Keresés

Részletes keresés

dealer_ Creative Commons License 2000.04.10 0 0 74
Emberek, megy a fika, de nezd meg a tobbi bank mit nyujt..
Semmit. Az OTP legalabb probalkozik..
Előzmény: Asenki (73)
Asenki Creative Commons License 2000.04.10 0 0 73
Ma jött meg a szerződés!
Most akkor kössem, vagy nekössem?
Helpmiplíz!
Előzmény: Mogorva (65)
Krump Lee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 72
Hát nekem még a www.otp.hu sem jön fel pár napja. Bár lehet hogy csak elb.. valamit....

Krump Lee

Mogorva Creative Commons License 2000.04.08 0 0 71
Kedves Vili a veréb!

, nincs "a program szabálytalan műveletet hajtott végre" hibaüzenet,

Nem tudom, hogy ezt miért varod az OTP nyakába... Nekem MÉG SOHA nem volt ilyen problémám.

... hölgy nemes egyszerűséggel azt tanácsolta, hogy hazsnáljak InternetExplorer böngészőt a Netscape helyett...

Mondjuk (köpjél le..), de én tényleg az IE 5-t használom. Régen szar volt, mára sajnos, bármilyen nehéz elhinni a hibáival együtt is jobb a Netscape-nél. Sajnos ez tény.

mindezt azért mert az "informatikusok" valamit elb@sztak.

Pontosabban a PROGRAMOZÓK basztak el valamit. Vagy kicsit instabilan fut a java a gépeden. Nálam, ismétlem még soha nem fordult elő. Igazából, egyébként sem szokott "kiakadni a vas", de ez sok más dolognak is betudható.

Ja, és tényleg próbálj már a telebank centertől lekérni egy részletes számlatörténetet...

:))

Előzmény: Vili a veréb (68)
John Zero Creative Commons License 2000.04.08 0 0 70
Vili:
Probald meg akkor telebank centeren keresztul lekerdezni az utobbi ket honap tranzakcioit a mai napig ;)
Valoszinuleg hosszabb ideig tartana a beolvasasa, mint az internetes bankkal ;)

Ugyanigy, az atutalast is gyorsabb es kenyelmesebb begepelni, mint hosszan szoban ecsetelni az ugyintezonek...

Előzmény: Vili a veréb (68)
Grácia Creative Commons License 2000.04.08 0 0 69
Kedves Lecsó!
Ha lehet egy kérdésem: Azok az emberek akik már az OTP nevének hallatán is hányhatnékot kapnak miért nem választanak másik bankot? Dunát lehet lehet velük rekeszteni, és az ügyfélcsalogató ajánlataikkal, beleértve Tele, és e-banking szolgáltatásokat is.
Egyszóval lecsó, kényszerít téged valaki, hogy az OTP ügyfele legyél?
(Megjegyzem én is használom a teleb@nkot, és nem volt soha semmi bajom vele)
Grácia
Vili a veréb Creative Commons License 2000.04.08 0 0 68
Mondok jobbat, kedves Mogorva!
OTP TelebankCenter!!! Biztonságos, gyors, bármilyen telefonról elérhető, nincs "a program szabálytalan műveletet hajtott végre" hibaüzenet, csigalassúságú hozzáférés stb. Valamint amikor a fenti hibaüzenet volt olvasható a számlatörténet helyett, a helpdesk-es hölgy nemes egyszerűséggel azt tanácsolta, hogy hazsnáljak InternetExplorer böngészőt a Netscape helyett, mindezt azért mert az "informatikusok" valamit elb@sztak.
Szevasztok! Tényleg moslék!
Előzmény: Mogorva (65)
a lecsószezon vége Creative Commons License 2000.04.08 0 0 67
Természetesen minden viszonyítás kérdése. Ha arra gondolok, hogy szombat éjfélkor nincs nyitva egy bankfiók sem, akkor ez egy csodálatos szolgáltatás.
Ha viszont arra gondolok, milyen internet banking szoftverek vásárolhatók KÉSZEN a piacon, vagy mekkora befektetéssel lehet megírni egy ilyen szoftvert és állítólag az OTP horribilis összegeket költ informatikára, akkor ez gyalázat.

