Keresés

Részletes keresés

MacPhisto Creative Commons License 2000.02.21 0 0 26
a 90es években ők voltak a legloserebbek...
Előzmény: Urby (24)
Urby Creative Commons License 2000.02.21 0 0 25
Kiskálmán, Haypál engem is tanított:-( Sopit ismertem. Továbbá O.F. + matek: Rugovics Mária, fizika: Iványi, magyar: Südiné, kémia: Nagyné,
Előzmény: KisMedve (18)
Urby Creative Commons License 2000.02.21 0 0 24
Már megint azzal jövök, hogy 20 évvel ezelőtt... De bizony a legjobb bulikat mindig a fizika tagozat csinálta, attól volt ÉLET a suliban...
Urby
Előzmény: MacPhisto (19)
Urby Creative Commons License 2000.02.21 0 0 23
Valami kezd derengeni. Én mondjuk a fizika tagozatra jártam, ami akkor az elitnek számított. Valóban már 20 évvel ezelőtt is létezett a kasztrendszer: 1. fizika tagozat; 2. nyelvtagozat; 3, általános tagozat..............+1; testneveléstagozat. Amúgy Rugovics Mária néni volt az osztályfőnököm.
Urby
Előzmény: Som-Som (16)
Som-Som Creative Commons License 2000.02.20 0 0 22
MacPhisto: "van helyette fizikás. :-((((((((((((((((("
Miért, mi a bajod a fizikás osztályokkal? Rendben, a tanárok mondogatják, hogy "Látod, kisfiam, milyen egyszerű ez, mások is meg tudták tanulni!", meg "Látjátok, hogy vannak itt olyan osztályok, ahol jópáran az OKTV első tíz helyezettei közé kerültek, csak ti vagytok ilyen hülyék!". Na és, hadd mondják!

Nehogy azt hidd, hogy a fizikás osztályokban okostojások ülnek 10 dioptriás szódásszifonnal a szemükön! Ha túljut az ember azon a néhányak számára érdektelen részen, hogy a mennyi idő alatt csúszik le a súrlódásmentes havas lejtőn a teli sörösrekesz a házunkig, akkor kiderül, hogy a fizika alapvetően egy szórakoztató tudomány. Például Marx György középiskolai fizika jegyzete (lehet, hogy azóta rendes tankönyv formájában is megjelent) megtanít annak eldöntésére, hogy egy csúszó-mászó korban lévő gyerekről eldöntsd, hogy rendetlenséget csinált-e egy kelenföldi panelház IX. emeletén lévő kétszobás lakásban a szanaszétszórt játékaival, vagy sem. A HIX Móka helyett pedig érdemes inkább néhány jobban sikerült Radnai Gyula fizika felvételi feladatgyűjteményt olvasgatni, mert olyan beszólások és anekdoták vannak benne, hogy az ember évek múlva is felnyerít, ha eszébe jutnak.

Jut eszembe, a fizika nem csak szórakoztató, de hasznos is. Például Szvetnik Endre egy Petőfi-nap alkalmával bemutatta, hogyan lehet egy inga segítségével összetörni a környéken lévő összes krétát, hogy aztán ne lehessen kémia órát tartani. Ha jók az értesüléseim, egy-két véletlenül arra vetődött emberen kívül senki nem volt kíváncsi eme tudományos bemutatóra. Vagy a kémia lenne ilyen népszerű?

Előzmény: MacPhisto (19)
Som-Som Creative Commons License 2000.02.19 0 0 21
Hát, nem tudom, hogy is működhet az iskola Nagy SzuperdinnyeNándor tanár úr meg az ő gigászi mikroterei nélkül.

Wolfné hátáról igazán le kéne már venni azt a zongorát.

Németh Mária, iskolánk kiváló tanulója tanárként még mindig kínozza a diákokat? A szaktudása ugyan kiváló, de tanítani 5-6 éve még nagyon nem tudott.

