Keresés

Részletes keresés

perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24521

Szia!

 

Köszi az infókat!

És hogyan működik a metformin, beállítja a ciklust?beindítja a peteérést?

Nem találom, h. hol van oldalt a Dr Petrányi Gyula, itt a forum oldalon?

Előzmény: kiscsirek (24512)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24520
Sziasztok!

Nálunk szerencsére a rémisztgetések ellenére szépen süt a nap, fúj a szél, kellemes a levegő. Remélem nem fog esni, elegem van már belőle!!!

Hasam tegnap este óta mensisen fáj, minden pillanatban várom, de még semmi... Hőm 36,6 volt reggel. Kíváncsi leszek megjön-e, jó lenne!!!! Úgy várom az új ciklust!!!!

Ljucy

Szép ez a görbe nagyon, baromi izgatott vagyok miattad! Ciklus elmebeteg ismét, nem akkor volt PÉ az tuti!!! Nyugi, tudod no para!!! :o))))))))))))))

Kiscsirek

Türelem, ne aggódj ezen a PÉ-n. Előfordulhat, hogy most később lesz, mint szokott! Nem vagyok biztos benne, hogy LH teszteket kellene pazarolnod most, én akkor lőném el, ha éreznék valamiféle szurkálást is!!! Drukkolok neked, hogy ne járj úgy, mint most én!

Timike

Closty témát kifejtem bővebben később, most dolgoznom is kell, te meg úgysem olvasod most. :o))) Érdekes, hogy erre csak te reagáltál....
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24519
Az nagyon jo, mar magaban a fogyas is teljesen jo sokszor. A pcos 3asalapkezelese a Metformin-dieta- mozgas.  Fontos g napi 5x egyel, kis adagokat.
Előzmény: perena (24517)
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24518

Szia Timi!

 

Én is csak ma vagyok mázlista, mert nincs főmököm, úgyh. kihasználom a helyzetet, holnaptól mehet a meló...

Előzmény: Timike74 (24510)
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24517

Tényleg nem győzöm lassna kapkodni a fejem, aminek nagyon örülök.

 

Egerben lakom,27 éves vagyok, 165cm és 72 kg/ami pár hónapja még 82 kg volt, csak odafigyelek, h. mit eszem, gyalog járok dolgozni, oda vissza 35-35 perc, igyekszem minél többet mozogni/

Előzmény: ljucy (24507)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24516
Ahhaa ertem. :)  Asszem at kellene neznem az eddig itt tanultakat :)))
Előzmény: ljucy (24515)
ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24515

kiscsirek,

 

az esős nem törvényszerű pé előtt, nekem pl sosem volt, a lényeg, hogy egyszercsak induljon el fölfelé... na, akkor van pé:)

 

Előzmény: kiscsirek (24513)
youlcsi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24514

Halihó!

 

Dina! nagy-nagy gratula a fütyishez :Đ

 

Most nem dobok görbét, 8. napon vagyok a norcoluttal, és úgysem mutatna mást, mint hogy a gyógyszertől fent van a hőm.

 

A meforallal hazárdíroztam egy kicsit :) 4 nap alatt emeltem fel 0-ról 2x500-ra. semmi mellékhatás... bár, hogy őszinte legyek, mindent elkövettem, hogy legyen... nem, nem vagyok hülye (teljesen), csak kíváncsi lettem volna, hogy milyen egy metes hasmars, csak a miheztartás (összehasonlítás :)) kedvéért. de hiába minden: joghurt, nápolyi, jégrém, fagyi, csoki, mogyorókrém (csak úgy kiskanállal üvegből), stb, ezekkel egy estére sikerült kicsikarnom magamból némi bél-korgást. ennyi.

szóval ezt a "projectet" feladtam, de most már legalább biztos lehetek abban, hogy bármi is legyen ezekután, azt NEM a met okozza :Đ

 

és a legszörnyűbb hír: a klion utóhatásait kiélvezve egy hét szexmentesség után tegnap a doki újabb 10 nap megvonásra ítélt :( most már kezdem én is nehezen tűrni... :)

 

 

kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24513

Igen max a het vege fele gondoltam ha a hom is ugy alakul.

En mindig azt gondoltam h az a jo ha valamennyire fent van a ho (pl 36.5) aztan leesik es ujra fel ugrik..

 

De akkor az sem gaz ha eleve lent van, az a lenyeg h ugorjon fel PE-kor??? -nem baj ha elotte nincs nagy eses?

