Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Pinyo 2014.09.23 Creative Commons License 50334

Hé, a T50-en és a Börzsönyben még nem volt ilyen szolgáltatás, na most mondja valaki, hogy nincs fejlődés.

Előzmény: csanya. (50324)
Bozótkutya 2014.09.22 Creative Commons License 50333

Stílusban nem tudok versenyezni, de körmöltem valamit én is. 

Előzmény: chevyvang20 (50299)
barefootman 2014.09.22 Creative Commons License 50332

akkor iszok valamit az egészségedre

Előzmény: procaliber. (50331)
procaliber. 2014.09.22 Creative Commons License 50331
ahogy terveztem
Előzmény: barefootman (50328)
allez zserzseli! 2014.09.22 Creative Commons License 50330

a zrinyit a mormotáknak elszórtam. én a pick-et fogyasztottam. 

Előzmény: procaliber. (50326)
allez zserzseli! 2014.09.22 Creative Commons License 50329

ott a pont :)

Előzmény: barefootman (50328)
barefootman 2014.09.22 Creative Commons License 50328

Pro, neked hogy ment tavaly?

Előzmény: procaliber. (50326)
-sanci- 2014.09.22 Creative Commons License 50327

Szep revans a mult het utan karpotolva erezheted magad, gratula! :-)

Előzmény: Pinyo (50320)
procaliber. 2014.09.22 Creative Commons License 50326
én Zrinyire emlékszem,de biztos tévedek :) hétvégi produktumod után idén sok lenne neked Dédes-Kékes,talán jövőre már indulhatsz :)
Előzmény: allez zserzseli! (50323)
Jazzkedvelő 2014.09.22 Creative Commons License 50325
csanya. 2014.09.22 Creative Commons License 50324

Látod ha Mátrafüredre jöttél volna szombaton, akkor ihattál volna kávét a célban.-)

allez zserzseli! 2014.09.22 Creative Commons License 50323

szééép, gratula!! lehet, hogy a második felében rontottál, de a beszámoló írásban jelentősen javítottál :))

(én is pont mostanában szoktam rá a mars-snickers kombóra! már a traverséen is jelentős arányban volt jelen, de mostanában azt viszek, habár a hétvégi duplán egy snickers felét tudtam legyűrni csak..)

zoncsi 2014.09.22 Creative Commons License 50322

Gratulálok!! Jövőre már Zsoltit fogod megszorongatni. :)

Sajna nekem idén kimaradt rászervezett lakodalom okán. :-( (Nem saját.)

olipapa 2014.09.22 Creative Commons License 50321

Gratulálok! Nem a rajtba kellene inkább az a kávé?

Pinyo 2014.09.22 Creative Commons License 50320

[Vár a Hármas 2014]

Jihááá. Miért is szeretjük a versenyszervezőket? Kitalálják és kijelölik helyettünk az útvonalat. Az útvonal mellé segítőket szerveznek, akik etetnek itatnak és elküldenek jobbra meg balra. Összehozzák térben és időben az azonos érdeklődésű szenvedni vágyó embereket. Nem átallanak nevezési díjat szedni, miáltal a családi naptárba "halaszthatatlan" tulajdonsággal beíródik a rendezvény. :)

Harmadszor jöttem lefutni a Vár-a-Hármas road'n'trail útvonalát, ami azért elég egyedülálló. Budapesten belül 1700 méter feletti szint, ez tetszik <csettint>. A vér-trélesek mondhatnák, hogy túl sok az aszfalt <Hőőőő>. Az aszfaltosok szerint a Hárs-hegyi bringás downhill ösvény kövei veszélyesek <Húúúú>. Én meg imádom mindkettőt, főleg ha a meredekség kétszámjegyű százalékra változik.

Kb. negyvenen jöttünk össze a nulladik kilométerkőnél, hogy aztán a sok-sok budai hegyre fel meg lefussunk.

A reggeli hétórás rajt kellemes, az idő rövidujjús, forgalom zéró. Elrajtolunk, lankásan emelkedő aszfalton kocogunk a Várba. Körülbelül kétszáz méter kellett, hogy a szokásos Urbán Zsolt és Hajduska Balázs páros eltűnjön elöl, én meg beálltam egy magányos harmadik helyre. A taktikám csak annyi volt, hogy a sikeres tavalyi futásból kinéztem, milyen pulzussal mehetek, és ezt akartam tartani.

Előételnek volt pár belbudai apróság: Vár-hegy, Naphegy, Gellért-hegy. Aztán egy kicsit nagyobb falat, a Szabadság-hegy (0:55, tavaly 0:57 de akkor egy építkezés miatt kerülni kellett). Ezt a részidőt kinéztem otthon, és konstatáltam, hogy egy év alatt fejlődés nincs, de legalább szinten maradtam.

