Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sziszi65 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11538

tévedsz, egyik sem...engem inkább felháborít, hogy nagyon sok, valóban komoly betegséggel küzdő embert kivágnak és senkit nem érdekel, hogy mi lesz vele... a leírt esetben szereplő emberek miatt szigorítottak pár éve és estek ki a rendszerből sokan

Előzmény: fnagykrisztian (11535)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11537

Nem hinném hogy irigység vagy kárörvendés, ha valaki felháborodik az igazságtalanság láttán.

Előzmény: fnagykrisztian (11535)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11536

Én nem tudom hogyan lehet hamis panaszokkal egy szakorvost megtéveszteni, még ahhoz is hogy megállapítsák hogy depressziós vagy, tesztet készítettnek veled, abban meg olyan "megvezetős" kérdések vannak, hogy azt kicselezni elég magas IQ-val kell rendelkezned.Gondolom egy pszichiátriai osztályon is szakemberek dolgoznak, azért nem hinném hogy csak úgy be lehet etetni őket. 

Nem lehet hogy csak kamuzik az illető, már csak a "jövedelméből" adódóan is? Ha csak azt nézem hogy ő két éve rokkant, és C1-el negyvenezret kap, miközben C2-vel 130 ezer volt. Valami nem stimmel.

Arra meg nem merném rátenni a fejem hogy  mindenkinek magasabb kategóriát ítél meg a bíróság (bár úgy lenne!), azt hiszem mégiscsak "pszichiátriai" eset az illető, és tényleg baj van az agyával. :D

Előzmény: sziszi65 (11533)
fnagykrisztian Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11535

Ezt nevezik irígységnek és kárörvendésnek.

hagyma boly Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11534

Akkor nagyon  magas jövedelme volt  215.000 Ft körüli, mert a C2 kategóriában az átlagjövedelem 60%-ával számolnak !!!

sziszi65 Creative Commons License 2015.02.03 0 1 11533

na ezt hallgassátok meg mit hallottam ma, ki is akadtam rajta rendesen. Íme a történet: C2-t kapott egy illető 2 éve, tavaly újra behívták, de már csak C1-t kapott. Ebbe nem nyugodott bele, fellebbezett, másodfok, jelenleg már bíróság előtt van az ügy. Eddig ugye szokványos, hiszen itt is többen mindent megtesznek, hogy végre elismerjék a betegségeket. Nem is ez az érdekes!!! Az illető pszichiátriai betegséggel kapta meg a C2-t anno, de mivel szépen sikerült kikezelni, ezért lett ebből fél éve C1, azaz menjen dolgozni. Mehetne is, de nem akar!!!!!! Az egészségi állapota alapján simán dolgozhatna, de nem fűlik hozzá a foga. Pszichi gyógyszereit az orvosok tudta nélkül tavaly abba hagyta, bulizik, utazgat, iszik (!), él mint Marci Hevesen. Nagyon pofára esett, amikor C1-t kapott. Hamis panaszokkal megtéveszti a kezelőorvosát, pl. egész nap alszik, de azt már nem teszi hozzá, hogy fordított életet él, azaz éjjel főz, mos, és főleg Facebook-ozik, nappal meg alszik. Amikor megkapta a C2-t, kiröhögte azokat, akiket visszaminősítettek azzal, hogy jól kell tudni helyezkedni! Nem tudom ez mit jelent, de azt igen, hogy a kezelőorvost pénzzel próbálták rávenni, hogy olyasmit írjon, ami neki kedvező. Hogy miért is harcol most ennyire? Mert a C2-vel volt kb. 130.000 a nyugdíja, most viszont 40.000-et kap. Hát ebből nem lehet bulizni. Jelenleg azt meséli mindenhol, hogy akikkel eddig beszélt, azoknak mind megítélte a bíróság a kedvezőbb kategóriát, ebben bízik ő is. Képes volt bevonulni a kórházba, hetek óta ott van, eljátssza, hogy mennyire kiborult, közben jót röhög a markába. Történik mindez Zalaegerszegen, napjainkban. Hát az ilyen ingyenélők miatt szigorítanak és szúrnak ki azzal, aki valóban beteg és létkérdés, hogy leszázalékolják. Tanulságképpen olvassátok és gondolkozzatok el azon, hogy lehet Zalaegerszegre kellene költözni!

