Keresés

Részletes keresés

HGyuri Creative Commons License 2002.08.08 0 0 37
A nagy gond a 6x12 rollfilm továbbítás.
????????????????
Mi? Kell 1-1 orsó mindkét végére, precízen, az egyiket lehessen tekerni, mint a Rada kazettán. A hátuljára egy sötétített luk, és használatkor csak arra kell figyelni, hogy minden második 6x6 jelzést figyeld. Ennyi.
Én inkább aluból csinálnám, mint fából...
Előzmény: Százbolha (35)
Százbolha Creative Commons License 2002.08.08 0 0 36
kb. ilyenre gondoltam: http://www.exakta.org/rebora/61258.jpg

csak nem 3.800 USD-ért
http://www.exakta.org/rebora/61258.jpg

Százbolha

Százbolha Creative Commons License 2002.08.08 0 0 35
Kösz a válaszokat.
Optika lesz: 50/6,3 (c=127mm)
A gép egy 6x12 panoráma lenne....

Nem nagy ügy, csak egy doboz kell párhuzamos falakkal.
A nagy gond a 6x12 rollfilm továbbítás.
(az sem árt, ha nem erszt és szép!)

Százbolha

Százbolha Creative Commons License 2002.08.08 0 0 34
Fotoland vagy Hamar bácsi. Cimek a www.fotohaz.hu oldalon.
Előzmény: cár (31)
HGyuri Creative Commons License 2002.08.08 0 0 33
Előzmény: HGyuri (32)
HGyuri Creative Commons License 2002.08.08 0 0 32
csak megfelelő műszerezettséggel és precizitással jelentkezőket fogadj el!
saját tapasztalat: egyszerűbb/olcsóbb egy már létező gépet átalakítani a saját igényeinkre, mint újat építeni.
Előzmény: Százbolha (29)
cár Creative Commons License 2002.08.08 0 0 31
Köszi a választ!
Megér. Tudnál ajánlani egy szervízt BP-en?
Üdv
Előzmény: Százbolha (28)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.08.08 0 0 30
Sajna kivitelezesben mar nem tudok segiteni, mert mar nincs hozzaferesem az egyetemi muhelyhez.

Viszont a terveket szivesen megneznem.. :)
Nem optikai szemponbol, hanem egyeb. Bar tudok olyan embert aki optikai dolgokban is jaratos, ha kell.

Előzmény: Százbolha (29)
Százbolha Creative Commons License 2002.08.07 0 0 29
Keresek olyan ügyeskezű mestert, vagy barkácsolót, aki FA kamera építésében munkadíj ellenében részt venne.

Százbolha

Százbolha Creative Commons License 2002.08.07 0 0 28
Cár: Én egy szervízbe vinném, ha 2-5eFt pénzt megérne a kiváncsiságom.
Gép árat nem tudok.
Előzmény: cár (27)
cár Creative Commons License 2002.08.07 0 0 27
Sziasztok!

Gondoltam feldobom :o). Kb két hónappal ezelőtt kaptam egy Pentaflex sl típusú gépet egy ismerősömtől. Arra lennék kíváncsi, hogy hol lehetne megtisztíttani, rendbe tetetni, ugyanis teljesen használhatónak tűnik, csak koszos. Én a szakértelem hiánya miatt nem vállalkoznék a belső tisztításra.
Ja, és az is érdekelne, hogy mennyit érhet egy ilyen gép manapság. Egy 50-es obi van hozzá.
Köszi

Cár

azazell0 Creative Commons License 2002.05.19 0 0 26
Sziasztok!

Van nekem egy Kievem. 1/1250 a min záridő nálam is. A neten utánanéztem, a képek alapján ez egy 4-es vagy egy 4a lehet. Nagyon szép állapotban van, hibátlanul működik. Van benne fénymérő is, és ami egészem megdöbbentő, hogy az is teljesen jól mér, nem kell kamu filmérzékenység-beállítással korrigálni semmit. (legalábbis összehasonlítva a dyn5 ltal mért adatokkal, képeim még nincsenek)

Ami zavaró szokott lenni benne, hogy a záridő- és felhúzótárcsa sokkal nehezebben húzható a rövidebb (1/5, 1/2, B) záridőkhöz. Ezért aztán egy hosszú exponálás után, csak 1/10-ig megy normálisan a felhúzás, utána már komolyabban rá kell markolni. De ha ezt az ember elfelejti, vagyis nem néz oda, és az első akadásnál azt hiszi, hogy már teljesen fel van húzva a zár, akkor kezdődik a horror: egy exp erejéig nem zárul vissza a másik redőny, amikor felhúzom, csak az alsó redőny jön fel. Ez hosszú távon ugye nem jó a gépnek?