Innen vagy tízperces lejtő jön. Jól szét is verhetném rajta a combot és a vádlit (mint amikor 2012-ben először futottam itt) ha nem edzenék direkt ilyenekre. De edzek. Két hete pl. majdnem olyan tempót futottam a 10%-os lefelén, mint amit egy etióp futó egy teljes sík maratonon fut :). Szóval penge vagyok. Most csak egy jólesőt, de vigyázóst futottam rajta.

Még lendületből felfutottam a Kis-Sváb-hegy ormára, majd ismét elég mélyre került a pálya, a János kórházhoz. Innen nincs tovább lefelé. Innen még a vasút is csak fogakkal képes közlekedni, fogunk nekünk is van, de maximum csikorgathatjuk. Innen indul az "Előzd meg a fogaskerekűt" (idén elmarad: nincs három híd, nincs fogas). A Diós árok utcán vicces módon a legdemoralizálóbb meredekre raktak frissítőpontot, oda, ahol az Előzd meg a fogaskerekűn először szoktunk hátraesni a bicikliről és átértékelni eddigi kerékpáros életünket.

Mivel itt Budapesten nincsenek ezerméteres sziklák és égbetörő vulkánok, a legtöbb amit felfelé futhatunk az 20-30 perc. Tehát máris itt a Normafa (há! ez nem is hegy!), újabb frissítőpont, megint csak köszönök. Innentől trailesedett a pálya. János-hegyről le, Hárs-hegyre fel, kis dh ösvény, vádli görcsbeállítós átugrálás a kisvasút sínjein, és máris megérkeztünk meg a Máriaremetei aszfaltos hurokhoz.

De micsoda hurok! A Máriaremetei utcákról az első emlékem kb. tíz éve származik, biciklivel csodálkoztam rá az aszfaltos 30-40%-os rettenetekre. A Határ utca ugrik be, ami úgy vonult be az emlékezetembe, mint ahol az emberek hátrafelé gyalogolnak.

A hurok közös eleje (25 km) és vége (30km) frissítő állomás. Közötte Határ-Rákóczi-Mikes Kelemen-Villám. (Megj: aki szereti a multisportot és nyitott a kihívásokra, csinálja végig bringával, aki elég hard, az országútival. Én a Mikes Kelemennél már kétszer feladtam, de esküszöm hogy még nyugdíjas éveim előtt végigcsinálom őket egyben).

Kb. két és fél óra telt el. Innentől rettentő gyengének éreztem magam. Furcsa volt, hogy az emelkedők jól mentek, a sík és lejtős részeken viszont nem tudtam rávenni magamat a tempózásra. A legrosszabb a rózsadombról futó lapos lejtő volt, a Csatárka utca. Csatároztam is magammal. Hosszú és lassú. Olyan pulzussal, amivel a szigetre szoktam kikocogni. Ekkor megkérdőjeleztem minden korábbi barom tervemet amiben bármilyen kétóránál hosszabb futás előfordult. És hogy a p85 honlapjára egyáltalán hogy mertem kíváncsian rákattintani nem is értem. Függőbe raktam az elképzelést.

Aztán szerencsére véget ért a lejtő. A Szépvölgyi útról a Folyondár utcán felkanyarodtam a HHH felé, ránéztem az órára, időjavítás nem lesz, nyomtam, ismét jól ment. A Fenyőgyöngye fölött megelőztem Hajduska Balázst. No nem én gyorsultam ekkorát, hanem mint kiderült a dereka is közbeszólt. Én gondoltam, hogy valami van, de én ezt akkor nem tudtam, ezért nyomtam tovább, nehogy gondoljon egyet és lesprinteljen. Nem is mertem hátranézni.

A HHH bunkereinél volt a befutó. Hegyi befutó, mint a Tour de France-on. Végsőt hadakoztam a görcsöléssel, de 40,3km 3:52:51 és 1700m+ szint után felértem.

Ebben a kicsi de lelkes mezőnyben másodikként értem célba, bő negyedórás hátránnyal.

A táv második felében perceket rontottam tavalyhoz képest. Az átlagpulzus is kicsit kevesebbre sikeredett. Ezen még alakítani kell.

http://www.strava.com/activities/197353220/overview

http://connect.garmin.com/modern/activity/595323890

http://www.varaharmas.hu/

A verseny nekem kifogástalan volt. A frissítésről nem tudok nyilatkozni, kihagytam minden frissítőpontot, mert a zsákomban volt ital. Marsot Snickerst és zselét vittem, és egyszer kék kútból kulacsot töltöttem. Itt is csak fél perc állásidőm volt, ami nem sok a verseny hosszára vetítve.

