Keresés

Részletes keresés

katica32 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 65
SZia!Konkrétan rizses csoki érdekel azt szeretnénk behozni,s jó lenne tudni kb mennyit lehet hozni vám nélkül.Ja és ha netán tudná valaki hogy most mennyi az ára kint az nagy segítség lenne,mert az sem biztos hogy megéri érte kimenni.
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.22 0 0 64
Azt nem tudom, hogy mennyi az értékhatár.
Ha hoznál be mondjuk ötszázezerért: kell kérned a VPOP-től vagy valamelyik vámudvartól (ez az egyszerűbb) VPID számot, anélkül nem importálhatsz. Ha ez megvan, akkor hozhatod a cuccot. Bevásárolsz, számlád van, határnál beállsz vámolni. A finánc megnézi a kocsit, leplombálja a rakteret, bemész egy vámudvarba, levámolják, tételesen ellenőzik, vagy nem. Kiszámolják az áfát, vámot, ott kifizeted és csak akkor viheted az autót az áruval. Bonyolultnak hangzik esetleg, de egyáltalán nem az.
Konkrétan milyen édességet hoznál?, esetleg tudok segíteni. Nem biztos, hogy a piacra kellene menni. Üdv.
Előzmény: katica32 (63)
katica32 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 63
Sziasztok.Szeretném ha segítene valaki.Most elöszőr szeretnénk menni a szabadkai piacra.Édességet szeretnénk behozni nagyobb mennyiségben.A kérdésem az lenne,hogy mennyi az értéhatár amitől már vámot kell fizetni,és mi ennek a menete,ugyanis még nem voltunk olyan helyzetben hogy vámot kelljen fizetnünk.Segítségeteket nagyon megköszönném.Üdv
cativa Creative Commons License 2007.01.17 0 0 62
Nagyon szépen köszönöm az információt. Tulajdonképpen csak egy kis csavargás és nézgelődés volna, persze ha valami jó dologba bele botlunk nem hagyom ott.
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.16 0 0 61
A piac olyan, mint pár éve is volt, aránylag olcsó, bár nem tudom mit akarsz venni.
Szabadka előtt van egy jó hypermarket, sztem nagyon jó. Mi sok szerb cuccot szeretünk, ott szoktunk bevásárolni. Pénzváltó is van.
A legjobb árfolyam a főtérnél, a McDonalds-szal szembeni sétáló utca elején a CBA és a Pionir csoki mintabolt közötti pénzváltónál szokott lenni, de azért számottevő különbség nincs köztük.
A picon jó a Forint is.
Előzmény: cativa (60)
cativa Creative Commons License 2007.01.16 0 0 60
Szia

Hát igazából mindkető, de talán a piac a hipermarkettal nem tudom hogy mire gondolsz ott mi érdekelhet. Ha van időd írj mindketőről.
Köszi hogy időt szánsz a felvilágosításomra.
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.13 0 0 59
Mi érdekel? Piac, hipermarket?
Előzmény: cativa (58)
cativa Creative Commons License 2007.01.13 0 0 58
Sziasztok
Szeretnék fris infót mert elég rég nem írt már senki. Szóval a családba feldobták gyerünk ki Szabadkára sopingolni. Évekkel ezelőt jártam kint utoljára. A fórum végig olvasása utn egy kicsit tájékozott lettem de még szeretnék fris infót ha valaki tudd segíteni. Vagy nem is jár már ide senki? Ha igen akkor köszönöm az infót előre is
vánnyadtbácsi Creative Commons License 2006.08.04 0 0 57

Üdv mindenkinek!

 

Augusztus végén megyünk Montenegróba Szerbián keresztül mikrobusszal és érdekelne, hogy szükséges-e a nemzetközi jogosítvány kiváltása Szerbiába? Hivatalosan ugyanis nem tartozik azon országok közé akik elfogadják a magyar jogsit, de hátha a gyakorlat mást mutat.

 

köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.01 0 0 56
Kell. És a zöld kártyát a kocsira is szokták néha kérni.
Előzmény: si (55)
si Creative Commons License 2006.08.01 0 0 55

Ha jár erre valaki,

nem tudjátok, Szerbiába kell útlevél, vagy jó a személyi is, mint Horvátországba?

Myra_Myra Creative Commons License 2006.07.20 0 0 54
Szia, mi egy mikrobusszal voltunk Ramazzotti koncert miatt Újvidéken, Novi Sadon 2 hete. A határnál semmi gond nem volt, semmi pénzt nem szedtek be, tehát minden o.k., szerintem nyugodtan mehettek arra.
BRT-191 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 53

Üdv!

 

Holnapután indulunk Horváto-ba nyaralni, és terveztem, hogy Szerbián át. Újvidék, Sabac, Loznica útvonalon, utána Bosznia. Szerintetek biztonságos-e, illetve a rendőrök mennyire szedik a sápot? Vagy érdemesebb Horváto. és Bosznia felé menni?

 

Kösz a választ!

Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.25 0 0 52

Szia, nagyon szépen köszönöm.

Neked is szép napot, illetve jó hétvégét!

