Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kaveka14 jún. 25. Creative Commons License 10461

Szervusz "mi lesz veled"!

Ez olyan Tipp-Mix, jóslásnak nincs sok értelme, de lehet hogy ez megnyugtat  most téged. Nem vagyunk orvosok.

Szerintem sajnos "elég" beteg vagy. Szerintem ez rokkant ellátás lesz ( 30% alatt, D kategória körül) és szerintem az ellátásod annyi lesz majd, amennyit most is kapsz.  Nyugi.

Előzmény: mi lesz velünk (10458)
Törölt nick jún. 25. Creative Commons License 10460

Azt kell papíron is dokumentálnod, hogy milyen maradandó tüneteid vannak,
tudsz-e fogni a kezeiddel - tudsz-e mindennapi tevékenységeket végezni
velük meg a lábaiddal tudsz-e menni vagy esetleg valaminél segítségre
van szükséged vagy csökkent-e a járástávolságod nem tudsz felállni
(a betegséged BNO kódja alapján az erről szóló törvényben lévő jellemző
tüneteket vizsgáltasd meg orvossal és ha gond van dokumentáltasd).
A törvény 2.1-es táblázata alapján megsaccolhatod mennyit "ér" a betegséged.
Nincs jobb ötletem.

A saját betegséged BNO kódja alapján nézd a törvényt.

Ha nem tudsz járni, akkor jó eséllyel nem leszel rehabilitálható úgyhogy

marad a rokkantsági ellátás réme.

Előzmény: mi lesz velünk (10458)
tahisi jún. 25. Creative Commons License 10459
mi lesz velünk, Szia nekem tavaj novemberben járt le a rehab,járadékom. Agusztusba adtam be a kérelmet októberben hívtak be és decemberben kaptam meg a határzatot. Amiben rokkantsági ellátást állítottak meg (28% D kat.)
Előzmény: mi lesz velünk (10447)
mi lesz velünk jún. 25. Creative Commons License 10458

Köszönöm a válaszokat !

Következő kérdésem  :)

7 évvel ezelőtt kaptam agyi infarktust.

Azóta állandó szédülésem van ,gyakori eleséssel.

Gyakran teljes koordinációs zavarral.

MRI- vel igazolt infarktusok ,folyamatos fülzúgás, pszichiátriai kezelés ...

Gyógyszeres kezeléssel is csak stagnál,vagy romlik az állapotom.

8-10 havonta keringésjavító infúziók sem segítenek.

Szerintetek mire számíthatok ?

klaricsabi jún. 25. Creative Commons License 10457

A beadástól számitva 5 hét,határozatom még nincs 4 hete voltam felülvizsgálaton .

Ruth22 jún. 25. Creative Commons License 10456

Kedves Rhiannon21,

én csak a bal szememre vakultam meg. Szemfenékideg-gyulladásom volt és hegesen gyógyult. "Nem volt szerencsém". Mondták. 40 féle oka van, de Amerikában is csak 20 félét tudnak gyógyítani. Okát sem találták. Azt mondták, majdnem mindenkinek van, csak nekem a sárga-folton, a látópöttyön van. Ennyi.

Azért évente ellenőriznek, hogy több nincs-e, vagy nem romlik-e a másik, pedig rögtön észrevenném, mert az egyenes vonalakat hullámosnak láttam. (25%)

Előzmény: Rhiannon21 (10450)
Kaveka14 jún. 25. Creative Commons License 10455

Üdv!

Azért mert a neurológus nem lát esélyt a javulásra "csak fél év" után, azért még szerintem van esély.

Kis segítség:

http://www.vezsu.eoldal.hu/cikkek/energetikai-kozpontok-csakrak/torok-csakra/torokozpont.html

Előzmény: Hibásjelszó (10451)
Kaveka14 jún. 25. Creative Commons License 10454

Üdv!

Nincs két egyforma eset!

Tavaly júniusig rehab. járadékos voltam. Közben nem dolgoztam. Budapesten engem a beadástól 2hó+2hét múlva hívtak be. Vizsgálat  után 1 hónap múlva jött a határozat, nekem C2 roki ellátásról.