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11532

Na ez az! Ha akar!

Előzmény: zolivagyok11 (11531)
zolivagyok11 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11531

Megis kinek lenne rahatasa, ha nem az orvosnak? Ez persze akkor igaz foleg, ha abban a korhazban van mr, ahol az idegsebesz dolgozik. De ettol fuggetlenul az idegsebesz barhova tud surgossegi mr-t kerni, ha akar.

Előzmény: ezsuzsa1 (11523)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11530

Nem kell külön beadnod a kérelmet, ők fognak hívni. Jósolni egyikőnk sem tud, nem tudni mi lesz majd  a 2016-ban. Addig még rengeteg idő van.

Sajnos én se tudok olyan munkáltatót, amely tolerálni tudná a dolgozó sok-sok kiesését betegség miatt. Hogy őszinte legyek, amikor én voltam munkáltató, magam sem értékeltem, pedig én nem voltam híján az empátiának. A munka világa sajnos ilyen. Talán ha találnál valamilyen otthonról végezhető munkát.... De sajna erre elég minimális az esély. Mindenesetre drukkolok neked!

Előzmény: Handi71 (11528)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.02 0 1 11529

Mindenképpen megéri tovább menni, veszíteni nincs mit. Ha vannak betegségek amelyek figyelmen kívül maradtak, másodfokon meg kell említeni (feltéve ha hagyja a felülvizsgáló orvos). (Itt azért elmondom, hogy a 1-4 % közötti részkárosodásokat nem veszik figyelembe.)

Általánosítani nem lehet, mindenkinél másabb eredményt hoz a másodfok. Van akinek sikerül, van akinek nem.

Amit én még javasolnék, hogy addig is további orvosi leleteket is be kell szerezni.

Ha ennek ellenére mégsem sikerül, még mindig ott van a bírósági eljárás. Hát nem könnyű!

Előzmény: emberi sors (11524)
Handi71 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11528

Sziasztok! Én tavaly januárban voltam életemben először  a bizottság előtt,Ott 52% C2 kategóriát kaptam,és nem vagyok rehabilitálható,2016 ban kell mennem megint felülvizsgálatra.Először is kérdezném,hogy Ők hívnak be vagy nekem kell újra beadnom a papírokat?

Jobban nem lettem,hiszen autoimun beteg vagyok vannak jobb napjaim az tény,de nem sok.Most az idén újra beszerzek minden friss leletet,mert tudom,hogy a tavalyit nem fogadják el.Mellesleg 3 szor voltam kórházban 2 hetekre és egyszer pedig egy gyomor,bél fertőzéssel.Az idén ugyan ennyi kórház vár rám,mert csak így tudok talpon maradni.Nem tudom mi vár rám majd a felülvizsgálaton.Ráadásul én is azon betegek közé tartozom akiknek nincs ellátásuk,mert nincs meg a kellő munkaviszony napokban,mivel Gyesen voltam és tartósan beteg gyermekeim ápolgattam.Amikor jól volt az egyik jött a másik a sorba ,aztán újra előlről és van még egy harmadik gyermekem is ,de ő csak vagy megfázott vagy infulenzás volt vagy stb stb...

Nem tudom mi vár rám jövőre,hogy kidobnak-e vagy sem vagy marad minden a régiben ?Sajnos az alkalmassági vizsgákon elbukom mindig mert emelni nem nagyon tudok hosszan állni sem ,cipekedni sem ülni sem sokat.Kérdem én vajon melyik munkaadó szereti ha 3 havonta 2 hétre nincs dolgozója mert éppen kórházban van,vagy folyton orvoshoz jár?

Kíváncsi vagyok mi vár majd rám!

