Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Sánta Kutya (SK) máj. 15. Creative Commons License 49934

Az egy triatlonverseny lehetett. :-)

Előzmény: Pinyo (49933)
Pinyo máj. 15. Creative Commons License 49933

Már nem tudom, melyik verseny eredménylistájában láttam, hogy a depózós időt is mérték.

A terepszázas részidők egyébként a honlapon is fent vannak.

Előzmény: zoncsi (49932)
zoncsi máj. 15. Creative Commons License 49932

Az lenne még "olvasmányos", ha oszlopdiagramba lenne rendezve az átlagsebesség ugyanígy táv alapján. Ott jönne ki igazán, hogy valaki lassult-e vagy sem. Itt a görbe meredekségeiben nem annyira szembetűnő ez a különbség. Viszont az egymáshoz viszonyított pozíciókat jól mutatja.

Előzmény: tv1k (49930)
zoncsi máj. 15. Creative Commons License 49931

Köszi!! :)

Előzmény: tv1k (49930)
tv1k máj. 14. Creative Commons License 49930

De, itt van a Mátrabérc Trail-re is. :)

Előzmény: zoncsi (49929)
zoncsi máj. 14. Creative Commons License 49929

Királyság, kösz! Legalább megkaptuk a részidőket is!

Mondjuk enélkül a grafikon nélkül is tudtam, hogy baromi sokat lassultam. :)

Nem akarod ezt véletlen megcsinálni a MBT-re is?

http://www.mbtrail.hu/live/

Előzmény: tv1k (49926)
Sánta Kutya (SK) máj. 14. Creative Commons License 49928

A tegnapi emelt szintű informatikaérettségi táblázatkezelési feladata:

2. Futás
Egyre elterjedtebb dolog, hogy egy sporttevékenység adatait GPS segítségével rögzítjük.
Ebben a feladatban egy futás adatai találhatóak meg a futas_forras.txt állományban.
A forrásállomány Idő oszlopa az adott mérés időpontját tárolja, a Magasság (m) oszlop
a tengerszint feletti magasságot, a Sebesség (km/h) oszlop az adott pillanatban mért
sebességet, a Távolság (km) oszlop pedig a kezdéstől az adott mérésig megtett távolságot
tárolja. Az adatok rögzítését végző eszköz minden egész kilométernél, valamint egyéb
időpontokban is felvesz mérési adatot. Feladata hogy a meglévő adatok alapján kiértékelje
a futást.

Viszont megdöbbentő módon csak számításokat kértek, grafikont nem, pedig az alapvető szokott lenni az ilyen feladatokban.

Sánta Kutya (SK) máj. 14. Creative Commons License 49927

Szédületes vagy!

tv1k máj. 14. Creative Commons License 49926

Na ki mennyire futotta el a hétvégi verseny elejét és kiben mennyi szufla maradt a végére? Itt van néhány interaktív diagram, amiből elég látványosan kiderül: Terep Százas, Terep Nyolcvanas, Terep Ötvenes.

PapGabor máj. 13. Creative Commons License 49925

A végigmenés vs. feladás szerintem teljesen egyénfüggő. Úgy érzem, ha feladnám, akkor az legközelebb lelki teherként nehezedne rám, egyfajta "könnyű" menekülő utat jelentene szorult helyzetemből, ezért küzdök inkább. A fájdalomcsillapítót én is egyértelműen elutasítom.

Igyekszem tanulni a dologból, csak még nem látom tisztán a hibát :)

Előzmény: allez zserzseli! (49920)
femina máj. 13. Creative Commons License 49924

Nyilván én is, ezért kezdtem úgy, hogy én gondolom....lehetne ez egy újabb érdekes vita kezdete!!!

Előzmény: allez zserzseli! (49923)
allez zserzseli! máj. 13. Creative Commons License 49923

én ezt el is fogadom, különbözők vagyunk, mások a motivációink, mások a céljaink, a tolerancia küszöbünk stb.

nem ítéletet mondtam, csak a véleményt..

a fájdalomcsillapítót tekintve teljesen egyetértek.