Előzmény: ljucy (24509)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24512

Ja azt meg kifelejtettem hogy a pcos. hu oldal Dr Petranyi Gyula segitsegevel keszult, a neve ott van oldalt, es ha rakatintasz akkor az o oldalat is elolvashatod.

nagyon hasznos, o egy nagy pcos szakerto, regota foglalkozik a temaval.

 Ha jol tudom o peldaul javasolja a metformin szedeset, es azt is kifejti h miert nem szoktak a dokik altalaban javasolni terhesseg alatt. erdekes, es ott is sok hasznos info van amit a pcos.hu-n nem irnak.

Előzmény: kiscsirek (24511)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24511

Szia,

Udv a klubban! :)

Szerintem sem kell feltetlenul endodoki.

Nalam is ugy volt marciusban h elmentem a nogyogyaszhoz, a rendeszertelen ciklusaim miatt. CSinalt egy uh-t, latta hogy sok a kis ciszta van a petefeszkemen, egybol mondta h pcos a tobbi tunetem alapjan. elmagyarazta h milyen is ez. Elotte azert mar en is vagtam, mert a tuneteim alapjan diagnosztizaltam magam. Olvastam a pcos.hu-t is ,szoval elegge kepben voltam.  FElirt 2x 850 mg metformint, es azota szedem. Semmi mas vizsgalat nem volt nalam sem.

Szoval ha hasonlo dokid vn akkor irasd fel vele a metet, es szedd minnel elobb..szerintem.

a csajoktol sok segitseget kaptam dieta ugyben, nagyon vagjak a temat. :)

Ha visszaolvasol sokat volt rola szo nem olyan reg, de szivesen valaszolunk minden kerdesre. :)

Előzmény: perena (24506)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24510

Helló-Helló!

 

Visszaolvasásra nincs időm, csak LJucy görbéjét néztem meg:-)))

Nincs azzal a pé-vel gond, a ciklus írta csak rossz helyre, TI jó helyen voltatok, jókor:DDD

 

Perena!

Üdv. Nálunk!

A csajok napközben bombáznak majd infóval és kérdezz. Én ugyanis dolgozom, és nincs időm a fórumozásra, csak a mázlista csajoknak:-)))))))))))))))))

ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24509

Kiscsirek,

 

szerintem alakul ez a görbe, ha most lent marad egy darabig, az jó, mert onnan már csak följebb mehet, és akkor lesz pé!:)

nyugi, még csak az elején vagy nagyon!!!

Az lh tesztet csak  a14-15. nap környékén csináld meg tényleg, előbb nincs értelme!

Amúgy örülj neki, hogy nem cakkos ez a görbe:)

Előzmény: kiscsirek (24505)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24508

Szia Perena,

tényleg nézegesd a honlapot, sok hasznos info van rajta, ahogy ljucy is írta.

A met nem káros a babára, a legtöbben a terhesség alatt végig szedjük.

 

Dina, tényleg tök jó képet sikerült elkapnia a dokinak. Ehhez képest az én babám szinte végig csak a hátát mutatta. :-)) Hol voltatok végül, melyik rendelőben? Gratulálok a kisfiúhoz. Még összeszedem magam a szabi után, aztán írok emailt.

Előzmény: perena (24506)
ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24507

Perena,

 

atöbbiek is jönnek hamarosan, és osztják majd az észt, ne félj, csak győzd kapkodni a fejed:) csak még alszik a topic:))

 

Szóval, ha a nődokid felírja a metet, akkor rohadt nagy mázlista vagy, és nem kell az endomóki, bár a hormonokhoz ő ért igazán. De ha a nőgyogyi annyira képben van, hogy tudja, hogy a metre pcos kell, akkor az szuper, és megspóroltál egy csomó felsleges kört és rengeteg időt!

Nekem 3 évembe tellett, hogy felírják a metet, és kiderüljön, hogy mi is a bajom tuléajdonképpen (persze a net segítségével diagnosztizáltam magam), és most 1,5 hónapja szedem, és várom a csodát:)

Kb. 7-8 hónapja próbálkozunk "intenzíven" a babával, de eddig sajnos nem volt szerencsénk.

 

Egyébként hol élsz? Hány éves vagy és milyen magas, hány kilo?

 

Előzmény: perena (24506)
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24506

Szia Ljucy!

 

Köszi a gyors választ:)

Igen az 1.Nődokim is ezt javasolta, akkor elkezdem szedni a Norcolutot, és 3.napon elmegyek egy alap hormonvizsgálatra. Nekem a Dokim, aki felvetette a PCO gyanut,már az 1.alkalomkor megemlítette a metformint, h. az eredményektől függően ajánlott lehet a szedése.Ha Ő felírja Nekem, szerinted akkor is elmenjek endokrinológushoz? ezt lehet, h. inkább Tőle kellene megkérdeznem.

