Keresés

Részletes keresés

nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8776
Kíváncsi vagyok a Feri mit mond, de szerintem kék thüringiai fehér angol tarka. Nekünk is van egy hasonló színű mini kasmír kosorrú nyuszink. A Zitától van és így lett törzskönyvezve.
Egyébként a kék thüringiai = isabel
Nem sikerül képet felraknom róla!
Előzmény: nddori (8775)
nddori Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8775
Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Már küldtem fényképet Zitának is, több találgatás is volt, de igazából nem állapodtunk meg semmiben. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a nyuszi milyen színű? Milyen színnek regisztráltassam? Most az isabellát javasolták, de nem tudom, ennek van-e magyar megfelelője, és egyáltalán elfogadott szín-e itthon?
Előre is köszönöm a segítséget!

Előzmény: Danuvius (8766)
förike Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8774
Nemrég mentek el N.Janiék!!!!!!!Tetoválták a nyulaimat!!!!!!!!!!!!
Gupppy Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8773
Szia Reni!
Találtam egy ilyet:

Nyílásfertőzés


A nemi szervek nyílásának fertőzése. Általában a fertőzés apró pattanások formájában nyilvánul meg amelyek égnek és bevarasodik. Valószínűsíthető, hogy a betegséget a testnyílásba bekerült szennyeződés okozza vagy vizelet szivárgás, amit nem lehet kitakarítani. A betegség a párosodó állatok között terjed. Ugyan hasonló tüneteket produkál a nyúl szifilisszel a testnyílás fertőzése nem nemi betegség.

Nem lehet, hogy ilyenetek van? Én úgy értelmezem, hogy a bekerült szennyeződés okozza és párosodással tovább terjedhet...Azt írtad, hogy nem fedezett 2 hónapja... ha jól emlékszem...
:)
Előzmény: Rencsa-baba (8770)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8772
Szia Feri!
Örülök neki, hogy megtaláltad ezt a fórumot!
Előzmény: Danuvius (8766)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8771


Na itt az uj ketrec,na ugy nem uj,Nekem uj.De jó,mert erős rács van rajta.Süldős ketrecnek jó lesz....:)))
2liter bort megért...:D:D
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8770
Hát látod ez jó kérdés mitől kaphatta el.Eddig amugy se tudtam hogy van ilyen betegség.De a többi nyúlnál nem láttam semmi tünetet.Remélem helyre jön.Azért majd ha haza jön a saját dokim vele is beszélek.De sajna szabadságon van.Mondjuk a helyettese is aranyos volt meg minden.Hát nekem az kiicsi szunyog irtóm van.Igy naponta ki kell pucolnom hogy működjön valamit.De én minden este körbe fujok kemotoxal.Ott a ketrecek körül.Meg van egy csomo légy papir.De lehet azért még a jövő héten veszek 3 olto anyagot az ujabb tenyész nyusziknak.Nehogy valami gond legyen.Főleg a kaliforniaimmal...
Előzmény: nddori (8769)
nddori Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8769
Akkor mégiscsak az lett a baja...hm, de mitől kapta el?
Nekem is van elektromos szúnyogirtóm, de nekem nem jött be, mivel féltető alatt vannak a nyuszik, nem zárt helyen és a fénye az összes szúnyogot odavonzza amik a környéken vannak, viszont nem öli le mindet, mert nem mind megy bele. Sokat leöl, volt, hogy egyetlen éjszaka alatt vagy ezer szúnyog volt benne, de a helyükbe jön a többi...
Előzmény: Rencsa-baba (8764)
nddori Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8768
Látom, meglendült a fórum...
A szúnyogcsípés és a mixo tünetei nem egyformák. Legalábbis én még egyetlen nyulam fülében sem láttam olyan csípéseket, amik dudorok lettek volna, pedig csípik őket is a szúnyogok. Tehát ha a nyulat megcsípi a szúnyog, akkor szerintem az nem lesz olyan puklis, mint az embernél.
Én a kisnyuszikat pestorinnal oltanám le... a myxovac szerintem túl erős lenne egy fertőzött környezetben.
Előzmény: Atom77 (8756)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8767
Szia! Bekukkantottam Hozzád (a honlapodra)...Nagyon jó a nyúlház és szépek a nyuszijaid!! Gratula!!:)) Szívesen látnánk itt többször a hozzászólásaidat....:)
Én máris gazdagodtam néhány hasznos információvan és néhány ötlettel..:)
Előzmény: Danuvius (8766)
Danuvius Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8766

Kedves barátaim!

