Keresés

Részletes keresés

eu_tanazia Creative Commons License 2003.03.17 0 0 984
Szerintem, nem az asf-file-tól függ, hogy tekerhető (kereshető) vagy sem. Legalábbis nekem régebben volt egy asf-es filmem, amit mediaplayer-el nézve nem tudtam beletekerni, viszont egy másik lejátszóval (ha jól emlékszem BsPlayer, de lehet hogy tévedek mert már nagyon régen volt) tekerhettem. Szóval ugyanazt a file-t a MP nem tekerte, a másik meg igen.
Előzmény: Zombie (980)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.03.17 0 0 983
Igen, régen nekem is gond volt media player-en az ASF-lejátszás, én se tudtam beletekerni.
Használj más lejátszót, pl. BsPlayer (azt hiszem az tudja).
Előzmény: csg78 (979)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.03.17 0 0 982
Az AC3 hangot miért nem akarja a radlight lejátszani?
Ac3 codec kellene...

A másik: a bs miért fagy le lejátszás közben állandóan?
A legújabb 494-es build csinálja?
Én szinte mindegyik verzióját használtam (ahogy fejlesztették), de ilyen problémám nem volt.

Előzmény: Ladiladida (977)
csg78 Creative Commons License 2003.03.17 0 0 981
Juhé!

Köszönöm, hasznos progi nagyon !!
Sajna kiderült, hogy a másfél órás anyag sérült, csak 20 percet tudok megnézni belőle, de azt akár össze-vissza tekergetve is :-)))
Mégegyszer köszi!
Ja a koncertet én töltöttem le,tehát akkor én már utólag nem tudok javítani rajta-kár...

Előzmény: Zombie (980)
Zombie Creative Commons License 2003.03.17 0 0 980
Ez pontosan milyen formátum?

Microsoft sajat fejlesztesu stream formatuma.

nem tudok beletekerni. Ez az asf sajátossága?

A file-tol fugg, de igen (azaz: tenyleg vannak ilyen asf file-ok, ellentetben a tobbi media formatummal)

Mivel játszam le, hogy tudjak tekerni? Vagy konvertáljam át? Melyik,progival?

Probald ki ezt, elvileg ezzel kereshetove teheted a videodat.

320X240-es a felbontás. Ezen már nem lehet javítani?

Attol fugg ki es hogyan keszitette... onmagaban a file-on nem.

Előzmény: csg78 (979)
csg78 Creative Commons License 2003.03.17 0 0 979
Szasztok !

Tudatlan vagyok, segítsetek plíz.
Namármostan. Van egy asf kiterjesztésű videóm. Ez pontosan milyen formátum? A problémám az, hogy Media Playerrel nézném az anyagot. Az elejét már többször láttam, de a vége is érdekelne,de nem tudok beletekerni. Ez az asf sajátossága? Mivel játszam le, hogy tudjak tekerni? Vagy konvertáljam át? Melyik,progival?
Elég gyatra a kép minősége. 320X240-es a felbontás. Ezen már nem lehet javítani?
Előre is köszi : csg

Zombie Creative Commons License 2003.03.17 0 0 978
nem ismerem a radlightot, AC3 codec van a haznal? gondolom azt hianyolja.
Doom9 audio filters vagy AC3Filter.
BSPlayer elegge instabil, sajnos neha nekem is fagy. Probalj regebbi verziot vagy mas lejatszot, pl Zoom Player vagy Media Player Classic.
Előzmény: Ladiladida (977)
Ladiladida Creative Commons License 2003.03.17 0 0 977
Hello! Most éppen sima lejátszóproblémám van, ki tud segíteni? Az AC3 hangot miért nem akarja a radlight lejátszani? A másik: a bs miért fagy le lejátszás közben állandóan? Illetve nem is lefagy, reset és kész. Antifreezy természetesen van a gépen.
P.ISTI Creative Commons License 2003.03.10 0 0 976
Erősen remélem, már teljesen el vagyok keseredve. Először vettem egy MatroxMarvel G400at, mert az még tud hardveresen, MJPEGbe tömöríteni. Azzal szívtam 2-3 évig, eredmény = 0. Na, mondtam, most váltok: Digital8 kamera, hogy tudjam olvasni a Hi8 szalagjaimat, és csak be kell tenni, felvenni, konvertálni, oszt kész. Hát sajna ez sem a legkönnyebb megoldás...
Ha megszerzem a progit, remélem sikerélményeket írhatok majd itt.
P.Isti
Előzmény: eu_tanazia (975)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.03.10 0 0 975
Köszi a biztatást. Azóta is szívtam egy sort.
:-)

Pinnacle Studio
Amennyire én tudom, az elég jó szoftver (Pinnacle TV-tuner kártyákhoz szokták adni), biztosan tudja ezeket.

