Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9410

 ezt az évet egyelőre nem szeretem

 

Én sem! Állandóan mást írok. A múltkor 2100-at, aztán 2001-et. Halkan jegyzem meg, már a 2001-es szám - elírásként is - olyan soknak tűnt!

A hivatalos papírokon rendszerint a 2009-est használom. :) Ilyenkor használom a javító szalagot, vagy ahogyan a kollégám kisfia mondta: radírgép. Milyen találó!

Előzmény: dmmddm (9407)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 9409
azon, h elég régóta itt vagyok, és ez a topik eddig kimaradt.
aztán, /xe lehet tudni pár apró dolgot:
férj, két gyerek, és a déli- dél-keleti végekről qqcskálok.
szép estét Mkinek.
Előzmény: dmmddm (9403)
pacsirta69 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 9408
Egen, volt itt minden, mint karácsonykor :) Azóta cserélődött az egyikük - nem kommentálom. (Mert még a fórumnak is füle van)
Ez nekem elég húzós év lesz, két választással, rengeteg munkával, de legalább munkám az van. Ami férjemről nem mondható el. Ha valaki tud rendszergazdai álláslehetőséget valahol a déli végeken, szóljon. Egy fizetésből élünk immáron fél éve, és aki ismeri a közszolgai béreket, az tudja, hogy nagyon nehéz...
Kisfiam (hm...) lehagyott, 42-es tappancsai vannak, és csupa ragya a drágám. Gyűri a hetediket, de kitűnő. Legalább ennyi örömem van.
Előzmény: Törölt nick (9400)
dmmddm Creative Commons License 2010.01.08 0 0 9407

 Köszi a fizus kérdésemre is a választ, nálam a családi pótlék nem játszik, úgy hogy kiváncsi vagyok az idei első fizetésem összegére... :)

 

 

Én nagyon büszke vagyok,hogy a kapott csoki nagyrésze még megvan ! A karácsonyra kapott Mozart-golyókból is van még 2! (elfelejtkeztem róla)

 

Én ezt az évet egyelőre nem szeretem, hóhelyzet, buszok közlekedése ill.nem közlekedése stb.

Előzmény: Törölt nick (9406)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 9406

Rendes kolléganőd van, hogy kényeztet finom csokival! Én nem vagyok nagy csokis, de én is elég sok bonbont kaptam, és ahogy mondta Hofi, "szórtam szét frutti helyett", szóval szétosztogattam.

 

Az új esztendő sok munkát hozott eddig. Feléledt mindenki. Illetve tavalyról csúszott át idénre munka.

Sajnos a munkahelyemről küldtek el embert, de vettek is fel másikat; szóval mozgalmasan indult.

Előzmény: dmmddm (9404)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 9405

DM-ke a kérdésedre a válasz: a családi pótlékot nem kell figyelembe venni a decemberi bérszámfejtésnél, tehát akinek a bére kb. 200eFt feletti, azok több fizut kaptak decemberben. Oka, hogy a ilyen bruttónál a fizut feltolta a 36%-os sávba.

 

Ha nálad nem erről van szó, akkor sajna nem tudom. Egy kicsit káoszos volt a bérszámfejtés tavaly. Júniusig stabil volt. Júliusban visszamenőleg megnövelték a sávokat (nőtt a fizu), szeptembertől bevezették, hogy a családi pótlékot figyelembe kell venni a bérszámfejtésnél (csökkent a fizu), ezt decembertől alkotmányellenesnek ítélték, ezért decemberben ki kellett venni (nőtt a fizu, de kevesebb, mint az év elején).

Előzmény: dmmddm (9404)
dmmddm Creative Commons License 2010.01.06 0 0 9404

Most pedig leltározok, dicsekszem és kérdezek -  nem ilyen sorrendben :-)

 

Dicsekvés : Kollaganőm  Svájcban volt karácsonykor és hozott nekem 1 kilós kiszerelésben ilyen apró kis csokikat, gömb meg kocka alakút, különböző izesítésűeket, nagyon finomak, tiszta Gombóc Artúrnak érzem magam. És eszembe jutott,hogy vajon nálunk lehet-e kapni ilyen kis csokikákat mondjuk szintén kilós zacskóban, pl.nagyon el tudom képzelni a Boci csokikat ilyen kiszerelésben.

 

Kérdezek : Anna - vajon a 2009.évi utolsó fizumnál miért vontak kevesebb SZJA-t, mint eddig? Ezáltal többet kaptam,örülök is neki,csak nem értem. Cégnél beszélni a bérelszámolókkal lehetetlen, asszem valahol vidéken csinálják, jó messze....

