Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50531

Nem tudom hol lesz a Sárga, Pilisben ma több kerülhető pocsolya volt, dagonya, de még felfröccsenő föld sincs sehol.

Előzmény: Alg (50530)
Alg Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50530

Sziasztok!

Holnap megyek a Sárgára, szeretnék minél többet futni.

Az utóbbi 1-2 nap időjárása alapján milyen cipőt vennétek a helyemben? Van egy könnyű Ascend glove meg egy Asics freeze GTX. Nem szeretném a GTX-et vinni, de ha dagonya van az kell... (nem láttam a kiírásban csomagszállítást, váltócipőt nem szeretnék cipelni, elég lesz a váltófelső+nadrág a zsákban)

Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50529

Durva idők. Az utolsó sok-sok embert ráadásul azonos idővel írták be, de az is 48 óra.

Előzmény: allez zserzseli! (50528)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50528

ez itt az. 180 killa lett végül, 8000+ szint.

a rendezvényfüzet alapján 17 órás menetidőre várták az elsőt. 27 órára jött meg. ennyit a szervezésről még. meg a pálya karakteréről. amúgy egy többszörös top10-es UTMB-s volt a győztes..

Előzmény: Pinyo (50527)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50527

Ügyetlen vagyok, nem találom a versenyt, pedig annyira szeretném látni a köveket. Melyik verseny, bocsánat, őrjárat volt ez? Vagy képlink is jöhet.

(azt mondja, a paraméterek nem durvák. 167km. Ja, leírni nem durva :) )

Előzmény: allez zserzseli! (50521)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50526

Érdekes volt, már a Kevélyt megéreztem, pedig vigyáztam. A másik veszélyes rész a Dömös-Dobogókő volt, ahol nem sokkal, de megint túlmentem a célon. Megjegyezve. Viszont alulfrissítettem, egy liter víz fogyott csak el. Addig is szivacsként szívom tanácsaitokat :)

Előzmény: allez zserzseli! (50525)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50525

a versenyen lassabban menj az első felén szerintem. terepultrán hatványozott a positive split..

Előzmény: Pinyo (50524)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50524

Nagykovácsitól ismertem. Múltkor a Dömös Nagykovácsi szakaszt derítettem fel. Ma pedig az elejét, Pilisszentlászlóig. 39km kicsivel négy óra felett. Pilisszántói végződés is esélyes volt, de amikor megláttam egy abc-t, rögtön nyomtam egy stop-ot, úgyis sajgott mindenem, ami el tud fordulni egy másik valamimen. Ez kétszer meg egy pici, hát szenvedős lesz. Pár emelkedőt megjegyeztem ahol kicsit vissza kellene vennem majd élesben. Gyönyörű idő volt. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (50522)
Bozótkutya Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50523

Milyen finoman fogalmaztál :) (rude)

Gratu a távhoz, néztem a  képeket a tájról, hát igen combos....

Előzmény: allez zserzseli! (50521)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50522

Az elején nincs keverési lehetőség, mondtam volna olyan szakaszt, amit érdemesebb bejárni.

Előzmény: Pinyo (50520)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50521

Les Sztárszky et Ötsch dans les Pyrénnées.

- et voila.. igen. a godfather a hibás. - mondtam Hutch-nak. Miután kicsúszott a kezünk közül, amikor átszeltük az Alpokat nyáron Chamonix-ból Briancon-ig, majd a Hungarian Mátrában is nyomát vesztettük, mikor a göröggel portyázott, most azt a fülest kaptuk, hogy a Pireneusokban fog pénzbegyűjtő körútra indulni..

Will catch ya- mondtam.

Le is szerveztünk mindent a mission-re, repjegy, autóbérlés, hotelek. Erre mi van??!! Godfather cancels. Ohh shit. Na most már mindegy. Ha leszerveztük, akkor nézzük meg a spanyol-francia határvidéket, itt jó patrollozni, a smuggling darázsfészke ez a vidék.

Kazincbarcelona itteni testvérvárosából indultunk autóval. Fel a hegyekbe. Álcának befizettünk egy 100 mérföldes zarándokútra. A beachre kellett eljutni a hegyekből. De rosszul kezdődött minden. Jól megdőltünk idővel. Font Romeu-ban gyülekezett a turistacsoport. Ez valami kultikus hely, egy fiatal katalán vajda származik innen, valami Qui Lion, nagyon lájkolják errefelé, majmolják a cipőit, táskáit, pólóit.

Elkéstünk a meeting point-ról, már alig hagyták, hogy csatlakozzunk a grupetto-hoz.

Az adatok alapján nem ígérkezett brutál nehézségű menetnek. 7600 méternyi hegy, meg 167 km. Pont jó lett volna, hogy nézelődjünk, tapasztalatot gyűjtsünk, megfigyeljünk. Ha ismertük volna a Pireneusokat. Ha felkészültünk volna. Ha nem lett volna csúnyán elmérve a road. Ha négy anyánk lett volna.

