Keresés

Részletes keresés

szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17217

Ahoi!

 

Ááá, ehhez a mérethez hülyeség lenne. Maradna egy fél doboznyi hely benne. Vmi szekrényes megoldáson gondolkozom, csak még mindig nem áll össze a fejemben a kép. Találtam most olyan megoldást mint ami a liebherr-nek van, csal 20 konténernyit kéne rendelni, hogy jóárasítva legyen... :) Az kicsit sok. :D

 

Egyébként egy borhűtőt is ki lehetne cédrus lappal bélelni. A borhűtő hőmérsékletének felső határa már jó a szivarnak is ha jól tudom.

 

Csak akkor megint ott vagy, hogy belevertél vagy 100.000 Ft-ot és van egy elvileg jól működő de szar külsővel rendelkező dobozod.

Nem egyszerű a megoldás sógor. :)

 

Na majd kiötlünk vmit! Vmi elektro szakival kéne beszélni, háta az okosabb...

 

üdv:sz!

Előzmény: Törölt nick (17216)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17216

Hi!

 

Én a meglévő humidorodról írtam, nem pedig a még ki se választott szekrényedről, amihez nyilvánvalóan lehet kapni megfelelő hűtést és párásítást. De mivel a mostani humidorodról írtad, hogy 27 fok van benne, és ez aggaszt Téged, ezért írtam, hogy azt csak úgy tudod lehűteni, ha a környezetet hűtöd le. Én csak segíteni akartam, ahogy eddig is, amikor megbeszéltünk minden adódó problémát!

 

Ha ekkora méretben találsz bármilyen hűtési lehetőséget, ami nem jár a páratartalom csökkenésével, kiváncsian várom, mert én is szeretnék egyet.

Előzmény: szaggato (17199)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17215

News menüpont.

Előzmény: szaggato (17214)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17214

Tényleg bocs mindenkitől.

 

Találtam még egy linket. :(

 

Ez a legszomorúbb...

 

http://www.habanoscaribe.com/index_english.html

 

Üdv:sz!

mucus65 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17213

Hát Szépöcsém jól mellbevágtál. Baromira úgy tűnik, hogy kamu árut forgalmaznak.

Az, hogy olcsóbb mint Svájcban, nincs semmi meglepő. Svájcnál semmi sem drágább. Persze tudom, vámszabad, meg ilyenek. De Costa Rica is adóparadicsom. HA hamisítványt terít is  a Solo nekem nem tűnt fel. Volt már tőlük Espendidosom, Partagas898-om. Rendben voltak. Végignéztem a Cohibán az összes eredetiséget bizonyító jelet, egy kivételével rendben volt.

Ami hibádzott, levágták a hologramos zárjegycímkéről a sorozatszámot a vonalkóddal.Volt összehasonlítási alapom, mert előtte volt hamisítványom dobozostul vakeros beszerzésből.

Szóval egy világ omlott össze bennem.

Előzmény: szaggato (17208)
rockzone Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17212

Jók a linkek, amit kivettem belőlük érdekes dolgok.

Igen a bigsmoke felezett árai valószerűtlenül olcsóak. Ezért is gondoltam, hogy egy próbát megért volna, ha jó minőségű a másolat, még belefér a dolog.

Solo esetében megnéztem az árakat, amit vettem, a listázott ár környékén vannak, ami ugye fogy.ár. Ez alapján lehet eredeti a cucc. A hely, a sok fórumos bejegyzés viszont kételyeket ébreszt. Lehet, kaptam tőlük másolatot, ezt szakiknak lehetne megállapítani. Íz, állag, aroma alapján nem volt gond. Többek között emiatt is akartam a non-cuban márkákat rendelni:)

Előzmény: szaggato (17208)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17211

Igen, értettem. Ahogy neten kerestem a kubai szivar árakat közben a solos fórumokra is rábukkantam. Tudom, hogy itt jó a hírneve, ezért is írtam, hogy nem akarok megbántani vele senkit. Én nem rendeltem tőlük, így érdemben nem tudok nyilatkozni. Csak olyan linkeket tettem be ha jól tudom, ahol olyanok írnak akik már rendeltek tőlük. A gondolatmenet lényege, hogy Én nehezen tudom elhinni, hogy egyes cégek olcsóbban árulnak a világon bárhol, mint egy cubai casa del habano- ami nem jelenti azt, hogy ez képtelenség lenne. Nem szeretnék vita lavinát indítani... Olvasni valónak szántam. Nyílván ha vki meg ezt a fórumot linkeli valahol, akkor valószínű aki olvassa egyből boldogan rendel... Az éremnek két oldala van. Annyiból fikázásnak tűnhet, hogy a linkeken valóban javarészt csak 1 látszik. Ezért is írtam, hogy nem szűkítettem a keresést semmilyen negatív szóösszetétellel.