 

Még valami.

Szúnyogok ellen a Neostomosannak csak riasztó hatása van. Az írtószer ellenük a Biokill. Ezt ugyanúgy rá lehet fújni a ketrecekre és az állatokra is.

 

 

www.danuvius.eoldal.hu

Danuvius Creative Commons License 2010.07.30 0 0 8765

Kedves barátaim!

Remélem szólíthatok mindenkit így, mert hisz itt mindannyiunk kedvenc állatainknak hódolunk. Véletlenül tévedtem erre a fótumra, de nagyon nagy örörmmel konstatáltam, hogy mennyien vagytok itt és értékes diskurzusokat folytattok.

Viszont egy-két félreértést szeretnék helyrerakni. A myxomatózis virustörzse az egyetlen, amely lehetővé teszi, hogy a már megbetegedett állatot beoltsuk, vagyis ráoltsunk. Ennek a következménye az lesz, hogy a tünetek még intenzívebben fognak jelentkezni (nagyon csúnyák lesznek a nyuszik), viszont az esetek szinte 99 %-ában életben maradnak és teljesen meggyógyulnak, viszont a csúnya hegek helyén, ahol ugyanis elhalnak a szövetek, folytonossági hiányosságok fognak jelentkezni, vagyis a fülek szegélye kicsit cikk-cakkos lehet. Nekem tavaly előtt az egyik óriásomnak a fél orra maradt meg, viszont ezután abban az évben kétszer is megfialt és nevelt probléma nélkül.

 

Egy másik témával kapcsolatban. "Bólya"

Én nagyon régóta ismerem őket. Volt szerencsém, hogy a tavalyi Európa kiállítason vásárolt óriás nőstényemet jobbnak látták hazavinni (no comment). Egyébként nem etetnek semmi különlegessel az csak vakítás. Ők ebből élnek és aljas módon le akarnak venni mindenkit még a barátaiknak nevezetteket is. Németországban megveszim a selejteket és nagyon nagy pénzért adják itt tovább olyanoknak akiket meg tudnak vezetni. Persze azok nem tudnak kijutni külföldre és hisznek nekik.

 

Sziasztok

 

www. danuvius.eoldal.hu

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8764
Konzultáltam az állatorvosom helyettesitőjével.És ugy néz ki nyúl szifilisszel van dolgunk.Irt receptet.Majd meglátjuk mi lesz.De hogy egy darabig nem fog lányok közelében lenni szegényem az tuti...:((

Ma szereztem állatorvosi igazolást.vasárnap irány a vásár a süldő nyulakkal.:))Remélem visznek belőlük.

Látom nagyon sokan pórul jártak a mixoval.Ami azért érdekes mert nálam pl a süldők nincsenek oltva.Sőt még 2 uj tenyész nyulam sincs.És semmi baj.Lehet ennyire hatásos az elektromos szunyog irtó meg az egyebek???!!!
förike Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8763
Ez komoly????????Nálam miért nincs légy??????Vagy akármilyen bogár???????
Előzmény: Törölt nick (8762)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8762

És azt nem mondta a doki, hogy az ecetes tálka mellé mennyi miatyánkot kell elduruzsolni?! Már elnézést, de én annak az orvosnak két pálcára raknám a diplomáját. :(

Ugyanis az ecet szaga odavonzza a rovarok nagy részét pl a legyeket is és biztos lesz olyan amelyik előtte tesz egy kanyard a nyulaid felé is. A myxot nem csak a szúnyogok terjesztik!!!! A kullancsok és bolhák meg konkrétan körbe fogják röhögni a tálkát, mielőtt szippantanak valamelyik tappancsosból.

 

tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8761

De van több hatásos szer is. Amivel befújva az állat és a ketrec védelmet nyújt. Bár a nyulak pont az érzékeny részekről takarítják le először.

 

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=302&sName=Insecticide-2000-rovarölő-spray--250-ml

 

Előzmény: Atom77 (8758)
Atom77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8760
Köszi a linket!
Előzmény: tooommm0013 (8759)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8759
Előzmény: Atom77 (8758)
Atom77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8758
A Neostomosan mit csinál?
Előzmény: tooommm0013 (8757)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8757

Javaslom 4 hetesen oltsd őket és addig is rendszeresen kezeld őket és az ólakat pl. neostomosannal. A szúnyogháló is jó megoldás, de rácspadozatnál nehezen megoldható.