 

Leltározok :

Hova tűnt megint NikotinkaAnanova - hogy állsz  a számítógépvásárlással ? Kizsgé nagyon eltűnt, Buksi tavalyelőtt volt utoljára... Szerencsére Snakeins nem rég bujékolt és Pacsirta is megjelent. (remélem,nem felejtettem ki senkit)

 

 

És milyen eddig az új esztendő  ? Nekem olyan vegyes,mert a svájci csoki ugyan nagyon jó, de egyéb dolgok negatív irányba viszik eddig a mérleget.

 

Hát ennyi ! :-)

dmmddm Creative Commons License 2010.01.06 0 0 9403

Mitől lepődtél meg ?:-)

Lehet rólad valamit tudni - azon kívül,hogy hála a magasságosnak, te is elmúltál már 16 -  vagy maradsz inkognitóban ?

Előzmény: Törölt nick (9402)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9402
aranyosak vagytok, köszi.:)
és persze BÚÉK...mert az lemaradt +lepetésemben.:)
dmmddm Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9401

 BUÉK neked is ! :-) Tényleg ritkán nézel be.... Mi újság veled ?

Előzmény: pacsirta69 (9399)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9400

BUÉK! Gyere sűrűbben!!!

Mi újság felétek? Legutóbb bunyótól volt hangos a munkahelyed, most nyugi van? :)

Előzmény: pacsirta69 (9399)
pacsirta69 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9399
BÚÉK minden kedves 69-esnek! Ha ritkán is, de benézek, és örülök, hogy azért a "krém" kitart! :))
dmmddm Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9398
Köszöntünk - egy már fénykorán túllévő topikban ! :-)
Előzmény: Törölt nick (9396)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9397

Szerbusz! Az ám, a legjobb! :)))

 

BUÉK neked is! És üdv a csapatban!

Előzmény: Törölt nick (9396)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9396
jéé, mit találtam?:)
ez 1 jó évjárat, igaz?
sziasztok.:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 9395
Neked is! Jó ez a kép!
Előzmény: Snakeins (9394)
Snakeins Creative Commons License 2010.01.02 0 0 9394
BÚÉK! :)

dmmddm Creative Commons License 2010.01.01 0 0 9393

Én is megettem a szokásos lencsét ebédre, remélem lesz hatása,mármint a gazdagság szempontjából:)

Egyébként meg most valahogy a mandarinevő korszakomat élem, eddig nem érdekelt, ha volt is itthon, mostmeg ha nem fékezném magam, fél kilót  is meg tudnék enni egyszerre.

Én kedden kezdem az új évet dolgozásilag:)

Előzmény: Törölt nick (9391)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 9392

Ja, és BUÉK! :)

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 9391

Mondjuk nem lehetett egy nehézfiú,mert rögtön elkotródott

 

:) Minden a határozott fellépésen múlik!

 

Jelentem, itt a jan.01-je nyugalomban telt. Úgy nézett ki, mintha mindenki aludt volna.

Egy barátot hívtam napközben, éppen bóbiskolt.

Másik barát egy tál lencsével küzdött... betermelés céljából. :)

 

Azon filóztam, hogy elmúlt a karácsonyi hangulatom, lehet, hogy a hétvégén leszedem a fát.

 

Úgy örülök, hogy van még két nap munkakezdésig!

 

Belekezdek a decemberi bérszámfejtésbe, tologatom egy kicsit a papírokat. :)

Előzmény: dmmddm (9390)
dmmddm Creative Commons License 2010.01.01 0 0 9390

A Budapest nevű nagy faluban illetve  az általam lakott részén most is petárdáznak ill. tüzijátékoznak, úgy hogy Fáni kutyus most is bent kuksol, miután kissé megkapargatta a nappali ablakát.... (Fániból egyébként 2 perc alatt remek szobakutyát tudnánk nevelni:)

Tegnap du. 2 -től volt benn hajnali fél 6-ig,amikor is ki lehetett tessékelni. "Imádom" ezeket a drága jó petárdázókat..... Hallom a második szomszédunk (2 kutya gazdája) is folyamatosan szentségel....

Igy szilveszter másnapján nincs kedvem kirohanni és nekem is szentségelni, de októberben egyszer egy szombat este bizony megtettem,mert pont a házunk előtti üres telken szórakozott  valaki. Hát nem szeretném hangfelvételről visszahallani a rikácsolásomat:), de az emlegetett szomszéddal egyetemben elküldtük a fenébe apukát,aki  a két kisgyerekével egyetemben dobálta a petárdát. (Mondjuk nem lehetett egy nehézfiú,mert rögtön elkotródott)

 

BUÉK :)

Előzmény: Törölt nick (9389)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 9389

:)

 

Úgy látszik a válság kihatott a tűzijátékozásra is, alig 10 percig tartott itt falun.