A másik problémám, h. évek óta szédülök, de állandóan, minden negatív volt, ezer helyen voltam vele, most már kezdem gyanítani, h. lehet ,h .összefügg a PCO-val.

Ez a metformin nincs káros hatással a babára?

 

Neked van már családod?mikor derült ki, h. PCO-d van?

Bocs, h. ennyit kérdezek, de örülök, h. "beszélgethetek" egy érintettel róla.

Előzmény: ljucy (24504)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24505

Jo reggelt,

 

Gratulalok a kisfiuhoz Dina, nagyon jo a kep!! :)

 

Felrakom en is a gorbemet, nem sok tortent, legalabb nem ment lejjebb a hom ma reggel..

  De tenyleg nem tudom hogy lesz ebbol PE.. nyilvan sehogy. Ennel lentebb mar nem nagyon tud menni, van ket lh tesztem meg, lehet h valamelyik nap megcsinalok egyet, kb a 14-15 nap kornyeken.  A remeny hal meg utoljara.... :D
ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24504

Szia Perena,

 

mivel ma én vagyok az első, én üdvözöllek a klubban:)

Először is, szerintem meg kéne hozatni azt a vérzést, és a ciklus 3. napján elmenni egy várvételre, abból sok minden kiderül (LH/FSH arány, tesztoszteron szint, stb), aztán pedig fel kéne keresned egy endokrinológust, aki majd felírja neked a metformint, amitől szépen helyreáll a  szervezeted inzulintermelése, ami majd szépen magától helyreállítja a hormonjaidat is, és lesz peteérésed, meg bébid:)

Szóval no para, nem kell összeomlani, csak szépen ki kell harcolni a metformint!!

Napi 5x enni, diétásan, meg mozogni.

Ajánlom figyelmedbe a pcos-szinroma.hu oldalt, itt sok infot találsz, ha pedig kérdésed van, gyere nyugodtan.

Érdemes hőgörbét vezetni, hogy lásd a változásokat, a másik, hogy esetleg egy terheléses cukor és inzulin vizsgálatot is el lehetne végeztetni, mert ennek a betegségnek a hátterében az inzulinrezisztencia áll.

Előzmény: perena (24502)
ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24503

Helló Csajok,

 

Dina,

 

gratulálok a kisfiúhoz!!:) Bár, én nem tudom, ezen hogy látják a dokik a kis micsodáját!?:))

 

Egy mai görbe, amire a ciklus már be is húzta a pé-t, de ha tényleg akkor volt, akkor ezt bebuktam, de remélme, megint hülyeségeket beszél, mint mindig:)

Szerintetek?

 

 

perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24502

Sziasztok!

 

Szeretnék bekapcsolódni Hozzátok, mert februárban közölték Velem azt, h. PCO gyanum van. Jó gondoltam, nem nagy ügy, aztán leültem az internet elé és elkeseredtem, akkor már tudtam, h. nem gyanum van, hanem tutira PCO-óm.A tünetek egy az egyben rámillenek, augusztusban abbahagytam a gyógyszert, azóta nem jött meg, felszedtem jó pár kilót, hullik a hajam, szőrösebb vagyok az átlagnál, mindkét petefészkem erőteljesen polycisztás...

Februárban a dokim norcolutot írt fel, h. meghozza a mensimet, 3 havi adagot kaptam, azt mondta, h. rendszeresen sportoljak+napi 5x egyek, ezidáig sikerült fogynom majdnem 10 kg-ót, de még legalább ennyit kellene.

Májusban visszementem, de sajna a helyzet változatlan volt, peteérésem nincs:(Azt mondta, h. várjunk még 2 hónapot, hátha.

Letelt a 2 hónap, és a Párommal úgy döntöttünk, h. elmegyünk egy másik orvoshoz is, aki felírt Nekem 3 féle gyógyszert, amiktől talán sikerül teherbe esnem, de óckodok beszedni őket.

Még semmilyen hormonvizsgálatom nem volt, azt mondta, h. kezdjem el szedni a Norcolutot, és a ciklus 3.napján menjek el egy alap hormonvizsgálatra.

