Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 2001.12.05 0 0 11
Bizony az! Tele van számítógépes utómunkaórával a túlóra lapjuk.Állítólag Spielberg még mindig lóg nekik zsével.
Előzmény: leos carax cornelius (8)
leos carax cornelius Creative Commons License 2001.12.05 0 0 10
azt kéne szerintem, hogy megrohamoznának egy ilyen nagyobbfajta épületet, ahol az ellenség vezérkarát gyanítják, de helyettük gyerekeket meg öregeket találnak bezsúfolva, csak későn veszik észre
Előzmény: withe (9)
withe Creative Commons License 2001.12.05 0 0 9
viszont vannak doglott allatok szepszammal
Előzmény: leos carax cornelius (8)
leos carax cornelius Creative Commons License 2001.12.05 0 0 8
eddig legjobban az tetszett, ahogy pattogtak a gallyak miközbe lődöztek a bokorban, számgépes trükk? nem volt erről a werkbe? mer azt nem láttam

problémám: kevés a véres sebesült meg hulla, de majd idővel hátha

Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.03 0 0 7
10teletem!

Láttam az első két részt, fel is vettem, talán nem annyira magával ragadó mint az SPR, de nem rossz (sőt! :)

Megvan a regény is (Stephen E. Ambrose), most olvasom, találtam benne egy érdekes adalékot: az SPR sem teljesen fikció, valóban volt egy katona akinek mind a 3 testvére elesett, őt pedig hazaküldték. Fritz Niland-nak hívták, a 101. ho. 501-es PIR-ben szolgált.

Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.01 0 0 6
Valszeg ez is azon filmek sorát gyarapítja, amit élvezetesebb volt megcsinálni, mint megnézni. A werkfilmben benne volt, hogy milyen aprólékosan próbálták utánozni a korabeli cuccokat, és hogy a csatajeleneteknél milyen ötletes megoldásokkal éltek, meg hogy Tom Hanks és Spielberg hogy elmélyedtek a történelemben a téma kedvéért, stb stb... Ez nekik olyan lehet, mint a magyar STAR WARS rajongók hobbifilmje, csak kicsit nagyobb költségvetésük volt, hogy kiéljék szenvedélyeiket.
Előzmény: zalus (5)
zalus Creative Commons License 2001.12.01 0 0 5
hmmm... deja vu-m van. :]

amolyan tv szintre higított ryan közlegény ez a minisorozat jó sok [és valóban egyforma] szereplővel, hogy legyen kikkel foglalkozni hosszú órákon át. david schwimmer szerepeltetése elég morbid ötlet volt. matthew perry feltűnhetett volna félős szanitécként, matt le blanc pedig krumplit pucoló szakácsként. :]

Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (4)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.01 0 0 4
Nekem főleg az a bajom, hogy Ron Livingstone-on kívül senkit nem lehet kétszer felsmerni: mindenki mocskosábrázatú egyenruhás. És hogy mi a történet fonala, arra a 2. rész sem vezetett rá engem. Ez a mintaszerű ágyúelfoglalás meg külső szemmel nem volt más csak nagy kavalkádozás. Az egész arra épít, hogy a Ryan közlegény milyen sikeres volt realista műként. Ez annak a fapados változata.
L_Jani Creative Commons License 2001.12.01 0 0 3
Ma lesz az első két rész, 8-kor kezdődik. Tuti fel fogom venni videóra az összes részt!!!

Na, majd este ha lement, akkor mondok róla véleményt én is.

Udosz Creative Commons License 2001.12.01 0 0 2
Hali!
Idaig az elso 9 reszt lattam...
A legjobb haborus temaju alkotas amit idaig lattam
beleertve olyan temaju filmeket mint pl.: Sztalingrad, Ryan kozlegeny, A leghosszabb nap, Oroszlankolykok etc...
realisztikus, tele egyeni tortenetekkel..
amerikai filmhez kepest nem nyalas... nem patriotizmustol atitatott...
mindenkinek ajanlom...
Előzmény: L_Jani (1)
L_Jani Creative Commons License 2001.11.03 0 0 1
L_Jani Creative Commons License 2001.10.13 0 0 0
Az HBO oldalán ezt írják róla:


