Keresés

Részletes keresés

Alcyon2 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 28470

Hova keveredtél, Te szegény Tomika? Ha nem titok elárulhatnád?

SO-os lettél, vagy milyen faszságot találtál?

Egyenruha? Megérdemled!!

Előzmény: Törölt nick (28469)
Nordenholz Creative Commons License 2011.07.06 0 0 28468

Jut eszembe, felhívtak a minap a Szektológia Zagyházból. Lelkes Lujza volt az, Droid Dani esetfelügyelője.

Nem, nem ez a valódi neve, csak szellemeskedtem és lealacsonyítottam, ahogy egy SP-hez illik.

Kedélyesen elbeszélgettünk, rögtön a tárgyra tért, hogyaszongya, tudtam-e, mekkora változások történtek a Zagyházban valamikooor... ööö... 2008 körül, vagy valahogy így.

Mondom: nem tudtam. Nofene. Mi történt, már nem Miss Kavics a góré?

De, jött a válasz, még ő...

Na, mondom, hát akkor azé' akkora nagy változás nem történt...

 

Nem lebegett a tűje.

 

Nem értem, miért.

 

 

Nordenholz Creative Commons License 2011.07.06 0 0 28467

Hát cypri, jól elküldted a manust :D tényleg elment.

 

Remélhetőleg valami kevéssé abuzív szektához, már ha van ilyen.

Előzmény: Törölt nick (28464)
Nordenholz Creative Commons License 2011.06.18 0 0 28466

"lehet ez is kizáró ok"

 

Nem lehet, biztos. Persze nem végleges ez náluk, hanem "kezelhető" (= sok pénz)

 

Miért nem nézel körül más felekezetek háza táján ilyen önkéntesmunka-világlátás-tapasztalatgyűjtés témában?

Előzmény: Törölt nick (28463)
nazuna Creative Commons License 2011.06.17 0 0 28465

Mindenesetre ez a más férfiakkal való szexelés az önmegvalósítás könnyebben járható útjának tűnik mint org-osnak lenni LA-ban.  Pont ezért jóval többen is választják.

Előzmény: Törölt nick (28463)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 28464

Kretén vagy, jó lenne, ha elhúznál innen.

Előzmény: Törölt nick (28463)
Nordenholz Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28462

"Léteznek egyáltalán scientológusok? Kitöltöttem a jelentkezést, elküldtem de senki rám sem bagózik"

 

Türelem, néha nagy a fejetlenség a vonalakon. Majd hívnak, még akkor is amikor nem szeretnéd... Az ő címlistájukról lekerülni lehetetlen... Mikor már rég nem élsz, vagy elköltöztél, az utódaid akkor is rendületlenül fogják kapni a reklámanyagokat.

 

A másik -valószínűbb- lehetőség, ha egyáltalán nem válaszolnak, hogy -ha ez az igazi neved, ami a nicked, akkor- már le van adva a drót, hogy PTS vagy, és ne foglalkozzanak Veled. Ugyanis olvassák a fórumot, és az nem megfelelő hozzáállás, hogy "csak dolgozni szeretnék, tanulás, képzés nem érdekel." PTS = Potential Trouble Source, lehetséges bajforrás; valaki, aki előbb-utóbb galibát okoz a vonalakon. Kezelendő állapot. Max. ha személyesen bemész. Leonardo DaVinci utca. Ha még ott vannak.

De számíts rá hogy kapsz egy, vagy inkább több programot (végrehajtandó lépések, mielőtt belépsz), meg e-meteres biztonsági ellenőrzést, és hasonlókat.

Előzmény: Törölt nick (28458)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28461

Van családod?

Vannak-e barátaid, jó ismerőseid, akikkel napi szinten kapcsolatban állsz?

Le tudsz-e mondani erről?

Le tudsz-e mondani a szabadságodról?

Előzmény: Törölt nick (28460)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28459

Bocsánat Tomika....

...aztán egy év múlva meg visszajössz ríni!

 

 

Előzmény: Törölt nick (28458)
helikeptor Creative Commons License 2011.06.06 0 0 28457

Sajnos igen. Persze az idő múlásával az ember megtanulja kezelni: elfogadni, átlépni - továbbhaladni... De amikor jön valami " eks-ön" a földönkívüliektől/ ről, akkor természetesen a mi hétköznapjainkat is megbolygatja.  de inkább csak ülünk ilyenkor és nézünk ki a fejünkből. Korábban biztos moralizáltunk volna :) na meg kismillió javaslattal, ötlettel, tanáccsal tudtuk volna ellátni az érintetteket.

 

Aztán amikor az ember lába ugyanabba a kakisgödörbe csúszik, már nem is találja olyan viccesnek a dolgot.

