Keresés

Részletes keresés

andras46 Creative Commons License 2015.06.08 -1 0 12207
Ugy gondolom jogszabályok böngészéséhez senki nem igényel segítséget,azt megtalálja segítség nélkűl is mindenki! Amire a sorstársaknak szükségük lenne,hogy a jogi útvesztőben valaki az egyszerűség nyelvén leírja nekik testreszabottan,hogy mit tehet ,mire számíthat hát éppen azt nem kapják meg!
Előzmény: Ruth22 (12205)
kopi12 Creative Commons License 2015.06.07 0 1 12206

Segítsük egymást,ne kritizáljuk,mert az sehova se vezet.

Ruth22 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12205

Kedves Holland cég, és András46,

nem illik valakiről, akit nem ismernek, aki sorstársunk, és önzetlenül segít ilyeneket írni.

Fedi a rágalmat.

Ha ez a gyanújuk, akkor ne kérdezzenek tőle.

Nem tesz jót az egészségüknek az elégedetlenség - vérnyomás, szív, gyomor... mindennek árt. A kapcsolataiknak sem tesz jót ez a stílus.

Én kifejezetten jónak tartom, hogy nem ad választ a levegőbe.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: hagyma boly (12199)
Ruth22 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12204

Kedves András46,

ilyen esetre az állapotrosszabbodást kellene beadni... ennél talán csak jobb lehet...

Előzmény: andras46 (12195)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.07 -1 0 12203

Ezek szerint akkor hazudozik a kerdezo. Akkor ki mond itt igazat?

Előzmény: mester76 (12202)
mester76 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12202

55-ös születésű,régi véglegesített leszázalékolt

Ha azt érted a régi véglegesített leszázalékolt alatt, hogy 2011 előtt lett rokkantnyugdíjas akkor biztosan nem 29.000 Ft a nyugdíja, mert akkor még a ledolgozott ideje és elért keresete alapján lett a járandóság megállapítva. 

hagyma boly Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12201

Örülök,hogy kijelentő mondatokat írt! ----( kijelenő mondattal  megállapítunk valamit ) így az én olvasatomban másként hangzik, mint ahogy azt  holland ceg szánta.

Előzmény: holland ceg (12200)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.07 -1 0 12200

Biztos keresett szakerto lehet, ha fel napokat van ideje forumokra irogatni. Most kezdheti akkor a felhaborodast.

Előzmény: hagyma boly (12199)
hagyma boly Creative Commons License 2015.06.07 0 1 12199

holland ceg és andras46!

Nem kötelező a fórumokat olvasni!

Szintén sorstársunk  és egyben szakértőnk önzetlen , jó szándékú segítségét kritizálni, valótlan dolgokat állítani, ez mélységesen felháborító!

Előzmény: holland ceg (12198)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.07 -2 0 12198

A jogiforum is a baromsagaival van tele, beleszove mindenhova az onrekelamot.

Előzmény: andras46 (12197)
andras46 Creative Commons License 2015.06.07 -1 0 12197
Itt valószínű arra megy ki a játék,hogy megszerezze az illető pontos címét,aztán következik a hangúlatjelentés!
Előzmény: holland ceg (12196)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.07 -1 0 12196

Egyertelmu valaszt meg nem olvastam tole, szoval azt varhatod.

andras46 Creative Commons License 2015.06.07 -1 0 12195
Tisztelt BJ szakértő! A jogszabályokat bárki megnézheti akárhol! Nem kellene az ügyet bonyolítani! Azt hiszem világosan leírtam! 55-ös születésű,régi véglegesített leszázalékolt akit valószínű a véglegesítés miatt,és persze most már a kora miatt nem hívtak,s valószínű már nem is hívják felűlvizsgálatra! A törvény eltörölte az előrehozott nyugdijakat ez az egészségkárosodottakra is vonatkozik,és szintén a törvény szerint az 55-ös születésűek 64-éves korukban mehetnek el öregségi nyugdijban,ha közben esetleg nem emelik mégegyszer! Ezek tények,úgy gondolom nincs miről beszélni! Igy marad neki még négy évig a hatalmas 29ezer ft havi ellátás! Itt jegyzem meg szlovákiában 30 év után bárki elmehet nyugdijba,és ott a minimál nyugdij 85-ezer nálunk 27-ezer!
Előzmény: BJszakért (12193)
Ruth22 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12194

Kedves BJszakértő,

köszönjük szépen.

