Keresés

Részletes keresés

mano6 Creative Commons License 2000.12.14 0 0 14
Teljesen igazad van. De ha egy 18 éves egyetemre megy, s szivatják minden féle tárgyból, az egyetemi nyelv oktatás meg pocsék (már ha van és ingyenes), és nem kötelező, akkor az illető ellébecolja. Nem is beszélve arról, hogy az ösztöndíja kevés, örül ha fent tudja tartani magát, nem hogy kifzesse a drága kurzusokat. S ez így megy pár évig, utána meg kezdheti előről az egész nyelvtanulást, ámbár ekkor már legalább több pénze van. Ez most így nagyon sarkított, de igaz. Természetesen én is a nyelvvizsga mellett vagyok, meg hogy a diplomához kelljen, csak jobb lenne, ha egy kicsit rugalmassabban és humánusabban állnának hozzá a témához. Pl. akinek nincs meg, azért mehessen államvizsgázni stb.
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.14 0 0 13
Az biztos, hogy sokan csak nyűgnek tekintik a nyelvtanulást, pedig nagyon jó dolog, hiszen a suli elvégzése után ettől (is) válik valaki piacképessé.
ArkAngyal Creative Commons License 2000.12.14 0 0 12
A hír a Népszabadság szombati számában volt, ha jól emlékszem.
Előzmény: wiener_user (11)
wiener_user Creative Commons License 2000.12.14 0 0 11
Valemelyik ujságban pár napja olvastam egy rövid cikket a témáról. A hír kb. így szólt:

"A nyelviskolák egyesülete illetve a nemzetközi vizsgaközpontok sérelmeztik, hogy a náluk letett nemzetközi egynyelvű nyelvvizsgákat nem fogadják el mindenhol, ezért fontolgatják, hogy jogorvoslatért fordulnak különféle hazai és nemzetközi szervezetekhez (Alkotmánybíróság, Európai Unió Bizottsága)"

A hír magáért beszél, kiváncsian várom a folytatását.

mano6:

A hivatali alkalmazottak nagyon gyakran tájkozatlanok a hatályos törvényeket illetően, ezért a szavukat nem szabad teljesen komolyan venni, hadakozni velük teljesen fölösleges. Vitás esetekben célravezető a hirerarchiában alulról kezdve addig menni felfelé, amíg nem érsz el eredményt, vagy amíg belátod hogy még sincsen igazad. Fontos tudnod, hogy csak akkor győzhetsz, ha a legaljáról kezded, nem hagysz ki senkit, és mindig figyelmesen meghallgatod azok szavait akikkel beszéltél, és elgondolkodsz azokon. Célszerű megtudnod, hogy akivel beszéltél, pontosan miben illetékes.

Mondjuk köztudott, hogy a nyelvvizsga helyzet még most is betononbiztosan próbálja megállni a helyét, a kisember pedig csak szív vele, ahelyett hogy balhézna.

leha Creative Commons License 2000.12.14 0 0 10
volt dolgom egyetemi dékánhivatallal. sóhivatal! a hallgató önkörmányzat vezetése általában többet tud náluk. a törvényt, illetve minisztériumi rendeletet (vagy ilyesmit) nem áll módjukban felülbírálni. tehát ha neked van egy államilag elismert nyelvvizsgád, akkor azt nem különböztethetik meg az alapján, hogy milyen utca hány szám alatt szerezted! ha mégis megtennék, ombudsman, hallgatói érdekképviselet, és az összes felügyeleti szerv ...
mano6 Creative Commons License 2000.12.14 0 0 9
Sorry, állami helyett elfogadhatót akartam írni.
Előzmény: mano6 (8)
mano6 Creative Commons License 2000.12.14 0 0 8
Azaz igazság, hogy tényleg nem olvastam el. Én személyesen mentem be a Rigóba, ott mondták, hogy úgy nem adják meg. Azt nem tudom, hogy más egyetemeknél hogy van, de az ELTE-n csak az ottani és a Rigó számít államinak. Ezt is személyesen kérdeztem meg a lektorátus vezetőjétől+ tanulmányi osztálytól. Szerintem az a legjobb, ha Te is ezt teszed. Bemész az ügyfélszolgálatra(Rigó), s ahová kell a nyelvvizsgád, s mindig csak az illetékes szavára adj. Van hogy egyszerre több embert is meg kell kérdezni. Esetleg lóbálod a törvénykivontatot, ha nem a benne megfogalmazottak szerintit mondják, hátha érsz vele valamit.
Előzmény: ArkAngyal (3)
mano6 Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7
perproba
Előzmény: ArkAngyal (3)
leha Creative Commons License 2000.12.14 0 0 6
az államilag elismert nyelvvizsga, az államilag elismert nyelvvizsga attól függetlenül, hogy hol teszed le. nem a vizsgáztató intézmény hatásköre eldönteni, hogy A+B =C, vagy sem. ahogy az a belinkelt írásból kitűnik:
"Korábban az A és a B típus csak akkor számított C típusú vizsgának, ha a két vizsgarész között kevesebb, mint két év telt el. Az új jogszabály nem határoz meg időkorlátot, így
tehát a két külön megszerzett vizsgarész együttesen C típusú vizsgának számít"