 

 

 

Előzmény: nazuna (28453)
Intelligencs Creative Commons License 2011.06.06 0 0 28456

"Az eset nem egyedülálló, Jászapátiban hat éve egyszer már volt rá példa, hogy nem fogadták a városban a Drogmentes Magyarországért Mozgalmat és annak akcióját, mely mögött szintén a szcientológusokat sejtették."

 

Sejtették. Haha. Nagyon PC megfogalmazás!

 

A szemben lévő lövészárokból egy géppuska csöve irányul felém. A géppuska mögött az ellenséget sejtem.

Előzmény: nazuna (28455)
nazuna Creative Commons License 2011.06.06 0 0 28455

"Kitiltották a szcientológusokat Jászapátiból
A város képviselők nemkívánatosnak minősítették az egyházat, annak drogmaraton nevű rendezvényét és a szervezőket."

 

http://index.hu/belfold/2011/06/06/kitiltottak_a_szcientologusokat_jaszapatibol/

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 28454

ez a topik-csoport valami ilyesmire való; amiben/amikor érintett vagyok, biztosan nem egy val-fil topikon keresek megoldást, szimpátiát, levezetést, akármit ;-)

Előzmény: helikeptor (28452)
nazuna Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28453

Érintett vagy?

Előzmény: helikeptor (28452)
helikeptor Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28452

moralizáljatok

 

lehet én is ezt tenném bármely topicban, ahol érintettség nélkül okoskodhatnék

Előzmény: nazuna (28450)
helikeptor Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28451

Ha éppen a sci miatt vannak veszélyben gyerekek, akkor nem azzal foglalkozom, hogy meztelenül mászkálnak-e szülők a gyerek előtt vagy nem. 

 

Legyen dolgod ezügyben a gyámüggyel. Vagy bármi másban.

 

 

Előzmény: Törölt nick (28449)
nazuna Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28450

Van egy ötletem - moralizáljunk! :-DDD

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28449

Igen, ezek a gyermek fejlődésére és pszichéjére ártalmas dolgoknak tűnnek - de korántsem sci-specifikusak: nem csak hogy bármelyik zárt vallási közösségben előfordulnak (amúgy 'szokásos' szektás-jelenségként), hanem jellemzik pl. egy részeges, vagy csak simán brutális apa/anya hatását is (kivéve az ufó-sztorit, de az amúgy is csak egy kis színes a többihez képest).

 

Az eljárás is hasonló: ha a gyermek kimutathatóan veszélyben van, irány a gyámügy, avagy néhány tízezerért talán akad olyan, aki a renitenst 'ágyhoz köti', hogy legyen ideje gondolkodni, és kikerüljön a rendszeres befolyásoló hatás alól. Én az első mellett lennék, de Ha neked ez kérdés, akkor érezd jól magad velük. Felnőtt vagy: azt teszel, ami neked tetszik, abban hiszel, amiben akarsz. Vagy azt nem teszed.

Előzmény: helikeptor (28448)
helikeptor Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28448

Szerintem árt, ha a gyerekek titokban, sírva telefonálnak; árt, ha a négy éven keresztül kitűnő tanuló gyerek hármas átlagon teljesít; árt, ha a sportoló gyerek nem járhat eleinte csak a versenyekre, mert nincs rá pénz, meg idő hétvégente elkísérni, mert akkor "szeánsz" van a klubban; később edzésre sem, mert otthon is van munka....

 

Ezeken a kézzelfogható tények mellett szerintem az is árt, hogy a gyerekeknek bemesélik, hogy egy idegen bolygó száműzöttjeként az a feladatuk, hogy megmentsék az emberiséget.

 

Ha neked ez kérdés, akkor érezd jól magad velük. Felnőtt vagy: azt teszel, ami neked tetszik, abban hiszel, amiben akarsz.

Előzmény: Törölt nick (28446)
nazuna Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28447

Igen, ilyesmi előfordul.

Előzmény: helikeptor (28444)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28446

biztos, hogy ez tényleg veszélyes/káros például a gyerekre nézve?

(azaz: bizonyíthatóan, kimutathatóan biztos?)

mert amíg nem, addig ez egy vélemény, mint például az, hogy a gyereknek árt, ha a szülei meztelenül flangálnak a lakásban... vagy százezer más vélemény, ami mások számára próbálja rendezni az életet...

a 'józan világ' nem csak egy mítosz?

Előzmény: helikeptor (28444)
helikeptor Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28445

Akkor, és ott, ahol ez előfordul, ott sajnos nem igenis nagy ügy.