Előzmény: BJszakért (12193)
BJszakért Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12193

andras46

hogy ki választhat a rokkantsági ellátása és új összegű öregségi nyugdíj összege között, szakmai honlapomon itt olvashatja a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt 9) pontban:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

Azonban Ön melyik eset, és a törvény szerint (2011.évi CXCI.tv. és 1997.évi LXXXI.tv. együtt értelmezése szerint), ezt jelenlegi érvényes határozata és jogszabályok alapján (tények ismeretében) tudom eldönteni email pdf elküldve nekem, szakmai linkemen ott a emailom, várom megtisztelő megkeresését, és elmondom esetére, jogszabályi vonatkozással mit kell tennie vagy nem lehet tennie.

Vicahanna

a nők 40 éves nyugellátásának jogosultsági idejébe és szolgálati idejébe sem számít bele a 167/2011. Korm.r. szerint a rehab ellátás időtartama.

Az öregségi nyugdíj szolgálati idejébe beszámít a rehab ellátás ideje, mivel 10% nyugdíjjárulékot vonnak belőle, de ez csak az új komplex (B1, C1 minősített) rehab ellátottakra vonatkozik,

Van más rehab ellátott, akiknek nem vonnak nyugdíj járulékot ellátásukból, nos, nekik is beszámít az 1997. évi LXXXI.tv. szerint a szolgálati időbe a rehab ellátás idejee ALATT végzett kereső tevékenység ideje (hiszen nyugdíjjárulékot fizetett ezalatt az idő alatt.

1997. december 31. napját követően szolgálati időnek (öregségi nyugdíj esetén)  az a biztosítotti időtartam minősül, amelyre nézve a járulékot levonták, illetve egyéni vállalkozó és társas vállalkozás tagja esetén be is fizették.

Szolgálati időként kell továbbá figyelembe venni többek között a nyugellátás megszerzése céljából kötött megállapodás által lefedett időtartamot (kivéve a nők 40 éves jogosultsági idejét), a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj és a gyes időtartamát, feltéve, hogy a járulékot megfizették, a katonai (polgári) szolgálatban töltött időt, a táppénz, a baleseti táppénz, a gsed folyósításának az időtartamát, az álláskeresési járadék időtartamát feltéve, hogy a járulékot megfizették, valamint a rehabilitációs járadék folyósításának az időtartamát.

A levonásokról 1997. január 1. napját követően van külön nyilvántartás, azt megelőzően ugyanis nem kellett feltüntetni. A nyugdíjszerv 1997. január 1. napját megelőzően vélelmezi a járulék levonását. Ezt követően pedig a fizetési papírokból derül ki. Amennyiben a munkáltató nem vonja le a járulékot, azt a munkavállalónak a fizetési kimutatás alapján észlelnie kell. Amennyiben a munkáltató a járulékot levonta, de nem fizette be, a szolgálati időt el kell ismerni! Egyéni vállalkozás, társas vállalkozás esetén azért szerepel további feltételként a befizetés kötelezettsége, hiszen ellenkező esetben a szabállyal vissza lehetne élni.

Amennyiben a munkavállaló nyugdíjjárulék-alapot képező keresete a minimálbérnél kevesebb, a biztosítási időnek csak az arányos időtartama vehető figyelembe szolgálati időként. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a napi 4 órában, minimálbérért dolgozó munkavállaló évi 168 napot szerez 365 nap helyett szolgálati/jogosultsági időként. Az elismert, jogszerző időtartamokat ugyanis teljes mértékben figyelembe kell venni a feltételek teljesítésénél. Az arányosítás a nyugellátás összegének meghatározásánál jelenik meg. A havi 2 órát dolgozó munkavállaló is teljes szolgálati időt szerez tehát. Erre maga a törvény szövege is utal, de nem teljesen egyértelmű a megfogalmazása, ezért írom itt.