A háborús filmek újabb hullámát élhetjük át néhány éve. Az öncélú hősiesség propagandaszerű ábrázolásával ellentétben az Apokalipszis most című film óta eltelt két évtizedben a sokszor fájdalmas történelmi tényekhez való nyers hűség került mindinkább napirendre. Az HBO decemberi programkínálatának kiemelkedő szenzációja az HBO saját produkciója, a várva várt Elit alakulat címmel induló tízrészes tévésorozat, amely az amerikai premier után nem sokkal sugárzásra kerül. A történelmi témák iránt elkötelezett Steven Spielberg újabb álmát valósította meg, ezúttal színészbarátjával, Tom Hanks-szel, mint producerrel közreműködve. Hanks íróként is közreműködött az első epizódban és rendezőként jegyzi a sorozat ötödik részét. Tom Hanks úgy látszik rákapott a tévésorozatokra, hiszen három évvel ezelőtt nyert egy Emmy-díjat ebben a kategóriában. A lebilincselő Elit alakulat tévéfilm-sorozatot Stephen E. Ambrose történész-író „Band of Brothers" című bestsellerének kulcsepizódjaiból válogatták. Stephen E. Ambrose könyvében szép sorokat szentel a mindenkori katonákra nehezedő iszonyatos pszichológiai nyomás megértésének: „A kamerádok közelebb állnak, mint a testvérek, közelebb mint a barátok. Mindent tudnak egymásról. Múltjukat, álmaikat elmesélik egymásnak. Ha az éjszakai masírozás közben valaki felköhög, rögtön tudják ki volt az. Ha az őrjárat során meglátnak a bokorban valakit mozogni, felismerik a másik körvonalait. Az ellenség holttestének látványa alig rendíti meg őket. Szenvedő és halott bajtárs látványa bármily megrendítő is, bizonyos örömmel, megkönnyebbüléssel párosul: Istenem, megint nem én vagyok az! Később ez az érzés is óriási teherré, lelkiismeretfurdalássá válhat."

Az Elit alakulat, avagy az Easy Company, hivatalos nevén a 101-es ejtőernyős divízió 506-os számú regimentje 1942-ben alakult önkéntesekből. A Georgia államban kiképzett csapat a második világháború vége felé került legveszélyesebb bevetésére, a normandiai partraszállásra. Iszonyú emberveszteségeket követelt a hősies D-nap és a nyugat-európai hadszíntér felszabadítása. 2001-re ötvenegyen maradtak közülük életben. Ők azok, akik túlélték a Utah Beach kódnévre keresztelt partszakaszon a partraszállás pokoli német ágyúzását, részt vettek a véres arnhemi tankcsatában, érdemeket szereztek a rajnai offenzívában és ők foglalták el Hitler Sasfészeknek nevezett hegyi rejtekhelyét Berchtesgadenben. Akkoriban az a mondás járta köztük, hogy csapatukban a legértékesebb kitüntetés, a Bíbor Szív nem csupán egy medál, hanem alapfelszerelés! A többszörösen kitüntetett veterán katonákat és családtagjaikat a francia világpremier alkalmából májusban meghívták Európába, harcaik egykori színhelyeire. Sokan közülük azóta sem jártak Európában és az emlékezés súlyos sebeket tépett fel bennük. Az alkotók a lehető leghűségesebben akarták tetteiket és szenvedéseiket ábrázolni. Több mint ezer állandó katonaviselt, kalandvágyó és megszállott statisztával dolgoztak a filmesek. A mai fiatalembereknek nem az életüket kellett feláldozniuk a sikerért, sőt napi 150 dollár fizetést is kaptak. Az eredeti alakulat önkéntesei anno havi 50 dollárért kockáztatták életüket…

