Keresés

Részletes keresés

AttHunter Creative Commons License 2013.05.31 0 0 40314

Jé! Ez nem véletlen Nagyhuta után van. Mert ezt bizony mi is bekajáltuk 2011 nyarán, bár akkor még kerítés és pad sem volt. Dühömben kitakarítottam a bejáratot. Mellesleg a lefelé vezető földút is jó egy darabig.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.31 0 0 40313

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.31 0 0 40312

Atthunternek köszönhetően tudtam elolvasni az alábbi cikket:

 

 

http://hungariangeographic.blogspot.hu/2013/05/a-himalaja-csucsarol-is-csak-egy.html

 

Ha ezt összeteszem azzal, amit a spanyol hegymászó epésen mondott, akkor azt kell mondjam, ez nem hősi halál, hanem nettó felelőtlenség.

 

Másutt is leírtam mostanra ezerszer, ide is talán, de még mindig mérges vagyok.

 

Nagy valószínűséggel annyi pénzt kuncsorogtak össze, ami elég volt a túrára és a 6500méteres biztosításra. Pont. A többit meg a tudásukra bízták.

Aztán 19re húztak még egy lapot, amikor jóval az utolsó tábor alattról mentek neki a csúcsnak.

 

Hogy nekik elment az eszük a hegyen, az az oxigénhiány miatt érthető, de lent az expedíció vezetője már a csúcstámadás előtt tudhatta, hogy ez nem lesz könnyű menet és már készülhetett volna a vészforgatókönyvvel ha. Ha lett volna pénzük, de abból, amit eddig tudunk, nem volt fedezet a mentésre. Másfél millió forint szemben a szerintem több milliós egyéb dologgal.

 

Arról már nem is beszélve, hogy ma már napelemes töltőket is lehet kapni.

max 14 dollárért...

http://sresky.en.alibaba.com/product/639462390-212866700/Solar_Sun_Mobile_Phone_Charger_with_LED_Camping_Lantern.html

 

Ami pedig a ragadós elszántságot illeti - ha látom, hogy a karizmám, vagy karizmom sokakat vonz, ergo vezető egyéniséggé válok, akkor a felelősség rajtam van, hogy kiknek engedem meg, hogy ugyanazt csinálják, mint én. Illetve ha másokkal vagyok együtt, akkor már nem mehetek a magam módján.

 

Erről ennyit.

Előzmény: Törölt nick (40311)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2013.05.29 0 0 40309
A Turista Magazin májusi száma

Ha több alkalommal is - joggal - gyepáltam a folyóiratot, akkor a jó írásokról sem szabad megfeledkeznem.

1. Holló-kőtől Vörös-kőig Forgács Péter tollából
2. A kék eldugott ösvényein Molnár Anikó tollából
3. A boldogkői vár Fucskár Ágnes és Fucskár József Attila tollából

Eszement hibát nem találtam a lapban. A túrakártyák rovatot azért kicsit megcsipkedem.
1. Biztos, hogy 37-38 km-es egynapos túrákat kell ajánlani a DDK vonalán?
2. Biztos, hogy Ják és Nádasd között összesen 20 m a szintemelkedés?
3. Biztos, hogy a térképkivágat az Alföldi Kéktúra aktuális útvonalát jelzi Szekszárd és Bárányfok között, és nem az M6-os sztráda megépítése előtti útvonalat?

A "teleshop-ban" (Tuti holmik) megjelent a hiszékenység vámszedője, az orvostudománnyal szembemenetelő, meszes pókhálóval gyógykezelő sarlatánság is. Bravó! :-)

OFF
Pedig a Turista Magazinban olvastam. A cikk riportalanya a - többek között - Tóth Viktória gondolatait, túraleírásait A kék c. könyv formájában kiadó cég vezetője. A gondolatokat kivágtam a szövegkörnyezetből, de a mondanivaló nem sérül.

"Le merem fogadni, hogy a mai fiatalok többet olvasnak, mint mi vagy a szüleik. ... A fő forrás az internet felhasználói által generált tartalom, mint például a közösségi oldalak vagy az e-mailezés. ... Nyilvánvaló, hogy aki fenn van valamelyik közösségi oldalon, és naponta eltölt X időt az ismerőseivel történtek olvasásával (ami számára izgalmas és szórakoztató), annak utána igen nehéz elővenni egy Dosztojevszkijt."