Előzmény: femina (49922)
femina máj. 13. Creative Commons License 49922

Én nem így gondolom. A testedet sanyargatni  a "csakazértis" élményért szerintem értelmetlen. Főleg akkor ha már többször az adott versenyen általad jónak tartott eredményt értél el, sőt a közeljövőben bármikor bizonyíthatsz. Én is feladtam a gyomrom miatt, de örülök, hogy nem sérülés miatt kellett kiszállnom akár hosszabb kihagyással a jövőben. Amit végképp nem tudok elfogadni, amikor fájdalomcsillapítókkal kínlódnak végig egy-egy versenyt...

barefootBushman máj. 13. Creative Commons License 49921

+1

allez zserzseli! máj. 13. Creative Commons License 49920

ááá nagy köszönet, hogy leírtad. szerintem ezekből többet lehet tanulni mindig, mint a happyness is easy beszámolókból.

és számomra nagy respektje van, hogy így végigmentél, pláne látva klastromnál azt a dinamikát, jó erőt, amiben elhagytál. persze biztos van, aki vitatja, hogy nem károsít-e jobban így csakazértis végigmenni, de szerintem jobban épít mentálisan, mint kiszállni.

nagy hajrá a mátrában.

Előzmény: PapGabor (49915)
PapGabor máj. 13. Creative Commons License 49919

Nálam is az edzésnapló jelleg döntött az írás mellett. Jövőre jó lesz elolvasni verseny előtt figyelmeztetésül.

Nem állítom teljes bizonyossággal, hogy az izó okozott gondot. Azért vált gyanússá, mert mind a pulzustartományom, mind a frissítésem, mind a bevitt ásványianyag mennyiség egy jól bevált, mostanra bombabiztosnak hitt módszert követett. Egyedül ez volt ismeretlen anyag. Ettől még lehet egy csomó más oka is ami elkerülte a figyelmem, vagy nem is tudok róla, hogy számít. 

Előzmény: Skeletron (49917)
Babosi Gyorgy máj. 13. Creative Commons License 49918

Érdekes, én a Kisrigóban kiköptem az izót. Mondtam is, hogy elég szar íze van, azt hittem, csak én vagyok ilyen finnyás.

Skeletron máj. 13. Creative Commons License 49917

Mivel nekem sem úgy sült el a T80 ahogy terveztem, én is gondolkoztam, hogy nem írok erről, kedvem se volt de aztán meggyőztem magam, hogy magamnak jó lesz majd visszaolvasni, mintegy edzésnapló jelleggel.

Izo - én minden ponton ittam 2-3 pohárral és Csobánkán 1l-t töltöttem a tartályba és nem volt semmi bajom, sőt nekem ízlett és az utolsó szakaszra pont kívántam a nálam lévő sponser poros zselé helyett.

atros máj. 13. Creative Commons License 49916

Nem vagyok közel a tűzhöz és szerintem még nincs fent sehol külön a lista, de ezek voltak eddig a körön. (remélem jó a lista)
2013.09.11: (egyéni)  Ifj. Kövecs Ferenc: Sikertelen teljesítés
2013.10.03: (egyéni)  Barta Laci 1. teljestés: 28 óra 48 perc (?)
2013.10.16: (egyéni)  Márton Dani: 27 óra 23 perc
2013.10.26: (egyéni)  Wagner András: Sikertelen teljesítés
2013.11.09: (egyéni)  Wagner András: Sikertelen teljesítés
2013.12.11: (egyéni)  Zádori Roland: 29 óra 35 perc
2014.01.18: (páros support) Sperka Tamás és Lőw András: 29 óra 35 perc
2014.03.01: (vegyes   páros support) Németh Emese Németh Kristóf: szintidőn túl ért be (36:50)/sikertelen teljesítés
2014.03.13: (egyéni)  Petresevics Róbert: szintidőn túl ért be
2014.04.05: (egyéni)  Barta Laci 2. teljestés: 25 óra 22 perc
2014.04.12: (Páros)   dr. Tímár András és Surján László (Sura): szintidőn túl ért be?
2014.04.26: (support) Bódi István: 27 óra 16 perc