És mindemellett ha akarod gázolja, ecet szentelt víz stb.

Előzmény: Atom77 (8756)
Atom77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8756
Nem is az oltottak miatt izgulok, hanem a 8 háromhetes miatt. (Ők egyébként már az anya hasában voltak, amikor az oltás megtörtént.)
Jut eszembe: van különbség a fülben történt egyszerű szúnyogcsípés és a kezdeti mixo okozta göbösödés között? Én először azt hittem, hogy telecsípték szegény nyuszó fülét a szúnyogok, aztán olvastam, hogy amit látok, az már valószínűleg a fertőzés következménye... Vagy lehet, hogy egy éjszaka alatt tényleg kapott kb. 20 csípést a fülébe?
Előzmény: tooommm0013 (8754)
Atom77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8755
Na jó és akkor milyen mértékegység az a "tálka"? Gondolom az a lényeg, hogy minél nagyobb felületen párologjon az ecet. Nekem egy kb. 10 m2 alapterületű, széljárta régi fáskamrában, két szinten vannak elhelyezve a ketrecek. Itt van az anya a kicsikkel egy földszinti ólban. Szerinted 20%-os ecetből kb. mennyit kellene beraknom?
Előzmény: förike (8753)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8754
Az oltott nyulak, ha rendesen volt felhasználva az oltóanyag szerintem teljes biztonsággal tarthatók, izgalomra semmi ok.
Előzmény: Atom77 (8750)
förike Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8753
Nem! Nekem állatorvos tanácsolta!
Előzmény: Atom77 (8752)
Atom77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8752
De az ecetszag, ecetpára nem bántja a nyulakat? (A szúnyogháló nálam nem oldható meg teljesen, mert ólban is voltak a nyuszik.)
Előzmény: förike (8751)
förike Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8751
Ha valaki nem olt!Akkor van egy úgy mond olcsóbb módszerem! Nekem a rexek még nincsenek oltva, szúnyoghálót tettem a ketrecre és kívülre 20% ecetet 1 tálkába! Eddig minden rendben és 1 hónapja nálam vannak a nyulak !
Atom77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8750
Ha már így benne vagytok, megosztom veletek, hogy én sem jártam sokkal jobban a mixoval. (Tavaly kezdtem nyulazni, Bács-Kiskunban)
Legutóbbi állományom 12 felnőtt/süldő házinyúl volt (a tenyészbak és az anya május végén beoltva) és 8 vaksi egyhetes az anya alatt. Ekkor vettem észre az egyik süldőn, hogy a füle tele van csípésekkel. Mivel nyulászkodásom kezdete óta olvaslak benneteket, mindjárt gyanús lett az akkor még jókedélyű, jó étvágyú tappancsos, ezért elkülönítettem. Kb. 2-3 nap múlva már egy kissé szabálytalan füle és feje volt a sok dudortól, ekkor már tudtam, hogy meg kell szabadulnom tőle, másnap már fel is fakadt egy-két dudor a szeme környékén. Ez volt az utolsó napja.
Közben észrevettem, hogy egy alomtársának is hasonló csípések (pontosabban duzzanatok) vannak a fülébe, majd pár nap múlva egy harmadik nyuszi fülén is megláttam két-három csípést.
Így köszöntött rám a múlt hétvége, amikoris szomorú elhatározással egy délelőtt alatt lecsaptam a még meglévő 11 nyuszóból 9-et. Egy ebből a csapatból is a föld alatt végezte, a többi pedig a fagyasztóban hűsöl.
Most megvan még az oltott bakom és anyám és napról-napra izgulok a 8 háromhetesért, mert azt elképzelni sem tudom, hogy azokkal az apróságokkal mit csinálnék, ha ők is megbetegednének.
A tanulság nekem, egyszerű házinyúl-szaporítónak annyi, amit asszem Dóri is írt: jövő nyárra minimálisra apasztom az állományt és minden nap végignézem őket, nincs-e rajtuk szúnyog.

