Keresés

Részletes keresés

amaszat Creative Commons License 2018.06.26 0 1 5311

Megnéztem előtte a bookingon hogy mennyi lenne a szobaár és az alku eleve onnan indult. Mivel nem kevés jutalékot vonnak le tőlük így mindenesetben alámentünk a booking-árnak.

Mi évek óta így utazunk, bevált. Nem a fillérb....miatt, hanem mert nem szeretjük korlátozni a szabadságunkat előre lefoglalt szállásokkal.

  

Előzmény: OrSoLy (5310)
OrSoLy Creative Commons License 2018.06.26 0 0 5310

Viszont így nem biztos, hogy olcsóbb a szállás (bár alkudni biztosan lehet), nálunk pl dupla ár volt kiírva, mint amennyiért a bookingon foglaltam.

Előzmény: Eruthaliel (5308)
amaszat Creative Commons License 2018.06.26 0 1 5309

Nem fogtok szállás nélkül maradni az biztos. Mi így jártuk végig Zagoratól Chefchaouen-ig (Fez, Marrakes, Casablanca, Tiznit stb.) minden érdekes helyet úgy, hogy az első nap kivételével nem volt foglalt szállásunk. Igaz kocsit béreltünk és az ad egyfajta szabadságot valamint biztonságérzetet, vészhelyzet esetén még mindig lehet a kocsiban aludni..... ;-) De nem volt rá szükség, mindenhol 5-10 percen belül megtaláltuk a megfelelő szállásokat. Nem bántuk meg, ha mégegyszer mennénk sem csinálnánk másképp...

Előzmény: Eruthaliel (5308)
Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.26 0 0 5308

Köszi, pont ezt akartam kérdezni, hogy mi van akkor ha nem foglalok szállást? Ez az utolsó nap valahogy eszembe se jutott 16:40-kor indul a gép azt valahogy csak elérjük :D

Előzmény: amaszat (5307)
amaszat Creative Commons License 2018.06.25 0 0 5307

Mégegy lehetőség: ha tartasz tőle hogy érkezés napján lekésitek az utolsó buszt, akkor tegyétek az utolsó napokra Szavirát és onnan menjetek a reptérre!

Előzmény: Eruthaliel (5301)
amaszat Creative Commons License 2018.06.25 0 0 5306

Persze benne van a pakliban hogy annyit késik a gép, hogy a 19 órai buszt sem éritek el.

Szállást én eleve nem foglalnék, Marokkó tipikusan az a hely ahol 5 percen belül találsz az utcáról beesve.   

Előzmény: Eruthaliel (5305)
Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.25 0 0 5305

Köszönöm, megnéztem tényleg van ilyen, de esküszöm itt a fórumon olvastam hogy csak napi 2 járat van, vagy csak bizonyos buszok ajánlottak valamiert, nem tudom. Már csak az a kérdés hogy a repülő időben landol-e, mert ha késik és elmegy a busz akkor bukta a szállás is... 

Előzmény: amaszat (5303)
szilisofor Creative Commons License 2018.06.25 0 0 5304

Szavira tökéletes két éjszakára! Semmiképp ne hagyjátok ki.

Előzmény: Eruthaliel (5301)
amaszat Creative Commons License 2018.06.25 0 1 5303
Előzmény: Eruthaliel (5301)
amaszat Creative Commons License 2018.06.25 0 1 5302

Mindenképp megéri elmenni Szavirába még ilyen rövid időre is. Most csak gyorsan meggugliztam milyen lehetőségek vannak a 2 hely között közlekedésileg: https://wikitravel.org/en/Essaouira  

Előzmény: Eruthaliel (5301)
Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.25 0 0 5301

Sziasztok! 

Újabb kérdések merültek fel bennem... Megtetszett Szavíra... Ha összesen 4 éjszakánk van megéri elmenni? Van esetleg bármilyen lehetőség még az érkezés napján Marrakeshből eljutni oda?  Esetleg tud valaki valami jo transzfert? Gondolom a napi 2 buszt tuti lekéssük du 4 körül landolunk. Mert akkor ott aludnánk 2-t és 2-t Marrakeshben. Ha így nem megoldható akkor esetleg a másnap reggeli busz? Aztán következő nap vissza? Csak így meg kb minden nap utazni kell... Nem tudom, segítsetek :) Olyan szép tengerre néző szobákat láttam, imádom az ilyet :) Ha van valakinek bevállt szállás tippje, szívesen veszem. Köszi

Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.24 0 0 5300

Sziasztok!