Ennél sokkal jobban én sem tudtam volna összefoglalni, hogy mi az egyik problémám a közösségi oldalakkal. A dolog szépséghibája, hogy a riportalany ezt egyáltalán nem tekinti problémának, sőt!

ON


vvittore Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40308

Kösziszivesen!

Jesper Olsen Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40307

Érdekes. Pedig én sem fiatalodtam. :-)

Előzmény: Tavaszi Széll (40306)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40306

15 mp. Öregszem. :-)

Előzmény: Jesper Olsen (40304)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40305
Előzmény: vvittore (40303)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40304
Előzmény: vvittore (40303)
vvittore Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40303

Sziasztok!

 

5 kápolna a Szent-György hegyen túramozgalom igazololapja merre érhető el?

 

Köszi!

 

vV

AttHunter Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40302

A fenébe! Rá kellett volna jönnöm, hiszen a lenti bélyegzőkészítéskor állapítottam meg a sokféle írásmódot. Remek rejtvény volt.

Előzmény: nagypapi (40294)
AttHunter Creative Commons License 2013.05.28 0 0 40301

Ez is Kék, csak nem egészen.

A hét végén ünnepelte a szegedi túratársam 50. szülinapját és egy kéktúra útjelző táblával leptük meg, ami a kertjébe került. Természetesen pontos adatokkal, pecsételő ládikával és pecséttel ellátva(bocs a hamisításért).

Ha valaki Szegeden találkozik egy ilyen táblával, akkor igencsak eltévedt az AK-n, de biztos ami biztos, pecsételjen egyet (az oszlopon az irányok itt még csak szimbolikusak, Szegeden a helyes irányokat mutatják).

 

_ZE Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40300

A baltásnak már nagyon sokan, nagyon sokféle kellemetlen dolgot igértek, ha elkapnák. No mondegy, baltával a kezében azért igencsak veszélyes állat lehet.

 

Az invitálást köszönöm, szívesen segítek, amiben tudok, összeszedem az ötleteimet, aztán írok. (Ha elfelejteném, akkor turablog kukac turablog pont com -on zargass nyugodtan)

Előzmény: hörpölin (40288)
hörpölin Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40299

"Hátha olvassa illetékes..."

 

Olvassa. Mivel az OKT kiírása szerint: "Ugyancsak kérjük, hogy a túrák során tapasztalt hiányosságokat, gondokat, az MTSZ Kéktúra Szakbizottságának lehetőleg írásban közöljék", ezért úgy vettem, hogy közölted írásban velem, a bizoccság tagjával. Egy hét múlva hétfőn lesz legközelebb összejövetel, akkor majd szólok benn annak, akire ezek a bélyegzőkkel kapcsolatos problémák tartoznak. 

 

A KL lefelé menő szakasza pedig már tavaly októberben is teli volt kidőlt fákkal, úgy látszik, azóta sem változott a helyzet. 

 

jzp2107!

 

"hehe, hozzánk a végefelé befutott egy fiatal úrhölgy és valami nyiladékot meg magaslest keresett, azon tanyáztál talán?"

 

Izééé..., csak hogy tudd, én azon az említett, a Kinizsivel párhuzamosan futó rendezvényen mint vizsgázó vettem részt.... Tehát nem üldögélhettem magasleseken. :-)

Előzmény: imi_75 (40298)
imi_75 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40298

Hátha olvassa illetékes: Mályinkán és Bánkúton erősen csereérettek a gumibélyegzők.

 

Torma-völgyben rengeteg sok kidőlt fa a K-n (ezt egy másik csapat elmondása alapján írom, mi a KL-eken mentünk), a dédesi várhoz Mályinka felől felvezető meredek KL lényegében járhatatlan, ugyanúgy a kidőlt fák (és most épp a sár) miatt, de azért ha már nekiindultunk, becsületből megmásztuk. A KL másik szára járható.