Hogy lehet kiadni a publikumnak egy szoftvert ahol nem tudom lekérdezni, sikerült-e az átutalás? Ez vagy a felhasználó megalázása (moslék is jó lesz), vagy olyan mérhetetlen hozzá nem értés (azt gondolják, hogy nehéz megvalósítani?) amiért a diplomáját is bevonnám, annak aki ezt kiadta a kezéből. Feltételezve, hogy van neki.

Előzmény: John Zero (64)
eMM Creative Commons License 2000.04.08 0 0 66
off
Mogorva mester légyszi olvasd el a >Ámítógépes guruk segítség,V3800 gond< topicomat!
És ha tudsz mondj valami biztaót!(akár emilben is)
Köszi!
Előzmény: Mogorva (65)
Mogorva Creative Commons License 2000.04.08 0 0 65
Mutass jobbat! Persze az is INGYENES legyen.
Kár fikázni, mert használom idetovább 1 éve és azóta posta, vagy bankfiók közelében sem jártam. Minden számlát és csekket így fizetek. Szóval soha rosszabbat...
Előzmény: a lecsószezon vége (61)
John Zero Creative Commons License 2000.04.08 0 0 64
Ja annak pedig, aki naponta tobbszaz atutalast akar, van kulon masfajta OTP-s szoftver, ha jol tudom. Persze nem ingyen...
Előzmény: John Zero (63)
John Zero Creative Commons License 2000.04.08 0 0 63
Ugy lehet, hogy nem annyira rossz, mint ahogy irod ;)

Maga a JAVA program egy otthoni felhasznalasra keszult, napi max. 2-3 tranzakciora tervezett program (ennyinel meg nem zavaroak szerintem az altalad kiemelt hibak).

Persze, en is szeretnek jobbat latni, de most ez van, es hasznalhato.

Sokkal jobb es olcsobb, mint sorbanallni, vagy telefonon intezni (ahol be kell diktalni a cel szamlaszamot, nevet, betuzni, ellenorizni, korulmenyes).

Előzmény: a lecsószezon vége (61)
eMM Creative Commons License 2000.04.08 0 0 62
nullára tudoMM
Előzmény: a lecsószezon vége (61)
a lecsószezon vége Creative Commons License 2000.04.08 0 0 61
Na ma kipróbáltam az OTP házibankot.
Minden várakozásomat alulmúlta. Már ott rosszul lettem, amikor minden lehetséges adatot bekérnek egy tranzakció megadása során.
De az igazi meglepetés akkor jött, amikor nemes egyszerüséggel végtelen ciklusba került az átutalás során. Ki kell löni az egész Explorert. Bátor ember vagyok újra megpróbálom (megint ezer adat bevitele), most azt mondja sikerült és megkér, hogy ne ismételjem meg a tranzakciót (ezek már tudnak valamit).
Utána kiderült, hogy semmi lehetőség lekérdezni, hogy rendben megtörtént-e a tranzakció. Pontosabban a sorbaálló tételek című menüpont azt üzeni, hogy nem létező számlaszám. A számlaszám természetesen létezik.
Telefonálás (szép dolog az Internet), a telebankos hölgy közli, hogy csak vállalkozói számlára müködik a sorbanálló tételek menüpont. Akkor miért nem azt üzeni a rendszer? Természetesen az ügyintéző sem tudja megmondani, hogy sikerült-e a tranzakció. Majd hétfőn kiderül.

Hogyan lehet 15000 felhasználója egy ilyen moslék rendszernek ???

