Keresés

Részletes keresés

Skeletron Creative Commons License 2015.03.01 0 0 50892

És hol volt problémás?

Előzmény: rrroka (50891)
rrroka Creative Commons License 2015.03.01 0 0 50891

A VTM útvonalán mentünk 30 kirit úgy, hogy a Vitányvártól egyből Kapberekpusztára mentünk át.

Előzmény: Skeletron (50890)
Skeletron Creative Commons License 2015.03.01 0 0 50890

Merre jártál?

Előzmény: rrroka (50889)
rrroka Creative Commons License 2015.03.01 0 0 50889

Futottunk szombaton a Vértesben, ahol a helyi erő szerint nem olyan vészes a helyzet. Hát akkor ahol vészes, ott nem is tudom mi lehet... :/

Az SOS Bajban az erdő keretében a 13-600-as számot felhívva és utána 90-es számot megadva, vagy a 13-600-ra "90" tartalmú SMS-t küldve 250 Ft-al, egy facsemete árával lehet támogatni az Országos Erdészeti Egyesületet.
http://www.oee.hu/sos_bajban_az_erdo

mtb Creative Commons License 2015.03.01 0 0 50888

Köszönöm, igyekszem. 

Előzmény: imaro (50886)
imaro Creative Commons License 2015.02.28 0 0 50887

Töltődj fel! Szép emlékek, jó futások...

Előzmény: mtb (50885)
imaro Creative Commons License 2015.02.28 0 0 50886

Gyógyulást!

Előzmény: mtb (50885)
mtb Creative Commons License 2015.02.28 0 0 50885

De régen is volt,  amikor még tudtam veletek  együtt futni,  legalábbis az Istállóskő lábáig... :) Most meg még itt fekszek nyakig náthásan,  és kérdéses,  hogy jövő szombatra javulok-e annyit,  hogy elindulhassak. 

Előzmény: allez zserzseli! (50884)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.02.28 0 0 50884

ez az első, 3 éve :), egyre jobb

Előzmény: imaro (50883)
imaro Creative Commons License 2015.02.28 0 0 50883

Jihááá!

Előzmény: allez zserzseli! (50882)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.02.28 0 0 50882

:)) készüljetek! de böjtölök most egy ideje, szóval a sonkátok megmarad!

Előzmény: imaro (50880)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50881

Ha jól emlékszem, valami olyasmire gondoltam, hogy széthuzva egy- egy hétre kóser ez a kétszeres táv.

Előzmény: zoncsi (50874)
imaro Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50880

Nagy zabálás, aha, zabálás, na az még csak most jön...

Előzmény: allez zserzseli! (50879)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50879

a kettő együtt sok lenne egyértelműen szerintem. biztosan többen lesznek, akik bevállalják. de az már a nagy zabálás.

Előzmény: zoncsi (50878)
zoncsi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50878

Már lebeszéltem magam róla. A 2. a Mátra 115. A 2 héttel korábbit :) inkább kihagyom versenyzői mivoltomban, és ha úgy adódik, ajánlkozom segítőnek, hogy mégis ott legyek.

Előzmény: allez zserzseli! (50877)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50877

melyik versenyek ezek? amúgy én nem ajánlanám, ez még tapasztaltabb ultrásoknak is rizikós. sérülésveszélyes, de leginkább "élvezeti fok veszélyes"..

nem mintha nem csináltam volna én is már majdnem ilyet többször (100 + 85, vagy vagy 80 + 120).

persze speró vagy jucus szórja 1 hét különbséggel is, nem beszélve b. andrásról.. de azért ehhez kell egy jó adag ultra tapasztalat..

Előzmény: zoncsi (50872)
zoncsi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50876

Lehet, inkább elmegyek segítőnek az egyikre. :)

Előzmény: Pinyo (50875)
Pinyo Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50875

Ha a feleségemet kérdezném, akkor bármilyen időeltéréssel 50+ km-est futni nem bölcs dolog.

De ha engem kérdezel: ha a második fontosabb, akkor inkább nem tenném.

zoncsi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 50874

Nagyon-nagyon próbálkozok, de bevallom, ezt nem értem. :)

Előzmény: barefootBushman (50873)
barefootBushman Creative Commons License 2015.02.26 0 0 50873

kivéve, ha a db = hét

zoncsi Creative Commons License 2015.02.26 0 0 50872

Ugye 2 hét eltéréssel 2 db 100+ km-est futni az nem bölcs dolog?