És most jutott eszembe sokadszorra.

Ötletként javasolnám a versenyszervezőknek, hogy legyen kávé a célban. Akár előre lefőzve termoszban. Népigény :-)

kertitraktor 2014.09.22 Creative Commons License 50319

az én véleményem rövid és egyszerű, mint én:

1. a futás magánügy, alapesetben senkinek nem JÁR semmi (ebből következik a többi)

2. mindenki azt csinál, amit akar. mindenki oda megy futni, ahova akar. (és oda nem megy, ahova nem akar)

3. számonkérés csak akkor jogos, ha átvernek, ha mást kapsz, mint amit ígértek/amiért fizettél.

4. respect mindeni szervezőnek és segítőnek! (függetlenül attól, hogy társadalmi munkában vagy pénzért csinálja)

5. "szarok a farmra!"

Előzmény: allez zserzseli! (50308)
zoncsi 2014.09.21 Creative Commons License 50318

Könnyem, taknyom folyik... :-D Az a fürdőkádas rész nagyon plasztikusan megjelent előttem képzeletben.

zoncsi 2014.09.21 Creative Commons License 50317

Mi már voltunk ezen a versenyen, szívből ajánlom!!!

Előzmény: krajcáróka (50314)
barefootBushman 2014.09.21 Creative Commons License 50316

, nem azé aki fut, hanem a könyörülő Istené."

Előzmény: allez zserzseli! (50312)
Elm 2014.09.21 Creative Commons License 50315

Szerintem se elsősorban az a fejlődése egy sportnak, hogy van csilivili verseny, amin indulhat a sok csilivili ruhás futó. Szerintem sokkal fontosabb, ha egy sport (vagy egy művészet, hobbi, bármi) bővül, színesedik.

Bővül, hiszen egyértelműen többen vannak az erdőkben, akik futnak.

Színesedik, és ez a fontosabb. Lehet menni egyedül vagy a barátokkal csak úgy futni. Lehet menni drága, de mindenféle szolgáltatást adó komolyabb versenyre. Vannak a TT-k. De vannak már közösségi futások, amik szerveződnek, néha egész nagy létszámmal, összedobott frissitéssel. Vannak kihívások, mint a Balboa, amit akármikor csinálhatsz. Vannak kihivások, amit valamennyire összefognak, és egyeztetni kell, mint a Kör, vagy a Vérkör.

Minél több ilyen lesz, minél több lehetőségből lehet választani, annál többen fognak csatlakozni. Ez nem garancia arra, hogy a versenyek később színvonalasabbak lesznek, mármint élmezőny szempontból, de egy valószínűleg fontos háttér ahhoz. Hangsúlyozom, NEM feltétlenül a drága és látványos verseny, hanem pusztán önmagában a választás lehetősége. Hogy mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt, szimpatikusat. Ha úgy érzi, hogy erre költene is, akár anélkül, hogy ez a teljesítményén egy jottányit sem változtatna, az sem baj. Tegye, más meg nem teszi. Szerintem sokkal inkább lehangoló azt látni, hogy az élet sok teljesen más területéhez hasonlóan, itt is inkább irigykedünk, vagy ha nem is irigykedünk, de pusztán nehezen fogadunk el valami olyasmit, ami igazából közvetlenül az adott embernek semmilyen hátrányt nem okoz...

Előzmény: ubalika76 (50303)
krajcáróka 2014.09.21 Creative Commons License 50314

VII. Magashegy Teljesítménytúra!

Ha nem túráztál, futottál még Felsővadászon és környékén..

Ha egy családias hangulatú túrán szeretnél részt venni..

Ha szeretnél finom házi sütit, lekvárt enni..

Ha szeretnél felkapaszkodni néhány dombra, amit hegynek érzel..

Ha szeretnéd megnézni a felsővadászi Rákóczi és a fáji Fáy-i kastélyt ...

Ha szeretnél átmenni azon a falun, ahová a csend is pihenni jár...

Akkor itt a helyed!

Meleg szeretettel és levessel várnak a Szervezők!

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=5566

http://nemzetimuemlek.hu/index.php/epulet/fay_kastely/

http://www.kastelyutak.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=237

olipapa 2014.09.21 Creative Commons License 50313

Komoly önbizalomra, vagy nagy észvesztésre utal, hogy beborozol az év főversenye előtt. Vagy már akkor érezted legbelül: fölösleges is rákészülni, túl nagy a falat, legalább lesz mire fogni.   :-)

Előzmény: allez zserzseli! (50311)
allez zserzseli! 2014.09.21 Creative Commons License 50312
Előzmény: allez zserzseli! (50311)
allez zserzseli! 2014.09.21 Creative Commons License 50311

ne emlegessük a tegnapot. mindenkinek lehet rossz napja. szerencsére idén nem volt olyan sok nekem..

