Keresés

Részletes keresés

carby303 Creative Commons License 2004.05.18 0 0 245
5000 ft értékű teljeskörű szemészeti szűrővizsgálatot biztosítunk már szemüveggel rendelkező jelentkezőknek, TELJESEN INGYEN. Amennyiben érdekel, irj a bimbamteri@freemail.hu-ra!
Előzmény: Lokator (244)
Lokator Creative Commons License 2004.05.13 0 0 244
Egyébként az üzletek és az eladók között botrányos különbség van.

Egy pár helyet felsorolhatnál, hogy hova menjünk, ill. hova biztos ne.

Előzmény: cad-cam (243)
cad-cam Creative Commons License 2004.05.13 0 0 243
Oakley dioptriásról még csak annyit, hogy én most rendeltem bringázáshoz, egy Pro M Frame RX szemüveget. Ilyen dioptriás szemcsit nem készít más szemcsigyártó cég. Körbejártam nagyon a témát, mert árban komoly, de még így is ez volt a legjobb. Egyébként az üzletek és az eladók között botrányos különbség van. Voltam egy pár üzletben, mire megfelelő felvilágosítást kaptam. Nem kevésben.
yeahhh Creative Commons License 2004.05.12 0 0 242
Az Oakley hazai importőrének honlapján - www.mofo.hu - van egy részletes dealerlista.
Jómagam Randolph Raptor szemüveget használok évek óta. Üveglencse, kívül-belül spéci bevonattal, nagyon kellemes, színhű képpel, fém kerettel.Az ára nevetséges volt a nagy betélytársakhoz képest. Igaz, nem költenek annyit reklámra... Többféle kerettel és lencsével léteznek még Randolphok, egyebek között a hazai MIG-29-es ász-pilótáink többsége is ilyeneket használ.
pampika3 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 241
Merida szemüveget használ valaki? Bicós boltban lehet főleg kapni,3 cserélhető lencsével,tuti tatyóban 6 ezer magyar ft-ért szerintem elég korrekt.Van egy világos(halvány sárga),egy szürke és egy narancs lencse, (libafos:) zöld keretben,UV-A,B szűrés 100%-ig:)

Valami tapasztalt user írhatna róla,vagy ha van ellenérv,az is jó,de ez elég korrektnek tűnik.

Laci bacsi Creative Commons License 2004.05.07 0 0 240
Ha az anyagi oldaláról nézed, akkor természetesen az ugyanolyan tudású, de olcsóbb.
Ha az esztétikai oldaláról nézed, akkor azt vedd meg, ami jobban tetszik és jobban áll. És hogy mennyire kényelmes.

Érdemes előtte jól megvizslatni a gyártók vagy forgalmazók weboldalait, és előre kiválasztani, hogy egyáltalán melyik jöhet szóba.

Vigyázat!
A Julbo több féle lencsével is gyárt azonos keretet, és árban van különbség.
Én olyan remekül belefutottam egy ilyenbe, mint a huzat.
Kinéztem egy Julbo Seesmic Y-t a Mountex-nél, amely kb. 22000-be került a weblapjuk szerint. Elmentem a boltba, meg is találtam a szemügét, amely viszont ott 32000-be került. Persze kinyertem, mert tudtam, hogy az Aquapolar X5 lencse már bevált.
Később utánanéztem, és ekkor derült ki, hogy az Aquapolar X5 lencsés változat jóval drágább (Az USÁ-ban 50 dollárral), mint a Spectron X5 lencsés.

Előzmény: borsodi bakker (238)
Iranon Creative Commons License 2004.05.06 0 0 239
Amelyik jobban tetszik. Valoszinuleg mindketto tudja a leglenyegesebb parametereket, ezen felul csak az egyeni izles kerdese, hogy melyik tetszik.
Előzmény: borsodi bakker (238)
borsodi bakker Creative Commons License 2004.05.06 0 0 238
Sziasztok!
Be lehet fürödni a Cébével v. a Julboval a hegyisport boltokban? Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy ugyanazon lencseerősségű és típusú szemüvegek között hogyan tegyek különbséget, ha van köztük árban vagy 8 ft.
Köszi
pampika3 Creative Commons License 2004.05.05 0 0 237
Találtam egy újabb márkát:dirty dog,nem tudom,mennyire ismeritek.Az aproneten hirdette magát,hogy lehet kapni ilyen szemcsiket a nagyobb plazákban,f?leg pesten.
Érdemes foglalkozni ezekkel??

www.dirtydog.co.nz

Fatergépe Creative Commons License 2004.05.04 0 0 236
Sziasztok,

kicsit visszaolvastam a fórumban és látom szakavatottak vagytok. :-))
Van egy 5-6 év körüli Oakley A wire szemüvegem, ami megérett a cserére (iszonyat strapabíró, egyszer rátolattam kocsival a kertben).
Alapból Oakley-t akartam venni. Máig. Egy "szakboltban" két kérdésre két árat kaptam, nem tudtak origin (csak összetapperolt) szemüveget adni, a srác nem találta a dobozát és a papírjait, végül nem tudott adni hard case-t. Szóval lefújva.
Nem tudtok alternatív Oakley beszerzési forrást? Korrektet és olcsóbbat.

