Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2006.12.02 0 0 178
én a korai gsm simekre gondoltam, azokat is klónozták, normál procedúrákkal ki lehetett olvasni belőle az autentikációs kulcsot. az újabb simekből már nem kell kiolvasni a kulcsot, hanem a telefon beküldi egy jelsorozatot, a sim kártya kódolja a kulccsal és válaszként visszaadja a kódolt sorozatot.
Előzmény: Matt (177)
Matt Creative Commons License 2006.12.02 0 0 177
a westeles simeket lehetett, de még a 0660 korában. akkor is a legelején...
Előzmény: elemes (175)
elemes Creative Commons License 2006.12.02 0 0 176
időről időre felröppennek ilyen hírek a kikapcsolt mobilok távbekapcsolásáról és lehallgatókészülékként üzemeltetéséről. amerikában sokfajta mobilrendszer van, de a gsm telcsikkel ezt szerintem nem lehet megcsinálni.
Előzmény: elemes (174)
elemes Creative Commons License 2006.12.02 0 0 175
A régebbi simeket lehetett klónozni, de már vagy három éve, hogy a westel mindenkinek, akinek régi simje volt, elpostázott egy újat, azt már nemigen lehet lemásolni.
Előzmény: Matt (163)
elemes Creative Commons License 2006.12.02 0 0 174
http://index.hu/tech/szoftver/spyfin1202/

Az FBI titokban is képes aktiválni a mobil mikrofonját
2006. december 2., szombat 13:04

Egy nemrégiben nyilvánosságra került bírói döntés ismét a figyelem középpontjába állította az úgynevezett kószáló poloska technikát.

Az amerikai Szövetgési Nyomozó Iroda (FBI) állítólag ismeri és használja is azt a technikát, melynek segítségével távoli mobilon is képesek aktiválni a készülék mikrofonját és lehallgatni a közelben zajló beszélgetéseket, írja a ZDNet.

A kószáló poloska néven ismert módszert állítólag az amerikai igazságügyi minisztérium jóváhagyásával használták a nyomozók a New York-i maffia tagjainak lehallgatásakor. Az FBI korábban a hagyományos poloskákkal próbálkozott, ám a Genovese család tagjai felfedezték ezeket a lehallgató eszközöket. A nyomozók ezt követően kezdték el használni a kószáló poloskát.

A lehallgatási technikára egy, a napokban napvilágot látott bírói véleményezés irányította a figyelmet. Lewis Kaplan amerikai kerületi bíró ugyanis úgy döntött, a kószáló poloska használata törvényes, ugyanis a lehallgatásra vonatkozó jogszabályok elég tágan értelmezhetők ahhoz, hogy a mobiltelefon környezetében zajló beszélgetésekre is értelmezhetők legyenek.

A nyilatkozatból kiderül, hogy a módszer akkor is hatékony, ha a megfigyelt személy készüléke nincs bekapcsolva. Ugyanis egy sor mobilkészüléket csak akkor lehet teljes mértékben áramtalanítani, ha eltávolítjuk az akkuját. (Ismert, hogy néhány mobilkészülék ébresztő funkciója úgy is képes aktiválódni, hogy a készülék előzetesen ki volt kapcsolva.)

A Financial Times egyik tavalyi cikkében arról írt, hogy a mobilszolgáltatók a mobiltulajdonos tudta nélkül is képesek a távolból olyan szoftvert telepíteni a mobilra, mely aktiválja a mikrofont.

Deibler úr Creative Commons License 2006.12.01 0 0 173
Ld. Állásfoglalások, TechHelp 21. A következő kérdés az lesz, hogy hová tűnt mikimaus és Borcsika.
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.01 0 0 172
(off)
Az itt az 5854-es hsz-omban kifejtett szolíd és szelíd kérésemet fenntartva, kérném Operator olvtársamat és moderátort (illetve akárki mást!) az abban a topikban tett alábbi igen tömör magyarázata érdemi kifejtésére: ti. voltakép mér' is?!
Előre is köszönöm!
Maus Robi

Megjegyzés: azt sztem mondjuk egy 4 elemit végzett félanalfabéta is tudhassa, hogy azért t örlődött, azaz nin csottan, mert törölve lett - ugyebár ;-)

A fentiek lényegében megelentek a "Megkérdeztük a társalgási moderáttort" c. topikban elkövetett 5858-as hsz-omban, de a választ itt is szíveen veszem - persze anélkül, hogy moderatúra-ügyekbe itt bocsátkoznék! Épp ezért is OFF ez a hsz!

