Keresés

Részletes keresés

Mentat Creative Commons License 2014.07.13 0 0 43627

Sziasztok!

 

Eladom Panasonic TZ22 fényképezőgépemet a hozzá tartozó búvártokkal.

A géphez tartalék akksi, és kemény tok is jár.

 

Full HD videó, 24mm ekvivalens nagylátószög, 14 mPixel, 16x zoom

 

A hozzá tartozó búvártok 40m-ig jó.

 

A gép 40 eFt, a tok 60 eFt

 

Napközben Budapesten, este Érden átvehető.

 

+36303830017

mercatoris2 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 43626

Természetesen most is megtréfált a rendszer :-)

 

tehát, első rész:

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_1.pdf

 

Második:

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_2.pdf

 

Harmadik:

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_3.pdf

Előzmény: mercatoris2 (43625)
mercatoris2 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 43625

Elnézést, rosszul linkeltem, és nem tudom már javítani, de itt már mindhárom rész megvan, nem csak az első háromszor :-)

 

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_1.pdf

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_2.pdf

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_3.pdf

Előzmény: mercatoris2 (43624)
mercatoris2 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 43624

Kicsit bővebben - ez egy 8 éve írott cikkem, azóta sok technika már elavult persze, de talán segít:

 

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_1.pdf

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_2.pdf

http://helioxfilm.hu/Kamera/kamera_3.pdf

Előzmény: 5ax (43623)
5ax Creative Commons License 2014.07.10 0 0 43623

Köszi!

Kipróbálom, aztán ha csuklasz akkor nem jött be :D

-be fog, tudom-

Előzmény: mercatoris2 (43622)
mercatoris2 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 43622

Nem kell.

Előzmény: 5ax (43621)
5ax Creative Commons License 2014.07.09 0 0 43621

Népek, egy kérdésem éjszakai merülés alatt készített és videó / fotóról.

 

Mivel mesterséges fénnyel fogunk világítani, jól gondolom, hogy nincs szükség vörös filterre (szűrőre), mert nem lesz, színveszteség?

 

Nem akarnám utómunkás színkorrekcióval szivatni magam, ha nem fontos.

 

Hálás köszönet a tanácsokért. 

Boar... Creative Commons License 2014.07.01 0 0 43620

Szvsz. egy bicajt csáklyával is meg lehet próbálni kipecázni. Ha a partról dobták be, nem dobhatták messze. Ha letapadt, kifogható. Ha meg elvitte a víz, a búvárok se találnák meg.

5ax Creative Commons License 2014.06.30 0 0 43619

Hali,

 

A kollégák viszonylag célratörően adtak választ.

 

Először is szeretném elmondani mennyire marhára értékelem, hogy próbáltok tenni valamit a bringatolvajok ellen, respekt. Kívánom, hogy nagyon sikeres legyen a programtok hosszútávon.

 

Szóval amit írtak előttem az igaz:

Az adott körülmények között a szervezett keresés komoly kihívásokkal szembesülne, amely komoly technikai tudást és összeszokottságot követelne a jópár fős csapattól.

Még ha egy jó lélek meg is próbálná, ahogy korábban írták is viszonlyag kevés rá az esély.

 

Buta kérdés, de a jeladó / helyzetjelző esetleg vízálló (még működik)? Ha igen, akkor viszonylag könnyebben lehetne megtalálni / helyzetmeghatározni és akkor TALÁN egy nem technikai, erre szakosodott csapat is megpróbálhatja.

Viszont ez nagyon sok 'ha'...

 

Lehet jobban jártok egy új bringa - helyzetjelzővel. Meg mágnes matricákkal, amit rá tudtok rakni az új bringára, cserélgetve azokat, hogy ne ismerje fel a tolvaj legközelebb :D

 

Előzmény: msk (43617)
ntmkkesz Creative Commons License 2014.06.30 0 0 43618

Tapasztalat: a Tiszába esett egy csónakmotor a ladikról. Nehéz és masszív. Ittak rá. Majd ha kiszárad a meder valahol valaki megtalálja.

Előzmény: msk (43617)
msk Creative Commons License 2014.06.29 0 0 43617

Értelek, és köszönöm a választ!

 

Mivel a búvárkodáshoz egyáltalán nem értek, ez a hsz. is hasznos volt.

Viszont az érdekelne, hogy vannak-e ilyen tapasztalatok. Elsodródás, letapadás.

Tényleg érdekel, ezért kérlek osszátok meg velem a véleményeiteket/tapasztalataitokat.

 

Köszönettel

Előzmény: monobombola (43616)
monobombola Creative Commons License 2014.06.29 0 0 43616

Úgy gondolom, hogy egy ilyen dolog már nem megy szívességből. Folyó, sötét és veszélyes. Több emberes, technika és szakmai tapasztalat - tehát csak hivatásos "búvármunkások" akik ezt megteszik. Mellette keresni és felhozni - szóval legyen elég értékes az a bicikli. A napok múltával kerülhet máshová, letapadhat, de a folyóban bármihez hozzátapadhat, akadhat és akkor már Mohácsig keresheted, vagy majd a "Vaskapu" rácsán.