Kapsel Creative Commons License 2004.05.04 0 0 235
Előre is köszönöm a segítségedet, addigis futok még egy pár kört más Fotex-eknél.

Üdv.

Kapsel

Előzmény: Zsírbi (234)
Zsírbi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 234
ok, akkor a héten megkérdem neked honnan lehet szerezni ilyen alkatrészeket
nem ígérek semmit, válasz tekintetében, mert nem tudom még merre induljak el, de amit tudok megteszek
Előzmény: Kapsel (233)
Kapsel Creative Commons License 2004.05.03 0 0 233
oops, azt mondod, hogy ezek is, mármint az Ofotért és a Vision is a Fotex-hez tartonak?
Ebben az esetben sz@r van a palacsintában :(

Szóval lehet, hogy mégiscsak rád leszek utalva tudakozás ügyben.

Előzmény: Zsírbi (231)
Kapsel Creative Commons License 2004.05.03 0 0 232
mot hogy írod ezeket úgy rémlik, hogy én vagy az ofotértben, vagy a vision-ben voltam, szóval még nincs minden remény veszve :)
Előzmény: Zsírbi (231)
Zsírbi Creative Commons License 2004.05.03 0 0 231
okaj
a dunapláza amúgy egy nagy fotex áruház, van benne azúr, fotex, ofotért, vision, keravill
mind fotex:)
ha ott nincs, nem tudom hol fogsz találni, de meg fogom tudakolni neked
addig is járd a komoly fotex boltokat:)
-n-
Előzmény: Kapsel (230)
Kapsel Creative Commons License 2004.05.03 0 0 230
szia, köszi a tippet megprószálom a Fotexet, nem tudtam ,hogy ők a forgalmazók. A Duna Plázában a földszinten lévő optikai szalonban (arra nem emlékszem, hogy az Fotex volt-e) volt egy csomó Ray-Ban és ott rákérdeztem a dologra, de semmi jóval nem bíztattak.

Azért az elég érdekes, hogy a neten seholsincs semmiféle international v. European customer service.

Mindenesetre, megpróbálkozom még más nagyobb Fotex üzletekben is.

Egyébként megnéztem a jelenlegi Ray-Ban kollekciót, még mindig van ORBS modelljük, de ezen már nem gumírozottak ezek a részek.

Előzmény: Zsírbi (229)
Zsírbi Creative Commons License 2004.05.03 0 0 229
szia
hát szerintem megpróbálhatnád fotex boltokban, ha eddig még nem tetted meg:)
ha már igen, akkor bocs az okoskodásért:)
mindenestre a forgalmazó a fotex, és elvileg nekik kéne lenni alkatrésznek, bár nem tudom mennyire veszik komolyan a dolgot
az a baj, ha jó lenne rá bármilyen szemüveg papucs nem lenne gond, de azt hiszem pont a ray ban-eknek egyedi az orrtámaszuk
mivel az egy fogyó alkatrész tök kéne tartaniuk...
szóval valami komolyabb fotex boltot próbálj meg
mondjuk vörösmarty tér
vagy ilyesmik
ha nem megy, írj egy mail-t mert akkor megérdeklődöm
cső
-n-
Előzmény: Kapsel (228)
Kapsel Creative Commons License 2004.05.02 0 0 228
sziasztok, tudtok esetleg olyan helyet ajánlani, ahol a Ray-Ban Orbs szemüvegemhez kapnék új gumikat (orrnyeregnél a két tartó, meg a szárakhoz a gumírozott rész). Néztem a ray-ban.com-on, de ott csak az amerikai ügyfélszolgálat (és az is csak egy telefonszámmal) van fenn. Imádom ezt a szemüveget, 1996 óta nyúzom, és nem szívesen válnék meg tőle, pláne hogy a lencséje olyan mint újkorában.

Szóval, ha vki. tud segíteni, azt nagyon megköszönném.

Üdv.

