Keresés

Részletes keresés

bodhiszattva Creative Commons License 2012.10.01 0 0 25373

Koszonom kerdesed. Persze, teszem ami tolem telik.

Előzmény: Lassú Nyíl (25363)
miki Creative Commons License 2012.10.01 0 0 25372

Ennek analógiájára, vajon Kurosz korábbi eredményei, nem csak a Spartathlonon, vajon az ultrafutás általános fejletlenségét mutatják?

Előzmény: -balazs- (25370)
csika_ Creative Commons License 2012.10.01 0 0 25371

Sziasztok!

 

Köszönet a szurkolásért mindenkinek így utólag is.

Kemény verseny volt nagyon.

 

Végigolvastam a hozzászólásokat is - az is egy ultra feladat volt.

 

UI.: a végén nem tévedtem el, rendőr vezett fel. :-)

-balazs- Creative Commons License 2012.10.01 0 0 25370

Vajon az idei eredmények a női mezőny általános fejletlenségét vagy a 2012-es nők rendkívüli teljesítményét mutatják?

 

A férfiak a korábbiakhoz képest elég közepesen teljesítettek. A férfi győztes ideje az örökranglistán csupán a 77. Ez nyilván összefügg az időjárással. A legjobb nő ugyanakkor bődületes pályacsúcsot futott, a második a mindenkori 5. időt hozta és a harmadik az örökranglista 13. idejét érte el.

 

A válasz nem teljesen egyértelmű, mert a 4. nő idejénél háromszor is futott jobb eredményt női negyedik helyezett. Sőt, egyszer egy ötödik is. Tehát lehet, hogy itt három nő kiemelkedő teljesítményéről van szó. Ugyanakkor az eredményeket nyilván "korrigálni" kell az időjárással, hisz a verseny beállította a negatív teljesítési rátát.

 

Viszont az is igaz, hogy a DUV szerint tízszer annyi férfi teljesítette ezt a versenyt eddig mint nő. És az is látszik, hogy a női és a férfi csúcs között még mindig óriási nagy a különbség, sokkal nagyobb mint az atlétikai számokban általános. A női maratoni világcsúcs a férfi csúcs 110,6%-a míg a női spartathlon pályacsúcs a férfi csúcs 132%-a. 

 

Idén a női győztes ideje a férfi győztes idejének a 102%-a volt, vagyis Lizzy eszetlen nagyot futott.

 

Az elmúlt 30 év férfi győztes idejeinek átlaga kereken 24 óra. Ha a maratoni világcsúcsnál számolt 10%-ot vennénk alapul, akkor a női időknek valahol 26 és fél órán belül kéne alakulniuk.

 

Ha idén öt fokkal hűvösebb van, Hawker ott lehetett volna. De a jövőben lehet, hogy ez lesz az általános eredmény és nem a rendkívüli. 

 

-tamas- Creative Commons License 2012.10.01 0 0 25369
a parti, mint tavaly: Asteria Glyfadas
http://www.asteriaglyfadas.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=103

nyolckor
jeggyel
Előzmény: -tamas- (25367)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 25368

Gratulálok mindenkinek aki célba ért, akinek fel kellett adnia és aki szurkolt!!!

Nagy Tisztelet Csikának!

Ha van fénykép osszátok meg, köszönet!

-tamas- Creative Commons License 2012.10.01 0 0 25367
OK, látom, most már nekünk kell(ene) írnunk
nagyon–nagyon köszönöm a rengeteg bíztatást, szurkolást, együttérzést
köszönöm, hogy együtt örülhettem veletek a célba érőknek és szomorkodhattam a feladókkal
a Spartathlon kiváló alkalom az ilyen nehezebb időszakok közös átélésére

a három Csabának:
— Sidló — köszönöm, hogy ennyire kézzelfoghatóvá tetted, merre bóklászunk
— Lórantfi — egyelőre az öt csomagodból csak négy van nálam, az 58-as pontra küldöttet még üldözöm, egyszerűbb (és biztosabb) lenne hazavinnem, aztán megbeszéljük
— Lajkó — ha van erőd, kérlek gyere át a Londonba, és adj még két ampulla vért, úgy lesz teljes a kísérlet

ha tudok valami részletet a záró ünnepségről, megírom

meg egyszer nagyon köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25366

Gratula a résztvevőknek. Én addig biztosan nem fogok maratonnál hosszabb távra menni, amíg legalább maratonon nem sikerül egy normális időeredményt elérnem. Gratula azoknak, akik egy ekkora és ilyen nehéz versenyen is képesek szintidőn belül futni, vagy akik egyáltalán kvalifikálni tudták magukat erre...

Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25365

Tudtam, hogy meglesz az a 34 :-) Thanx:-)

Előzmény: Lassú Nyíl (25230)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25364

Hej-hej... a 4 célbaértnek örvendezek, az útközben lemaradóknak a dolog mielőbbi feldolgozását kívánom, mindenkinek pedig: szép sikereket a jövőben! :-)

Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25363

Veled mi van? Azért futkosol rendesen?

Előzmény: bodhiszattva (25354)
zilaci. Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25362

Tiszta szívemből gratulálok minden versenyzőnek - a célbaérkezőknek pedig különösen.
Én is köszönöm a minden eddiginél követhetőbb és átélhetőbb közvetítést, a fórumlakóknak pedig a szurkolás közösségi élményét. Nagyon-nagyon szerettem ezt a másfél napot.

Vigyázzatok magatokra, jövőre ugyanitt! :)

asciimo Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25361

Amat,

 

nagyon sajnalom hogy kiszedtek, drukkoltam Neked. Olyan szepen, peldamutatoan csinaltad a felkeszulest. Lepesrol lepesre, tobb even keresztul. Kivanom hogy hamar fel tudd dolgozni a Sprtathlont, es tanulni belole, aztan pedig menni tovabb elore!

 

asciimo 

Előzmény: amat (24843)
Gabez77 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25360

Rudolf Tamás a 6. lett a férfiaknál, személyesen is ismerem, együtt fociztunk éveken át. Itt is gratulálunk, Tamás! Becsehelyi a srác, a község facebook oldalán is lehet neki üzenni. http://www.facebook.com/becsehely.becsehely

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25359

Tecc. :-)

Előzmény: runkanizsa (25356)
olipapa Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25358
Bocsanat mobilrol hulyen ment at, megegyszer: Gratulalok minden finishernek, kulonosen ket atletamnak Szilvinek es Tominak!
Előzmény: olipapa (25355)
zsotyek Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25357

Az idei még a szokásosnál is keményebb menet lehetett. Gratulálok Nektek!

runkanizsa Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25356

Elképzelt hangulatjelentés Spártából. Más-nap.

 

A nap ugyanúgy tűz a déli órákban Spárta széles sugárútjára, mint tegnap. Autósok dudálva száguldoznak, bicikliző gyerekek nagy ricsajjal vonulnak az úton, amely Leonidasz király szobrához vezet. Ma már nem a futóké az utca. A szobor mögött lengedező nemzeti színű zászlók még a tegnapi dicső napra emlékeztetnek, de már nem szól a zene, nem tapsolnak tömött sorokban az emberek, a népviseletbe öltözött spártai lányok sincsenek már rég itt, hogy az Evrotas hűsítő vizét kínálják.

Egy autó áll meg, nem messze a szobortól. Óvatosan, láthatóan fájdalmas mozdulatokkal száll ki egy ember, és bicegve indul a lépcsősor felé. Fáradt arcára mély árkokat vésett az út, mely ide vezetett, de szemei ragyognak.

A Királyhoz jött, búcsúzni. Nem tudja, hogy látja-e még, hogy megérintheti-e még egyszer - úgy, ahogy tegnap tette.

Megáll előtte, kezeit a lábára teszi, és lezárt szemei mögött képek villannak fel, miközben a világ elhalkul: Futócipőt húz egy hideg téli hajnalon. A korinthoszi csatorna szédítő mélysége. Az eget ostromló hegy az éjszakában. Postán áll, kezében egy nagy borítékkal. Forrón tűz a nap, a verejték íze a szájában. Egy kóbor kutya csahol rá. Gyerekek rohannak mellette, autogramot kérnek. Megtudja a rajtszámát. Gyönyörű tengerparti úton fut. Hányik. Fórumot olvas, nézi az indulók listáját. Egy ölelés a rajtnál. A szeretteire gondol - nem adhatja fel. Emberek tapsolnak. Olajágkoszorút kap. Megérinti a szobor lábát. Kinyitja szemét, fejét lassan magasra emeli, és a szobor arcát nézve halkan kérdi: ugye büszke vagy rám? De a Király nem mozdul, kőkemény tekintete a távolba mered. A múltba, a jövőbe. Tudja a választ.