évalyme Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11527

Kedves ezsuzsa1

Köszönöm a válaszodat

Előzmény: ezsuzsa1 (11522)
hagyma boly Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11526

Nyugati régióból Budapestre járok, mert a gerinccsigolyám  összeroppanását  1 évig  a megye "legjobb idegsebésze" az MR felvételből nem tudta megállapítani.Oldalra dőlt testtartásomra ( mint a kérdőjel ) azt mondta, hogy megszokásból tartom  így magam és fájdalmaim is ettől vannak. Na ilyen is van........ sajnos .

Előzmény: sajovolgyi (11525)
sajovolgyi Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11525

Sajna ez lehet Nálatok gy működik és hidd el nem pénz kérdése min 1 hónap a mi megyénkben.

Előzmény: hagyma boly (11520)
emberi sors Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11524

Sziasztok!Én még csak ismerkedem a fórummal.Érdeklődöm és sajnos részese is vagyok sajnos a dolognak.Meg volt a felülvizsgálatom,sajnos elutasítottak.Rehabilitációs ellátáson voltam két évig.Lejárta előtt beadtam a kérelmem újra.De a felülvizsgáló orvos az új betegség kódjaim nem vette figyelembe,ez volt a baj szerintem.Kérdezném a tapasztalaitok alapján mire számíthatok másod fokon,érdemes e.Attól tartok a figyelembe nem vett kódokat itt sem nézik meg ,Várom válaszaitokat.Köszönöm.

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11523

Hát nem tudom, még nem volt szükségem sürgős Mr-re, de nálunk nagyon hosszú az előjegyzési idő, így nem tudom hogy van-e a kezelőorvosnak ráhatása. Abban viszont igazad van, ha szükséges mindenképpen meg kell próbálni. Sajnos nekem rimánkodni kellett az ortopéd orvosnak, hogy csináltasson már egy Mr-t, neki magától nem jutott eszébe, és ő csodálkozott legjobban hogy találtak is egy jó pár eltérést. Persze egy jó és megértő kezelőorvos igencsak nagy segítség. :)

Előzmény: hagyma boly (11520)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11522

Ez nagyon sok mindentől függ. Az Nrszh mennyi idő múlva továbbítja a kereseted a bíróságra, mennyire sok az ügy a bírságon, stb.

Nekem 2014 júniusában volt a II. fok, a tárgyalás novemberben, igazságügyi orvosszakértői január 12. Szóval nem lehet tudni, ennél lehet rövidebb, de lehet hosszabb is.

Előzmény: évalyme (11521)
évalyme Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11521

Kedves ezsuzsa1

Nagyon köszönöm a válaszodat igy legalább tudhatom kb mire számithatok. Még azt szeretném kérdezni, hogy mennyi időt kell várni a másodfok után a birósági behívóig ! 

Előzmény: ezsuzsa1 (11517)
hagyma boly Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11520

Ha a kezelő orvosodnak /feltételezem, hogy már a neved hallatán ismer/ megmondod, hogy  nagyon sürgősen kellenek a vizsgálatok és a szakorvosi leletek, neki egy telefonjába kerül és már mehetsz is MR-re 2-3 napon belül .Az eredmény megvárod, mert azt is lehet, és már viszed is vissza az orvosodhoz.Én így csináltam 3 napon belül kész volt  az idegsebészeten minden, még aznap délután mentem a neurológushoz: Egy nap alatt két szakorvosi leletem megvolt .

Előzmény: ezsuzsa1 (11518)
zolivagyok11 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11519

Ha surgos mr kell, maganrendelesen reumatologus/idegsebesz-t kell megkerni, hogy kerjen neked idopontot, 2 het-1 honap max es mehetsz.

Előzmény: ezsuzsa1 (11518)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11518

Még valami. ha felülvizsgálat előtt szükségessé válik új lelet kérése, vegyétek a bátorságot és hivatkozva a szakértői vizsgálatra kérjetek elsőbbséget, van ahol beválik (orvostól függ). Bár ezt nem igazán mondható el bizonyos vizsgálatokra (MRI, ENG, CT stb), sajnos ott ki kell várni az akár több hónapos időpontot is.

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11517

Kedves évalyme! 