Kapsel

Zsírbi Creative Commons License 2004.05.02 0 0 227
valaki írta már ezt a márkát, de csak a webcím említésével, így nagyon jó hogy írtad te is Laci Bácsi
szerintem elég jól néznek ki, de árat nem tudtam
így viszont igen jó alternatívája az O-nak, hiszen annak az árnak a töredékéért lehet beszerezni, és ránézésre szerintem volt olyan jó, mint az O
nálunk van kb 15-20 db cébé, polaroidból viszonylag kevesebb
most néztem a cébé oldalt, nem nagyon tudtam beazonosítani milyen modellek vannak, de egyet-kettőt felismertem
Előzmény: Laci bacsi (226)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.05.01 0 0 226
Mivel nem olvastam végig a topic összes eddigi hozzászólását, csak az utóbbi néhánytízet, így nem tudom, esett -e már szó a Julbo napszemüvegekről.
Főleg sportoláshoz való szemüvegei vannak, de van városi viseletre való termékük is.

Tavaly volt szemműtétem, és utána fél évig a napon egy Julbo-t (Odyssey típus) hordtam. Aquapolar x5 lencsék, 100 % UV-szűrés, meg még nem tudom, mit szűrt ki, de én nagyon elégedett voltam vele. Símán hozta a Polaroidok szintjét.

Érdemes ide elnézni, hogy milyen modelljeik vannak: www.julbo.fr

Itthon hegymászóboltokban (Mountex), meg sportboltokban (Karakorum) lehet belőlük kapni. A legdrágábbak is 30 ezer körül vannak, 10 és 20 ezer között pedig elég sokféle van, szóval annyira nem vészes az áruk.

Iranon Creative Commons License 2004.05.01 0 0 225
Udv, tud valaki ajanlani egy olyan bpesti boltot, ahol a Cebe es/vagy Polaroid napszemuvegek a legszelesebb valasztekban kaphatoak?
Zsírbi Creative Commons License 2004.05.01 0 0 224
sziasztok
először is megdöbbenésem fejezem ki
nem tudom miért tartja mindenki olyan menőnek az óklikat
számtalanszor látok embereket igazi vagy nem igazi napszemcsiben, és az esetek 90%-ban nem áll jól az illetőn
nem tudom miért nem úgy vesznek az emberek napszemcsit hogy jól is álljon
biztos tök jó a lencséjük, de jó lencsésben sokfélét lehet kapni
mellesleg ugye mind tudjuk mennyibe kerül, annak feléért, harmadáért kapok cébé-t pl, vagy még olcsóbban polaroidot
jó polárszűrőst
az uv szűrő képesség megállapítására kéne szerezni egy jó műszert, ez kb 100000 ft körül van, néhány boltban van ilyen
ott le lehet tesztelni
ha nagyon olcsó oakley másolatot vesztek, szerintem simán be lehet vizsgáltatni, szépen rámosolyogva az eladó hölgyre
a westendben az avanglion boltban van ilyen műszer pl
a cébé szemüvegek nagyon jók szerintem, nem véletlen az áruk
nekünk kb 20 db van, több féle fazonban
van konzervatív is, meg extrémebb fazon
a rudy project-ből is van vagy 20, ezeket inkább aktív sportolóknak ajánlanám
jó dolognak találom, hogy dioptriás kivitelben is meg lehet vásárolni, gondolván a mínuszosokra:)
azok fazonja inkább hajlított sportos, de ilyen lukas kivitelben is lehet kapni, "technically cool eyewear":)
ha már jót kerestek, akkor még az adidast tudnám ajánlani, abból nekünk nincs, de olyan, mint az oakley van szerintem, max 50 rugó egy olyan, és tényleg minőségi
szerintem nyugodtan nézzetek körül, és ne csak az O betűt keressétek, mert nem mindenkinek áll jól
vicorex Creative Commons License 2004.04.30 0 0 223
én csak annyit tennék hozzá a kamu Oakley naphemükhöz, hogy azért nem véletlenül kerülnek annyiba az eredetiek.
a másolatok lencséjének minősége sehol sincs az eredetiéhez képest...
én részemről inkább vártam és összedobtam a pénzt egy eredeti Minute-re, mint hogy vegyek 26 kamut-
Templar_viktor Creative Commons License 2004.04.29 0 0 222
Valaki el tudna látni információval a --Cébé Reed-- szemüveggel kapcsolatban , és simán a Cébé márkáról?!
Minősége , védelme , ára ...érdekelne

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Fredo Creative Commons License 2004.04.29 0 0 221
Sziasztok!