(on)
Legalább aztat megtudhassuk ebből, hogy nem, mondjuk frakcionálva magát, átalakult hsz-származékká ;-DDD
Előzmény: Operator (171)
Operator Creative Commons License 2006.11.29 0 0 171
Törölve lett.
Előzmény: Borcsika35 (167)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.29 0 0 170
Nem a 164-es hozzászólásra gondoltam. Csak szeretnék kapcsolatot felvenni olyan emberekkel, akik ebben otthon vannak, mert ebből szeretném írni a szakdogámat. Amúgy is rá vagyok kattanva a témára, mert telojavítással keresem a kenyeremet.
Előzmény: hexo (169)
hexo Creative Commons License 2006.11.29 0 0 169

még mielőtt valamelyik észkombájn benyögi hogy "biztos a titkosrendőrség leszedte":

 

sztem keresd a google-ban ;)

Előzmény: Borcsika35 (167)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 168
Ha mindenáron le akarsz hallgatni valakit, ne a sim-et klónozd, nanem titkosszolgálati eszközöket kell bevetni. Eléggé bonyolultnak tűnik, de szerintem a megoldás az asztalon hever. Ha valaki közeli kapcsolatban áll szolgáltatóval, akkor kérem jelezze.
Borcsika35 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 167
Hová lett a 164-es hozzászólás?
gsmcoder Creative Commons License 2006.11.19 0 0 165
Lehet SIM-et klónozni, legalábbis a 2000 előttieket tuti. Az ujabbakat (kinél mi az újabb, a Pgsm 2003-ban inditotta a simkártyák lecserélését) már a régi módszerel (silver és gold klonok Dejan klonozó és feltörő progijával) nem lehet. Olyat is lehetet, hogy 8 (nyolc) kárty volt egy chipben és válthatál a SIM menüben hogy éppen melyik számot akarod használni. De olyanról nem hallottam, hogy a klon simmel ha felléptem akkor hallotam az "iker" trasmittjeit. Ez nagyon érdekes,...
Előzmény: Törölt nick (164)
Matt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 163
a telefonod mikor bekapcsolod/használod két azonosítót biztosan küld a hálózat felé:

ICC
IMEI

az előző a kártya azonosítója, egyedi, klónozhatatlan, a másik a telefon azonosítója, ami a szolgáltatók hivatalos infója alapján nem, de gyakorlatilag igen, másolható, "átüthető"
na ezt a két azonosítót küldi el a toronynak, ami alapján a torony eldönti, hogy kapsz-e térerőt, vagy sem. tudsz-e telefonálni, vagy sem.
mivel az ICC nem módosítható, klónozható, (vagyis de, több tízmilliós géppel, miközben az eredeti SIM tönkre megy - otthon tehát nem) ezért nem lehet lopni a másik telefonvonalát, és nem lehet lehallgatni őt.

Előzmény: drMinit (156)
NitroTom Creative Commons License 2006.09.17 0 0 162
Igen Én is tag vagyok és nagyon meg vagyok elégedve a szolgáltatással.
Csak 1 példa: A mostani számlám 2 kártyára 24 ezer volt. Régen a Pannonál 30 volt darabja. És akkor még nem is beszáltem az egyébb szolgáltatásról: Kaptam 10% kedvezményt az egyik cégtől mmikor a kocsimba szereltettem kihangosítót. Kiderült hogy ők is szerződőtt partnerek( www.berhelde.com)
Előzmény: taxton (160)
OPi Creative Commons License 2006.08.16 0 0 161
hümmm, nem rossz ! :-)
Előzmény: taxton (160)
taxton Creative Commons License 2006.08.15 0 0 160

Igaz nem a lehallgatáshoz tartozik, de nem bírtam kihagyni!

 

Sokat kerestem a mobil beszélgetésre valami olcsó megoldást és egy ismerősőm ajánlotta ezt az egyesületet, csak tagoknak tudnak adni kártyát (elvileg bárki lehet tag) nagyon jó percdíjakkal, másodpercalapú számlázással, egyesületen belül ingyenes a csoport hívás, nekem szinte az összes haverom már belépet, órákat beszélünk ingyen, nagyon király, a többi hívás irány is bagó, más mobil 16 vezetékes 12, 30 sms ingyen, nekem nagyon bevált olvassátok el http://netcontroll.org.
Van itt valaki aki már szintén tag?

Aksi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 159
a 450-esben nem is volt kártya, a SIM a GSM-ben jelent meg... a telefonokat klónozták
Előzmény: drMinit (156)
drMinit Creative Commons License 2006.04.19 0 0 158
Vihar a bilibe.