bandrás61 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 50871

A Magyar Túrasport Terepfutó Szövetség sportorvosi vizsgálatot szervez a teljesítménytúra és terepfutó bajnokságban induló versenyzőknek. A vizsgálat időpontja: 2015. 03.13. 16:30-kor kezdődik a vizsgálat, ettől az időpontól lehet időpontot kérni Joó Attilától. A vizsgálat helyszíne: Budapest 1024. Lövőház utca 39. III.em.
A 35 év feletti sportolók, akik szeretnének engedélyt, készítsenek egy nagy laborvizsgálatot és az eredményt hozzák magukkal! Szemüvegesek szemészeti kontrollra kötelezettek!
Kérjük, csak azok a sportolók jelentkezzenek, akik ténylegesen elindulnak valamelyik bajnokságban. A létszám korlát miatt más sportolókat nem tudunk fogadni.
Jelentkezni lehet: mstsz@mstsz.hu

A külföldi versenyekhez szükséges igazolásokat is hozzátok magatokkal.

allez zserzseli! Creative Commons License 2015.02.20 0 0 50870

szerintem a vaddínópöritől teljesen megvadultál! 20 perc az nagyon klafa! hajrázoncsi!!!

Előzmény: zoncsi (50863)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.02.20 0 0 50869

meggyőző volt a dinamika, amivel elhaladtatok. és a karmesteri pálcával is jól bántál :). gratula!

Előzmény: PapGabor (50868)
PapGabor Creative Commons License 2015.02.18 0 0 50868
Pinyo Creative Commons License 2015.02.16 0 0 50867

Derék. Legközelebb pedig olyan Hokát vegyél, amihez gyárilag adnak megfelelő ragasztót :)

zoncsi Creative Commons License 2015.02.16 0 0 50866

Persze. Hazai pálya. Ő is sokszor csinálta már.

Viszont a miskolci csapatot hiányoltam. Most nem jött különítmény BAZ fővárosából?

Előzmény: barefootBushman (50865)
barefootBushman Creative Commons License 2015.02.16 0 0 50865

Perfekt! Majd a köv.-kben meglátod, hogy a vadkucupörki turbozott-e be ennyire, de biztos jó elöjel ez az évedre. Feleséged is beért simán? (Egyedül nagyon nehéz ez a tura.)

CSERMANEK Creative Commons License 2015.02.16 0 0 50864

Parádés! Látom folytatódik a fejlődés...

Cs.

zoncsi Creative Commons License 2015.02.15 0 0 50863

Egyszer el fogok menni a Kiss Péter emléktúrára, többek között azért is, mert nagyra tartottam, no meg az ajánlás is figyelemreméltó, de csak, ha valamikor nem lesz egy időben az éves kötelező programunkkal, a Barcika 50 tt-vel. 4 évvel ezelőtt ezen a túrán találkoztam a feleségemmel, aki akkor még nem volt az. Innen is látszik, hogy vannak a futásnak veszélyei.

No de nem romantikázni akarok, hisz már 15-e van, hanem csak egy gyors beszámolót rittyentenék.

Pompás, rekorddöntögetős időt fogtunk ki. Egész reggel fagyos talajon futhattunk, ami az útvonalat tekintve azt jelentette, hogy nem kellett cuppognunk a mély dágványban, mint olyan sok évben. Az upponyi "szánkópálya" is csak félig volt vendégmarasztaló, ahol árnyékban maradt, ott csontszilárd maradt a sár. 10 körülre persze már engedett a föld, Dédes után kellett már kerülgetni, csúszkálni, cipőt törölgetni, a tardonai út után meg fent a gerincen már nem is érdekelt, csak egykedvűen viseltem, hogy befolyik időnként a víz a csukámba, meg néha kitárt karral downhilleztem, hogy ne essek se seggre, se oldalvást.

És ha már ilyen remek alkalom adódott, gondoltam, a tavalyi 6:05-ös eredményemen faragok egy kicsit, és beviszem 6 óra alá. A táv amúgy 47,7 km 1300 m szintemelkedéssel.

Az első pontig együtt mentünk nejemmel, aki a 25A variánst választotta. Az esélye megvolt, hogy szülőfalumban, Bánhorváton még találkozunk majd, mert ott szembe megy a 2 táv. Addig kényelmes mentünk, volt időm kicsit bemelegedni 4 km alatt. Utána kicsit feljebb kapcsoltam, de semmi megerőltetés, csak ami jól esett. Persze 50 méter után vissza kellett mennem kódot írni, mert azt hittem, nekünk ott nem kell, de ez nem bosszantott nagyon. A pálya nagyon hazai volt, rutinból mentem, el is csesztem ezt. :) Így is a 2. pontig, ami a bánhorváti kricsmiben volt 6:35-ös átlagot mentem, ami azért jól esett. Itt gyors csekk, legyűrtem a Balaton szeletet, majd tovább. 100 méter múlva már jött is szembe kedvesem, megszorongattuk egymást a jubilium alkalmából, majd mindenki ment a maga útján tovább. Innen jött a legszebb rész, fel a Damasa-hasadékhoz (avagy szakadék). Daráltam kissé, figyeltem magam. Magasnak éreztem a pulzusomat, de nem igazán zavart. Féltem persze, hogy ennek majd 3 óra elteltével iszom meg a levét, de csak mentem. A rutin a szakadék után megint elvitt kissé az útról. Azt a patkókanyart, amit már vagy 20-szor bevettem, most elbambultam. Hamar rájöttem, nem volt nagy a veszteség, de azért érdekes, hogy ilyen marhaságokat bírok csinálni állandóan versenyeken.

