 2014.10.03 Creative Commons License 50413

Nem tudom, hogy miért feltételezel rólam bármit is, de ha valamivel megbántottalak, akkor bocsánatot kérek és legyen egyenes az utad!

Előzmény: Spenót (50404)
-samat- 2014.10.03 Creative Commons License 50412

Sziasztok!

Eladó 

Salomon S-lab Exo kompressziós terepfutó nadrág eladó. Új állapotban.(18000 Huf)

xl-es méretben.

http://kepfeltoltes.hu/141003/DSC05497_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141003/DSC05498_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

procaliber. 2014.10.03 Creative Commons License 50411

Új Nao most jött ki 575lument tud a régi 315 helyett,2600mAh akkuval jön ki. Max fényerőn gondolom nem sokáig megy, de stabilan fog világítani 200-300lumen környékén

Előzmény: pboronkai (50407)
Pinyo 2014.10.03 Creative Commons License 50410

Lassú voltam :-)

nekem Spark ST6-460 van. Nem AA elemes: 1 db 18650-es cellával megy. Direkt nem ceruzaakksist néztem.

http://goinggear.com/flashlights/headlamps/spark-st6-460nw-xm-l2-neutral-white-460-lumen-headlamp.html

Előzmény: Pinyo (50409)
Pinyo 2014.10.03 Creative Commons License 50409

A köd megvicceli. Valami tesztben írták.

procaliber. 2014.10.03 Creative Commons License 50408

elején mikor bekapcsolod akkor van kb 1-2s mire beáll, de menet közben gyorsan reagál. illetve fixre is tudod állítani, havazásban, ködben, esőben érdemes fixre rakni mert a vízcseppek megzavarják az érzékelőt.

pboronkai 2014.10.03 Creative Commons License 50407

Köszi a tippeket! Petzl lámpákat már néztem én is, ez a fényérzékelős megoldás jó ötlet, de nem tudom a gyakorlatban mennyire gyorsan alkalmazkodik a változó viszonyokhoz. Esetleg valakinek van személyes tapasztalata?

Előzmény: procaliber. (50405)
pboronkai 2014.10.03 Creative Commons License 50406

nem, az nem én vagyok ;) Ő y a végén

Előzmény: hurvinek_2 (50403)
procaliber. 2014.10.03 Creative Commons License 50405

Petzl Myo RXP-n túllépett az idő, nincs már nagyon gyártásban. Van helyett Tikka RXP nagyobb fényerővel, akkuval, fényérzékelővel.

Fenix HL30 200lument tud 2db AA-s elemmel 15ezer készpénz körül

Előzmény: mtb (50399)
Spenót 2014.10.03 Creative Commons License 50404

OFF

Bocs, de pulzus nélkül tényleg nem lehet jól edzeni :) Pulzusmérő nélkül már annál inkább. Annyi volt csak a "gond veled", hogy túlságosan elítéled azt, aki főleg a pulzusmérőjére támaszkodik. Én ilyen vagyok, mert a külső körülmények miatt nem vagyok elég figyelmes magammal és tökre nem tudom megállapítani műszer nélkül a pulzusomat. Ha valaki meg tudja, akkor annak nincs szüksége kütyüre. Sajna nem mindenki ilyen... Ennyi volt csak a lényeg szerintem. Meg az, hogy ebben a topicban valami miatt egy pónilóról írod a hozzászólásokat, odaát meg Big Jake (http://www.lovasok.hu/index.php?i=55304) hátáról...

ON

Előzmény: barefootman (50401)
hurvinek_2 2014.10.03 Creative Commons License 50403

Szia és üdv. Annyit azért árulj el, hogy triatlonozol-e?

kertitraktor 2014.10.03 Creative Commons License 50402

sziasztok, fuvart vagy útitársa(ka)t keresek okt 11-re, a less nándorra. 38 km-en tervezek indulni, minden megoldás érdekel.

barefootman 2014.10.03 Creative Commons License 50401

Azt szeretném kérdezni, hogy a pulzusfigyelés alapján felépített edzettséged (nem tudom, a 6 év alatt végig az alapján edzettél-e) után nem-e volt túl nehéz Oli pulzusa szerint két napig az Alpokban, vagy amúgyis annyira fáradtak voltatok, hogy ez csak mégjobban elvette volna esetleg a figyelmet/energiát az útról? Köszi (ugyanis támadás ért, hogy a pulzus nélkül nem lehet igazán jól edzeni, holott több mint húsz éve jól érzem magam így, magashegyen is jól haladva -igaz nem lóversenytempóban)!