 

üdv:sz!

 

 

Előzmény: Pepin (17210)
Pepin Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17210

Nem pont erről volt szó, de ezek is érdekes linkek. (A bigsmokers-t ekéztük, a solocigars-nak elég jó a reputációja ezen a fórumon.)

Előzmény: szaggato (17208)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17209

Más!

 

Szombatra, hogy tervezitek  aparkolást? Az evezős előtt van parkolóhely Vedado bátyja'? Vagy keresnünk kell a környéken?

 

Üdv:sz!

szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17208

Sziasztok!

 

Tudom, Én ebben a bigsmokers témában nem voltam érintett, de engedjétek meg, hogy tegyek egy észrevételt.

 

Az alábbi linken láthatjátok, hogy milyen árban vannak kubában a szivarok. Ezeket elvileg frissítik, de a cigaraficionado honlapján vannak fent most 1-2 héttel ezelőtti árak is. Illetve látható egy eredeti és egy fake behike összehasonlítás.

 

http://marty.514crew.com/cigarprices.html

 

Lehet velem van a baj, de nem tudom megérteni, hogy lehet az, hogy a bigságmokers ilyen áron tud árulni? Ha jól tudom kubán kívül spanyolországban a legolcsóbb a kubai szivar, de még ott is többszöröse ennek az árnak. Miért van az, hogy ezeken az oldalakon nincsenek fent az aktuális box code-ok? Gabriel spanyol barátunk honlapján pl fent vannak. Nem akarok lebeszélni senkit, és semmi közöm hozzá, hogy ki honnan rendel. Csak ésszerű magyarázatot keresek. Nekem ez kicsit olyan szituáció, mint ha az utcán odamennek az emberhez egy 150.000 Ft értékeű telefonnal, és oda akarják adni 50000ért. Tudod, hogy vagy lopott vagy klón, de azért megfordul a fejedben, hogy mekkora üzlet. De végül még sem veszed meg...

 

Találtam még pár linket:

 

http://www.cigarbeat.net/forum/viewtopic.php?f=31&t=1391

 

http://en.allexperts.com/q/Cigars-2143/2008/10/solocigars.htm

 

http://www.xomreviews.com/solocigars.com

 

http://forum.my-cuban-cigars.com/display_topic_threads.asp?ForumID=7&TopicID=134&PagePosition=1

 

http://www.friendsofhabanos.com/forum/lofiversion/index.php/t70588.html

 

http://www.friendsofhabanos.com/forum/index.php?showtopic=31921

 

Ez csak néhány fórum. Nem írtam a keresésbe, hogy fake vagy counterfeiters...

 

Remélem nem bántok meg vele senkit. Ez nyílván csak az Én egyéni véleményem.

 

üdv: szaggato!

 

 

rockzone Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17207

Kártyás fizetés nem megy, ez volt a problémám nekem is. Oldalon ott vannak a logók feketével, gondolom, ha majd lehet fizetni kártyával, "megvilágosodnak". Sokat pedáloznak a rendelésért, az tény, és hát még mindig csábító az ár, de ha megjön a másik csomag, nem lesz helyem. Egyik barátom rendel július elejére, lehet megpróbálja őket, ha végigviszi, majd beszámolok az üzletről.

A vendéglátóhelyen történő szivarozás amúgy nálam is nehéz eset. Volt, hogy megkértek, üljünk máshová, mert a pultos nem lát a füsttől. Elszívó persze nem működött...Ha dohányzó helyen vagyunk, akkor is megkérdezem, hogy szivarozni is lehet és igyekszünk nem a középpontba ülni. A legjobb persze este a teraszon, ha az égiek is engedik.

 

Mindenkinek viharmentes, kellemes füstölést.

Előzmény: mucus65 (17205)
Pepin Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17206

Egyébként normál kártyás fizetés létezik náluk?