A 3. pont után a K- letörésnél Uppony felé aztán kicsit ki kellett állnom, itt elsz...tam vagy 5-6 percet, de muszáj volt. Az anyós esti vaddisznópörköltje lassan dolgozódott fel.

Uppony, majd pár km aszfalt a Lázbérci-tó mellett. Dédesben most szűkre vettem a plébánián a frissítést, volt saját cucc. Csak 1 fél szelet zsíroskenyér a só miatt meg egy kis tea. Feltöltöttem a tartályt is. Aztán ki, és vissza a pincesor felé. A szembe jövő sporik meg meglepődve kérdezik, hogy én milyen távon vagyok?! Mondom 50. Az nem arra van. Dehogynem. Hát ők mindig az aszfalton mennek fel a dombtetőre. Hát mondom, pedig nem az az útvonal. Ezek után kíváncsi vagyok, merre mentek. Mert még kis is volt szalagozva a pincesor felé.

Innentől viszont már nem sok emberrel találkoztam. Volt előttem 5 futó. Közülük egyet értem utol, be is mutatkoztunk egymásnak. Többször is. Mert megint benéztem egy halál világos leágazást. Vagy ettem vagy morfondíroztam, de túlfutottam 500 m-t. Szerencsére gyanús lett, hogy eltűnt a hóból a futócipőnyom, amit bámultam már egy ideje. Visszarohantam, majd helyes irányt vettem. A szalagok is visszatértek. Kíváncsi voltam, mikor érem utol ismét Tamást, és hogy fogom ez kimagyarázni, de nem igazán kellett, mert egy kanyar után egyszer csak ott feküdt az úton hanyatt, fejjel a lejtőnek, és ugyan nézett, de nem mozdult. Kérdem, hogy mi baja, mondja, hogy elzúgott és begörcsölt a combja. No ez ismerős érzés. A fáradt lábnak elég egy megcsúszás, egy korrigálás, egy esés, hogy beugorjon a fájdalmas görcs. Kérte, hogy kicsit feszítsem hátra a lábfejét, amit meg is tettem. No meg megvártam, míg feltápászkodik, aztán álltam csak tovább. Lerongyoltam a tardonai útra, majd fel a szemben lévő gerincre. Onnan még 11 km volt hátra, és elég jól álltam az idővel. Tudtam, hogy 6 órán belül leszek, de azt nem, hogy mennyivel. Szerencsére az út még innentől is elviselhető volt, bár sokat csúszkáltam és cuppogtam, de volt már sokkal rosszabb is. Egy dolog akadályozott csak, a Hoka kezdett szétmenni a lábamon. Már a múltkor kihasadt, de megragasztottam egy szétvágott bicikligumi belsővel, ahogy azt itt tanultam. No persze jó ragasztót kellett volna használnom, nem szar UHU-t. Kb 2 km alatt levált a gumi. Aztán fokozatosan az anyag is kezdte megadni magát. Féltem, hogy nem fogja bírni a közel 50 km-t, de végül a lábamon maradt, de nem fogta igazán jól a lábfejemet, meg jött be a lyukon a cucc is.

Ezen a hátralévő szakaszon dőlt el, hogy a korábbi és azóta is állandósult magasabb pulzusommal hogyan birkózom meg ennyi futott óra után. Maradt-e még bennem elég szufla, energia, só, vagy jön a kalapácsos vagy a görcsös ember.

Némi hatásszünet után megnyugtatok minden kedves olvasót, hogy maradt. Meglepetésemre az utolsó szakaszon is tudtam hozni a 6:35-ös kezdősebességemet. Már csak az maradt hátra, hogy megtudjam, mennyit javítok, illetve hogy célbaérés után jön-e a gyakran előforduló rosszullét, ami akkor szokott elérni, mikor kilépek a sok órát fenntartott üzemi körülmények közül. Valahogy a testem, keringésem ezt nehezen tolerálja.

Végül huszáros rohammal 5:45-tel vettem be ismét a rajt-cél épületét, és a szédelgős-légszomjas produkció is elmaradt. 20 percet javítottam tavalyhoz képest, pedig annyira nem tündököltem eddig az év elején az edzésben. Ez jó jel. Még lehet ebből az évből valami.

Majd a Budain, a VTM-en, de leginkább a Mátrabércen meglátjuk.