A Rudy project napszemüvegekről van valakinek tapasztalata, véleménye?
Ma próbálgattam, tetszettek is külsőre, csak kicsit húzós volt az áruk(relatív) kb. 20e Ér annyit?

HagaNRG Creative Commons License 2004.04.28 0 0 220
Hö.

ÉN is tele vagyok replikával, az jó benne, hogy minden nap más Oakelyban viríthatsz, vsizont, aki kicsit(nagyon?) ért hozzá, az észreveszi úgyis, és keményen lenéz. pl.Én.
(saját magam is ezek szerint?)
A kinézetről ennyit, a vsakeretesek pl, Square wire, megkülönbözhetetlenek az eredetiekkel, az X-metalok műanyag verzió nagyon gagyik, ugyanúgy a MAg Switchekkel, a minutok és a Twntyk még azok, ami angyon ott van, de a szienkkel sokszor gond van(a szinösszeállítsáokkal, pl. piros ekret, fire-szerű lencsével, arancs O betűvel, és szürke gumival)
Viszont vannak pl. Splice-ok, fekete átlátszó keret, ezüst szemöldök, FIRE (tényelg az!) lencsével, ezüst O betűvel, és fekete gumival, na azon csak a profik veszik észre, hogy az-e, ami.JA, ha sokat járja a netet képek után, és soakt jár Oakely botokba nézegetni a gyáriakat, egyből észerveszi, hogy pár csavar hiányzik jól látható helyekről, de kevés az iyeln ember, taasztalatok szerint.

A napvédelemről már nem tudok mit mondani, talán annyit, hogy féslz az 500 Ft-s szemüvegektől, mert annyi pénzért nem lehet semmit nyújtani.
Elárulom neked, ismerőseim 700!!!ft/db áron hoznak replikákat, akár az említett tökéletes fémkereteseket is, és az az ő hasznukkal együtt lesz 6-8 ezer.
Viszontazt én sem értem, hogy 700Ft-ból(kiváncsi vagyok, hogy az ő beszerzőjük akkor mennyiért veszi) hogy elhet iyeln szitne tökéletes kereteket csinálni.
Ennyi, döntsd el!
Én jelenleg gyűjtök a 43 ezres Splice-ra, csak félek, hogy ha tele van az utca gagyi Spliceokkal, akkor az emberek úgyis lenéznek vele alapból, mert annyira emg nem értenek hozzá, hogy gyári-e ,vagy gagyi,c sak azt látják, hogy mindenkin az van:(
Ezt sajnálom.

Előzmény: pampika3 (219)
pampika3 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 219
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy mi a véleményetek az oakley replikákról?Sokat olvasgattam és láttam,hogy vannak itt komoly optikusok is,tehát gondolom,ismeritek ezeket az "utángyártott oakley"-kat.Sajnos nem áll módomban 30-100 ezret szemüvegre költeni(a szívem is fájna kiadni annyi pénzt),de az a 4-6 ezer ft körüli ár elfogadható lenne.A designt gondolom mondanom se kell,hogy nagyon őrjítő :) Több helyen is találtam replikákat áruló magyar oldalt és az aproneten is van 2-3 tag,aki ilyennel foglalkozik.Érdemes tőlük venni ilyen szemüveget??Az UV védelem az tartós? (nem mint a már említett "lekopós" utcai 500 ft-osnál) A szemem természetesen nem akarom hazavágni,ezért kérdezek :)

Köszi a válaszokat!

pampika

HagaNRG Creative Commons License 2004.04.22 0 0 218
Sziasztok!

Szeretnék egy eredeti Oakelyt, Titán fajtát, pl. Julietet, de Splice, Scar, Valve, STR8 Jacket is érdekel, vagy tulképpen akármi, ami eredeti Oakely! jah, és nem 70 ezerért, hanem kicsit alább, papírok, ilyesmi nem muszály.
ha tud valaki, légyszi írjon!
Ksözi szépen!

El_Camino Creative Commons License 2004.04.21 0 0 217
El_Camino Creative Commons License 2004.04.19 0 0 216
csak hogy hozzátegyek még egy márkát (ha még nem szerepelt volna)
Nekem Julbo-m van nem volt egetverő összeg (14900)és teljesen elégedett vagyok vele többórás nappalszembeni vezetés után sem volt fejfájásom amit az eddigi szemüvegeimről sajna nem mondhattam el.
Jah meg régebben volt egy Dirty-Dog szintén nagyon kényelmes és jó volt amig eccer páros lábbal rá nem ugrottam véletlenül:-(((

Julbo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!