Korábban néhányan írtátok, hogy használtok elektromos szúnyogírtót, nálatok mi a helyzet a mixoval, elég hatásos ez a berendezés, vagy ezzel is elkerülhetetlen, hogy egy-egy fertőzött zümmögő megcsípje a nyuszikat?

Bocs, ha hosszú voltam...
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8749

Szerintem más sem oltás párti, de senki nem tud jobbat.

 

 

Azért ha egy nagy állományból 1-2% megmarad első évben a fertőzés után ami télen felszaporodik, aztán második évben mér nagyobb % marad meg aztán még több.....

 

Így kialakulht pár évtized alatt egy rezisztens vagy nagy százalékban rezisztens (? lehet "csak" biztosan kigyógyuló vagy tünetmentesen áteső) populáció. De ehhez kell pár ezer darab döglött nyúl. És jó gyomor. Mert a francnak lenne kedve otthon nekiállni ennek 1000 nyúllal (vagy többel, hogy a megmaradók közt se alakuljon ki beltenyészet) és ásni el a sok dögöt meg fizetni fölösen a sok takarmányt. Aztán meg néhány nyulat szerető az egész állományt lerontaná pár év vagy évtized alatt, ha kialakulna is. Mert belekevernének nem ellenáló fajokat stb.

 

Erre a feladatra (ellenálló állomány) csak a jó öreg anyatermészet volt képes. Majd egyszer talán a génsebészek. De lehet annál még az oltás is jobb. Mert ez azért a nyúl saját immunrendszerét használja. Hol van ez a sok tonna állatoknak adagolt antibiotikumhoz képest?!

 

Szóval még 1X: én sem vagyok gyógyszer párti. Sem állatnál sem embernél. De a muszáj nagy úr.

Előzmény: krezidiesel (8747)
nddori Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8748
Szerintem az a baj, hogy ezzel a témával nem nagyon foglalkoznak kutatók... Mi meg találgathatunk. Annyit tudunk ( ami be is lett illesztve egy hozzászólásba), hogy a mixónak 2 formája van, az egyik gyógyulhat, a másik nem. Most az is a kérdés, ha a nyúl kigyógyul abból a formájából, amelyikből ki lehet, akkor a másik formát se kapja már el? Meg a mixót is mesterségesen hurcolták be, szerencsétlenek jóhogy nem tudnak vele mit kezdeni...
Mindenesetre én oltok, nyárra meg nem tervezek kisnyulakat, amíg valaki okos rá nem jön a tuti megoldásra :)
Istinek vannak kigyógyult nyulai, de ő is oltja őket, szóval ez nem fog kiderülni szerintem tőle se, hogy ellenálló lett-e a nyúl...
Előzmény: krezidiesel (8747)
krezidiesel Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8747

Neten olvastam , hogy Ausztráliában a túlszaporodott nyulak ellen hurcolták be és terjesztették el mesterségesen a mixót, de egy idő múlva lett egy rezisztens "csapat", és vidáman szaporodtak, kártékonykodtak tovább.

Ha ez tényleg igy van akkor ilyen fajtát kéne tenyészteni nem pedig oltogatni.

Csak ahogy irtad Te is az oltóanyag az üzlet...

Sajna az én állományom is megfertőződött és mivel mindenhol azt irták, hogy nem gyógyul ki belőle a nyúl levagdostam az összeset(vagy 50db-ot) , még azokat is amin a legkisebb tünet is megjelent. Egyedül két kedvenc marad, ezek meg javulni látszanak.

Egy másfél éves magyar óriás jellegű anyám, és egy törpe hosszúszőrű bak.

A törpe lehet volt oltva( akkor is régem, mert egy éve vettem), annál egyetlen csipés volt az orrán, de gyógyul, a szemeire, fülére nem ment rá. Az anya pár napja nagyon ramatyul nézett ki, levegőt is nehezen vette, erősen szörtyögött, mintha taknyos lenne. De pár napja javul, kisebbek lettek a duzzanatai, a kedve is jobb, élénkebb.

Nem tudom mitől, lehet azért mert csicsókával etetem őket?

Szóval jobb lenne egy ellenálló fajta mint az oltogatás, pusztán arra akartam kilukadni.

Ha az ellenálló fajta csak legenda, vagy nem elérhető, akkor meg sajna marad az oltás. De ettől még nem leszek oltás párti, csak nem tudok jobbat...

Előzmény: nddori (8737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!