Az obi frontlencséjét súrlófényben nézve mintha millió apró karc lenne rajta. Most ellőttem vele első tekercsemet, meglátjuk, lesz-e baj belőle.

Amúgy 6900-ért vettem, és nemrég a soósnál sikerült szereznem hozzá 5e-ért egy 2.8/35-ös obit. Azt is kipróbáltam, meglátjuk.

Hol lehetne univerzális keresőt kapni hozzá?

azazell0

Százbolha Creative Commons License 2002.03.24 0 0 25
Szerintem ez tévedés.

Vetesd ki innen. Zavaró.

Nyilvánosság Creative Commons License 2002.03.24 0 0 24

xxx

aattila Creative Commons License 2002.03.22 0 0 23
Érdemes megnézni a Konicát (leica bajonett és nagyon jó) Valamint az új Vogtlander Bessát.

A.

Előzmény: Százbolha (22)
Százbolha Creative Commons License 2002.03.22 0 0 22
A Sóosnál van egy Leica IIIC 1,5/50 objektívvel. Ár: 120e
Nem tudom, hogy az ár jó vagy sem.
Előzmény: fletch2 (21)
fletch2 Creative Commons License 2002.03.22 0 0 21
sziasztok,

nagyon szeretnek venni egy leica-t, de mivel az uj gepek ara eleg borsos, ezert arra gondoltam, hogy vennek egy regebbit, mindegy, hogy milyen regi csak mukodjon. tudtok ebben segiteni? milyenek az arak? hol lehet kapni?

fletch

azazell0 Creative Commons License 2002.03.03 0 0 20
Vettem ma egy Zorkij 10-est ezerért. A fénymérője nem működikik, az automatika sztem mindig ugyanazt exponálja. Hol lehetne megjavíttatni, rendbehozatni? Érdemes?

azazell0

Ivan von Klein Creative Commons License 2002.01.30 0 0 19
Idealis szot nem emlitettem. :)

En meg szet sem szedtem zarat... tehat ossze rakni sem tudom.
Es obejktivet is csak annyira amit irtal. Por akkor is megy bele...

Előzmény: aattila (16)
Venyerin Creative Commons License 2002.01.30 0 0 18
"A Kiev zárszerkezete megadta magát. (...) Nem lehet elmozdítani 1/2 másodperces zársebességről, és időnként leereszti az alsó rolót felhúzáskor."

Elég sok Kiev és hasonló gép járt így. Elvileg ugyanis csak felhúzott gépen szabadna elforgatni a záridőtárcsát, de ezt ugyebár nem tartja be senki. A zár meg szép lassan szétzilálódik...

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.30 0 0 17
A Kiev zárszerkezete megadta magát. (persze akitől kaptam, nem is igérte, hogy egyjól működő gépet kapok). Nem lehet elmozdítani 1/2 másodperces zársebességről, és időnként leereszti az alsó rolót felhúzáskor. Megpróbáltam belehatolni, és a harmadik lebontott rétegnél rájöttem: ez most nem nekem való. Csodálatos dolog rájönni a tervező logikájára, trükkjeire, de nekem ehhez most sem időm, sem türelmem. Gyorsan visszacsomagoltam, marad dísztárgy úgy, ahogy van.
aattila Creative Commons License 2002.01.30 0 0 16
Igazad van. A tolómérő ideális ezen kívül még kalapácsnak, franciakulcsnak, svédfogónak, karctünek, körzőnek, vonalzónak (nem hagytam ki semmit? :-) Az óráimról én is ezzel szedem le a hátlapot.
A központizár szétszedésénél az a gond, hogy ezernyi kis rugó kallatyú stb ugrik ki belőle amikor ki akarod bontani a tokjából. Azután összerakod és jól müködik, de kimaradt egy halom alkatrész. Jártál már így?
Az objektívet csak annyira szedm szét amennyire illik - általában két részre - és kifújom összerakás előtt. Eddig nem volt gond. Lencséket kicsavarni csak, ha nagyon muszáj, és figyelni kell a szorítóerőre, ugyanannyira kell visszacsavarni a rögzítőt, hogy ne legyen feszültség. Az élességhelyzet is eltolódhat :-(
Nálunk egyébként ilyet jóérzésü szerviz sem vállal, optikai pad tudomásom szerint legközelebb Müchenben leledzik.
A.
Előzmény: Ivan von Klein (11)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.01.30 0 0 15
HAt igen, en is igy gondoltam. Nyilvan, aki rendszeresen szerel az nem fog ugyeskedni, hanem vesz szerszamot.
Előzmény: HGyuri (14)
HGyuri Creative Commons License 2002.01.30 0 0 14
Én is használtam job híján, de azért csodát nem kell várni tőle :-) Meg persze nem egy erős valami...
Előzmény: Ivan von Klein (13)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.01.30 0 0 13
Az lehet de altalaban keznel van. :) Es olcso is.
Előzmény: HGyuri (12)
HGyuri Creative Commons License 2002.01.30 0 0 12
azért a subler nem a legjobb :-)
Előzmény: Ivan von Klein (11)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.01.30 0 0 11
"zár szétszedése nekem kemény dió"
Es osszerakni? :))