komolyan nem értem! a topik egy nem túl hosszú, tényszerű, nem félreérthető linkkel indult. akkor minek írtok marhaságot, ahelyett, hogy előbb elolvasnátok?

Kobzoska Creative Commons License 2000.12.14 0 0 5
A Pitman szóbeli 3-ast automatikusan honosítják középfokú A-nak, nem kell hozzá külön vizsgát se tenni.
Előzmény: pőcsike (2)
BahnScorper Creative Commons License 2000.12.14 0 0 4
A Rigó utcában úgy van, hogy az A és a B között max két év lehet a különbség ahhoz, hogy C legyen. Amúgy meg elfogadják úgy is simán...
ArkAngyal Creative Commons License 2000.12.14 0 0 3
Azt hiszem nem olvastátok el a linket. >Itt egy másik az Oktatási Minisztériumtól. Legyetek szívesek megnézni, mert fontos a kérdésem megértéséhez.

Ezeken az oldalakon azt írják, hogy A+B=C, és hogy államilag elismert nyelvvizsga kell a diplomához. Tehát akár az ECL is jó. Akkor most vagy hülyeség van az OM WEBlapján vagy már megint nem a törvény szerint járnak el egyes helyeken.

Egyébként az ECL-en gondolkodok. Tud valaki valamit róla?

pőcsike Creative Commons License 2000.12.14 0 0 2
Tud valaki arról valamit hogy a Pitman A nyelvvizsgát honosítják e? És mennyiért? És mit kell csinálni?? Mert ugye nekem az van de a diplomához nem fogadják el csak ha honosítom. Itt Debrecenbe viszont azt mondják ebben az évben már nincs rá lehetőség.. Hát akkor mikor?? Sok a kérdésem de választ nem kapok:((
Egyébként ha nem kell honosított akkor a Pitmant melegen ajánlom mert hihetetlenül primitív, nyelvtani tudást alig-alig igényel.
mano6 Creative Commons License 2000.12.13 0 0 1
Sajna ez így igaz. Mivel a törvény nem határozza meg, hogy A+B=C, ezért úgy döntöttek, hogy nem veszik annak. Egy helyen kell lerakni mind a kettőt, de halasztani lehet, asszem max félévet. Piman és rokonai könnyebbek, mint a Rigó. Attól függ,neked mire kell. Diplomához csak a Rigót fogadják el. Még kérdés? Most nagyon benne vagyok a témában:)
Előzmény: hoppaaa (0)
hoppaaa Creative Commons License 2000.12.13 0 0 0
Jó kérdés, mert amit külföldön elismernek, azt itt nem, amit itt az külföldön 0.
A gyereket nemzetközi vizsgára biztatom, honosítással.
Előzmény: ArkAngyal (-)
ArkAngyal Creative Commons License 2000.12.13 0 0 topiknyitó
Ezt találtam. Ezek szerint a diplomához nem kell feltétlenül kétnyelvű vizsgát tenni? És az A-t és a B-t összevonják? Úgy hallottam, egyes helyeken csak akkor veszik C típusúnak, ha egyszerre teszi le az ember. Akkor most hogy van?

Más kérdés: Hova érdemes menni vizsgázni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!