 

A listájukom szerepelt ecmc, de utána visszaírtak, hogy bocs, ebből a régióból mégse. Más kártyával nem próbálkoztam, mert nincs.

Előzmény: mucus65 (17205)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17205

Egy biztos, rájöttek, hogy szar van a palacsintában, és most kézzel lábbal igyekeznek vevőt fogni. Ez jó.

Én meg is kockáztatnék egy rendelést, de tele a sublót. Egyébként normál kártyás fizetés létezik náluk?

Egyébként a levélben az én barátaimra utaltak, nem az övékre. Merthogy az egyszerűség kedvéért mikor írtam nekik annak tituláltalak benneteket, így ismeretlenül is.

Száz szónak is egy a vége, akkor lehet biztosat tudni, ha rendel valaki. Addig csak találgatunk.

Előzmény: rockzone (17204)
rockzone Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17204

Nem kizárt. Nekem 153-as volt április 26-án. A túl jó ár is gyanakvóvá teszi az embereket, és ez a fizetési mizéria sem használ egy üzletnek. Ha kivesszük a lemondott rendeléseket, meglehet, hogy csak itt tartanak.

Előzmény: Pepin (17203)
Pepin Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17203

Még egy dolog, amin elgondolkodtam. Én valamikor április elején rendeltem, és a kapott rendelésazonosító 150-es volt. Létezik az, hogy egy cég, amelyik ilyen brutálisan jó áron forgalmazza a szivarokat, 3 hónap alatt csak 150 megrendelést kap?

Előzmény: rockzone (17202)
rockzone Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17202

Egyre zavarosabb a cég...Nekem több levélre sem válaszoltak, majd tíz nap után, mikor jeleztem, hogy kezdeményezem a paypal-nál a pénz visszautalását ha nem válaszolnak, megírták, hogy a paypal már visszaküldette a pénzt, mert rájött, hogy szivart adnak el. Cigarteam névből nem volt nehéz, bár az furcsa, hogy nekem semmi nem jött a paypaltól, hogy rájöttek, nem szolgáltatást vettem. Néhány nap után valóban megjött a pénz. Felajánlották az egyéb fizetési opciókat. Erre megírtam, hogy ez nekem mind plussz díj lenne, és már a visszaküldésen is buktam, töröljék a rendelést. Ajánlották 3-as robusto samplert, újból írtam, hogy töröljék a rendelést. Ma reggel megint írtak, hogy állják a plussz díjakat is, de én már nem kérek ebből az üzletből. Most 3. alkalommal is lemondtam a rendelést. Remélem utoljára. Amúgy lehet, hogy ok a cég, de valamit nem jól csinálnak az biztos.

Most rendeltem a régi helyről, remélem gond nélkül megjön.

Előzmény: mucus65 (17200)
Pepin Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17201

Nem én voltam! Én válaszoltam. :)

(Meg nem vagyok a barátjuk.)

Előzmény: mucus65 (17200)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17200

Komment nélkül az érintetteknek.

Az alábbi levelet kaptam Manager Big Smokers-tól:

 

Hello Mr. Lazlo,
Yes the problem with PayPal is that they don't allow payment for tobacco,
and there was a client during the time one of your friends purchased that
specified to PayPal that he was buying Cuban cigars so all funds that were
pending that week were held and we had to refund and we had our PayPal
account closed. We obviously offered another form of payment to your friends
but we have not received response, let me know if you still want your order
so we can send you our payment option available, so you can continue your
order.

 

 

szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17199
dbcc!
1. Nem ehhez a humidorhoz kell.
2. Meg lehet oldani a belső hűtést. Az avallo cég pl pont ezzel foglalkozik. Hűtött cédrus kabineteket, és hűtő kiteket forgalmaz. A baj, hogy 250 dollár + shippingről indul.
3. A külső venti hülyeség.
4. Meg lehet ezt oldani egy kabinetben. Kell egy hökapcsoló. Ez nem egy nagy összeg és találtam az avallohoz hasonló kitet is tegnap, csak olcsóbban. A vízlecsapódás egyenletes hőmérsékletnél nem nagyon kéne sztem, hogy jelentkezzen. Szal van megoldás ha kicsit utánaolvas az ember. :D
üdv:sz!
Előzmény: Törölt nick (17197)
Vedado Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17198

Hola Amigo!