Amennyiben mégsem így lenne, úgy kiérdemled a "szerencse fia" jelzőt.

Előzmény: msk (43615)
msk Creative Commons License 2014.06.29 0 0 43615

Üdvözlök mindenkit!

 

Egy szokatlan kérdéssel/kéréssel fordulok hozzátok.

 

Kérdés:

Milyen engedély kell egy búvárnak, hogy a Dunában (parthoz közel) merülhessen?

Ha teszemazt bedobnák a kerékpáromat a mólóról a vízbe, lenne-e vállalkozó aki kihozza?

 

És a történet:

 

Van egy önszerveződés, akik nyomkövetővel ellátott kerékpárokkal csalják lépre a kerékpártolvajokat. Úgy esett, hogy az egyik kerékpárt felismerhette a tolvaj, és a Margit sziget nyugati oldalán bedobta a a mólóról a Dunába. Olyan búvárokat keresnék, akik (pusztán gyakorlásból, szívességből) segítenének megmenteni az eszközünket. Ha ez egyáltalán legálisan lehetséges.

 

Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen veszek.

 

moszkvics kukatz gmail pont com

monobombola Creative Commons License 2014.06.25 0 0 43614

off:

Mióta az eszem tudom, rengeteg dolog volt igaz és lett később igaz az ellenkezője is. Pont a csillagászoknál volt olyan ember aki kitalált olyan dolgokat, amit csak 60 év múltával tudtak bizonyítani. Bár látni azóta sem látta senki, nem is tudják hogy néz ki, de ez az ember már akkor tudott valamit, amikor még senki semmit.

on.

 

Előzmény: 5ax (43613)
5ax Creative Commons License 2014.06.25 0 0 43613

 

Valóban félreérthető voltam. Fogkrémezni csak új szemüveget szoktam, de azt vagy ötször egymás után. 

Utána a hajón babysamponos vizbe szoktuk dobálni 'oszt jóvan'.

 

Nem tudom ezt az új őrületet ismeritek e?

http://www.amazon.com/FOG-WIPER-for-Swimming-Goggle/dp/B0009WPZRM

Lényegében 2 mágnes ami puha szövettel van borítva. Rápattintod a szemüveg mindkét oldalára, aztán ha bepárásodsz, akkor, mint egy kvázi ablaktörlővel le tudod magadnak tisztítani a szemüveget.

Akinél eddig láttam, ott az esetek 25%-ban mondjuk leesett a külső rész, szóval a rendszer még nem tökéletes :)

-és a tájolót meghülyíti természetesen-

 

Itt egyébként a helyiek a naupaka levelére esküsznek. Valóban marha jól működik, és az üveget sem keni össze láthatóan, meg ingyen is van szóval win-win :)

 

OFF:

Ez az üveg folyékony halmazállapotú dolog egyre több kutatót érdekel. A jelenleg publikált anyagok szerint most éppen ott tartanak, hogy nem tudnak dönteni, hogy folyékony, esetleg sajátságos szilárd, vagy egy teljesen új halmazállapot kategória és ezen megy a szájkarate.

Mivel érdekelt rákérdeztem a közeli csillagvizsgálóban dolgozó 'üvegdinamikai programozó' fizikus barátomnál, aztán a fél órás válaszából kb ez volt a lényeg.

ON.

Előzmény: monobombola (43612)
monobombola Creative Commons License 2014.06.24 0 0 43612

OFF:

Előre is bocs. Aki "plexit" használna, még nem búvár. Másik: az üveg fizikai értelemben folyékony, mert ha szilárd lenne  - és kristályos szerkezetű - akkor nem látnánk át rajta.

ON.

 

A párásodást még az befolyásolja, hogy meleg arc, hideg víz. 

Jó a fogkrém, de ha samponos vizes "vödörből" veszed ki merülés előtt, akkor sem fog annyira párásodni. 

Előzmény: 5ax (43611)
5ax Creative Commons License 2014.06.23 0 0 43611

Én dioptriáson használtam a fogkrémes dörzsit (sensodyne-t) és leszedte amit le kellett (valahol, mintha szilikon szemcséket olvastam volna, hogy azok tapadnak rá az üvegre, de erre nem esküszöm).

 

Az égetést sooookan ellenzik, főleg ha olcsó, plexi 'üveget' használsz :D akkor érhetnek meglepetések.

Van hogy működik, de sokan aggódnak, hogy a hirtelen hőhatás miatt sérül az üveg kristályszerkezete, aztán magasabb nyomáson 'megreped'. A másik fő indok ellene, hogy maga a szilikon szoknya sérülhet a hőhatás miatt.

Mindenesetre ismerek olyat aki erre esküszik, csinálja és még soha nem lett semmi baja a szemüvegének.

 

A fene sem tudja. Én inkább tökölök a fogkrémmel.