A sorozat a televízió történetének eddigi legköltségesebb alkotása: 120 millió dollárba került a 10 epizód forgatása. Stephen E. Ambrose történész-író éveken át gyűjtötte könyvéhez az anyagokat. A katonák magánlevelezéseiket is a kutató rendelkezésére bocsátották. Ezekből az apró töredékekből rajzolódott ki az író számára a soha sem tapasztalt perspektíva a történelem legvéresebb háborújáról. Fény derült a csapaton belüli viszonyok, kapcsolódások láncolatára és a kivételes helyzetre: ezek a katonák szinte kivétel nélkül megbíztak egymásban és feláldozták volna életüket egymásért. A filmsorozat nyitó jelenetében a háborútól elcsigázott Richard Winters őrnagy (Damian Lewis nagyszerű alakításában) 1945 júliusában megmártózik a Zeller-See vízében, becsukja szemeit és visszaemlékezik az Easy Company-ben eltöltött évekre, bajtársaira ás hosszú útjukra az alpesi pihenőig. 1942 nyarán egész Amerikából jelentkező többszáz önkéntest gyűjtenek össze a georgiai Camp Toccoa kiképzőtáborába. Mindenki tudja, mi vár rá, de az ifjonti lelkesedés sokak számára eszmei képet alkot a katonaéletről és a messze dúló háborúról. Néhányan kiképzés közben lelik halálukat. 1943 őszén a szívós deszantosokat felszentelik, „megkapják szárnyaikat" és Angliába hajózzák be őket. 1944 nyarán életük legnehezebb feladatát kell teljesíteniük: Utah Beachen a német ütegek mögé dobva a D-nap hajnalán gyengíteniük kellett a német ellenállást, hogy minél több szövetséges katona tudjon partra szállni. Repülőikre felszállva ezt hívták magukban az éjek éjének…

A sorozat második részében láthatjuk, hogy milyen szörnyű emberveszteségekkel köszöntött be a D-nap. Winters hadnagynak kell átvennie a kompánia vezetését, miután a parancsnoki gépet lelőtték a németek. A partraszállás utáni frontharc három hetének történetét a harmadik epizód mutatja be. A kalandvágyó ifjak néhány hét alatt veteránok lettek a tűzkeresztségben. Rövid időre felmentik őket és Angliába szállítják a megmaradt legénységet.

Az elit alakulat negyedik epizódja Hollandiában játszódik: 1944 szeptember 17-én dobják Winters embereit 30 kilométerrel az ellenség vonalai mögé, Arnhem környékére. Eindhoven és néhány kisváros felszabadításával meg tudják tartani a pokol országútjának nevezett arnhemi utat, ahol véres csata bontakozik ki.

Az ötödik és hatodik részben 1944 szeptember végétől decemberig követhetjük az eseményeket: az Elit alakulatot a belgiumi Bastogne városban húzodó frontvonalon vetették be, ahol a németek elkeseredett, de igen erős offenzívát kezdtek. 1945 elején szabadultak a bastogne-i, körülkerített rókalyukból.

A hetedik epizódban a Normandia óta eltelt 130 kemény nap mérlegét vonják meg: eredetileg 121-en kezdték és 83 embert veszítettek… Az elzászi Haguenauban játszódik a nyolcadik rész. A szétlőtt város szürreális díszletei között állóháború bontakozik ki. A határfolyón túl német vonalak, semmi biztos hír. Hírszerzési őrjáratot kell indítaniuk. A precíz előkészítés ellenére ismét veszteségeket szenvednek.

A kilencedik és a tizedik (befejező) részben a Berlin felé vezető utolsó offenzíva közepette az amerikai katonák először szembesülnek a koncentrációs táborok létezésével. Irány a berchtesgadeni Sasfészek és Hitler különleges ízléssel összállított pincéje, ahol több ezer üveg bor várt rájuk… Az Alpokban ünneplik a világháború végét, a partraszállás egyéves évfordulóját. Várják a csendes-óceáni hadszíntérre történő áthelyezést. Ehelyett a kompániát szakaszosan vonják ki Európából. A 150 százalékos emberveszteséget produkáló hősies Elit alakulatot megszüntették, de a katonák közötti erős bajtársi kapocs egy életre megmaradt.

L_Jani Creative Commons License 2001.10.13 0 0 topiknyitó
Fél órája lett vége Az elit alakulat című filmsorozat werkfilmjének az HBO-n. Láttátok már a bemutatóját? Az alapján nagyon jó lesz! Bár erre már maga Steven Spielberg és Tom Hanks neve is garancia.

Aki nem tudná miről van szó: A Ryan közlegény megmentésének a "folytatása". Azért idézőjelben, mert igaz, hogy a történet a D-Day körül forog, de itt egy másik csapatot követhetünk nyomon. A kamerakezeléstől kezdve a színekig, minden az Oscar-díjas filmre emlékeztet. A 10 részes sorozatot decembertől kezdi vetíteni az HBO, de a werkfilmet már ebben a hónapban is többször megismétlik.




A film hivatalos honlapja
Fotó galéria
Rajongói oldal

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!