Sir Balambér Creative Commons License 1999.12.04 0 0 60
Szasztok Házibankosok!
Én is használtam (lekérdezésre) a házibankot, amíg el nem rontottam 3X a jelszót... Most mehetek (50Km-re) új jelszót kérni. Pedig itt is van OTP. (szem előtt)
A prgram pedig iszonyatosan macerás. Kissé idegesítő mindig beírni pl. a számlaszámot...
Naszóval nem rossz, de még nem az igazi...
Üdv.
moga Creative Commons License 1999.12.04 0 0 59
scsabi!
Lehet, hogy igazad van és az applet tényleg tul nagy, én tvnet-ről megyek, igy nem vettem észre.

moga

Előzmény: scsabi (57)
John Zero Creative Commons License 1999.12.04 0 0 58
scsabi:
Osszessegeben en is megvagyok elegedve az OTP Homeb@nk-al. Szerintem hasznalhato, ami korlat van benne, az meg elfogadhato.
Előzmény: scsabi (57)
scsabi Creative Commons License 1999.12.03 0 0 57
moga te egy mázlista vagy.

Én vevő vagyok minden OTP fiókkerülő megoldásra de a házibank egy csapás :-(

Az applet-et csak akkor tudod indítani, ha vagy 430k-nyi csingilingit letöltöttél. (kapcsolt vonalas vagyok PCM-mel súlyosbítva, tehát ez hosszú idő)
Kitőltöd az űrlapot, amire változatos válszok jönnek pl:
-számlavezető rendszer zárvatartása miatt a megbízás nem teljesíthető (munkanap 15 órakor)
-Átviteli hiba
-Hibás felhasználónév, vagy jelszó (persze én is lehetek hülye, de nem háromszor egymás után, mikoris a Házib@nk kizárt, újraaktiválva meg működött ugynolyan azonosítókkal)

Remélem másnak jobban működik

sCsabi

Előzmény: moga (56)
moga Creative Commons License 1999.12.03 0 0 56
Na én megcsináltattam. Huuu. Az egy kaland volt amig megkaptam az ügyfélazonosítót, meg a jelszót. De azóta teljes megelégedésre müxik.
(ez itt a reklám helye volt.)

moga

John Zero Creative Commons License 1999.11.19 0 0 55
42:

"És, ennek a jelszavát meg majd egy másik kódgeneráló adja, ugye...? :-)) (...és így tovább... Magyarán, ennek a megoldásnak nem sok értelme van...)"

Nem ertetted meg amit irtam.
A kartya One Time Passwordoket ad ki, sorban. De azert, hogy maga a kartya birtoklasa, megszerzese ne adjon "teljhatalmat" annak aki ezt ellopja, szukseges meg egy Kartyaaktivalo jelszo is.
Ez nem valtozik menet kozben, olyan, mint a PIN a bankkartyaknal.

A dialuposok meg 99.9%-ban nincsenek tuzfal mogott, igy siman hasznalhatjak az oldalt.

Előzmény: 42 (54)
42 Creative Commons License 1999.11.19 0 0 54
"hogy kikuldenek egyszer egy kodgeneralo kartyat, ami mindig megmondja neked a kovetkezo kodot a kijelzojen (es persze jelszot ker minden bekapcsolasanal)"

És, ennek a jelszavát meg majd egy másik kódgeneráló adja, ugye...? :-))
(...és így tovább... Magyarán, ennek a megoldásnak nem sok értelme van...)

TCP port:
ha jól értem, akkor a dial-up-osok nem tudják proxy-val használni az oldalt, csak anélkül(?)...

Előzmény: John Zero (49)
TamTam Creative Commons License 1999.11.18 0 0 53
Bocs, de én csak Ausztriában vagyok BA ügyfél.

Off topic:
Egyébként BA Ausztria nem a BA Magyaro.-t használja levelezobanknak, hanem a KHB-t. Szóval a két BA nem ugyanaz...

Előzmény: Fafej (51)
nyman Creative Commons License 1999.11.17 0 0 52
Handelsbanken, Nordbanken, SE-Banken :))

Nekem tobbnyire pozitiv tapasztalataim vannak, mind a telebankal, mint az internetes hazibankal. (reszletek az Erdekvedelem OTP-s topikjaban) Normalisabb hozzaallas, mint a fiokban, udvariasabb ugyintezes. Mar Svedorszagban is hivtak vissza, mivel az ugyintezo hirtelen nem tudott valaszt adni a kerdesemre. Ingyenes szam rulez. Kuldfoldrol hivtam az USA-bol, Svedorszagbol. Pontgyujto akciojuk megint van. Masfel eve kaptam toluk egy orat.