Én ezt hamar felmértem és 44-nél mondtam is Hutchnak:

- Hey mate! Today is my birthday, and that's the number of my years. The moment to quit!

- Sürgősen felejtsd el ezt - szólt erélyesen kevésbeszédű társam.

Így folytattuk. Az út egyre nehezebb lett. Jött a rain. Cold rain. Egy régi hegymászós film kockája ugrott. be. Bizonyos Pepito egy filmben kisgatyában mászkál szakadó hideg esőben 2000 méter környékén.. Talán emlékeztek. Csekkoltam, hogy megvan-e a fóliám. Tiszta erővel futottam, de így is rázott a hideg. Végre lejöttünk a platóról. A lefele masszív sár. Estem keltem, mint Johnny baba. Hutch még mindig fázott, így ő ellépett, megvárt a következő village-ben. A night hosszú volt nagyon, fél8-tól fél8-ig tartott. Alig akart véget érni. Közben vagy 30 km kőtenger. Kicsi kő, nagy kő, közepes kő, kerek kő, ovális kő, lapos, kő, négyszögletes kő, raklapnyi kő, pingpongasztalnyi kő, sima, kő, göcsörtös kő, mozgó kő, asztallapnyi kő. 

Mi is úgy éreztük magunkat, mint egy rolling stone.

Minden méterért meg kell kellett küzdeni. Ilyen experience-em nem volt még.

Az idő megállt. Vagy nem haladt. Mintha lelassult volna teljesen. Paranormalitás frankón. Pillanatra Scully és Mulder ügynököket is mintha láttam volna.

Na mindegy is.. alig haladtunk ez a lényeg. Nem láttunk a hegyekből semmit. Egy-két szakadékot sejtettünk csak alattunk. Hajnalban aztán pezsdült picit az élet. Elviharzott egy-pár rossz arcú, üldözték őket úgy tűnt. Köztük a Germanh, őt ismertük hallomásból. Szimpatikus gengszter, még pacsizni is megállt a fakabátokkal.

A nappallal meg jött a meleg. Szomj és még lassabb méterek. pedig God sees our heart, futtottunk, ahogy tudtunk..

Hiába volt nappal, szép részeket nem sokat láttunk, meg emberek sem jöttek nagyon, benne voltunk egy vákumban..

Annyira benne voltunk, hogy belemerevedtünk. Hutch meg is törte a void-ot:

My legs are blocked.

Let's go to bed

- faragta a rímeket a gyűröttarcú. 

Sokat nem kellett győzködnie. Jött a next night, hiányzott a sleep.

Még lett volna 35 km to see the sea.

De inkább hazamentünk. A társasúton lévők 70%-a így döntött egyébként.

A 44-t azért tartottuk, csak hozzácsaptunk egy bő százast egy szűk 30 órán át.

A Pireneusok rude, senkinek nem ajánlom, hogy felkészületlenül 100 mérföldet próbáljon ott futni az év levezetéseként.

Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50520

Köszi. Azért ezt a rövidebb pirost sem bízom a véletlenre épp megyek megnézni az elejét. Szép időt kapok szerencsére.

Előzmény: mtb (50516)
bárahogy! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50519

Köszi a tippet, sajnos későn olvastam, így a szerpentinen mentem fel, és az szakadékon csúszkáltam le, fordítva kellett volna... de megvolt a Pap-rét és a Vörös-kő is, sajna a kilátást tönkretette az eső.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (50514)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50518

Na az az ufós, a Hétvályús. Végig a S jelzésen, az  a futhatóbb szerintem, és visszafelé lehet rombolni a Hétvályús ágán, van hol utántölteni.

Előzmény: avarpapa (50517)
avarpapa Creative Commons License 2014.10.17 0 0 50517

Én felmennék a Vöröskőre a Nagyrét és Hétvályús forrás érintésével. A forrástól nagy szintek jönnek szembe ugyebár!  Majd a Vöröskőről irány a Pálóczki rét, tovább a Paprétre, majd vissza. Ez tán megvan 20 km. Jó utat!

Előzmény: bárahogy! (50513)
mtb Creative Commons License 2014.10.17 0 0 50516

Ne aggódj, nincs az 89 km...:) Nekem GPS szerint 2011- ben 85,5 km volt, tavaly meg 87 km elkavarással. 

Egyébként meg gratulálok a szombati maratonodhoz!

Előzmény: Pinyo (50515)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.17 0 0 50515

A P85 nem Rómaifürdőtől, hanem Csillaghegyről indul.

http://magyarvandorok.hu/hir/piros-85-%C3%BAj-rajthelysz%C3%ADn

Szerintem így rövidebb lesz, hja, a szervezők sem gondolták komolyan, hogy majdnem 89 kilométert fussak :)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.16 0 0 50514

A jelzett paraméterek alapján a Vörös-kő felé akarsz menni. :-) Ha jól emlékszem, két út vezet fel, amiből az egyik csak ufóknak futható, a másik szerpentinesebb.