A futó visszaindul az autóhoz, miközben lassan visszatérnek a hangok. Egy kávéház mellet sántikál el, teraszán meglett férfiak hangosan beszélgetnek - néhány szó éri utól: euro, sztrájk, ájemef.

olipapa Creative Commons License 2012.09.30 0 0 25355
Minden cèlbaèrõnen gratulálom, különösen kèt atlètámnak, Szilvinek ès Rkfudolf Tominak!
bodhiszattva Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25354

Sajnos nem tudtam egesz nap itt lenni, reszt venni a szurkolasban, de azert kovettem az esemenyeket. Nem nagyon tudok mit irni, Gratulalok mindenkinek. Sajnalom azokat akiknek nem sikerult, de nekik is csak gratulalni lehet! 

Andras, te meg mindig tudod fokozni a kemenyseget. Gratulalok a csucsbeallitashoz!

Ma annyira nem vettem reszt benne, ezert kulonosen koszonom az itteni csapatnak a kozvetitest, most szuksegem volt a gyors, friss informaciokra.

 

Ha valakit vigasztal, nekem is nagyon nehez volt ez a Spartathlon. Hihetetlenul nehez. :(

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25353

Úristen, te hogy bírsz még ilyenkor ébren lenni egy kimaradt éjszaka után? Egyébként óriási gratuláció neked!

Előzmény: -tamas- (25351)
Snipper Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25352

Hatalmas gratula minden magyar indulónak és teljesítőnek!

 

Az index címlapra már felkerült, bár egyelőre csak akis hírek közl, de lesz ez nagyobb is remélem :)

-tamas- Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25351
már gondoltam rá, hogy begyűjtöm holnap
Előzmény: Ndurance (25349)
bodhiszattva Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25350

szia, biztos segitenek a tobbiek, de ha nem akkor sincs elveszve a cucc, hanem visszaviszik Athenba is a London hotelba holnap. szerintem.

Előzmény: Ndurance (25349)
Ndurance Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25349

Azoktól kérnékl segítséget, akik Spártában vannak, és esetleg olvassák, de azoktól is, akik telefonkapcsolatban vannak bármelyikükkel. Mivel kivettek a mezőnyből, a pontokon maradtak az előreküdött cuccaim és Athénba jöttem vissza. Ha Spártába szállítják az ottmaradt csomagokat így értelemszerűen nem tudom átvenni. Ezért ha bárki átvenni helyettem, azt nagyon megköszönném! a 31, 41, 49, 58 és 64-e s ponton vannak holmijaim, egyik sem nagy csomag, és a rajtszámom 88. Egy sms-t dobjatok, ha megvannak, mert elég bosszúság lenne, ha még az összes cuccomnak is búcsút inthetnék! Érte megyek akár itt, Athénban, akár otthon bárhová! Számom: harminc - 246 - hetvennyolc-tizenhét. KÖSZI!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25348

Még egy statisztika érdekes lenne: az első teljesítők aránya. Gyanítom, hogy az idén az átlagosnál többet számított a tapasztalat.

sneci Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25347

Úgy vagyok ezzel, ha már művelni nem tudom, legalább szeressem, elismerjem.

Előzmény: tsomaraton (25345)
scsab Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25346

Részünkről a megtiszteltetés, hogy úgy mondjam :) Gratulálok minden résztvevőnek, lenyűgöző teljesítmények!

 

A nyömkövetésen persze még lett volna mit csiszolni, de örülök ha tényleg sikerült kicsit kézzelfoghatóbbá tenni a versenyt. Némi munka volt vele (nem sokat aludtam a héten), de megérte! 

Előzmény: szabolacko (25344)
tsomaraton Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25345

És hadd tegyek rá még egy lapáttal: ( noo, nem a Hadd-edzésmódszerrel)...

Köszönet a magyarországi Ultrafutást művelő/szerető Embereknek!

Felmérhetetlen a kisugárzása a szellemiségeteknek a világ lehetséges minden pontján!

... ha azt mondom, hogy irigylésre méltó - tán nem is túlzok.

Köszönet: SK, -balázs-, sneci ... de butaság itt sorolni... Ünnep Veletek átélni ezt a Versenyt!

 

Jövőre ugyanitt, avagy göröghon útjain...

 

szabolacko Creative Commons License 2012.09.29 0 0 25344

Ne felejtsük el megköszönni a végén a movingobject készítőjének, aki hihetetlenül feldobta a szurkolásunkat és szinte kézzelfoghatóvá tette a versenyzőinket. Kösziiii!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!