Uppony-Mályinka 10 kilométer aszfalt - lábrongáló. :) Upponyi borospincék előtt az agyagos részen óriási sártenger, de még épp kerülhető volt a dzsindzsáson keresztül.

A bánkúti síház személyzete nagyon rendes, kedves, minden dicséretet megérdemelnek. A szállás megfelelő, pont annyit tud, amennyit egy turistaszállástól vár az ember (melegvizes, tiszta zuhanyzó, tiszta szoba és ágynemű, normális emeletes ágy). Étel-ital árak jók, adagok még jobbak.

Csak az eső ne szakadt volna annyira vasárnap, így a második napot, a fennsíkot most feladtuk.

jzp2107 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40297

hehe, hozzánk a végefelé befutott egy fiatal úrhölgy és valami nyiladékot meg magaslest keresett, azon tanyáztál talán?

azt mondta túravezető vizsga van, vagy miaszösz

 

A kispistázóhelyet mi is igénybevettük lefelé kempigszékekkel és asztallal megrakodva, felfelé nem mertük mert fél órával a pont nyitása előtt már jöttek ránk hátulról a futók és menet közben pöcsételtünk nekik (mozgó EP se voltam még sose :-)

 

 

heyjoe, majd otthonról megnézem a videót, itt a gyárban tiltólistán van

 

 

 

remélem mindenki szerencsésen célbaért! (bár a seprűtől hallottunk valami csobánkai bokatörésről(?)

Előzmény: hörpölin (40288)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40296

Hosszúhegyi EP: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TXGro8H3Acg#t=108s

Hörpölin által említett kispistázó hely: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TXGro8H3Acg#t=130s

Tavaszi Széllel a rajtban, és Bányahegyen is találkoztam, de róla nem készült videó :)

Előzmény: jzp2107 (40283)
olahtamas Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40295

Egységes pecsét esetén könnyebb lenne a hamisítás :)

Előzmény: nagypapi (40294)
nagypapi Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40294

Mivel nem érkezett megfejtés, elárulom.

A bélyegzőhelyeket osztottam 3 csoportba az ott található bélyegzőn szereplő Kéktúra szó helyesírása szerint (1. KÉKTÚRA, 2. KÉK TÚRA, 3. KÉK-TÚRA).

Persze lehet, hogy azóta cserélgették a bélyegzőket, és már másképp szerepel a bélyegzőn a szó, de nem is ez a lényeg. Valahogy egységesíteni kellene.

Ha már a helyesírásról volt szó korábban...

Előzmény: nagypapi (40182)
Pápai vándor Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40293

OKT

Bakonybél-Zirc

2013.05.25

 

Tömören: Jelzések végig jók , pecsétek mindenhol jók.

Borzavár és Zirc között különösen kitettek magukért a jelzésfestők , különösen ahol Borzavár után felmész a dombra.Ritkán találkoztam ilyen pontos jelöléssel.Köszönet érte.

Viszont amire rájöttem hogy milyen fontos az új térkép.

Nekem régi okt térképem van , az alapján megyek , ezért aztán Kisszépalmapusztánál a 3szögelágazásban kerestem a jeleket rendesen , főleg hogy a kéktúrafüzet is a régi térkép alapján készült.Én mindenáron be akartam menni a bokrok közé :) aztán nagy nehezen rájöttem hogy az aszfaltos úton kell megindulni Bakonybél felé aztán hamarosan balra invitálnak a jelek .

Jártam Szépalmán is , nevéhez illően szép , gondozott hely , érdmes megnézni , ha gazdag leszek talán egyszer majd meg is szállok itt:)

Bakonybél után megállt a busz az országúton , majd felszált két nyugdíjas , majd még három , majd még 10  ,összesen 44 en.