Előzmény: asciimo (49907)
PapGabor máj. 13. Creative Commons License 49915

Meglehetősen szenvedős beszámoló a T100-tól

mtb máj. 13. Creative Commons License 49914

Nekem a 80-ast 77-nek mérte a Garmin. És ezúttal nemtévedtem el egy métert sem...:)

Előzmény: zoncsi (49913)
zoncsi máj. 13. Creative Commons License 49913

Mennyi az annyi?

Mielőtt a zsákba helyezem a 100+ kilométeremet és bekötöm a zsák száját, kíváncsi vagyok, ki mennyinek mérte? Nekem 102 km-t adott ki a Polar GPS-szel. Rögtön Csévig volt -2 km az itinerhez képest, és másoknak is ennyi volt. Aztán ez a -2 kitartott szinte végig. Csobánkáig talán. És utána szerintem még jött le a távból, vagy szarul mért az órám.

bzalan máj. 13. Creative Commons License 49912

Sziasztok! Eladó egy Salomon Skin Pro 10+3 víztartályos hátizsák újszerű állapotban. Csak 1x kipróbáltam, nem használom. Ár.: 23000 Ft

tel.: 06703778741

pucros máj. 13. Creative Commons License 49911

Zseniális szóalkotás! :)

Előzmény: Elm (49910)
Elm máj. 13. Creative Commons License 49910

Az atkéta mi akart lenni, atléta, vagy aszkéta? :o))

Előzmény: zpotor (49909)
zpotor máj. 12. Creative Commons License 49909

Szeretném mindannyiotoknak megköszönni, hogy részt vehettem a T100-on. Csodálatos volt a pálya, remek a kijelölés, pazar a rajt és a cél. Felemelő érzés volt ennyi kiváló atkéta között futni. Nagyon köszönöm az igényes, nagyon magas színvonalú szervezést! Külön köszönöm minden frissítő ponton lévő rendezőnek az önzetlenségét és szeretetét. Nagyszerűen éreztem magam és remélem lesz még lehetőségem újra közöttetek lenni. 

allez zserzseli! máj. 12. Creative Commons License 49908

köszi!

Előzmény: Babosi Gyorgy (49904)
asciimo máj. 12. Creative Commons License 49907

Csanya!(vagy valaki aki a tuzhoz kozel van)

A Kör teljesitök listajat hol talalni?

asciimo

Skeletron máj. 12. Creative Commons License 49906

Gratulálok minden távon minden T teljesítőnek!

Én a 80-on mentem, nyüglődésem történetét ITT találjátok akit érdekel:)

Amit viszont mindenképp ide akarok írni az a KÖSZÖNET a szervezőknek segítőknek! Minden ponton rengeteg segítséget jelentett a hozzáállásuk. Akkor is jutott rám idő amikor éppen a 100as táv élmezőnye érkezett a Rigóba. Egyszóval emelem kalapom előttük, remek társaság voltak.

Ugyanez a köszönet jár azoknak akik tényleg kijöttek csak szurkolni és az adott helyen továbblendített a bíztatásuk!!! Ha éppen tetőfokára hágott a senyvedésem, ezeken a helyeken mindig fel tudtam vidulni!

pamutmamut máj. 12. Creative Commons License 49905

Köszi! Ja és a pálya jelölésről pár szót. 2-3 helyen voltam bizonytalan a 104 Km alatt. Azokon a pontokon is volt jel, csak kicsi körül kellett nézni! Szerintem tökéletes volt! Gratulálok Csanya! :-)

Előzmény: allez zserzseli! (49897)