Az a problémám, h. még az eredmények sincsenek meg, és rögtön kezdjem el szedni a rengeteg gyógyszert? Azt mondta, h. elsősorban endokrinológust kellene keresnem, mert ő az alap problémát tudja kezelni. De mivel babát szeretnénk gőzöm nincs, h. hová menjek, mit csináljak, ráadásul vidéki vagyok, és orvosokban nincs nagy választék, főleg nincs nőgyógyász-endokrinológusban.

Ha elkezdem szedni csak a Norcolutot érdemes a hőm.et mérni?

Légyszi adjatok Nekem pár jó tanácsot, mert ahogy itt olvasgattam láttam, h.Ti már sajnos jártasak vagytok az ügyben.

 

Előre is köszönöm a segítséget!!

 

mel_75 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24501

bocsi, az első "hogy" nem kell.

Előzmény: mel_75 (24500)
mel_75 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24500
Remélem, de majd hogy viszem azért a férjemet is, mert engem lehet hogy elhajtanának. :)
Előzmény: kiskiss (24496)
mel_75 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24499
Timike, köszi! Felhívom őket és majd jelentkezem.
Timike74 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24498

Helló Lányok!

 

DINA!

Gratula a kisfiúhoz, ez a megérzésem nem jött össze, de nem is lényeg, hanem, hogy minden rendben van veletek! Tök örülök neki!

 

Mel!

Megkérdeztem itt a labort, nem csinálnak inzulinszint mérést egyátalán, hanem Pécsett a megyei kórház végez ilyen vizsgálatot, őket kérdezd meg, mikor, mennyiért.

Majd írd meg, érdekel engem is!

 

Amúgy esős napot mindenkinek!

kozmazsu Creative Commons License 2009.07.07 0 0 24497
Sziasztok Lányok!!



Még megvagyunk egyben:)))Csütörtökön megyek a dokihoz,ha addig együtt maradunk!
Ma ismét voltak jóslófájásaim valszeg,de nam a hasam alján,hanem inkább oldalt a jobb oldalamon.Nem is görcsölt,inkább olyan volt,mintha becsípődött volna egy ideg.De több mint 2 órán keresztül tartott,és folyamatos volt.Mentem volna vásárolni a kozmetikus után,de inkább hazajöttem.Persze miután hazaértem,5 perc múlva elmúlt a fájdalom is:)))

Dina!!!

Gratulálok a gyönyörű egészséges kisfiúhoz!!!!
Nagyon jó képet sikerült csinálni róla!!!!!


Üdv:Zsu
kiskiss Creative Commons License 2009.07.07 0 0 24496
mel!
én úgy tudom (az oepnél mondták), hogy bármelyik labor megcsinál bármit, ha kifizeted - meg persze ha van reagensük és csinálni szokták azt a vizsgálatot beutalóval! akkor beut nélkül is megcsinálják! csak nekik macerásabb, ezért majd megpróbálnak elhajtani! de ne hagyd magad!
Előzmény: mel_75 (24477)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.07 0 0 24495
Sziasztok!
nem olvastam vissza...sorry!
Dina! óriási gratula!
nagyon szép kép! utólagos engedelmeddel mentettem Jokeva BJ-je, és Kata Zsombija mellé!
:DDD nagyon örülök, hogy minden rendben!
Előzmény: Dina2008 (24494)
Dina2008 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 24494

Megjöttünk, Kisfiúúúúúúúúúúúúúúúúúú:)

Minden OK, korának megfelelő méretei vannak:)

Íme a kép:

 

Timike74 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 24493
Mel!

Remélem azért ennyi viszontagság után sikerül a leleteket beszerezni és választ kapni majd a kérdéseidre!
Mindenképp írd meg, mi volt!


Dina!
Várom a beszámolót és a kéééééépet, de nagyon:-)))
A főnöki bejelentést pedig vedd lazán, magabiztosan. Ha látják, hogy az vagy, meglepődnek és csak gratulálni fognak és várni vissza GYES-ről:-)))
Előzmény: mel_75 (24492)
mel_75 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 24492

Nagyon aranyos vagy hogy segítesz! :)

 

Pszichikopter :)))

 

A kedd is egy tortúra volt amúgy, elég sokan voltak, de az még a kisebbik baj volt. A férjem keresztbe szervezett és nem tudott elvinni. Gyorsan hívtam a barátnőmet, hogy el tud-e minket fuvarozni, szerencsére bevállalta örömmel. De jött a kislánya is és a két gyerekülés közé már nem fértem be hátra, így a kisfiam végig bőgte az utat odáig meg vissza. Csak akkor volt csend ha kitekeredve hátre nyúlta és simogattam a kobakját.

Előzmény: Timike74 (24491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!