 

Hirtelen felindulásból vettünk repjegyet dec 10-14 Marrakesbe. Ketten megyünk a párommal, még soha nem jártunk itt. Rutinos utazók vagyunk, több alkudozós országban jártunk már, nem félünk a ránk tapadó eladni/segíteni akaró emberektől :) Visszaolvastam jópár oldalt, föleg a beszámolókat, amiket nagyon köszönök a készítőknek. 3 napja szállásokat nézek, de nem tudom mit kell nézni, hol legyen? Arra gondoltam hogy a MEdinán belül mindenképp, de elég nagy így is a kör. A zaj nem zavar, bármilyen hangzavarban elalszunk :) Az fontos lenne hogy legyen reggeli, de úgy látom az a legtöbb helyen van. Nem akarunk semmi extrát, csak legyen tiszta és olyan helyi hangulatú, és nem árt ha van fűtés, úgy vettem ki decemberben éjszaka nem árt (de cáfoljatok meg ha nincs igazam) Tudnátok nekem ilyen szállást ajánlani? 

Általában szeretjük mindenhol a helyit enni, erre van tippetek, hogy hol és mit kell mindenképp megkóstolni? Tartogat a város annyi érdekességet hogy ezt a 4 napot ott töltsük el, vagy keressek valami kirándulást? Milyenek az ottani 1 napos kirándulások? (erről eddig elég kevés infot találtam) Agadirba nem szeretnék átbuszozni, attól tartok arra nem lenne időnk. Ha megvan a szállás arra gondoltam onnan kérek reptéri transzfert, hogy tuti megtaláljuk hova kell mennünk, ez jó ötlet? 

Illetve aki volt már télen, azt láttam hogy napközben kb 20 fok, de milyen ruhákkal kel készülni? MErt tavasszal ha itthon jön a 20 fok akkor tök meleg van, de pl most meg akarok fagyni, pedig 20 fok van :D Ha süt a nap melegen süt? MEnnyire kell esőre számítani? Egyelőre ennyi, köszönöm szépen előre is.

boris73 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 5299

Nem jövünk, csak megyünk 😂 jun27-jul4 hazafelé egy gépen leszünk.😉

Előzmény: Kernika (5297)
hévvezér Creative Commons License 2018.06.23 -2 1 5298

Sziasztok! Szeptember elején jön valaki Agadirba?

Kernika Creative Commons License 2018.06.23 -2 0 5297

Sziasztok!
Mi július 1-4-ig megyünk wizz air-el Agadirba, jön még akkor valaki?

geri_112 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 5296

Napkozben jovolt, csak szeles, de a parttól par km re már jó meleg volt.

Az oceánban nem tudtunk fürödni csak a medencében meg a paradise walleyben.

Előzmény: boris73 (5295)
boris73 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 5295

Az időjáráson én is csodálkozom, február végén voltunk, 23 fok volt, erre most is... :-) Napon napközben jó volt? Víz milyen?

Előzmény: geri_112 (5289)
boris73 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 5294

Caverna Grill nekünk is bejött, én is ajánlom :-) Jövő héten megyünk ismét, meg is látogatjuk ;-)

Előzmény: geri_112 (5289)
boris73 Creative Commons License 2018.06.22 0 1 5293

Mint itthon, esetleg termékkörönként minimális eltérés +-10%, de nem vészes.