 

Ne tessék kinevetni az öreg ötletelését, mert ha találkozunk a bulin kényszer Tueros szÍvására Ítéllek és azt tapasztalatból mondom, hogy maga a kÍn!

 

Figyu, amit Írtál az jó és jobb mint amit én Írtam, de macerás. Viszont, ha van mindÍg otthon valaki aki 3-4 óránként cseréli az akkukat jó megoldás lehet!  Azért Írtam pont, hogy több ruhába kéne csavarni, hogy a pára lecsapódás kevesebb legyen, bár valamennyi biztos lenne. Nehéz kenyér ez Uram!

 

No, hát kÍsérletre fel!

 

Saludos Tesó!

 

 

Előzmény: Törölt nick (17197)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17197

Hővezetéssel nem tudod hűteni a humidort, mivel akülső hőmérséklet közel azonos vagy magasabb. A passzív hűtés tehát nem megoldható. Ha kompresszoros hűtést szeretnél, azt ilyen kis méretben nem hiszem, hogy meg lehet oldani, ráadásúl a belső oldal, annyira hideg, ogy lecsapódik rajta az amúgy is magas páratartalom, tehát eláztat mindent, ha nem tudod a kondenzvizet elvezetni. Ahol a kondenz vizet elvezeted, ott lmegy a pára is. Sokkal több párásító kellene hozzá, ami be se fér, ráadásúl penészedne is. Egy dolgot lehet tenni ilyen kis méret esetén, a környezeti hőmérsékelt csökkentését. Tehát vagy beklímázod a lakást, amit tesóm nem nagyon bírna, vagy kívülről hűtöd közvetlenűl a humidort, de itt figyelni kell, hogy közvetlen a humidor fala ne legyen 20 foknál hidegebb, mert akkor is kicsapódik a pára az oldalán.

 

Szerintem vegyél egy kis jégakus ventillátort, ami az akuról ahideget fújja a humidorra.

Ezt házilag is meg lehet csinálni, egy kis asztali ventivel és 3 db jégakuval, amit élére állítva teszel a humidor és a venti közé egy tálba vagy tálcára, amin a pára összegyülhet... A kulcsa az, hogy közel azonos felületen haldhasson át a levegő, mint aminyit az aku kitakar, és a légáram a lehető legtovább érintkezzen a hideg felülettel. Az időkapcsolód már megvan hozzá, csak az akukat kell cserélgetni naponta 2-3 alkalommal.

 

Vagy teheted a tetejére is egy törölközőbe csavarva :))

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17196

Szárazjég

Előzmény: szaggato (17194)
Vedado Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17195

Jó estét Szaggato Koma!

 

Nos az én melegebb helyen lévőm is 24-et mutat, de ez tán még nem a világ vége. A Tied már kissé soknak tünik, Így valóban érdemes csinálni vele valamit. Pld.: jégakku több konyharuhában a humidor tetején és türelem. Viszont, ha van, a borhűtő is egy megoldás.  A pénz Uram, a pénz egy gané dolog, mert ha lenne vennék egy Liebher humidort és beborÍtanám szép zebrano furnérral, hogy ne lássam annyi pénzért a hülye fém burkolatát!

 

Sajnos nincs jobb ötletem, de talán másnak lesz. Arra is számÍtanod kell, hogy most a hatalmas esők fölnyomják a párát is. Nálam a pincében most 87%.

 

Adiós Senor!

Előzmény: szaggato (17194)
szaggato Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17194

Sziasztok!

 

 

Reméljük az evezősben nem lesz ilyen sztori... Bár nyílván nem. Lenne egy kérdésem hozzátok ha megengeditek:

 

Aki méri, annak hány celsiust mutat most a digit mérője a humidorban. Nekem 26-27 celsius fok van benne a javasolt 21-22 helyett. :( Vki talált már megoldást erre, azon kívül, hogy hűvösebb helyre teszi, mert arra sajnos nincs lehetőségem? Gondolok itt vmi technikai megoldásra (hűtés)...

 

üdv:szaggato!

Vedado Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17193

Szia Mucus!

 

No igen, ez is egy érdekes dolog, ha ott szabad dohánolni akkor mit izélgetnek érte!?