Előzmény: Boar... (43610)
Boar... Creative Commons License 2014.06.22 0 0 43610

Kösz! A fogkrémest én is ismerem de ez nagyon drasztikusnak tűnt...a drága dioptriás lencséket nem lett volna szívem kockáztatni.

Előzmény: bcslaci (43609)
bcslaci Creative Commons License 2014.06.22 0 0 43609

A maszkok üvegére a gyártás során felkerül valami anyag (technológia miatt?), amit ha nem szedünk le valami módon, iszonyatosan párásodni fog a maszk a merülés alatt (semmi nem segít rajta). Ezért minden új maszkot a használatba vétel előtt egy alkalommal alapos tisztításnak kell alávetni. Többféle jó módszer is van, ki mire esküszik. Ebből az egyik az öngyújtóval leégetés. Én inkább a fogkrémmel súrolást szoktam javasolni, az nem karcolja meg az üveget. Biztos vannak más módszerek is, én ezt a kettőt ismerem.

Előzmény: Boar... (43608)
Boar... Creative Commons License 2014.06.22 0 0 43608

Ez mire jó?

mogya Creative Commons License 2014.06.17 0 0 43607

Dicső Listalakók!

Kövezzetek meg, de télleg nincs időm se visszaolvasni, se keresgélni.

 

Görög - Lefkada vagy Levkas.

 

Van valakinek mostani infója a merülési szabályokról? Mit lehet, mit nem? Hol lehet arrafelé töltetni és minden, ami hasznos.

Link is jó lehet.

 

The provider of these informations will face book! :-D 

 

Előre is köszi,

 

MBM! /aki esetleg nem tudná, vagy elfeledte: Mindig Biztonságos Merülést! :-) /

Mogya

5ax Creative Commons License 2014.06.17 0 0 43606

2 hét múlva kiderül, hogy mit bír:)...

 

Azért ugrálókötélnek ne használd :D

Előzmény: altakrisz (43605)
altakrisz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 43605

Szia!

Köszönöm, igen értem. De jelenleg ez egy "bevezető" áru cucc volt, így nem akartam kihagyni a lehetőséget.

2 hét múlva kiderül, hogy mit bír:)

 

Előzmény: monobombola (43604)
monobombola Creative Commons License 2014.06.11 0 0 43604

Megjegyzem a búvár felszerelések  - és itt gondolok a "levegő ellátó rendszerre" - leggyengébb darabja is hozza a kötelezőket. Ami azt jelenti, hogy üzembiztos és működőképes nagyon nagy határok között. 

Mikor az ember több pénzt tud áldozni a technikára, akkor csupán a "kényelmet" fizeti meg, nem a biztonságot.

Bármilyen "kőkorszaki" reduktorral lehet merülni, csak rohadt nehéz egyiket-másikat szívni. ☺

Előzmény: altakrisz (43603)
altakrisz Creative Commons License 2014.06.11 0 0 43603
köszönöm a válaszod. Ezekszerint akkor nem rossz.Ennek örülök,mivel sikerült jó áron beújítani egyet.
Előzmény: 5ax (43601)
Horb1 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 43602

Urak

Eladó palackot keresek ( Bp. )

ha valaki tud kérem , keressen meg tel :20/470 1675 vagy mail

5ax Creative Commons License 2014.06.10 0 0 43601

Hali,

 

Itt az egyik búvárboltban ezt a márkát használják a kölcsönzős cuccokon.

Volt szerencsém egyhez (amikor cucc vásárlás előtt végigjártam a különböző boltokat/márkákat próbálni), ami kb 1 éves volt, egyszer volt bevizsgálva, heti 6-8 merüléshez használták a kölcsönzők pakkban.

 

Rekreációs célokra szerintem egy jó kezdő cucc, nekem semmi bajom nem volt vele 31 méteren. Kétszer merültem vele, akkor hozta az ilyen szinttől elvártakat.

 

A boltosokat kérdeztem, szerintük megbízható és normál karbantartás mellett sokáig elvan vele az ember (mondjuk nyílván eladni akarnak...).

 

Előzmény: altakrisz (43600)
altakrisz Creative Commons License 2014.06.07 0 0 43600

Sziasztok!  Mi a véleményetek a SubGear Aruba márkájú reduktorokról? Használt már valaki ilyet, mi a tapasztalat róla?

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 43599

Nos, én is megvettem egyet:) A hétvégén tesztelem, egyenlőre 20 méteren, Ausztriában. A szárazon brutális fénye van, a vízállósága is kielégítőnek látszik, dupla gumigyűrűs zár, fém ház. Majd beszámolok.

 

Járt már valaki Traunfallnál?

Előzmény: Törölt nick (43598)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 43598

Nem csak ez a baj. Ebayről egy 3 CreeLed-es 2000 Lumenes lámpa aksikkal, töltővel 100 méterig vízálló postával 12.000 Ft. A márkához kevesen ragaszkodnak, az amatőrök meg veszik az olcsóbbat. 

Előzmény: Biga Cubensis (43597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!