Keresés

Részletes keresés

James 42 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 837

Szerintem a levelek fejlécében nincs benne az, hogy milyen nyelven írták őket. Legfeljebb a karakterkészlet alapján lehetne, de az én verziómban nem találtam erre vonatkozó beállítást. Úgyhogy én csak a tanuló algoritmusban bízhatnék, hogy ha egy ideig következetesen minden ilyen levelet megjelölök spamnek, akkor egy idő után talán már a program is meg fogja őket jelölni. Azt pedig könnyen be lehet állítani, hogy tegye a szemetesbe akár a kézzel spamnek megjelölt leveleket, akár azokat, amiket a program gondol annak. Nálam ezek a beállítások az Eszközök menüben vannak, a Levélszemét kezelése alatt.

Előzmény: axemiskolc (836)
axemiskolc Creative Commons License 2013.08.27 0 0 836

Sziasztok! Hogy lehet a kínait nyelven érkező leveleket spamként megjelölni és egyből a szemetesbe tetetni?

wolfcomputer Creative Commons License 2013.08.25 0 0 835

Sziasztok!

 

Pár napja telepítettem win 7 Home premium alá Thunderbird levelező programot, és ha el van indítva a program, akkor pár tized másodpercre valami ablakszerű felugrál időközönként, akármilyen ablak van az előtérben. Olyan rövid időre ugrik fel, hogy nem is lehet látni, mi az.

Tud erre nekem valaki megoldást?

Előre is köszönöm!

James 42 Creative Commons License 2013.07.17 0 0 834

1. Nem értem a dolgot. Nálam simán átkerül a mappa ilyenkor a Törölt elemek alá, és aztán onnan is ki lehet törölni. De majd olvasd el a hozzászólás végét is!

 

2. Hm... Nálam ez nagyon bonyolult, mert megfogom a bal egérgombbal, és oda húzom, ahová akarom.

 

3. Ez nehezebb kérdés. Azt kéne kideríteni, hogy miért, illetve mennyire tűnt el. Ki kéne deríteni, hogy melyik könyvtárban van a levelezésed (nálam ez így megy: Eszközök, Postafiókok beállításai, Kiszolgáló beállításai, és ott látható a könyvtár az alsó szélen, a Helyi könyvtár mezőben). Ezután megnyitni ezt a könyvtárt, és azonosítani, hogy melyik fájl tartalmazza a kérdéses mappát. Ha ennek nem nulla a mérete, akkor alighanem benne vannak még a levelek, talán csak logikailag lettek törölve. Ilyenkor vissza lehet őket állítani. Van erre valami program is, de simán egy szövegszerkesztővel is meg lehet csinálni. Ha rákeresel benne az összes "X-Mozilla-Status:" karaktersorozatra, és mindegyiknél kicseréled az utána következő négyjegyű számot 0001-re, akkor alighanem látszani fognak a levelek (lehet, hogy ez az egyes levelek többi beállítását is törli, de ez még mindig jobb, mint ha egyáltalán nem látszanak). A levelező programot persze nem árt becsukni a cserebere előtt. És ha már eleve 0001 volt a leveleknél, akkor nem cserélgetni kell, hanem alighanem csak az adott állományhoz tartozó (ugyanolyan nevű) .msf kiterjesztésű fájlt kell kitörölni. Ez alighanem megoldja a problémát, mert a program létrehozza majd a mappához a jó msf-et. Sőt, talán jobb ezzel kezdeni a szövegszerkesztő indítása helyett. A kiterjesztés nélküli fájlt még véletlenül se töröld, kivéve, ha éppen a mappa törlése a szándékod, mint az 1. pontban!

Előzmény: pearlsilver (833)
pearlsilver Creative Commons License 2013.07.16 0 0 833

Szeretném a segitségeteket kérni, előre bocsátanám, sajnos nem vagyok egy számitógépes guru, de azért laikusként elboldogulok a géppel.
Most viszont a Thunderbird kifogott rajtam, az új munkahelyemen használják ezt a levelezőt, ezelőtt sosem találkoztam vele.
Eddig nagy nehezen rájöttem jó pár dologra, de amit semmiképp nem tudok megoldani:

1./ Hogyan lehet törölni a bal oldali mappákat úgy, hogy teljes egészében eltünjenek?
Elsősorban a saját magam - vagy az elődőm - által létrehozott mappák közül kellene törölnöm jó párat,
de a jobb egér gomb/törlés nem müködik, semmi nem történik, a mappa marad!

2./ A másik kérdésem az lenne, mappát hogyan tudok áthelyezni? nem a tartalmát, hanem az egész mappát...

3./ illetve ma egy mappából eltűnt a tartalma, elő tudom ezt valahonnan varázsolni?