Előzmény: Dody333 (5292)
Dody333 Creative Commons License 2018.06.22 -1 1 5292

Sziasztok! Engem az erdekelne hogy boltokban, szupermarketekben milyen áron vannak a dolgok? Láttam hogy írtátok hogy külsős helyen mennyibe vannak, de mi spórolás szempontjából inkább elelmiszerboltokat választunk. Aki már volt kint tudna írni pár példát?

geri_112 Creative Commons License 2018.06.22 0 2 5291

Szia!
Igen sütnek halat, de állítólag előszeretettel adnak 10x es számlát a megbeszélthez képest.
Ékszerbolt van.
Piacon láttunk tőröket, késeket, de repülővel utazva nem tudom hogy lehet elhozni.
Ami még meglepő volt, hogy pénzváltáshoz nincs kezelés költség sehol, és a reptéren találtuk a legjobb váltási árfolyamot.

Előzmény: csamparev (5290)
csamparev Creative Commons License 2018.06.21 -1 0 5290

Szia!

 

Mi is ide és ebbe a szállodába megyünk.

Néhány kérdést szeretnék, hátha mást is érdekel.

A halpiacon sütnek is halat, mint a Balatonon?

Nem üzletelni megyünk, de meg kérdezem: ékszerbolttal találkoztatok?

Gyűjteménybe minőségi kardot, tőrt vagy kést szeretnék, van esély?

 

Köszönöm!

Előzmény: geri_112 (5289)
geri_112 Creative Commons License 2018.06.21 0 5 5289

Üdv mindenki!
Köszönöm az itteni leírásokat sokat segítettek a felkészülésben, tegnap éjszaka sikeresen hazaértünk a Marokkói utazásunkból, pár sorban én is leírnám az élményeinket.
Talán az első nap volt vészesebb ahogy megérkeztünk Agadirba, taxis hiénák sorfalán kellett áthatolnunk, amiből az egyikük ránk is akaszkodott és agresszíven próbálta elérni hogy vele menjünk tovább, de mi előre elhatároztuk, hogy a reptérnél nem szállunk taxiba. Így amikor látta, hogy nem fogunk keréknek állni akkor elkezdett velünk káromkodni és elküldött melegebb éghajlatra. Így kisétáltunk az első körforgalomig, a nemlétező buszmegállóba, itt van egy benzinkút is lehet vizet egyebeket venni. A helyiek nagy precizitással rendeződtek csapatokba és utaztak tovább platós motorokon és egyebeken, majd egy negyedóra várakozás után jött egy kis berlingo 3 helyivel akik felajánlották, hogy elvisznek minket, kérdeztük mennyiért mondták hogy ingyen, kicsit ódzkodtunk de mivel busznak nyomát se láttuk,  beültünk, útközbe beszélgettünk, és el is vittek a szállásig ami cirka 15-20km volt. A szállodához érve megköszöntük a fuvart, és pénzt is akartunk adni de nem fogadták el, már itt érződött, hogy teljesen más az emberek mentalitása. Este még tettünk egy sétát a parton. Másnap a krokodil park felé vettük az irányt busszal, ami szerencsére közvetlen oda vitt minket, bár a menetrend csak tájékoztató jellegű náluk a végállomásról indulva könnyű dolgunk volt. A krokodil park csodás ahogy előttem is leírták, ezt nem részletezném, utána visszamentünk a városba, majd a halpiacig elsétáltunk, hogy feljussunk az erődhöz, itt újabb ütött kopott taxisok tömkelege fogadott, a 100 MAD-os tarifáról a második taxisnál már 35 MAD-ben egyezünk meg, fel is vitt, korrekt volt. Innen lefele gyalog mentünk a sétáló úton ami nagyon szép látképet ad a városra. Következő nap az itt említett marokko discoveryvel mentünk a paradise walleybe, reggel kisbusszal összeszedtek, útközben volt egy kitérőnk egy berber faluban, itt megtekintettük egy botanukis kertet és a termék boltot, de nem voltunk vásárlásra kötelezve, kedvesek voltak lehetett próbálni kóstolni mindent. A völgy fantasztikus volt, tiszta víz a halak pedig korölőtűnk úszkáltak, ha belógattad a lábad előszeretettel csipegették. Egyes részek elég szemetesek, de ez általános volt mindenhol. Este meglátogattuk a halpiacot, itt kicsit akaszkodóbbak voltak az emberek és a tripadvisoron leírt sok átverés miatt inkább nem fogyasztottunk semmit. Utolsó napra a piacozást hagytuk, a nagy piac nem hozta a várva várt kavalkádot számomra, inkább a lehel téri piac hangulatát idézte a józsefvárosival ötvözve. Volt egy kis piac az uniprix mögött végül ott alkudoztunk vettünk pár csecsebecsét. A reptérre visszafele szintén buszt néztük ki, 1 átszállással. Ám amire átszálltunk volna óránként jövő busz az nem jött (a másik busz sofőrje mondta, hogy ne is várjuk rá nem fog jönni) , így kénytelenek voltunk az utolsó szakaszt taxival megtenni. Összességében kellemes csalódás volt, kicsit félve indultunk el, de korrektek voltak mindenhol, senki nem ügyeskedett, nem akartak átverni, elcsalni vagy meglopni. A városi éttermekben ettünk helyi ételeket, amiből ajánlom a Caverna Grillt, talán ez volt a legjobb élmény. További poén volt hogy egyik este meglátogattuk a mekit, ahol próbáltunk két forrócsokit kérni amire nagyra tágult szemekkel néztek ránk hogy az meg micsoda?! Majd harmadszorra elmagyarázva valahonnan előszedtek 2 tasak kakaóport és cukrot amihez kaptunk tejet és bekeverhettünk magunknak :D
A Hotel Tildi & SPA nagyon tiszta volt, minden nap takarítotok, beágyaztak, de törölközőt csak első nap cserétek. Értékeket nem hagytunk soha a szobában, de utolsó nap hagyták hogy délutánig lerakjuk a csomagjainkat, és nem volt semmi probléma. (trip advisoron olvastam telefon lopás esetét a szobából) 
Az időjárást fura volt megszokni, reggelente elég csípős párás hideg volt, szerencsére felkészültünk ruhával mindenre.
Ajánlom mindenkinek, első afrikai ulticélnak szerintem tökéletes.

