Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2005.02.10 0 0 401
Az ablakot valóban csak néhány turbócsavarral rögzítik, és a dilatációs hézagot habanyaggal töltik ki. Ha jó a párkányfogadó (ami az ablak alsó élére kerül rögzítésre, és oda akasztják be a párkányt/könyöklőt), akkor gyakorlatilag az tartja a a párkány/könyöklő párost.
Előzmény: Axióma (400)
Axióma Creative Commons License 2005.02.10 0 0 400

Epitkezes elott allunk, es en a muanyag ablakokat szeretnek. Igenam, de kozben tegnap a regi panelunkben kicsereltek az osdi ablakokat muanyagra, a parom volt otthon veluk, es most nagyon nem tetszik neki, merthogy alig par ponton van rogzitve az ablak, meg hogy csak valami purhab-jellegu ragasztoval van a parkany odabiggyesztve. Attol fel, hogy ezek elengedhetnek. En nem annyira, de megnyugtato lenne, ha valaki tudna egy kis infoval szolgalni, hogy egy uj teglahazban is ugyanigy allitjak be, vagy ott azert kevesebb kompromisszummal jobb megoldas szulethet. (Gondolom a fa keretet se nagyon furjak agyon a rogziteshez, meg ha lehetne is.)

ZE Creative Commons License 2005.02.10 0 0 399
Nekem a Xhenia (Balassagyarmat) csinált egy ablakcserét barátinak mondható áron, német tervezésű, szlovákiában gyártott profilból dolgoznak, esetleg őket is megkérdezheted.

Előzmény: Dörmike (397)
monyesz Creative Commons License 2005.02.10 0 0 398

Hát UV (ultribolya sugárzás) szűrő fóliában nem vagyok biztos, hogy jó. De van hővédő fólia, inkább így kéne keresni.

Mondjuk télen annyival rosszabb lesz ha lefóliáztatod - elveszíted a szoláris hőnyereséget (asszem ez a neve szaknyelven), én nem tenném, akkor inkább szereltess klímát (bár ez sem minden szempontból tuti).

Nekünk délnyugati fekvésű a hallunk, imádok télen napfürdőzni és jót tesz a fűtésszámlának is... :)

Előzmény: petike23 (394)
Dörmike Creative Commons License 2005.02.10 0 0 397

Szia!

 

Kösz a tippet. Megnézem őket.

 

D

Előzmény: mEdvE (396)
mEdvE Creative Commons License 2005.02.10 0 0 396
Szerintem nézegess körbe a www.ablakcsere.hu -n és hasonló megoldásoknál, tapasztalatom nincs velük kapcsolatban, de a lapjuk alapján érdemes legalább megkeresni őket.
Előzmény: Dörmike (395)
Dörmike Creative Commons License 2005.02.10 0 0 395

Sziasztok!

 

Panel falú lakásban szeretnék ablakcserét csináltatni. 9 nyílászáróról lenne szó, amiből kettő ajtó (erkély és terasz). Műanyagot szeretnék venni, mert nem fogom tudni a fát rendesen karbantartani. Mire figyeljek a nyílászáró kiválasztásánál? Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni?

 

D

petike23 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 394

Sziasztok,

 

pont déli fekvésű a lakásunk, nagy ablakokkal, ami így télen nagyon jó (egész nap besüt a nap), de előre félek a nyári melegtől.

Egy szaki tanácsolta az UV-szűrő fóliát, t.i. hogy attól kevésbé lesz meleg..

 

Mi a véleményetek ?

 

Üdv: Péter

robaj78 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 393

A jó faablak tényleg drágább mint a műanyag, főleg a gagyi műanyagoknál.

Azok a műanyagok amiket 15 évvel ezelőtt építettek be (pl. Gazdagréten) egytől egyig meg vannak hasasodva.  Pedig ezekben is van merevítő acélprofil!! Akkor van gond, amikor a tok is és a szárny is meghasasodik oly mértékben hogy a záródarabok már nem is férnek el. Ezekkel nem lehet mit kezdeni. De szerencsésebb esetben simán felújíthatók.

Azt hogy a mai műanyagok mit fognak produkálni 15 év múlva, azt Isten se tudja megmondani.

Az is tény hogy a műanyag előbb-utóbb kisárgul a napfénytől. Akkor is ha UV-álló anyagból készül.

A fát felületkezelni kell, nem zár annyira tökéletesen, a rossz anyag hamar korhadhat, viszont szép emberbarát anyag, melegetséget sugároz...stb.

Amiben biztos hogy jobb a műanyag az a tökéletes zárás. Nem kell festeni...stb.

Kinek a pap, kinek a papné. Nem lehet egyértelműen megállapítani melyik a jobb.