Szerintem német- és biológiatanárokkal elég jól el van látva a suli. Kémiával sem lenne semmi baj, ha a tanárok és főleg a tankönyvírók lennének szívesek elolvasni Comenius Didactica Magna című művét, és követnék a receptet, miszerint a diák is ember. A fizika fizika tagozatos osztályokban elég jó, amúgy sajnos nem. A földrajz oktatás nem rossz, de nem is különösebben jó. A történelem gyenge (Sárkány nagyon jó töritanár volt, csak éppen sokan az elmeállapotát kissé labilisnak tartották). Az angol az én időmben katasztrófális volt. A magyar oktatással is rengeteg probléma volt. Számtechhel ugyan nem tudom mi van, de ha még Tóth Andris ott van, akkor tutira nem lehet jó.

MacPhisto Creative Commons License 2000.02.19 0 0 20
Wolfné:az egyetlen farkas aki nyelvet tanít. :)
Soproni:szegény az iskolában halt meg tavaly...egy időben még ig.h is volt.
Mészöly:92ben lelépett(elküldték)
Kiss Kálmán: még mindig el-elbődül, és nyomja a biciklit...
Haypál asszem 90ben elment
Pákó majdnem megbuktatott aztán 91ben lépett, tavaly nyáron találkoztam vele a margitszigeten
Obádovicsné:yes, I do speak English(egész mondatokban válaszolj fiam)
Előzmény: KisMedve (18)
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.19 0 0 19
A Szilágyi is elég fos mostanában.
Mi van a sportosztályokkal? attól volt jó a hangulat hogy nem okostojásokkal volt tömve a suli.Sportosztály utoljára 90ben indult van helyette fizikás. :-(((((((((((((((((

Körző - vonalzó sálálálálá...

Előzmény: KisMedve (18)
KisMedve Creative Commons License 2000.02.19 0 0 18
Szvetnik? Osztályfőnököm volt anno 88-89-ben!
Sajnos az iskola színvonalát az utóbbi 10-15 évben teljesen lezüllesztették, most már sehol sincs a Szilágyi vagy a Toldy mellett, holott 85-ben, amikor odamentem, még sokkal jobb volt, mint a Szilágyi. A sportosztályok megtették hatásukat.

Egyéb tanárok az én időmben: Wolfné, Soproni, Mészöly, Kiss Kálmán, Haypál, Pákó, Czeglédi, Obádovicsné... (ugye a színvonal hullámzó)

KM

Előzmény: Som-Som (16)
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.19 0 0 17
Romlott biza...bár az alábbi enjoy life szempontokat alapulvéve ez javulás.
Iványit csak a folyósóról ismerem, engem nem tanított.Barna köpeny rulez.

A honlap kicsit elévült már...

Előzmény: Urby (15)
Som-Som Creative Commons License 2000.02.19 0 0 16
Iványi pár éve még megvolt. Engem mondjuk nem tanított, csak helyettesíteni ugrott be egy-két alkalommal, de tényleg jófej. Mondjuk én örülök neki, hogy a matekot (elnézést Mária néni, szóval matematikát) Rugovics Mária, a fizikát meg Szvetnik Endre tanította, mert náluk jobban szerintem más gimikben sem tudják tanítani.

Ezt most csak azért emlegettem, mert alapvetően nem a tanárokkal, és ebből következően nem a gimivel van baj. A rendszer a Petőfiben úgy működik, hogy minden osztályt besorolnak valahova, és a kategóriának megfelelő szigorral kezelik. Tehát van:

  • okos osztály, amit arra szánnak, hogy mindenki továbbtanuljon
  • jó osztály
  • gyengécske
  • sík hülyék, de valami papír kellene nekik (nagy létszámú osztály a normatív finanszírozás miatt).
Előzmény: Urby (15)
Urby Creative Commons License 2000.02.19 0 0 15
Kedves MacPhisto!
Én tanulni vágyva mentem a Petőfibe cirka 20 éve és akkor jól választottam. Ennyit romlott volna a helyzet?
Mi van az Iványival? Nekem akkor ő volt a kedvencem.
Urby
Előzmény: MacPhisto (12)
Urby Creative Commons License 2000.02.19 0 0 14
Kedves KingaLany!
Válaszodból nem igazán tudtuk meg, mi bajod a Petőfivel. Viszont a Te színvonaladról szereztünk némi információt.
Urby
Előzmény: KingaLany (11)
Som-Som Creative Commons License 2000.02.19 0 0 13
Örülök kedves Som-Som, hogy még azt sem tudod leírni, hogy Pócsi. Ez sajnos egy elégtelen. Kérek egy ceruzát... :-]D
Előzmény: Som-Som (8)
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.18 0 0 12
Akkor miért nem mentél a Toldyba ha tanulni vágytál, esetleg ha színvonalra akkor meg a Fazekasba?
Én direkt azért mentem a Petőfibe hogy a legkevesebb erőbevetéssel leérettségizzek, és ifjúkorom ne haszontalan hülyeségek tanulásával teljen el.Ez maximálisan bejött + még jól is éreztem magam.