Féline Creative Commons License 2018.06.21 -1 0 5288

Sziasztok! Útitársat vagy útitársakat keresünk a Júni 24- én Agadirba a Beach Club hotelbe szervezett útra. Közösen biztosan többre megyünk...

nagypapi Creative Commons License 2018.06.20 -13 0 5287

Agadirban nincs vonat.

Előzmény: dekanto (5286)
dekanto Creative Commons License 2018.06.18 0 0 5286

Igazán jó útleírást készítettél!

Épp ezért lenne egy pár kérdésem. Mi is egyénileg megyünk , a családdal (4fő) Marrakesh-be. Ahogy kivettem a szavaidból Ti nem vettek internet kártyát , ha nem wifire hagyatkoztatok?  Nem láttatok a reptéren ilyen opciót,? Pénzt a reptéren érdemes beváltani, dollárt?

Helyi utazási irodát nem tudtok ajánlani? Elszeretnénk menni 1-2 napra Agadír-ba is. Vonat vagy busz?

Előzmény: Krealma87 (5285)
Krealma87 Creative Commons License 2018.06.15 0 4 5285

Kedves Edko!
Mi egy hete jöttünk haza, lejjebb írtam meg az élménybeszámolómat. Kérlek, ne tarts a szűk sikátoroktól, nem fognak bántani titeket! :) Az erőszakoskodás max abban merülne ki, hogy el akarják veletek hitetni, hogy eltévedtetek és kizárólag ők tudnak nektek (jó pénzért) segíteni, de a lejjebb leírt reakciókkal le lehet pattintani őket. :) Élvezzétek az ott létet, és ezt én magam se hiszem el, hogy ezt én írom, mert nem gondoltam volna, hogy Marokkó ekkora hatással lesz rám. :)

A poszt aljára pedig itt hagyom a ma elkészült rövidfilmünket az útról. Zenével, 720 HD minőséggel nézzétek. :) <3
https://www.youtube.com/watch?v=Mk-1f5KmUU8

Előzmény: edko67 (5276)
karesz004 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 5284

utekaresz@freemail.hu

Előzmény: H.eva1206 (5283)
H.eva1206 Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 5283

Igen :). 

Előzmény: karesz004 (5282)
karesz004 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 5282

Szia Eva.Most az en email cimemet kered ?

Előzmény: H.eva1206 (5280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!