Előzmény: laspring (385)
bárány Creative Commons License 2005.01.24 0 0 392
Én is azt olvastam, hogy a fát jobban ajánlják, állítólag rendszeres karbantartással sokkal hosszabb élettartmú, mint a műanyag. Csak éppenséggel nem a legolcsóbbat kell venni, házi festéssel. Persze ez a műanyagra is igaz. Amire meg azt mondják, hogy - gondolom az olcsóbbja - a napsugárzás hatására besárgul, az anyag öregszik, és nem tudod egy festéssel felújítani ugye. Az elöregedett műa. meg megy a kukába? Mindenesetre ha olyan lakásba/házba költöznék, ahol tervezetten többet élnék, mint 10 év, majdnem biztos, hogy fát vennék, van, ahová nem is illik más.
Előzmény: laspring (387)
robaj78 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 391

A 120X150 valóban elég nagy, és tény hogy előbb utóbb megereszkedik a szerkezet. Ekkora súlyt egyetlen vasalat sem tud sokáig kezelni. Ámde rendszeres vasalatkarbantartással hibátlan működést lehet garantálni. Általában rá is van írva a vasalatokra hogy 1x 1 évben karbantartani! Utánállítási lehetőség van rajtuk, és olajozni is érdemes.

Sosem kaptunk még olyan visszajelzést hogy önkormányzat utólag reklamált volna, de azért legalább a közös képviselőtől érdeklődj!

Előzmény: bárány (381)
MZ/Y Creative Commons License 2005.01.24 0 0 390
Direkt írtam azonos kategóriát.
Nézd meg pl. a Hofstadter árait: műanyag minőségi profillal, üveggel, vasalattal is sokkal olcsóbb, mint a fa.
Előzmény: progress (389)
progress Creative Commons License 2005.01.24 0 0 389
Azért ilyen egyszerűen nem lehet leirni, hogy a műanyag az olcsóbb. Rengeteg ár és minőségi kategória létezik műanyagban és fában is. A fánál pl elég kritikus kérdés, hogy a festése hol történik meg. Sokat hozzáad az értékekéhez (no meg az árához is), ha gyárilag kerül lefestésre. Nem mindegy a vasalatok minősége sem, mert nagyobb méretű ablakok nagyon megterhelik a vasalatokat.
Előzmény: MZ/Y (386)
MZ/Y Creative Commons License 2005.01.23 0 0 388
De. :o)
Komolyan: ma már általában rétegragasztott ablakokat árulnak, ezek elvileg nem vetemednek, nem csavarodnak. Ha gondolod, 10 év múlva megírom, hogy néznek ki az ablakaink (nyáron lesznek meg). :o)
Előzmény: laspring (387)
laspring Creative Commons License 2005.01.23 0 0 387
Wow mekkorát fordult a világ? :)
Akkor a faablak a jobb??
Nem fog az nekem 10 év múlva össze-vissze deformálódni, rohadni, szorulni?
Előzmény: MZ/Y (386)
MZ/Y Creative Commons License 2005.01.23 0 0 386
A műanyagnál val'szeg több gond van a penészedéssel. Főleg, ahogy a magyar ép.ipar dolgozik...
Egyébként a műanyag olcsóbb, ha azonos kategóriákat hasonlítassz össze.
Előzmény: laspring (385)
laspring Creative Commons License 2005.01.23 0 0 385
Hello
Eladó új lakásokat nézegetünk és meglepődve tapasztalom, hogy egyre több helyen faablak van és nem műanyag!!
Az én tapasztalataim a fa és műa ablakokról 10-15 évvel ezelőttről: a fa vetmedik, szorul, megszívja magát nedvességgel, a műanyag pedig örökélet +1nap.
Akkor most rosszul tudom? Gondolom a műanyag drágább nem? Hogy van ez, melyik a jobb?
ZE Creative Commons License 2005.01.22 0 0 384
Nem a bukóra állítás a gond, hanem a teljes nyitáskor fellépő forgatónyomaték, ami nagyjából négyszerese a fele akkora ablakszárnyénak (kétszeres az erőkar, és kb. kétszeres a tömeg...).

Ha a bejutó fény, azaz az üvegfelület nagysága fontos, akkor marad az általában drágább fa ablak, álosztókkal. Szerintem...

Sajnos a rosszul tervezett ablakkal gyakorlatilag nem tudsz mit csinálni, nekem pl. (panel) a félszoba és a konyha ablaka egyben van, randa toktoldós megoldással...
Előzmény: bárány (383)
bárány Creative Commons License 2005.01.21 0 0 383
most a panelban is ekkora van, tenyleg hatareset, egyelore kifogastalanul mukodik. gondolom a bukora allitas megkinozza a vasalatot mert eleg nagyot nyekken allitaskor. a hivatalos helynel meg az a kerdes, hogy mi is lenne az :) Ja, es lattam az epuleteken 2-3 ilyen lecserelt teli ablakot, az osztottak mellett eleg hulyen neztek ki kivulrol, de engem a bejuto feny foglalkoztat leginkabb
Előzmény: ZE (382)
ZE Creative Commons License 2005.01.21 0 0 382
-A 120x150 egyben határeset, nagyon nehéz lesz az ablakszárny, vagy fából kell megcsináltatni. (Az u.i. jóval könnyebb, és véknyabb lehet a tok és a keret is.)
-Homlokzattal kapcsolatban -legjobb tudomásom szerint- igazad van, de ezt hivatalos helyen tudják megerősíteni/megcáfolni.