Velem is történt ilyen. Ráadásúl nem csak, hogy hamutál volt kitéve, de még alig volt rajtunk kÍvűl valaki ott, erre jön egy család és ha nem is mondja, de állandóan legyezgeti a füstöt ( nem arra küldtem!) forog felém a feje meg fintorog. Most akkor azt gondolja, hogy a több ezer forintos szivarom eldobom? Nem nagyzolás, hisz Ti tudjátok a legjobban, hogy egy minőségi szivar mibe is kerül. Erre látványosan szól a pincérnek, majd kivonulnak és még nekem legyen lelkiismeret furdalásom! Basszus! Azért az is Európa, hogy azt is toleráljuk aki azt teszi amit az adott helyen engednek és szabad! Ja, aprópopó! A hamutál látványa nem volt elég, még rá is kérdeztem, hogy gond-e ha szivarozom mivel más országban történt és ott ugye az ember fia még inkább igyekszik idomúlni a helyi szokásokhoz. No, ennyit erről.

 

Saludos Amigo!

Előzmény: mucus65 (17192)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17192

A törzskocsmámban is sokan fikáztak a szivarozásért. Mondjuk sokan a cigifüstöt is útálják. Persze, mert az asszonynak otthon nem lehet mondani, csak gyógyszertárban voltam. A párom előtt sem tudtam tagadni, hogy szivaroztam, még ha a teraszon is aludtak a ruháim. 

Más: Tegnap este megkóstoltam a kb  két hete érkezett, és már elég nedvesnek érzett Mx2-t.

Csuda finom volt, érződött a dupla maduro, de egy kicsit mégis csalódás. Az egyetlen negatívum a ritka sodrás. Statikailag nem volt jól megkomponálva. Szinte semmi ellenállást nem tanúsított. Erre megnyomkodtam, puha volt, mint a pöcs. Remélem, csak attól van, hogy a külseje ugyan már elérte a megfelelő víztartalmat, de a töltelék még nem. Szombaton újra teszt.

Vedado Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17191

Szia Pepin!

 

No az ott érdekes lesz, mert egy nagy napernyő is van az asztal fölött. Majd kifelé nyomjuk a kipuffogót.

Azok a gépi szivarok nekem ritkák, mert nagyon változatos a szelelésük, de legalább is amit én szÍvtam, Így inkább mellőzöm ha lehet.

 

Komoly lesz ott azért a köd az biztos. MegbÍrkózunk vele!

 

Üdvözlet!

Előzmény: Pepin (17189)
bucanero Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17190

Sziasztok!

 Felfoghatatlanul gyönyörűséges ILLATOK fognak körüllengeni Titeket. Amennyiben lehetséges kérek 

 publikus és nem publikus fotókat légyszi...légyszi. Nejem total abszcinens (no ital,no dohány), viszont

még egyszer sem mondta, hogy büdi a cigar, ja de egyszer a Cienfugos piramydra mondta, hogy ennek vmi

döglött széna szaga van. A cigartesóval szoktunk "sűrűjen" Keszthelyre egy pubba járni pöffenteni, de érde-

kes a bagósok sosem fintorogtak, inkább nézelődtek, hisz a gyújtás,vágás szimatmintavétel ugye egy rituálé.

Előzmény: Pepin (17189)
Pepin Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17189

Bizony, ez nekem is probléma. Van két konstans társaságom, mindkettővel rendszeresen össze-összejárunk. Mindkettőben elég sok a dohányos, de ha előveszem a szivart, hirtelen csak azt veszem észre, hogy mindenki elhúz a környékemről. (Pedig zárt térben soha nem gyújtok rá, társaságba meg mindig rövid hatótávolságú gépi szivarokat viszek.)

Ezért is várom kivácsian, hogyan fog kinézni, amikor 14 ember felett gomolyog egy atombomba méretű füstfelhő. :)

Előzmény: Vedado (17183)
szaggato Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17188
szia V!
Templomkert volt a héten csak nem szivarral párosítva. Pénteken adódott 40 perc szabadidöm két program közt, és beültem a parkba olvasgatni. Szivarok a héten csak itthon égtek. Sőt amilyen zsúfolt lesz a jövőhét, lehet, hogy szombatig nem lesz füstölés. Na de legrosszabb esetben az evezősben bepótoljuk a heti kimaradást. :D
üdv:szaggato!
Előzmény: Vedado (17187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!