Rhiannon21 jún. 25. Creative Commons License 10453

Konkrét példa - egyensúlyzavar, a páciensnek a fülben, az egyensúlyi szervnél volt egy icipici jóindulatú daganat. Csak a 3. MR felvételen vették észre, amit egy jobb felbontású készülékkel csináltak. Megműtötték, meggyógyult.

Rhiannon21 jún. 25. Creative Commons License 10452

Pontos diagnózis nélkül NEM! Ebbe már többen belefutottak az ismeretségi körömben. Tovább kutakodni, mi okozza a baj okát. Amíg nem ismert az oka, nem mondhatja azt a neuro doki, hogy nem gyógyítható. Olyan is  van, hogy pszichés ok, pánikbetegség okoz szédülést - az is kezelhető.

Hibásjelszó jún. 25. Creative Commons License 10451

Sziasztok!

Szerintetek egy fél éve tartó egyensúlyzavarral leszázalékolják az embert? A neurológus szerint nem lát esélyt a javulásra. Ja és pontos diagnózis sincs.

Rhiannon21 jún. 25. Creative Commons License 10450

Kedves Kaveka14 És Labesco!

Köszönjük a kedves szavakat, megmondom őszintén, a férjem szembetegségével kapcsolatban, mivel nem gyógyítható a tudomány mai állása szerint, mi mindenféle alternatív dolgot kipróbáltunk, rengeteg pénz elment erre, de csak ideig-óráig volt javulás, azután mindig visszaromlott és tovább romlott, ezért nem láttuk már értelmét, beletörődtünk. A férjem egy boldog ember így is. Azután született kettő gyerekünk. Szerencsére "csak" a szemével van gond, egyébként egy teljesen egészséges, erős ember.

Most kérek időpontot neki a Mária u. szemklinikára, hogy megállapítsák a romlást, ami sajnos mérhető és tényleges, hogy majd a felülvizsgálaton azt be tudja mutatni.

Előzmény: Kaveka14 (10387)
Ruth22 jún. 25. Creative Commons License 10449

Köszönöm :-)

Előzmény: hagyma boly (10446)
GeriSoft07 jún. 25. Creative Commons License 10448

Igen, kérdeztem őket, de nem jött válasz napokig, ma jött meg:

"Amennyiben a jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye már a középfokú tanulmányok ideje alatt is fennállt, és erre tekintettel a tanulmányai és az érettségi vizsga során kedvezményben részesült, a fogyatékosság, sajátos nevelési igény a megyei (fővárosi) pedagógiai szakszolgálati intézmények, illetve azok megyei vagy országos szakértői bizottságként eljáró tagintézményei (valamint jogelődjeik közül a tanulási képességvizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottságok, és az országos szakértői és rehabilitációs bizottságok) által kibocsátott szakértői véleménnyel igazolható.

Amennyiben a jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye a középfokú tanulmányok ideje alatt nem állt fenn, illetve fogyatékosságra, sajátos nevelési igényre tekintettel a tanulmányai és az érettségi vizsga során kedvezményben nem részesült, a fogyatékosság megállapítására és igazolására a rehabilitációs szakigazgatási szerv, illetve annak jogelődje jogosult."

Előzmény: Törölt nick (10443)
mi lesz velünk jún. 25. Creative Commons License 10447

Üdvözlök Mindenkit!

Augusztusban jár le a Rehabilitációs Járadékom.

Most kell beadnom a Rehabilitációs Szakigazgatási Szervhez a felülvizsgálati kérelmet.

Kérdésem az,hogy van-e Köztetek aki volt már Rehab Járadék lejárta után felülvizsgálaton és a jelentkezéstől számítva mennyi idő múlva hívták be.

Illetve mit kapott ?  :)

hagyma boly jún. 25. Creative Commons License 10446
Előzmény: Kaveka14 (10445)
Kaveka14 jún. 25. Creative Commons License 10445

Üdv!