Anno volt egy telom, ami szinte minden menűben (csengőhang, képek, beállitások, játék, -talán csak a levelek, és a cimek menűben nem) fel akart nemmi a wapra.
Szemét egy telefon volt. Mindig figyelnem kellet, hogy mit és miért nyomok.
De ha jól értelmezem akkor a te esetedben éjel, mikor nem használod is fel akar menni, rendszeres időközönként...
Véleményen szerint vagy cseréld le a készüléket, vagy nézesd meg valami szervizben, vagy rontsd el a wap beállitásokat hogy ne tudjon kapcsolodni.
Azt majd kiderül :ĐĐĐĐ
Előzmény: VicKing1 (157)
VicKing1 Creative Commons License 2006.04.19 0 0 157

Érdekes fejlemény....

megkaptam a teljes részletes listátamely már nem csak a telefonhívásokat tartalmazza.

 Az eredmény több mint meglepő lett. Nem telefonálás miatt fogyott el az egyenleg, hanem WAP miatt.

A telefon (Sony-Ericson K700i), magától felmegy a WAP-ra......

1 óra 4 perc időközönként és 6 perc 2-3 másodpercet van fenn... tehát ezt naponta 23-szor megcsinálja.

Mi lehet ez? Létezhet valamilyen olyan funkció ami meghatározott időközönként frissítést keres?  Esetleg valamilyen mobilvírus? Vagy csak beállítási probléma?

Előzmény: drMinit (156)
drMinit Creative Commons License 2006.04.14 0 0 156
Sikerült az ismerősömmel beszélni.
Szóval, az ö véleménye szerint, régen teljesen köztudott volt hogy a 450-es kártyákat klonozták, de az uj SIM-eket nehéz lenne klonozni és nincs is tudomása róla, de nem elképzelhetetlen.
Ö mindenféle képen azt javasolja hogy fáradj be a szolgáltatódhoz ha teljesen biztos vagy a dolgodban. Jelentsd be nekik, mert a cégnek is az érdeke, ha ilyen előfordulna, annak az elterjedése előtt elejét vegye.
Tudomásom szerint a telefonok is ismertető jegyeket IP címeket (vagy legalábbis valami hasonló) azonosítókat hagynak maguk után. Ezt a cég mindig rögzíti. Ha a telefonod hivatalos, akkor szerintem kérhetnéd azt is hogy ellenőrizék hogy mikor honnan és mien telefon(IP) számról voltak az általad reklamált hívások.
Sok szerencsét, és ha valami fejlemény adódna kérlek szólj.

Előzmény: VicKing1 (153)
Borcsika35 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 155

 

Jó lenne megtudni, hogy mi az igazság... Valaki olyan írjon, aki biztosat tud:)

Előzmény: drMinit (154)
drMinit Creative Commons License 2006.04.12 0 0 154
Rosszkor hivtam:-( épp focizott.
Azóta meg elfelejtettem...bocsi.
de ami késik,nem múlik...
Előzmény: akasztófavirág (152)
VicKing1 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 153
Ha lehallgatnák nem érdelkelne... de lebeszélik az egyenlegem! :-((
Előzmény: akasztófavirág (152)
akasztófavirág Creative Commons License 2006.04.12 0 0 152
na, mit mondott? :-)))))) lehallgatják? :-))))
Előzmény: drMinit (151)
drMinit Creative Commons License 2006.04.06 0 0 151
kérjél részletes számlát.
Igaz azért fizetni kell, de ott szerepelnek a számok.

De egyre érdekesebb az amit irsz.
Van egy ismerősőm, aki elég közel van a tűzhőz, majd nála rákérdezek mi a véleménye.
Előzmény: VicKing1 (150)
VicKing1 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 150
Nem család, olyankor is van állítólag hívásom amikor dolgozom, és a telefon a zsebemben van. Valamint éjjel mellettem van, reggel arra ébredek... elég nehéz volna elvinni, mivel ahhoz át kéne rajtam mászni. A számok utolsó két számjegyét nem közölték, így felhívni sem tudom.
Előzmény: drMinit (149)
drMinit Creative Commons License 2006.04.05 0 0 149
... tartalmaz egy csomó olyan számot amit nem is ismerek

Csörgesd meg és érdeklődj, ki az.
Hátha csak a családból rájárnak :Đ
És ez a jobbik eset.
Előzmény: VicKing1 (148)
VicKing1 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 148
A híváslista szerint vagy 300-szor telefonáltam egy hónap alatt, szerintem jó ha harmincszor (2. kártya, csak hirdetés fogadására használom) ... tartalmaz egy csomó olyan számot amit nem is ismerek.... és sokszor telefonáltam hajnali 2-3-4 órakor.... amikor otthon alszom a családdal.... szóval valaki az én számlámra telefonál, de, hogy csinálja????
Előzmény: drMinit (138)
akasztófavirág Creative Commons License 2006.04.04 0 0 147

hogy létezhet két SIM egy időben?

Előzmény: Borcsika35 (145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!