Előzmény: P.ISTI (974)
P.ISTI Creative Commons License 2003.03.10 0 0 974
eu_tanazia:
Köszi a biztatást. Azóta is szívtam egy sort. Gondoltam, a VirtualDub ismeri az Mpeg2-t, ezért bekódoltam abba (egy éjszaka). Hát a gaz progi nem kiírta, hogy kenjem a hajamra! Ja, és 1,6 GB lett a 42 perc.
Sajna az MGIben nem lehet sok mindent állítgatni, de ma kaptam egy tippet: Pinnacle Studio. Talán az ismeri a DV kamera jelét, és DivXbe is tudja fordítani.
P.Isti

Ui.: sajnálom, hogy az MGI nem megy, pedig a felülete elég egyszerű.

Előzmény: eu_tanazia (973)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.03.05 0 0 973
nem állítottam semmit a kodeken
Pedig kellene. :-)
Én sem ismerem ezt a programot, de gondolom biztos valn benne valamilyen Video-beállítási rész, ahol a DivX Properties-t is lehetne állítgatni.
Szerintem próbálgass, és ismerkedj a programmal.
Előzmény: P.ISTI (972)
P.ISTI Creative Commons License 2003.03.05 0 0 972
Help Please:

Elöljáróban csak annyit, hogy gyerekcipőben járok DivXkódolás területén.
Adott egy Digital8 kamera, meg egy MGI Video Studio software. A progi felismeri a különböző codekeket, és kisebb fájlokat egész jól betömörít, miután leszedtem a kameráról.
Tegnap megpróbálkoztam egy 42 perces anyaggal.
/Ja, most jut eszembe, Win MEvel (vagy ezzel a progival) 4 GB a határ, csak hogy a lenti témákhoz is hozzászóljak egy kicsit./
DivW4.12-vel nyomattam, ma reggelre össze is jött neki 1,1 GBra. Kicsit elszomorodtam. Mit csinálok rosszul? Régebben nézegettem a VirtualDub -ot, meg a Gknot -ot, de azokkal eléggé fagyott a rendszerem. Most igen megörültem ennek a softnak. Ki ismeri? Például a legnagyobb gáz azzal lehet, hogy nem állítottam semmit a kodeken (azt sem tudom, lehet-e).
Szóval ha valaki látott már olyan embert, aki hallott erről a progiról, szóljon.
Köszi,

P.Isti

Ui.: még valami: a VirtualDub ismer DVimportot? Tud kepcsörölni kameráról?

GombocArtur Creative Commons License 2003.03.04 0 0 971
Felraktam a WinDVD-t, az tökéletesen lejátsza nekem a felvett anyagot, de a TMPGEnc még mindig azt írja ki, hogy "File can not open or unsupported" :/
Előzmény: sztyopka_remixx (970)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.03.04 0 0 970
kene egy dvd lejatszo progi. pl a Powerdvd. az felpakolgatja a hianyzok cuccokat. es aztan tudnod kellene editalni. a powedvd nem ingyenes sajna. a videoLAN-rol azt irak hogy szinten jo ra. az ingyenes, de nem probaltam meg ki...
Előzmény: GombocArtur (969)
GombocArtur Creative Commons License 2003.03.04 0 0 969
Tudom, hogy azzal vágható is, de nem nyitja meg :/ Már elértem az Elecard MPEG-2 Decoderral, hogy a Windows MediaPlayer megnyissa, bár azt is egy elviselhetetlen függőleges nyújtásban teszi. Szerkeszteni még mindig nem tudok :/ Valami más tipp?
Előzmény: sztyopka_remixx (967)
Zombie Creative Commons License 2003.03.03 0 0 968
MPEG2-t DVD lejatszo progik vagy pl. Elecard MPEG2 codec tud lejatszani.
Előzmény: GombocArtur (966)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.03.03 0 0 967
tmpeg megnyitja? azzal vaghatod. mint arrol ricsi felvilagositott engem nehany hozzaszolassal lejjebb. kiproblava.
Előzmény: GombocArtur (966)
GombocArtur Creative Commons License 2003.03.03 0 0 966
Van egy tvtunerkártyám, amit úgy is hirdettek, hogy tudja a realtime mpeg felvételt. Tegnap kísérleteztem vele, és a hozzá mellékelt WinDVR progival sikerült is rögzítenem úgy, hogy közben tudtam fullképernyőn is nézni a tévét és a felvétel is megfelelő minőségű lett. Már csak az a bajom, hogy bármit felveszek, csak a WinDVR játsza le. Kell valami codec vagy a progi csinált nem szabvány mpeget? No és persze mivel vághatom meg, hogy reklámmentessé tegyem? Ilyen beállításokkal ment a felvétel: (mellesleg 53perc 1,6GB lett)