1 évnél frissebb orvosi papírokat szoktak a felülvizsgálatokon elolvasni és elfogadni.

Gerincműtétek után célszerű gyógytornával folyamatosan erősíteni az izomfűzőt...

Érdekességképpen, itt lehet nézegetni melyik csigolya mely területeket látja el idegekkel...

http://www.mindenegybenblog.hu/fiuk-lanyok-velemeny/csigolyak-kisugarzasa-mozgasd-az-egeret

Előzmény: GeriSoft07 (10442)
bv51 jún. 25. Creative Commons License 10444

Üdvözlet Minden Fórumozónak!

A mai napon voltunk Kkhalason a jogosítvány felülvizsgálaton.A II. fokú felülvizsgálat rendelte el, amely Pécsen volt és oda küldött vissza jogsi ügyben ahol nem fogadtuk el az I fok határozatát. A számításunk bejött a jogsít bevonták. A felülvizsgáló orvos  azt mondta, ha 1 év múlva a szakorvosoktól a betegségekből gyógyult szakvélemény viszünk újra van jogsi.

Nem értem a betegségek csak úgy egycsapásra eltünnek.Ez a helyzet, akik Pécset voltak II fokon ott voltak beszéltem velük.

Azt mondta az orvos ne reklamáljunk mi tettük a fellebbezést.

Üdv!

Törölt nick jún. 25. Creative Commons License 10443

Próbáltad már őket megkérdezni? Ezt kéne megpróbálnod és ha tudod oszd meg velünk is mire jutottál.

Nem tudom milyen hierarchiák vannak ezen a téren, hogy háziorvosét vagy épp egy "mezei" főorvosi jelentést elfogadják-e. Meglep, hogy nem fogadták el azt amid van. Az alapján amit eddig az államigazgatásból láttam azt gondolom ők maguk se tudják mit fogadhatnak el és így a visszautasítás, cseszegetés kevésbé vezet az elfogadó csinovnyik prémiumának csökkentéséhez ezért könnyebben küldik el az embert a sóhivatalba.

Előzmény: GeriSoft07 (10442)
GeriSoft07 jún. 25. Creative Commons License 10442

főiskolai jelentkezésnél az M5130 ami ugye porckorong rendellenesség (2 porckorongsérv műtét eddig a listámon) elfogadható, de a felvi visszadobta, hogy a kistarcsai reumás főorvos zárójelentését nem fogadják el

Ehhez is bizottságos leszázalékolós papír elég csak? Nem tudja valaki?

Eszem megáll lassan

Ruth22 jún. 25. Creative Commons License 10441

Kedves Labesco,

tényleg akkor szociális alapon próbáld :-(

Előzmény: labesco (10436)
Ruth22 jún. 25. Creative Commons License 10440
ezsuzsa1 jún. 25. Creative Commons License 10439

Sajnálom Labesco, hogy nem kaphatsz közgyógyot. Véleményem szerint minden megváltozott munkaképességűnek alanyi jogon kellene járni a közgyógy ellátásnak, persze ez csak álom. 

A foggal kapcsolatosan én is hasonlóan érzek, magam is szégyellem a foghiányomat (azért is írtam nemrég a "seprűt", mivel tartok tőle, hogy valaki egyszer banyának nevez :DDD )

Azoknak akiknek nincs meg az éve az ellátáshoz, megismétlem magam. 

Ha az iskola elvégzése után 180 napon belül munkába álltattok van lehetőség ellátást kérni. 30 nap biztosítási jogviszony kell hozzá, azután be lehet adni a kérelmet. De hozzáteszem, hogy az RSZSZ-nél előszeretettel felejtkeznek el erről a lehetőségről, sőt az is megesik, hogy elutasítják, tehát fellebbezni kell.

Nálunk ez a férjem esetében történt, csak sajnos mire fellebbezni kellett volna meghalt, én meg elszúrtam, mert nem jelentettem be, hogy jogutódjaként folytatom az ügyét, de hát a gyászban ki gondol erre.