------

Eszembe jutott egy altalanos tipp, amit objektiv szerelesnel mi hasznaltunk. Kormosfogok (?) helyett tolomerovel nagyon jol lehet kicsavarni az alkatreszeket. (Lehet, hogy ezt mindenki ismeri? :))))

Az viszont jo kerdes, hogyan lehetne ugy osszerakni egy objektivt, hogy ne maradjon benne por.

Előzmény: aattila (10)
aattila Creative Commons License 2002.01.30 0 0 10
A lamellák tisztítására igen jó a gyógyszertári alkohol, de én csak összeragadt rekeszamellákat tisztítottam, a zár szétszedése nekem kemény dió. A gyári zsír nem tudom milyen összetételü így nem merek nyilatkozni. Sajnos a féli áteresztő tükörre simcs ötletem, bocs.
A.
Előzmény: Törölt nick (8)
Venyerin Creative Commons License 2002.01.29 0 0 9
Sziasztok!

Adott egy régi (1950-es évek) távmérős masinám, ami minden szempontból remekül viselkedik, eltekintve a távmérőtől.
Ott az a helyzet, hogy a féligáteresztő tükör időközben szinte teljesen áteresztő lett, így a mérőablak képe a keresőben gyakorlatilag nem látszik. Azt hallottam, tipushiba. Eredeti alkatreszrol nem is almodom.
Szerintetek mit lehet tenni?
(A gép így is haszálható, de úgy még jobb lenne.)

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.29 0 0 8
Köszönöm a választ, tengernyi információ van benne. Csipegessünk belőle.
"Ha mindenáron Te akarod javítani" - nem, erről szó nincs. Mármint a mindenáronról. Hiszen nem létszükséglet, hogy ezek a cuccok működjenek, talán nem is érnek annyit, hogy egy szakértő foglalkozzon velük. Ezek mind szegényes családi emlékek, vagy nagyon közeli barátok hajdan használt dolgai. Éppen azért kérdezek, hogy a hülyeségeket elkerüljem.

A központizár lamelláival kapcsolatos dolgot köszönöm. A grafitra nem gondoltam. Ezeket a lemezeket nem gondoltam összetrutymózni, de már szöget ütött a fejembe, hogy mit is kellene velük csinálni. Még azt áruld el, ha az évek során valami közé került amitől ragad, mivel tisztítsam meg.

A kenéssel kapcsolatban azokra a mechanikákra gondoltam, amelyek az időzítést vezérlik. Nekem úgy tűnt, több helyen gyárilag zsír lehetett, ami megkeményedett, beszáradt.

Az izzós tömörségvizsgálat is jó ötlet, nekem nem jutott volna eszembe hogy belülről kijövő fényben vizsgálódjak.

A bőrözés és az értékvesztés összefüggése is sejthető lett volna, de nem fogalmazódott meg bennem amíg le nem írtad. Azt nem kétlem, hogy én képtelen lennék egy érték-helyreállító restaurálásra, de vajon egy szakember által végzett burkolat felújítás is árt a gép renoméjának? Lehet, hogy mindent úgy kellene hagynom, ahogy van?

A lencsére_fekete_lakk is zseniális, kézenfekvő ötlet, de még soha nem hallottam.

Lesz itt még egy csomó tanulnivaló :-)

Előzmény: aattila (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!