meglógtál megint meg a görög haverod. de elkapunk ne félj, kezünkben voltál tegnap is, csak nem biztos, hogy egy wine bar-ba kellett volna tölteni az előző estét..

aki azt hinné, hogy ez sima alkoholizmus, annak ajánlom az alábbi interjút futótársunk tollából az addikticóról.. itt kerek-perec kimondja az ürge, hogy ha van a futás mellett más is, ami fontos és  nem csak egyedül a futás, ami leköti a gondolatokat, akkor nincs baj, nem vagy addikt. na ennyi.. már van magyarázat sörre/borra :))

Előzmény: olipapa (50310)
olipapa 2014.09.21 Creative Commons License 50310

Na, már magadhoz is tértél a tegnapi után?  :-)

Előzmény: allez zserzseli! (50308)
gedus 2014.09.21 Creative Commons License 50309

A profi sport egyik lényeges mozgatója, jelentős részben ez teszi lehetővé a szponzorációt, hogy vannak amatőrök. Ezek az emberek olyan cipőt, ruhát, felszerelést szeretnének maguknak, amit az eliten látnak, még akkor is, ha a teljesítményük ezt nem indokolja. Időnként még versenyt is. Az ezen képződő profit egy része kerül vissza szponzoráció formájában, jobb estben. Amatőrök nélkül nincsenek profik, vagy csak nagyon ritkán. Persze más  is kell az erős élmezőnyhöz természetesen, mint ahogy erről már többen is írtak.

Amúgy higgyétek el a mezőny végén is van élet, én már csak tudom. :-)

allez zserzseli! 2014.09.21 Creative Commons License 50308

hoppá, olipapa in da house!

nosza, akkor csináljunk valamit! én benne vagyok minden szempontból. csanya elkezdett valamit egy pár éve egy egyesülettel, aztán ha jól látom elég tetszhalott lett az is.. 

Előzmény: olipapa (50307)
olipapa 2014.09.21 Creative Commons License 50307

Szerintem ha valakit valami zavar, érdemes azon vagy felülemelkednie, vagy ha akkora a probléma összefogni és tenni azért tevőlegesen is, nem csak szócsatában filozofálva. Elég kevés ember tesz itthon bármit is a terepfutásért pedig építő formán is lehetne akár. Egyébként pedig az igények mentén magától is (szerintem szépen) alakul ez a sport. Ja, hogy nincs élmezőny? Visszakérdek, mitől lenne? Ez nem rendezői hiba. Mi a jó abban, ha élversenyző vagy itthon? Aránytalan a befektetett munka és megbecsülés. Brutál elszántnak és valahol őrültnek kell lenni, ha ilyen feltételek mellett nemzetközileg is toppon akar lenni a mostani háttérrel, zéró strukúrával valaki. Nem csodálkozom, hogy nem erősödik a mezőny és csak a véletlen szerűen kerül elő egy-egy jó futó.

A mezőny viszont bővül, a versenyek színvonala javul, sok-sok wanabe a pályán. Ez nem rossz! Mindenki így kezdte. Hogy ötvenezres cipőben és ötvenezres zsákban fut, az sem gond, mint ahogy az sem, hogy a 10 ezres nevezést is kifizeti. Ez jó, örüljünk, hogy megteheti. Igaz, hogy nem erről szól a terepfutás, de majd a hegyen minden a helyére kerül, lassan az ő fejében is. Akit meg a fapados romantika éltet, azzal sincs gond, imádom én is az egyszerű minimál derbiket, de az sem zavar, ha van normális körítés. A lényeg, hogy nem ezeken múlik fejlődik a sport eredményesség szempontból itthon. Alapvető hiányosságaink vannak élsport szempontból. Mikor majd perspektíva lesz terepfutni egy fiatalnak, ha lesz valami szövetség féle ami keretet teremt a sportnak, utánpótlás nevelés, stb, akkor igen, de ehhez egy-két lelkes ember kevés. Komoly anyagi és szakmai hátteret igényelne, plusz komoly összetartás és komoly akaratot. Ezek alakulására nem látok potenciált egyelőre, bár mindent nem látok.  Mint a hazai aszfaltmaratonok olyanok leszünk, vagyunk. Jó buli, de sportszínvonal nem nagyon lesz. Ez nem feltétlen baj, bár nehéz feldolgozni nekem is.

csanya. 2014.09.21 Creative Commons License 50306

Köszi, hogy megosztottad a gondolataid. Roppant tanulságos. 

Előzmény: ubalika76 (50303)
Sánta Kutya (SK) 2014.09.21 Creative Commons License 50305

Sírva röhögés projekt indul... a végét még nem látom.