 

 

Előzmény: Sshaba (51)
Sshaba Creative Commons License 2006.05.24 0 0 51

Helló

1 EUR = 87,77 dinár a mai középárfolyamon

100 Forint = 33,30 dinár a banki árfolyam szerint.

 

Szép napot.

Előzmény: Riff-Raff (33)
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.22 0 0 50
Szia Bervas, relatív... :-))) Mármint nem az ára, hanem az, hogy nyálas olasz szépfiú-e :-)))  Olasznak olasz, de nem szépfiú, nekem nem tetszik. De a zenéje miatt elindulunk hatan egy mikrobusszal a koncertjére. Sőt, megyünk Horvátországba is Rama koncertre, július végén.
Előzmény: bervas (46)
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.22 0 0 49

Ufocsalád, nem értem a reakciódat...  Segítesz hogy én is megértsem? Köszönöm.

 

 

csataló Creative Commons License 2006.05.21 0 0 48
Neked tényleg nem kell, ne menjél:-)
Előzmény: ufocsalad (47)
ufocsalad Creative Commons License 2006.05.21 0 0 47
NEM KELL KÜLFÖLDRE UTAZNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bervas Creative Commons License 2006.05.21 0 0 46
Szerintem is sok egy nyálas olasz szépfiúért :-D
Előzmény: Myra_Myra (45)
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.21 0 0 45

Köszönöm az infot. Neten néztem ma árfolyamot, ott 3,01 volt, de azt hittem, ez valami régebbi adat, ugyanis a Ramazzotti jegy ára 1700 dínár, az kb. 5000 Ft-ra jön ki s nem akartam elhinni... :-)

Előzmény: bervas (44)
bervas Creative Commons License 2006.05.21 0 0 44
Utoljára 3,2 Ft-ért vettem és 2,8 körül adtam el. A határ közelében érdemes váltani.
Előzmény: Myra_Myra (43)
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.21 0 0 43
Sziasztok, tudja valaki hogy mennyi a dínár és a forint közötti árfolyam? Köszi.
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.12 0 0 42

Köszi a segítséget, minden info jól jön :-)  Neten kerestem eddig mindent, írtam jegyirodáknak, írtam Novi Sad város honlapjának, két ottani újságnak... majd csak sikerül jegyet szereznünk.

Egyébként másoktól is azt hallottam, hogy nyugodt szívvel el lehet indulni Újvidékre. Ez jó hír :-)

 

 

bervas Creative Commons License 2006.05.11 0 0 41
Nem vagyok arra ismerős, csak nemrég voltam ott először.
Bp-Újvidék határátkeléssel, pénzváltással együtt kb 4 óra volt. Ha öt órát rászámolsz, még lesz idő tartalékod is. A stadion mellett sétálós rész van, sok kis kiülős hellyel, ott el lehet ücsörögni, ha ráértek. Jegyirodát nem tudok. Próbáltál neten rákeresni? Újvidék térkép pl van fenn.
Előzmény: Myra_Myra (40)
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.11 0 0 40

Egyelőre nincs megoldva a koncertjegyünk, mert magyarországi irodák nem árulnak :-(  Nem tudsz véletlenül valami helyet Újvidéken, ahol árulnának koncertjegyet? Esetleg a Vojvodina Stadionban? Vagy ennyire nem vagy ismerős ott?

 

Ha mész Szerbiába, az egy napos út Számodra? Mert ha kiderül, hogy van eladó jegy a Vojvodina Stadionban, esetleg elmennék én is. Ha más megoldás nincs.

Előzmény: bervas (38)
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.11 0 0 39

Szerintem nem szépfiú :-)  Csak a zenéje tetszik, Ő nem. A pesti koncert (04.22.) is remek volt. Novi Sad közel van, s majd készülünk Horvátba is (07.30.Rijeka) koncertre.

Bízom benne, nem lesz gond a szerbiai úttal, csak kósza híreket hallani negatív dolgokról... de ki tudja igazak-e vagy sem. Különben meg miért lenne bármi gond is, igaz? Ha Ti gyakran jártok, biztosan tudnátok róla.

Előzmény: bervas (38)
bervas Creative Commons License 2006.05.10 0 0 38
Fene tudja, megér-e az a szépfiú annyit :-)
Előzmény: Myra_Myra (37)
Myra_Myra Creative Commons License 2006.05.10 0 0 37

Szia, köszi az infot, remek, hogy aránylag határ-közeli a hely.

A stadion...háááát...ez van, lehet nem a legmodernebb, te jobban tudod. De Eros Ramazzotti-ért még oda is képesek vagyunk elmenni :-) 

Mégegyszer köszi a megbízható infot. Sokat segített.

 

Szép estét,

Myra

Előzmény: bervas (36)
bervas Creative Commons License 2006.05.10 0 0 36
A Vojvodina Stadion a Bulevar Oslobodenija meg egy másik út sarkán van. Kissé lepukkant szocreál hely. Két hete voltam ott, mellette kajáltunk. A határtól van fél autópálya, Újvidékig 1 állomáson kell fizetni 420 dinárt. Simán oda lehet érni.
Előzmény: Myra_Myra (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!