Nagyon várom a választ és nagyon köszi előre is a segitséget, nem ártana, ha megmaradna ez a munkahely, de ehhez igencsak jó lenne tudnom a válaszokat :)

James 42 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 832

Azt nem tudom, hogy az Ubuntunál is így van-e, de Windows alatt még Profile Manager sem kell hozzá, egyszerűen csak Eszközök, Postafiókok beállításai, a fiók kijelölése, aztán Postafiók eltávolítása. Legalábbis nálam így van.

Előzmény: JFowler (831)
JFowler Creative Commons License 2013.06.20 0 0 831

Ubuntu/Thunderbirdben az egyik fióknál IMAP kiszolgálót adtam meg pop3 helyett. Úgy látom, módosítani nem lehet. Meg tudja valaki mondani, hogy lehet az egész fiókot törölni?

James 42 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 830

Nálam a Sent nem könyvtár, hanem egy fájl, mint ahogy a többi levelezési mappámnak is egy-egy fájl felel meg.

Előzmény: joola2013 (829)
joola2013 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 829

Na végre...! Gondoltam, hogy ha egy ilyet beírok, akkor beindul a szekér.... 32 bites windows 7 van, kézzel adtam meg a beállításokat, mert az automata nem adta meg jól valamiért. Alkönyvtárnak létrehoztam a Thunderbird-ben a "Sent" könyvtárat, de akkor sem ment neki. A telepítési beállításokon nem változtattam, hagytam hogy úgy csinálja, ahogy azelőtt is. Köszi azért a hozzászólásokat, tényleg felraktam idő közben az outlookot mert az működik.

srf Creative Commons License 2013.06.12 0 0 828

...leginkább...

Előzmény: srf (827)
srf Creative Commons License 2013.06.12 0 0 827

Azt el tudom képzelni, hogy ha a profil foldernek a Program Files-t adja meg, akkor nem tud oda írni. (Különösen 64 bites win alatt.)

De utánakeresve a dolognak, a Google szerint (aki a legjobb barát. :) ) többször felmerült ilyen zavar, leginkáb olyankor, ha valaki kézzel adja meg a gmail fiók beállításait, nem a TB által felkínált módon. Aztán, hogy ez hogyan függ össze a Sent folder hozzáférhetetlenségével, azt ne kérdezd, az már túl van az én világlépemen... :)

Előzmény: James 42 (826)
James 42 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 826

Szerintem elég különös volt az a hiba, amit leírt. A jogosultság probléma nem valószínű, hiszen csak a Sent nem jött létre, mással nem volt gond. Esetleg meg lehetett volna próbálni kézzel létrehozni, mármint nem a levelező program által, hanem valami fájlkezelővel, és ha ekkor hibaüzenet jönne, abból talán kiderülne valami. De hát ha neki jó az Outlook, akkor jó.

Előzmény: srf (825)
srf Creative Commons License 2013.06.12 0 0 825

Csak találgatni tudok.

Valami olyasmire gondolok, hogy nem az alapértelmezett könyvtárba telepítetted a Thunderbird-öt pl., ami most olyan folderbe próbál menteni, ahová nincs jogosultsága.

De látod, kevés az információ, azért nem tudunk sok okosat mondani. És hacsak valaki már nem találkozott már ugyanezzel a problémával, akkor a csak a következményekből próbálkozhatunk az okok visszakövetkeztetésére. De mondom, ehhez túl kevés az infó.

Előzmény: joola2013 (823)
James 42 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 824

Én speciel ehhez a hibához nem tudtam hozzászólni. Ami pedig a második mondatodat illeti, ebben a kérdésben még megváltozhat a véleményed.

Előzmény: joola2013 (823)
joola2013 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 823

Köszi a sok hozzászólást, látom pörög a fórum.... Felraktam inkább az Outlook 2010-et, az százszor normálisabban működik.

joola2013 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 822

Sziasztok!

Újra kellett telepítenem a win 7-et, (meg az egész gépet) és a thunderbird legújabb verzióját töltöttem le, és telepítettem fel. Sikerült beállítani a thunderbird-öt, de nem tudja elmenteni az elküldött üzeneteket. Nem is hoz létre normális "sent" mappát, ahogy korábban. Tud valaki segíteni, hogy hogy lehet orvosolni a dolgot? Azaz normálisan mentse a kimenő leveleket. A bejövővel semmi baj nincs, a kimenőket is elküldi, csak menteni nem tudja.

James 42 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 821

A kérdés alapján nem hiszem, hogy megtette volna, mint ahogy az sem valószínű, hogy a levelezése egy másik kötetre dolgozott volna. Alighanem simán legyalulta a rendszert az adatokkal együtt, most meg sír, hogy azok nincsenek meg. Akinek ennyi esze van, az így jár.