Kata-s egyéni vállalkozó és közfoglalkoztatott esetben teljes szolgálati idővel kell számolni a jogosultsági feltételek megállapításánál. A KATA-s adózó ugyanakkor a nyugellátás összegének a számításánál már csak arányos szolgálati időt szerez. Ezzel szemben a közfoglalkoztatott, amennyiben havi 40 órát dolgozik, arányosítás nélkül szerez szolgálati időt.

Szolgálati időként kell figyelembe venni öregségi nyugdíj esetén az 1998. január 1. napját megelőző, felsőoktatási intézmény nappali képzésén folytatott, legfeljebb a képzés megszerzéséhez szükséges tanulmányi időt. A felsőoktatási intézményben nappali képzésben folytatott tanulmányok címén a tanulmányi időszak (tanulmányi év, tanulmányi félév) kezdetét magában foglaló hónap első napjától a végét magában foglaló hónap utolsó napjáig eltelt idő számít szolgálati időnek. Szolgálati időként kell figyelembe venni a két egymást követő tanulmányi időszak közötti tanulmányi szünet idejét is. Több képesítés megszerzésére irányuló tanulmányok folytatása esetén legfeljebb az egyik képesítés megszerzéséhez szükséges idő vehető figyelembe. A külföldi felsőoktatási intézményben nappali képzésben folytatott tanulmányok ideje szolgálati időként akkor vehető figyelembe, ha a külföldi állam joga szerint kiállított bizonyítvány és oklevél Magyarországon a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló 2001. évi C. törvény rendelkezései szerint egyenértékűnek ismerhető el az illetékes hatóság szakvéleménye alapján, illetőleg a külföldi résztanulmányok idejét a hazai felsőoktatási intézményben nappali képzésben folytatott tanulmányi időbe beszámították. A nők 40 éves jogosultsági idejébe a felsőfokú tanulmányok ideje nem számít bele.

Az öregségi nyugdíj mértéke a megszerzett szolgálati idő teljes években (365 naptári napban) meghatározott tartama alapján százalékos mértékben kerül meghatározásra.

Az öregségi nyugdíj összegét 1988. január 1-jétől a nyugdíj megállapításának kezdő napjáig elért keresetek, jövedelmek havi átlaga alapján kell meghatározni, ha az igénylő rendelkezik ezen időszak legalább fele részére keresettel, jövedelemmel. Nem az utolsó 5 év átlagkeresete tehát a mérvadó. Amennyiben az igénylő az ún. átlagszámítási időszak fele részére nem rendelkezik keresettel, jövedelemmel, a hiányzó napokra az 1988. január 1-je előtti, legközelebbi időszak keresetei, jövedelmei vehetők figyelembe. Ha ez sem áll rendelkezésre, akkor a hiányzó időre érvényes minimálbért kell számításba venni.

Amennyiben a havi átlagkereset nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegét, a nyugdíjat a havi átlagkeresettel azonos összegben kell megállapítani. Amennyiben az igénylő csak öregségi résznyugdíjra szerzett jogosultságot (azaz szolgálati ideje nem éri el a 20 évet) öregségi résznyugdíját akkor is a nyugdíj alapját képező havi átlagkeresetnek a szolgálati időtől függő százalékában kell megállapítani, ha az nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegét, mivel az öregségi résznyugdíjnak minimum összege nincs.