Előzmény: bárahogy! (50513)
bárahogy! Creative Commons License 2014.10.16 0 0 50513

Sziasztok, Tahiból tud valaki egy szép, szintes huszas kört?

Balazito Creative Commons License 2014.10.16 0 0 50512

Szia Asciimo!

Lassan itt az Iszinik. Vannak infók a terepfutó verzióról? Lesz egyáltalán? Ha igen, akkor milyen ellátással számolhatunk? És lehet depozni csomagot, csomagokat?

Köszi,

JB

Előzmény: Balazito (49225)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.16 0 0 50511

Meg kell nézni a térképet. Védett területen (amit táblával is jelölni szoktak az erdőben) nem szabad letérni. Ha nem védett területen vagy, akkor szabad.

Előzmény: Cicóka_ (50504)
Spenót Creative Commons License 2014.10.16 0 0 50510

Köszi, nagy listás vagyok. Akinek nincsen esze, legyen notesze :-) 

Előzmény: lpr (50509)
lpr Creative Commons License 2014.10.15 0 0 50509

Érdemes checklist-et készíteni, amire mindent felírsz, amire egy hosszabb-rövidebb futáson szükséged lehet. Előző nap előveszed és ez alapján pikk-pakk bepakolsz (és nem marad otthon semmi).

Előzmény: Spenót (50466)
ubalika76 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 50508

Aha, hétfőn is voltam fenn, nyitva az ajtó, szuper. A lépcső jól futható, remélem a Vulkánon már fenn lesz a pont. Azt nem értem, miért került alacsonyabbra a kilátószint, de fel lehet mászni a tetejére, sőt a 200-as HEA tartók a legeslegtetején eléggé hívogatóak.

Itthonról 10,5km, ha egyenesben megyek, azaz csak Foltántól a kéken, alatta meg végig a gerincen (Hosszú-bérc - Poros h. - Sóskút-forrás), egyenesen Nógrád felé. Ezt azért szeretem, mert gyakorlatilag nincs benne lejtő (télen ezen le lehet csúszni a várig), 10,5km/750m szint.

Kullancs az van, de erős vízsugárral zuhanyzom otthon, és lejönnek. Persze ha több napot fennvagy, az megnézős. Idén bennem is 2 volt (egyik már picit meg volt dagadva), meg egy csomó ismerősömben is pár db, de senki nem lett beteg. A kullancsgittegylet adatai szerint viszont 95% fertőzött, és ennek a fele Lyme-al. Én szedtem ki magamból+családból idén szum 10-et.

Jó lenne reális adatokat tudni, mert én ellentmondást tapasztalok.

Előzmény: Cicóka_ (50504)
rrroka Creative Commons License 2014.10.15 0 0 50507

Budaőrsről a vitorlázórepülő emlékmű környékétől a törökbálinti Anna-hegyre nincs valakinek egy tuti aszfaltmentes track tippje? nézegetem a térképet, de nagyon úgy tűnik nincs megoldás, még kerülővel se nagyon. :/

Spenót Creative Commons License 2014.10.14 0 0 50506

Na, akkor induláskor inkább befújom a csülkömet riasztóval.

Köszi!

Előzmény: Cicóka_ (50505)
Cicóka_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 50505

Eddig 2* mászott belém, mind a 2* a vádlimon, kompressziós zoknin keresztül :(

Kullancs csipesszel szépen ki lehetett szedni otthon.

Patikában kapható teszt, ami kimutatja ha fertőző a kullancs

Én az első néhány Börzsönyözésemhez vittem szendvicset és banánt is, nah nem mintha út közben uzsizni akartam volna, de mi lesz velem ha eltévedek v megsérülök – nehogy már éhen haljak míg rámtalálnak :D

Mostanában már a kocsiban hagyom, nagyon jól esik befalni a futrinka végén

Előzmény: Spenót (50464)
Cicóka_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 50504

Megnyitották a kilátót a Csóvin, nagyon szép lett. Lehet menni lépcsőzni - 133 lépcsőfok :)

Indulni honnan szoktál?

Csak kijelölt turista utakon jársz v erdészeti utakon is (le szabad egyáltalán térni a kijelölt útról?)

Köszönöm, de az igc-t nem ismerem, térképmásolatot szoktam vinni és a mobilomon van Runtastic – bár azt csak a végén szoktam megnézni, ráadásul mostanában elég vacakul működik.

Előzmény: ubalika76 (50457)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 50503

gondolom a 2 es 3 decis azert kellett, hogy megfelelö magassagi szintben tartsa a 4dl-est, mint a serpaknal...

Előzmény: bouquetk (50488)
Spenót Creative Commons License 2014.10.14 0 0 50502

Amelyik a legalacsonyabb ponttól (Duna) a legmagasabbig (Csomoungma) halad. 

Előzmény: Bozótkutya (50501)