Előzmény: labesco (10436)
Kaveka14 jún. 24. Creative Commons License 10438

3.31-től szerepelnek bizonyos  gerincproblémák %-ban:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM

Előzmény: martinch (10435)
labesco jún. 24. Creative Commons License 10437

martinch!

Tulajdonképpen ha "csak" egy szakértői papír kell arról,hogy csökkent a fizikai teljesítő képessége,és a munkahelye ezt figyelembe tudja venni akkor arra elég.

A minimum 40% ahhoz kell,hogy hivatalosan is kinyilvánítsák,hogy megváltozott munkaképességű,és akkor már többféle jogosultsággal rendelkezhet.

Nekem is az LIV-LV-SI-vel vannak gondjaim.Eddig "csak" (kiújult) gerincsérvek voltak + hegesedés a műtétek után,de azt mondták,hogy a harmadik műtétet húzzuk amíg csak lehet,mivel olyan "típusú" a gerincem,hogy 1-2 éven belül ugyanilyen állapotba fogok kerülni,ezért nekem is kilátásba helyezték a "lemezelést",lemerevítést. 

Menjen csak el az orvosi bizottsághoz,vesztenivalója nincs.

labesco jún. 24. Creative Commons License 10436

ezsuzsa1!

Ruth22!

Köszönöm a tájékoztatást!

Sajnos nekem nem jár,csak adható a közgyógy. szoc.alapon.

Csak valamilyen segítséggel tudom én is csak megcsináltatni a fogsorokat. :( 

De valahogyan muszáj lesz,mert így fogatlanul tényleg annyira szégyenli magát az ember.....olyan mintha ápolatlan,koszos és büdös lennék,pedig "csak" egyszerűen nincs pénz a fogsorokra.....ráadásul szerintem egészségileg sem mellékes a megfelelően megrágott étel.

martinch jún. 24. Creative Commons License 10435

labesco: Nekem az ősszel volt gerincműtétem, LIV-LV, dekompresszió+ peek Lagacy (implantátum beültetés). Nem tudok teljesen előrehajolni, guggolni, nem emelhetek 6-8 kilónál többet, azonkívül oldalt a csípőm és hátul a derekam is szokott elég gyakran fájni...Ez nem elég ahhoz, hogy megállapítsák, hogy csak korlátozott mértékben vagyok alkalmas fizikai munkavégzésre? Nincsenek ebben fokozatok a 40 százalékon kívül?

Előzmény: labesco (10405)
ezsuzsa1 jún. 24. Creative Commons License 10434

Értelek én Ruth 22, de nekem van még fogam, csak elől kellett háromtól megszabadulni, mert a betegségem miatt úgy estem, hogy hosszába repedtek meg a fogaim, és menthetetlené váltak, bár még kétséges, hogy nem követi még egy pár a felső fogsorból.

Mondjuk nem bánnám, ha összesen csak ennyi lenne a bajom. Most éppen az orvosi vizsgálat miatt nyögök, mert nem használt a kartekergetés. :D Bár 130 fokra tudta emelni (ami már jó ideje nem sikerült) én meg úgy nézhettem ki, mint a csiga, legalábbis úgy jött ki a szemem. :DDD

Nyugodalmas, fájdalommentes éjszakát minden fórumozónak!

Előzmény: Ruth22 (10433)
Ruth22 jún. 24. Creative Commons License 10433

Biztosan nem kergetnek meg :-) Viszont van előnye a kivehetősnek:

Legalább 1 valamid nem fáj, de ha úgy számolod 32 valamid nem fáj.

Éjjel is lehet csokit enni fogmosás nélkül :-)

Előzmény: ezsuzsa1 (10432)
ezsuzsa1 jún. 24. Creative Commons License 10432

Ruth 22!

Köszi az infót, most már csak pénzt kell hozzá szerezni. Addig meg nem mosolygok :D Nehogy seprűvel kínáljanak meg, hogy legyen min hazautazni. :DDDD

Előzmény: Ruth22 (10431)