Előzmény: mal (22)
Fafej Creative Commons License 1999.11.16 0 0 51
Nekem itthon van BA-s számlám és csak egy eszméletlen gagyi DOS programot (Spectra Light) tudtak hozzá adni 6 ezer Forintért. Semmi WEB. Nem tudnád megkérdezni, hogy magyar ügyfeleknek miért nem jár normális hozzáférés? Én már megkérdeztem, de értelmes választ nem kaptam csak udvariast.
Előzmény: TamTam (48)
TamTam Creative Commons License 1999.11.16 0 0 50
John Zero!

Koszi a 4000-es infot. Sajnos nem hiszem, hogy piciny (130 ezer ember) cegem policy-ja megengedne ezt.

A kodkartya kivalo otlet, bar (SZVSZ) eleg draga megoldas.

Előzmény: John Zero (49)
John Zero Creative Commons License 1999.11.16 0 0 49
TamTam:

"A kerdes: mit jelent, hogy a 4000-es portot engedélyezni kell? IE4.01 alatt View\Internet Options\Proxy Server\Advanced... es aztan? Bocs, lehet, hogy lamer vagyok..."

Nem, nem ott.
Ha tuzfal mogott vagy, akkor a tuzfalon kell a rendszergazdanak engedelyeznie a portot.
A sajat gepeden ne is probalkozz, felesleges.

"- SZVSZ az OTP Hazibank Internes megvalositasa nem mas, mint egy oreg, DOS/modem rendszer "atemelese" WEB/Windows kornyezetbe. Azert ilyen nehezkes. De meg ehhez kepest is, az a mod, ahogy a tranzakciokat leirja n sorban, attekinthetetlenul.... "

Ez van az "atlagnepnek". A nagyobb ugyfelek penzert nyilvan komolyabb programot vehetnek az OTP-tol, ami tobbet tud... sajnos.
De szerintem meguti a hasznalhatosag szintjet azert ez is.

A tobbiben igazad van, es tenyleg jol hangzik az a kulfoldi bank.
A One Time Password rendszere se rossz, bar lehetne olyan, hogy kikuldenek egyszer egy kodgeneralo kartyat, ami mindig megmondja neked a kovetkezo kodot a kijelzojen (es persze jelszot ker minden bekapcsolasanal).

Előzmény: TamTam (48)
TamTam Creative Commons License 1999.11.16 0 0 48
Egy kerdes es nehany eszrevetel:

A kerdes: mit jelent, hogy a 4000-es portot engedélyezni kell? IE4.01 alatt View\Internet Options\Proxy Server\Advanced... es aztan? Bocs, lehet, hogy lamer vagyok...

Az eszrevetelek:

- SZVSZ az OTP Hazibank Internes megvalositasa nem mas, mint egy oreg, DOS/modem rendszer "atemelese" WEB/Windows kornyezetbe. Azert ilyen nehezkes. De meg ehhez kepest is, az a mod, ahogy a tranzakciokat leirja n sorban, attekinthetetlenul....

- A mai napig nehany fontos funkcio meg mindig nem megy, mint pl. lekotott betet feltorese, allando megbizas visszavonas/modositasa.

- Az, hogy minden egyes lekerdezesnel meg kell adni a jelszot, ugyancsak faraszto. Eleg lenne egy session alatt egyszer is. Ha tudod, ugyis tudod. Persze a tranzakcioknal pedig szigorubbnak kellene lenni. Pl. minden egyes tranzakciot egy kulon koddal kellene "elesiteni". Lasd lejjebb.