Szép hetet Mindenkinek

Bízom benne, segítettem eligazodni, rehab gazd szakértőként megtalálnak email személyes esetükben (tények ismeretében) tájékoztatom Önöket, felülvizsgálatok, ellátások, foglalkozási rehabilitáció témában

kopi12 Creative Commons License 2015.06.07 0 1 12192

Szerintem elengednek egy bizonyos csoportot,így gyorsíthatják a fv-atokat.

nyerges ifa Creative Commons License 2015.06.07 -1 1 12191

Szerintem sokan itt abba a hibaba esnek, hogy el tudjak egyaltalan azt kepzelni, hogy a jelenlegi kormany olyan intezkedest hoz, ami jo a nepnek, jo a rokkantaknak. Minden lepesuk ezeknek a retegeknek az ellehetetleniteserol szol. 

Előzmény: Vaktolteny (12189)
ma-ma Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12190

Kedves Mindenki!

Annyiszor átolvastam a törvény javaslatot, de mégse találtam amit kerestem!

A véglegeseket is belefoglalhatták volna! :(  Ezt nem találtam sehol. Vagy valaki mégis talált?, csak elkerülte a figyelmemet? Írjatok, ha valamit találtatok!!! 

Köszönettel: ma-ma

Vaktolteny Creative Commons License 2015.06.07 -1 0 12189

Szeretném ha valaki hozzáértő leírná,hogy most ezzel az 5 éves csökkentésnél, minek kell őrülni?Vissza állítják a régi rokkant nyugdíjat?Kapunk utazásit,belépőt,parkolási igazolványt?Nem?Hát akkor mi változik?Mert ha valaki beteg,hogy most sem küldik el 62 évesen dolgozni az biztos.Majd megnézem mikor meg kell élni a rehab és rokkant pénzekből,mit fogtok írni.Hogy röhögnek a Fiatal törvényhozóink,hogy nézd már,ezek megint bekapták a csalit.De,lehet én értem félre,ezért várok választ.

nyerges ifa Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12188

Azokrol a politikusokrol beszelek, akik ezt a rendszert akkor letrehoztak. Nem a betegekrol. Egyebkent a mondasaval egyet ertek, csak en nem errol beszeltem.

Előzmény: marijancsi (12187)
marijancsi Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12187

Halottakról vagy jót vagy semmit !!!

Előzmény: nyerges ifa (12186)
nyerges ifa Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12186

Meg is lett az eredmenye....koszonjuk meg nekik.

Előzmény: bandolesa (12185)
bandolesa Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12185

Értem, hát már annyiféle ellátás van, nem győzök eligazodni.

Bezzeg a boldog béke-években 1980.-as évek, akkor csak rokkant nyugdíj volt, szinte véglegesen.

Persze akkor minden fűt-fát lerokkantosítottak.

Előzmény: Évszakok (12180)
Ruth22 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12184

Kedves Marijancsi,

Matematika, 5-ös :-)

Előzmény: marijancsi (12183)
marijancsi Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12183

Én annak örülök ebben a törvénymódosításban, hogy mindenkire érvényes,

végre nem ugrasztja össze az embereket, nem diszkriminál,,

ez év második felében már 5 éven belül lesznek az 56 év elején születettek is pl. ,

ha jól számolom

Ruth22 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12182

Köszönöm szépen, biztatónak látszik :-)

Előzmény: vtoth55 (12181)
vtoth55 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12181
Előzmény: Ruth22 (12178)
Évszakok Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12180

Rokkantsági ellátást kapok örgségi nyugdíjig, ebből nem vonnak le nyugdíjjárulékot. Ez a bizonyos levonás tudtommal 2008 óta van rehabilitációs járadék után, 2012 óta pedig felülvizsgálat utáni rehab ellátásból vonnak le. Bruttósítás nincs.

Előzmény: bandolesa (12177)
galamb33 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12179

Kedves Jolika!

Az én esetemben kb.2 hónapba telt  február 12. én adtam be a kérelmet és április 02. kaptam időpontot.

Előzmény: jolika47 (12138)
Ruth22 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12178

Kedves VTóth55,

hogy Te milyen ügyes vagy :-) ha nem teszed be a linket, soha sem találom meg, és egy hétig tépem az idegeimet.

Köszönöm Szépen :-)

Előzmény: vtoth55 (12175)