Előzmény: Jay-X (820)
Jay-X Creative Commons License 2013.05.21 0 0 820

Kimentetted a leveleket tartalmazó fájlt az újratelepítés előtt egy bármilyen adathordozóra?

Előzmény: Pintér89 (819)
Pintér89 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 819

Üdv.! Thunderbird levelező progit használtam, de újra kellet raknom a windows-t (XP) és utána feltelepítettem a progit és egyszerüen eltüntek a mappáim... a bal oldali sávból. ilyenkor mi  teendő h azok a mappák újra láthatóak legyenek?  nagyon sok fontos levél van benne ami kellene nekem.. kérlek segítsetek mert ötletem sincs :/  Köszönöm előre is!

scsabi Creative Commons License 2013.05.12 0 0 818

Próbáltam regelni, és sikerült is. ennek ellenére nem jelenik meg a thread, a kísérőüzenet szerint nincs jogosultságom megnézni.

 

Kár.

Előzmény: James 42 (816)
wartburg1963 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 817

Kedves Topictársak,

 

a következő problémám van:

 

Thunderbird levelezőrendszert használok, eddig teljes megelégedésre. Az eddigi postafiókok (upcmail.hu illetve freemal.hu) gond nélkül mentek-mennek így.

Pár napja azonban beállítottam egy gmail-es postafiókot is az alábbi beállításokkal:

 

IMAP

SSL/TLS

normál jelszó

port: 993

 

A probléma az, hogy a gmail-en elküldött levelek elküldöttként megjelennek a "normál", upcmail-es mailboxban is (ugyanakkor szerencsére csak egy példányban, a gmail-es fiókból küldi el őket.

A dolog nagyon zavaró ezzel a duplikációval.

Találkozozz már Közületek valaki ezzel?

Ha igen, mit lehet tenni?

 

Előre is köszönöm az ötleteket, javaslatokat.

 

James 42 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 816

Mit nem tudsz elérni? Próbáltál regisztrálni az oldalra?

Előzmény: scsabi (815)
scsabi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 815

Hát ezt nem tudom elérni, lehet az én tehetségtelenségem. De mindenképp köszönöm a segítséget.

Előzmény: James 42 (812)
James 42 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 814

Ha esetleg nem találsz ilyen programot, akkor még mindig megteheted, hogy lemented az egész levelezésedet, majd a MozBackup-os visszaállítás után, ha nincsenek meg az újabb levelek, akkor a lementett fájlokat bemásolod pl. egy új mappába (lehet a neve is Új, vagy bármi más), aztán a Thunderbird-ből ezeket egyenként megnyitva kijelölöd a szükséges leveleket (pl. dátum szerinti csoportosításban), és a bal egérgombbal áthúzod őket az eredeti helyükre.

De ez csak egy tipp, mert én soha nem csináltam még ilyet (mármint nem használtam a MozBackup-ot).

Előzmény: Fineszedző (813)
Fineszedző Creative Commons License 2013.04.30 0 0 813

Sziasztok! H hogyan lehetne a MozBackup-pal készített csomagból visszatenni a levelek egy részét (nem mindet)? Valamiért egy halom, úgy tűnik, mintha egy időpont előtti levelem eltűnt volna, és ezeket szeretném visszatenni. Van olyan progi, ami mint a Toatalcommander a két ablakában megjeleníti a leveleket és azokat lehet másolni? A legújabb TB-öt használom, a mentések pár verzióval korábbiak.
köszi

James 42 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 812
Előzmény: scsabi (811)
scsabi Creative Commons License 2013.04.29 0 0 811

Szépjónapot kívánok!

 

Tizenéve használt Courier 3.30-as e-mail-kliensemet szeretném lecserélni Thunderbirdre. Érdeklődnék, hogy valahogy beimportálhatók-e a Courierből a levelek a Thunderbirdbe. Régebben létezett erre egy Courex nevű segédprogram, de ez gyakorlatilag eltűnt a netről a laurencejohnson.com weblappal együtt. Szóval, van-e vmilyen egyszerű megoldás erre?

James 42 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 810

Szerintem az adott gyűjtőhöz tartozó msf sérülhetett meg (például a Beérkező levelek esetén az Inbox.msf). Én kitörölném, és a következő megnyitáskor remélhetőleg újra felépíti magának rendesen.

Előzmény: dipi88 (809)
dipi88 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 809

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a thunderbird keresője megtalál régebbi leveleimet, viszont ha rákattintok, némelyiket nem nyitja meg. Ennek mi lehet az oka, illetve hogy tudom visszavarázsolni ezeket a régi e-maileket.

Köszi!

mcmacc Creative Commons License 2013.03.06 0 0 808

Nagyon köszönöm a segítséget!!!

Előzmény: Andreas (807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!