Előzmény: dmmddm (9388)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.31 0 0 9388

 

 

(Mindenkinek ! :-) , kivéve petárdázók!! )

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 9387

MINDEN KEDVES TOPIKTÁRSAMNAK BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

 

 

Snakeins Creative Commons License 2009.12.24 0 0 9386
Á, úgy volt, hogy még ma is dolgozom.
Szerencsére jól állok a jelenlegi munkán, így lazíthatok kicsit. Mondjuk, nem is bánom, hogy van mit csinálni, volt év közben elég felesleges szabadidőm.


-no és természetesen nagyon boldog Karácsonyt kívánok!

Előzmény: Törölt nick (9380)
bakibaby Creative Commons License 2009.12.24 0 0 9385

Kellemes KArácsonyi Ünnepeket és Boldog Új évet kívánok minden 69-es társamnak :-)

 

bb

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.23 0 0 9384

DM-ke! Ez csodaszép volt!

 

(A halpikkelyt inkább nem vinném a tárcámban. :) ).

 

Neked és a Többieknek is, KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET kívánok!

 

 

 

 

Előzmény: dmmddm (9383)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.23 0 0 9383

És boldog karácsonyt mindenkinek és minden jót az új évre!

 

(Remélem, működik a link! Hanggal hallgassátok.)

dmmddm Creative Commons License 2009.12.23 0 0 9382
Ezt e-mailben kaptam, szerintem érdekesek.....

"Karácsonyi szerencsehozó babonák

Karácsony éjszakájának mindig nagy jelentőséget tulajdonítottak, ősidők óta úgy vélik az emberek, hogy amit ekkor kívánnak, az valóra válik. Így rengeteg babona is kötődik ehhez az estéhez, mellyel a szerencsét és a gazdagságot próbálták megidézni, a rosszat pedig elűzni.
Kevesen tudják, de a fenyőfát csak karácsony napján kell bevinni a lakásba, mert ha hamarabb tesszük, akkor kapzsiságunkkal felhívjuk az ártó szellemek figyelmét. Az ajtó fölé akasztott friss fagyöngyöt látva azonban visszafordul minden szellem és rosszakarat. Érdemes egy évig ott is hagyni.
Ha karácsony estéjén gyertyát teszel az ablakba, és hagyod leégni, magadhoz vezeted a jószerencsét.
Ezen a napon öltözz a legszebb ruhádba, hogy így biztosítsd a család békéjét. De ne viselj semmi újat, mert az balszerencsét hoz.
Felejtsd el a kölcsönkérést és a kölcsönadást, ami szintén elviszi a szerencséd.
Aki karácsonykor babot, borsót, tököt vagy mákot eszik, az sok pénzhez jut. Aki pedig halat falatozik, az úgy fog előre haladni a karrierjében, mint amilyen sebesen a hal úszik a vízben. Ha a megtisztított hal pikkelyét a pénztárcájába teszi, akkor gazdagság is vár rá a következő évben.
Régen a megterített karácsonyi asztal alá gabonaszemeket helyeztek, hogy így biztosítsák az eljövendő év jó termését és bőségét.
Süss a karácsonyi süteménybe pénzérmét vagy gyűrűt. Akihez a pénzzel töltött sütemény kerül, az anyagiakban mindent elér, amit szeretne, aki pedig a gyűrűt találja meg, a munkában és a szerelemben lesz szerencsés. De a vacsora előtt semmiképp se kóstolgassátok a desszertet, mert azzal elvágjátok a szerencsét.
Ha már mindenki jóllakott és elhagyta az asztalt, akkor is hagyj egy kis kenyeret az asztalon, hogy bőségesen legyen mit enni a következő évben. Éjfélkor azért még egyetek egy almát, ami jó egészséget hoz majd.
A karácsonyi asztalról összesöpört morzsát nehogy kidobd az ünnepek vége előtt, mert megóvja a ház népét a betegségektől. A szemetet egyébként sem ajánlatos kivinni a házból, ugyanis a szeméttel együtt a szerencse is távozik. A néphit szerint söprögetni is csak az asztal alá szabad.
Karácsonykor ne hagyd a munkát másra: a következő évben többszörösen kell majd visszaadnod.
Ki tudja, mennyire valósak ezek a babonák, de biztos, ami biztos, a szerencsével nem érdemes viccelődnünk."


dmmddm Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9381

Dehogynem kellett havat lapátolni, csak nagy részét nem nekem! :-)

Viszont tegnap délután nagyon megbántam,hogy elmentem kutyát sétáltatni, gyönyörű napos időben úgy fújt a szél a patakparton,hogy alig vártam,hogy hazaérjek... :-)

 

A tortáknak is nagyon örült, meg be van ígérve egy jó kis vendéglői ebéd, de az a tegnapi nagy hó miatt halasztódott.

 

És a maival együtt csak 3 napig dolgozom még ebben az évben! :-))

Előzmény: Törölt nick (9380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!