Előzmény: allez zserzseli! (50387)
barefootman 2014.10.02 Creative Commons License 50400

Megtaláltam az enyémet végre-.

mtb 2014.10.02 Creative Commons License 50399

Attól függ, mennyit szánsz rá. 15 ezer alatt szerintem kevés a jól használható darab  (vannak persze olcsóbb kínai lámpák, amiknek jó a fénye, de én jobban bízom a nagyobb márkákban), ezt ajánlanám, teljesen elégedett vagyok vele:

http://www.ledleet.hu/tovabbi-gyartok/led-lenser/led-lenser-fejlampa/led-lenser-seo5-grey-2977&mobile=0

Ha ettől többet szeretnél rákölteni, akkor már jóval több az alternatíva. Petzl Myo RXP- t sokan szeretik, de érdemes körülnézni a Fenix és a Led Lenser termékei között is.

barefootman 2014.10.02 Creative Commons License 50398

Kösz, szépen a cikket! Oli olyan volt, mintha itt ülne a szobàban, olyan jól átadta a hölgy a hangulatot. Gergövel is megismerkednék személyesen, de erre nem sok esély van, viszont szoritok értük 10-én és megyek egyet én is most a hegyen, pedig már tegnap is voltam egy pusztitót.

Előzmény: Pinyo (50396)
pboronkai 2014.10.02 Creative Commons License 50397

Sziasztok!

Új arc vagyok és a tanácsotokra lenne szükségem: fejlámpát szeretnék venni (a jelenlegi Petzl Tikka nem ad elég fényt fullra töltött elemekkel sem) és nem tudom melyiket szeressem. Tudnátok tanácsot adni? Ti mit használtok?

Köszi.

pboronkai

Pinyo 2014.10.02 Creative Commons License 50396

Egyrészt tadaaa, egyre kevesebb a visszaút (beneveztem p85-re)

Másrészt ezt még nem olvastam, hátha más sem:

http://www.mozgasvilag.hu/futas/hirek/a-traversee-magyar-teljesitoi

zoncsi 2014.10.02 Creative Commons License 50395

Új UT.... a láthatáron!

http://iancorless.org/2014/10/01/lizzy-hawker-announces-ultra-tour-monte-rosa-utmr/

Lizzy Hawker announces (kihirdeti) Ultra Tour Monte Rosa #UTMR

"We will hold a zero edition 4 day stage race in August 2015, and the full inaugural 150km ultra marathon in 2016"

(Jövő augusztusban lesz egy 0. kiadás - 4 napos verseny, 16-ban pedig egyben a 150 km.)

RACE DATE20 – 23 August 2015

• TOTAL DISTANCE: 150km
  • TOTAL ASCENT: +10,000m
  • AVERAGE ALTITUDE: +2,000m
  • COUNTRIES: Switzerland and Italy

A jövő évi résztávok:

STAGE I:  Grächen to Zermatt 33 km +2200m / -2000m

STAGE II:  Zermatt to Stafal 38 km +2700m / -2500m

STAGE III: Stafal – Macugnaga 36,5 km +2700m / -3200m

STAGE IV: Macugnaga – Grächen 40 km +2600m / -2250m

csanya. 2014.10.01 Creative Commons License 50394

Két divatverseny is felkerült ma az ITRA listájára. 

Jó hír azoknak akinek kell a kvalifikációs pont a jövő évi UTMB-hez. Az ITRA listájára felkerültek a következő versenyek:

- ULTRASPIRE-TEREP SZAZAS 105 kms (2014) : 3 points ITRA certified
- UltrAspire Terep 50 Kms (2014) : 1 point ITRA certified 
- UltrAspire Terep 80 Kms (2014) : 2 points ITRA certified

- Dupla Elmeny 71 kms (2014) : 2 points ITRA certified

Az UTMB listáján is fent lesznek hamarosan.

http://www.i-tra.org/page/308/List_by_continent.html

Pinyo 2014.10.01 Creative Commons License 50393

Mennyi sok szép biztatást és tanácsot kaptam :), köszönöm.

A végkövetkeztetés persze csak annyi, hogy "majd kiderül".

zserzseli, most, hogy megnéztem a listát hogy tavaly kik futották 9 órán belül, hát izé, azért tudom hová tenni magamat, szóval nem reális.

Ami a hosszú futásokat illeti, edzésbe nem fér bele, csak versenybe (Terep50, Bp.Terep kupa maraton, Börzsöny Trail, Vár a Hármas, tíz nap múlva meg a Budapest maraton). Hmm. Most így leírva meglepően rövid az idei három óra felettiek listája, ami most persze szerencsésen kiegészült ezzel a bejárással. A kerékpáros maratonok idén kimaradtak. Tavalyig nyomtam őket, azok általában 5-7 órások voltak.