- Kulfoldi munkavallalas okan van szamlan Austriaban, hozza WEB-es eleres. Tessek megtekinteni: https://online.bankaustria.com/. Van Testkonto is, tehat ki lehet probalni, milyen egy jol hasznalhato rendszer. Es ez mar a V.2.0, es az elso is teljesen WEB-es volt! Meg nemetul sem kell tudni, lehet angolul is. (Tudom, hogy Magyarorszagon vagyunk, lemaradas, 40 ev, meg miegymas. De: tudunk mi ugrani is, ha akarunk: lasd GSM telefonia. Itt meg tudtuk elozni oket...) Talan az OTP-nek is egyszerubb lett volna.

- Ezzel BA-as rendszerrel a proxy-n keresztul is lehet dolgozni, nem kell semmit be/atallitani.

- Latom mind a ket konto-mat (normal es takarek) plusz a VISA kartyaszamlamat is. Egyetlen oldalon. Ha lenne, akkor latnam a befektetesi szamlat is (tozsdei, kotveny megbizasokhoz). Kerhetek e-mail ertesitest is.

- A biztonsagi rendszere is jobb SZVSZ: belepesnel egy jelszo, ez eleg minden lekerdezesre a session alatt, a fent leirt osszes szamlahoz. Viszont minden egyes tranzakciohoz kulon kod kell. Ezt egyszer postailag megkuldik (vagy szemelyesen is felveheted, ha biztosra akarsz menni), egyszerre 50 kodot. Sorban kell felhasznalni, 2x nem lehet, kihagyni nem lehet. Olyan, mint egy digitalis alairas. Tehat elektronikusan nem "lehallgathato". Mielott elfogy, maguktol kuldik a kov. 50-t.

Ha van idotok, erdemes megnezni. Talan az OTP-nel is veszi valaki a faradsagot. Jo lenne, ha nem csak kipipalna az OTP: nekunk is van internetes hazibankunk, Hurra!, hanem egy olyat csinalna, ami felhasznalo-barat, egyszeru, gyors es biztonsagos - igy, mindenez egyutt.

Bocs, ha hosszu voltam.

Csokis2 Creative Commons License 1999.11.16 0 0 47
> Az Internetes atutalas szerintem "megfeleloen" biztonsagos. Persze az is szamit, hogy mennyi penz van a szamladon.
Van is beallithato napi limit. Igy neha megszivhatod, de inkabb intezem ket nap az atutalasaimat, de legalabb biztonsagban van a zseton.
Előzmény: John Zero (45)
ttime Creative Commons License 1999.11.16 0 0 46
Hali!

"Mottó: Ha sehogy sem működik, olvasd el a leírást"

Le van írva a weblapjukon, hogy a 4000-es portot engedélyezni kell.

Ttime

Előzmény: SOWHAT (30)
John Zero Creative Commons License 1999.11.16 0 0 45
kispetya:
"...Ezen kivul ki vagyok akadva azon hogy nem kepesek lakossagi folyoszamlat nyitni nekem egeszen addig amig a volt foiskolai Junior szamlamat meg nem szuntetem. Miert jo ez nekik ? Pedig tobb penzt szerettem volna elhelyezni naluk. Nem ertem ... "

Nekem 3 szamlam van most az OTP-nel, 1 Junior, 2 sima.
Na erre lepj valamit ;)

Amugy pedig lehet, hogy ez valami ujabb intezkedes, mert nekem tenyleg siman megnyitottak a masik szamlat. Igaz, hogy egy masik szamlavezeto fiokban nyittattam.

Az Internetes atutalas szerintem "megfeleloen" biztonsagos. Persze az is szamit, hogy mennyi penz van a szamladon. 50 millio Ft-t en se kezelnek Interneten at.
Amugy pedig arra ugyis szamitani lehet, hogy ha valaki feltori a rendszert es elviszi a penzedet, akkor szinte biztos, hogy megteriti a bank (felteve, hogy nem te voltal a hulye, es nem irtad fel papirra a jelszot).

A negyjegyu PIN kod eleg, mert ugyis csak 3szor lehet probalkozni.

Amugy 3 bankkartyanal mar azert nehezebb megjegyezni, 3 PIN kodot.

Előzmény: kispetya (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!