[Real-time Best]
MPEG-2 format.
Capture size : (352 x 576 )
Video bitrate : 4000 kbit/sec
Audio bitrate : 224 kbit/sec
Total bitrate : 4345 kbit/sec
File split size : 4063 MBytes.

eu_tanazia Creative Commons License 2003.03.03 0 0 965
Milyen formátumba tudnék 100 percet letömöríteni 3-4 GB-ba?
100 perc DivX4-ben élvezhető minőségben ráfér egy 700MB-os CD-re, DVD-minőségben, meg ráfér 2 db 650MB-os CD-re, szóval ehhez nem kell 3-4GB.
3-4GB-ra még jóminőségű Mpeg2-ben is felfér, szerintem.
Előzmény: logoutx (962)
Zombie Creative Commons License 2003.03.01 0 0 963
FAT32 limit: 4GB
NTFS limit: lenyegeben nincs, a vinyod kisebb
AVI limit: 2GB, de az 2.0-s AVI szabvany (VirtualDub is ilyenbe ment) alatt mar nincs ez a limit.

En nem ajanlom hogy tobbszor tomorits, csak a minoseg romlik.

Előzmény: logoutx (962)
logoutx Creative Commons License 2003.03.01 0 0 962
Milyen formátumba tudnék 100 percet letömöríteni 3-4 GB-ba? Utána tovább tömöríteném
logoutx Creative Commons License 2003.02.28 0 0 961
Nem tudom, hogy mekkora a korlát, de a nyersanyag 2 GB-os méretben van.

Köszönöm a segítőkézségeteket, asszem hétvégén nem fog sokat állni a gép...

Traider Creative Commons License 2003.02.28 0 0 960
Ha több ilyen nagy file-val dolgozol, akkor sztem be kell tömöríteni egyenként, majd a végén összefűzni őket Vdub-val...
[ME] watching 'Sphere' now
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.28 0 0 959
És azt hogyan lehet megcsinálni, hogy több (2Gb-os) fielet egybe tömörítsen? (vagy egynek lássa mindet?)
Nem 4 GB az avi-korlát? (biztos rosszul tudom)
Ha az oprendszer-nek nincs 2-4 GB-os korlátja, akkor csak az avi korlátja (2 vagy 4 GB) a határ. De biztos neked van igazad, és 2GB.
De hogy válaszoljak is a kérdésedre :-), nem tudom. :-) Nem szoktam ilyet csinálni. Nekem a max. amit csinálni szoktam, az 3 x 650MB (tehát kevesebb mint 2GB). Ebbe belefér normális minőségbe 4 órás film is, hosszabbal meg még nem találkoztam.
Üdv
Előzmény: logoutx (957)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.28 0 0 958
Ezt a deinterlace-t akkor filterként kell beállítani ugye?
Lehet hogy van olyan program, ahol ez filter, nem tudom.
A DivX5-ben alapból benne van (be lehet állítani), bár ezt nagyon nem ajánlják.
A FlaskMpeg-ben is benne van (jó), azt tudom ajánlani.
De gondolom, hogy a VirtualDub, stb. is tudja.
Szóval, ha a kép mozgásoknál "szálkásodik" (interlace) (DVD-lejátszón ez nem látszik, csak amikor az ember tömörítené avi-ba), akkor rá kell nyomni a deinterlace-t.

Remélem, hogy segítettem... :-)

Előzmény: logoutx (957)
logoutx Creative Commons License 2003.02.28 0 0 957
Ezt a deinterlace-t akkor filterként kell beállítani ugye?

És azt hogyan lehet megcsinálni, hogy több (2Gb-os) fielet egybe tömörítsen? (vagy egynek lássa mindet?)

Előzmény: eu_tanazia (953)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.28 0 0 956
Én nem tippeltem, én tudtam! :-)
Előzmény: Törölt nick (955)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.28 0 0 954
Jól tippeltél... :-)
Előzmény: Törölt nick (952)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.28 0 0 953
"szálkásodik"
Deinterlace!
Előzmény: logoutx (950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!