A Gábor büféje most olyan lett...álom.

Előzmény: KingaLany (11)
KingaLany Creative Commons License 2000.02.18 0 0 11
primitiv, bunko paraszt gyerekek; buta, kommunista balfasz tanarok, szar tespedtseg, nevtelenseg, unalom, beka segge alatti szinvonal.
Előzmény: MacPhisto (5)
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.18 0 0 10
Keserű G.vel mindenkinek voltak...kirándulásokon viszont jó fej volt.Már férjnél van.
Előzmény: Lever (9)
Lever Creative Commons License 2000.02.18 0 0 9
Én is idejártam, nem akárhova, nekem tetszett.
Keserű G.vel voltak gondjaim.
Som-Som Creative Commons License 2000.02.18 0 0 8
Petőfi Sándor Gimnázium

Szerintem nagyon jó hely, 1991 és 1995 között jól elvoltam ott. Pózsi Rulez! Egyébként Soósnével sem volt semmi bajom. Tök jó fej, csak egy kicsit nehezen oldódik (esetleg Soós-savban kéne próbálni).

Bloodflower, csak nem a jóhírű 2.F-be jártál? Megérdemelte az a rohadt osztály, hogy szétrobbantsák, mart pofátlanul mindig előttünk értek le az ebédlőbe!

Urby Creative Commons License 2000.02.18 0 0 7
Én is a Petőfiben érettségiztem, igaz, még 81-ben. Remekül éreztem ott magam, állati klassz 4 év volt. A "köcsög" okára én is kíváncsi vagyok.
Urby
Előzmény: KingaLany (4)
Bloodflower Creative Commons License 2000.02.18 0 0 6
Hihetetlen hogy évekkel ama bizonyos érettségi után egy éjszakai szörfözés alatt kell a Petőfibe botlanom!!!!!!
Mindenesetre én is oda jártam. SŐT! Soósné 2 évig volt az oszt.főnököm, mígnem sikerült elintézni, hogy ne legyen az.
Mindenesetre rühelltem azt a sulit.
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.18 0 0 5
>>kocsog<<
kifejtenéd bővebben?
Előzmény: KingaLany (4)
KingaLany Creative Commons License 2000.02.18 0 0 4
en a kocsog Petofiben erettsegiztem.
Előzmény: freedom4theindividual (3)
freedom4theindividual Creative Commons License 2000.02.18 0 0 3
Na, itt is olyan a hangulat, mint az utóbbi 4 évben a Petőfiben - nem történik semmi. Legalább Soósnét szidhatná valaki. Megemlékezhetnén arról, milyen büdös volt a szája és mennyire nem tudott tanítani és álltalában milyen mérhetetlen fokon volt buta. Rég nem jártam bent, de le merném fogadni, hogy még mindig tanít, s hülyeségekkel traktál sok-sok szerencsétlen diákot. Na, szóval, itt senki sem szid senkit. Nem értem miért. Egyébként van a Petőfinek weblapja is, csak sajnos nem tudom a címét. Lelkes diákok csinálják, s gondolom, jó is, már hogy szép, meg minden, mert biztos tele van butaságokkal tartalmilag...
Előzmény: MacPhisto (2)
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.17 0 0 2
na nehogy már senki
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.16 0 0 1
látom te is a PSGben tanultad az angolt
Előzmény: Mucuska (0)
Mucuska Creative Commons License 2000.02.16 0 0 0
Until now 0
MacPhisto Creative Commons License 2000.02.16 0 0 topiknyitó
Anybody here?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!