Nem tudom a választ. Magam sem értem hogy miért csak a későbbieket, de amikor szóvá tettem a szakértő asszisztensénél (aki beszedte a papírjaimat), azt a választ kaptam "ők nem tehetnek róla, hogy a II. fok nem vették figyelembe betegségeket", majd hiába mondtam hogy de...., nem hagyta befejezni, és nem vette el a régebbi leleteimet.

Ha még nem volt tárgyalásod kérjed hogy a szakértői vizsgálaton az eddigi leleteid is vegyék figyelembe, (figyelj rá hogy a bíró a jegyzőkönyvbe bediktálja), majd a szakértőin hivatkozz erre. remélem szerencsésebb leszel mint én.

Ha mégse így történik, még mindig van lehetőségünk (elvileg) a második tárgyaláson előadni, hogy nem vették figyelembe az előző leleteket. Ez esetben nem fogadjuk el a szakértői véleményt és új vizsgálatot kérünk. Nos ez utóbbi variációm még csak elméleti. Elvileg van rá jogunk, de én még nem próbáltam. Ha sor kerül rá, megírom itt.

Előzmény: évalyme (11509)
hagyma boly Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11516

Előzmény: zolivagyok11 (11515)
zolivagyok11 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11515

Csak hogy kerek legyen a tortenet:

Ez mar egy kontroll mr volt es direkt abba a korhazba kertem, ahol mutottek. Ezen kivul, hogy a legmegfelelobb ember lassa az eredmenyt, felhivtam az idegsebesz doktort, aki mutott es megkertem, hogy nezze meg a felveteleket. Szoval bementem a korhazba, eloszor mr, majd utana fel az idegsebeszetre es mentem a dokihoz. Megnezte a felvetelt, megvizsgalt stb. Mindezt az oep keretein belul, nem kerult egy fillerembe sem es meg utikoltseg papirt is irattam. Ha valamit el akarsz erni, neked kell kihajtani, hogy foglalkozzanak veled.

Előzmény: zolivagyok11 (11514)
zolivagyok11 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11514

Nekem is a reumatologus irt beutalot es ket het mulva bent fekudtem a gepben. Lehet tokoreszni meg masra fogni, csak ez senkit se fog erdekelni a bizottsagban.

Előzmény: ildó66 (11512)
hagyma boly Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11513

Nem akarok kötekedni, de a saját példámat írom le .Nekem az orvosom kért időpontot MR-re  és  három napon belül  a kezemben volt eredményem. Hát ilyen is van !

Előzmény: ildó66 (11512)
ildó66 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11512

Ez biztos így van, de lehet,hogy szükséges egyéb vizsgálat is ami már több idő.

Engem az ortopéd orvos pl. elküldött MR-re. Erre a vizsgálatra viszont hónapokat kellett várni. Bár ide is el lehet menni magánban is, "csupán" pénz kérdése.

Az I. fok előtt voltam ortopédián. A felülvizsgáló orvos kifogásolta,hogy miért is nem írt semmit a kezelőorvosom?Biztos nem is olyan nagy a baj. Hiába mondtam,hogy elküldött MR-re,hogy tisztán lásson. Aztán a II. fokra már vittem az MR-t. Itt vették figyelembe azt a betegséget amit az I. fok előtt is vélelmezett már az ortopéd szakorvos csak  az MR eredménnyel akarta pontosítani a diagnózisát.

Előzmény: hagyma boly (11511)
hagyma boly Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11511

Ez így van! Ha nincs magánrendelése, akkor telefonon  meg kell kéni, hogy mire van szükséged ,és mikorra kell. Biztos, hogy meglehet oldani. Lehetetlen nincs csak..........!

Előzmény: zolivagyok11 (11510)
zolivagyok11 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11510

Maganrendelesen 1 heten belul bejutsz.

Előzmény: évalyme (11509)
évalyme Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11509

Kedves ezsuzsa1

Köszönöm a válaszodat. Miért csak a másodfok utáni papirokat fogadják el? Kb 3-4 hónap mire bejutok egy szakrendelésre.

Februárban megyek reumatologiára , nem sok uj papirom lesz, nem tudom hogy hány hónap mulva lesz a tárgyalás.