Mint megtudtam zarándokok akik Nagykanizsáról jöttek Bakonybélbe csak elromlott a buszuk , és a mentrendszerinti busz segítségével jutottak el Pápára , alig tudtam leszállni a buszról:)

olahtamas Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40292

Öööö, hát nem egészen, mert csak Mogyorósbányáig mentem, és odáig is autóval :D

Viszont gyalogoltam is azért pár km-t, és abban még kék is volt, hogy ne legyek OFF :)

Előzmény: hörpölin (40290)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40291
hörpölin Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40290

Azannya! Láttam egy feltöltött tegnapi képed az everytrail-en, az a Pilis hátán készült, most meg látom, Mogyorósbányán is jártál! Csak letoltál egy százast? Akkor viszont jó lehet az időd, és még fáradt sem lehetsz, ha reggel még erre is tellik tőled! :-D

Előzmény: olahtamas (40289)
olahtamas Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40289

Kakukkban a bélyegző rendben :D

Előzmény: jzp2107 (40283)
hörpölin Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40288

Tündi2003:

 

"Lehet tudni, hogy ki ez az őrült és miért kaparja le a jelzéseket?"

 

Hidd el, ha tudnánk, ki a kapargatós jelzésgyilkos, már mi is lekapargattuk volna a képét! Én technikai okokból bejártam az utóbbi két évben a Hűvösvölgy-Rozália szakaszt ötször, de minden alkalommal, amikor arra jártam, más volt a festés állapota: festett - kapart - pótolt - ismét kapart. De az én tapasztalatom nudli Remélemilyennicknincs-hez képest, mert ő ott lakik a kék jelzés mellett az említett szakaszon!

 

jzp2107:

Én meg ott kavartam (nem kapartam, kavartam, nem félreérteni) a Hosszú-hegy oldalában néhány hasonszőrű társaságában a túravezetői vizsgán! Nekünk is volt egy ellenőrzőpontunk a gerincen, de már azon a szakaszon, ahol a Z- letér onnan és elindul a murvás út felé. Bele is ütköztem ott a murváson kispistázók derékhadába! :-) Na, nem olyan nagy kispista az, csak aki ismerős azon a szakaszon, az tudja, hogy a Z- otthagyja az utat egy 400-500 m-es szakaszon, és ott ösvényen halad vele párhuzamosan.

 

ZE:

 

"Ötletelés folyik, a mobilkommunikáció felé nyitásra szükség van - a fentiekkel máris két irányt felvázoltam."

 

Tényleg megmondtad. Megemelem a kalapom! De a munkacsoportban még nincs olyan jelölt, aki értene ehhez a témához, aki tanácsokat, segítséget tudna adni abban, hogyan lenne érdemes ezt egyszerűen és jól kivitelezni a túrát járók szempontjait is figyelembe véve. Nincs kedved csatlakozni? :-)

Tündi2003 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 40287

Lehet tudni, hogy ki ez az őrült és miért kaparja le a jelzéseket?

Előzmény: padler (40286)
padler Creative Commons License 2013.05.25 0 0 40286

Sajnos nem megint előkerült, hanem folyamatosan jelen van, csak a Budai-hegység közeli részeinek más turistajelzéseit is "kedveli". Egyébként néhány jelzés már április végén is le volt kaparva Fenyőgyöngye felett.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (40285)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.25 0 0 40285

Egy-két éve volt egy őrült, aki az összes jelzést lekaparta a fákról a Hármashatárhegyen és környékén le Phidegkútig. Lehet, hogy megint előkerült.

Előzmény: Alg (40284)
Alg Creative Commons License 2013.05.25 0 0 40284

Sziasztok!

 

Még új vagyok a témában, szóval lehet hülye kérdés: 2 hete jártam - akkor még füzet nélkül - a Hűvösvölgy-Rozália szakaszt. Ma megint mentem egy kollégával, már füzettel :) viszont észrevettem egy érdekességet: az Árpád-kilátó után, ahol jobbra le kell tárni a lefelé szerpentinező részre, ott 2 hete még szépen fel volt festve, most viszont szinte végig le volt hátva a jelzés. A letérésnél is(!) hiányzik a fáról, és utána egészen a Fenyőgyöngyéig elég ritkásan jelzett... elterelés lesz, vagy csak újrafestés? (utóbbi esetben nem igazán értem miért kell legyalulni a régit, amivel szvsz nem volt gond...)

jzp2107 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 40283

mi illusztris társaságban Kisinassal Hosszúhegyen őríztük a pontot, úgy nyomta a pecséteket mint a félőrült :-)

Előzmény: Tavaszi Széll (40269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!