 

bocs, egy nem -mel több volt.

helikeptor Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28444

Ez mindaddig nem nagy ügy, amíg megkérhetem a jehova tanúit, hogy legyenek kedvesek ne zaklassanak, amíg eldönthetem, hogy elmegyek-e misére, amíg odakapcsolom a tévét, ahova akarom, amíg vagy megszakítom a melegségét vállalóval a kapcsolatom, vagy támogatom stb. stb. Igen így nem egy nagy ügy, csak egy téma pl. a topicok közt.

 

Amikor megszűnnek a családi összejövetelek, amikor nagymamákat tiltanak el az addig napi kapcsolatban levő unokáktól, amikor pici gyerekek nem értik, hogy miért nem beszélhetnek az unokatesókkal, nagyival, nagynénivel...

 

Akkor, és ott, ahol ez előfordul, ott sajnos nem igenis nagy ügy. És míg a felnőtt ezt igyekszik feldolgozni, a veszteségeit leírni, addig ott vannak a gyerekek, akiket szembefordították a világukkal- nem csak a családdal, hanem az iskolában tanítottak -, akkor nem nagy ügy, hanem óriási veszteség. Számukra, a család számára, és talán a józan világ számára is.

Előzmény: nazuna (28442)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28443

Előzmény: nazuna (28442)
nazuna Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28442

Évek óta olvasok olyan kívánságokat a fórumon, hogy ki mit tegyen és hogyan. Például ne csengessen be hozzá a jehovista, ne állítsa meg a krisnás az utcán, ne harangozzanak a templomban, ne járjanak kézenfogva a melegek, és persze a scientológusok egyáltalán ne csináljanak semmit - ha mégis, akkor amerikában a pincében. Mit csináljon a kormány.  Érthető ez a dolog, tele vagyunk különféle kívánságokkal, csak éppen nincs hatalmunk azt végrehajtatni. Ezt a világot éljük, szabad hülyeségeket hirdetni, szabad rá embereket toborozni, és szabad az ilyesmit nem elhinni és nem csatlakozni. Történelmileg így alakult.

 

Nem volt mindig így. Tudjuk, hogy néhai názáreti Jézuskrisztus milyen ellenvéleménnyel volt a korabeli kultúráról, és hogyan állt a korabeli hatalom az ilyen jellegű tanításokhoz és követőihez.   Aztán jámbor keresztény szerzetesek is mentek Japánpa az Örömhírrel, ahol udvariasan meghallgatták őket, igaz, folyamatosan keskenyedő szájjal. Aztán vizet melegítettek és megfőzték őket benne, lévén más véleményük arról ki mit hirdethet. Irtották aztán egymást is vallási részletkérdéseken vitázva. A minap olvastam egy linket arról, hogy József Attillát egy mai szemmel teljesen ártatlan verséért (Lázadó Isten) 8 hónap fogházra ítéltek istengyalázásért - másképpen értelmezték a határokat, és volt hatalmuk.

 

Ma pedig olyan világot élünk, hogy ha reggel bekapcsolom a tévét, akkor "Dícsértessék..." - kezdődik az adás. Kenetteljes emberek tervezik mások vasárnapi programját. Ezotérikus jósnők mondanak jövendőt a tévében emeltdíjért. Scientológusok szerveznek tanfolyamot. Buddhisták nyitnak főiskolát.  Televíziók szerveznek valóvilágot, mónikasót. Tévételeshopban lehet venni szupergyalut 20eFtért.  Kommunisták álmodnak proletárforradalmat, hazafiak anti-Trianont.  Hős katonákat toboroznak a haza védelmére, akiket aztán Afganisztánból hoznak haza bádogtepsiben a szüleiknek.

Továbbá mindezeknek vannak ellenzői. Nem nagy ügy.

 

Előzmény: helikeptor (28440)
nazuna Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28441

Ez egy érdekes kérdés, hogy mit viselnek el az emberek egymástól. De erről majd holnap reggel ...  :-)

Előzmény: helikeptor (28440)
helikeptor Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28440

Igen: szabályozott  ZÁRT környezetben. De a szci itt él, és belekakil a környezetében más emberek életébe, akik nem akarják az ő zárt világát. Menjen - mint ahogy szolgatomi állítólag akar - közéjük, aláztassa le magát a földig, de ne tegyen tönkre családokat, gyerekeket.

Előzmény: nazuna (28433)
nazuna Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28439

(... illetve most már olvashattam)

Előzmény: nazuna (28438)
nazuna Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28438

Köszönöm szépen az idézeteket ... hát igen, Jungnak is volt egyéni világképe.  (Természetesen a linket már nem olvashattam el terjedelme miatt.)

Előzmény: Törölt nick (28436)
nazuna Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28435

dr Süle Ferenc maga is vallási megszállott, úgyhogy ennek tükrében szoktam olvasni beszélyét.

Előzmény: Törölt nick (28431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!