Előzmény: bárány (381)
bárány Creative Commons License 2005.01.21 0 0 381

A változtatást nálam az indokolná, hogy egy 20 nm-es szobára van egy 120x150-es ablak összesen, amit kicsit keveslek, aztán ha ez kétszárnyú, akkor kevesebb fény jön be rajta, mintha egyben lenne az egész. Tehát a méret maradna, és nem az a lényeg, hogy egyben nyíljon, hanem hogy minél több fény jöjjön be rajta. Na meg a középen felnyíló jóval drágább is, de nem ez motivál főleg.

Biztos, hogy ilyen műemléki téma nincs, az ablakok viszont utcára nyílnak. Hallottam olyat is, hogy a homlokzati változtatásokat az önkormányzat nemtommilyen hivatalában kell engedélyeztetni, különben megbírságolhatnak. Ez ablakra is fennáll vajon?

Előzmény: robaj78 (376)
Catman Creative Commons License 2005.01.21 0 0 380
Koszonom az infot.
Előzmény: Zsuzsó (378)
Zsuzsó Creative Commons License 2005.01.21 0 0 379

Bocs helyesen: a környék kutyáit NEM hallom azóta éjjelente, ahogy ugatnak:-)

 

Zsuzsó

Előzmény: Zsuzsó (378)
Zsuzsó Creative Commons License 2005.01.21 0 0 378

Szia Catman!

 

Nekunk ez az ablak lett most nyáron bbeépítve, 1,1 üvegel, szürke gumícsíkkal és lekerekített formával. A zajszigetelését nem tudom, de annyi biztos, hogy a környék kutyáit hallom azóta éjjelente, ahogy ugatnak:-) Az ablakkal meg vagyunk elégedve, szerintem jó választás.

 

Zsuzsó 

Előzmény: Catman (377)
Catman Creative Commons License 2005.01.18 0 0 377
Schuco muanyag nyilaszarokrol mi a velemenyetek? k=1.4, R0=33dB parameteru uveggel...
robaj78 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 376

Bárány!

 

Általában akkor nem lehet megváltoztatni az ablakokat, ha műemlék jellegű az épület, akkor viszont nagyon nem. Az 50-es években épült ház biztos nem műemlék, viszont függ mástól is. Pl.: utcaképet befolyásolja-e, indokolt-e a változtatás. A közös képviselő biztos meg tudja mondani lehet-e változtatni, esetleg a szomszédok beleegyezése szükséges lehet. Ha csak az a lényeg hogy egybe nyíljon az egész szárny, akkor egy ál-osztóval meg lehet oldani a dolgot és így biztos nem zavar senkit a dolog.

Előzmény: bárány (373)
robaj78 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 375

Üdv mindenkinek!

 

Véletlenül akadtam a fórumra! Nem gondoltam volna hogy ablakokkal foglalkozó fórum létezik, főleg ennyi hozzászólással. Meglepett...

Szakmabeliként szívesen beleszólok, segítek ha tudok. Jó ideje foglalkozom nyílászárókkal, ismerem a kapcsolatos problémákat. (mint a mosógépszerelő a vízkövet :-))

Tud valaki ROTO vasalathoz alkatrész-katalógus programot? Vagy linket ahonnan letölthető?

progress Creative Commons License 2004.12.24 0 0 374
Mi idén költöztünk be a házba, de nincs párásodásunk. Ez annak köszönhető, hogy egyrészt két év alatt készült el a ház, másrészt meg 1,1 -esek az ablakok.
bárány Creative Commons License 2004.12.23 0 0 373
Ha egy 50-es évekbeli házban szeretnék ablakokat cserélni (homlokzati), és mindenhol középen felnyíló ablak van, akkor csak ilyet lehet betenni? Vagy lehet osztatlan ablakot is? (Mérete alapján lehetne osztatlant is)
gaspibb Creative Commons License 2004.12.22 0 0 372
Igaza van az építőnek, hogy nem száradt még ki a fal. Ha nem a két üveg között vizesedik akkor nincs gond. Ha a szoba felöli rész vizesedik az teljesen rendben van a nedves fal miatt. Egy frissen épített háznál meg még az első pár évben párásodni fog. Ha szeretnéd csökkenteni a jelenséget akkor ajánlott a gyakori szellőztetés. Állíts az ablakot bukóra.
Előzmény: tibo3292 (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!