Keresés

Részletes keresés

Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24543
Timike

Remélem most a Főnököm kicsit lenyugszik, és nem nyüzsög két percenként az irodámnál, akkor le tudom írni a closty-s döntésem lényegét.

Szóval, azt tudod-tudjátok ugye, hogy nálam már működött a Hannánál a closty, tehát én nem ellenzem, nálam bevállt. Töredelmesen bevallom így utólag, hogy szedtem akkor is, mikor most terhes lettem. Lehet lehurrogni, én döntésem volt. :o) Alapvetően én bíztam benne, hogy főleg met mellett beválik és igazam is lett. Sajnos ami történt, az nem a closty hibája. Lehet, hogy türelmetlen voltam, lehet várnom kellett volna még a metre, nem tudom, de akkor úgy éreztem én belevágok. Azért nem írtam nektek meg, mert tudtam, hogy megpróbáltok lebeszélni róla, én meg nehezen meghoztam a döntést, nem akartam meginogni.

Mikor terhes lettem akartam írni róla, mert az igazsághoz hozzátartozott, de aztán jöttek a bajok és valahogy ez elmaradt. Utána meg már mindegy volt... :o(

Ezek alapján döntöttem úgy, hogy megadom a szervezetemnek és a metnek a nyarat, jó esetben lesz két ciklusom ezalatt. Ha nem jön össze a bébi, akkor szedem szeptembertől a closty-t is! Ebben most az endokrinológus is megerősített, nem szeretnék még hónapokat várni. Nagyon bízom benne, hogy újra segíteni fog és ha mettel nem is, de hozzá még a closty-val hamar terhes leszek!

Tudom, hogy most türelmetlennek tartotok, meg ellenzitek a closty-t, de annyira elegem van már mindenből, a lelkemnek is jót tesz, hogy azt tudom, hogy szeptembertől nagyobb esélyem van a babára. Természetesen a dokim szemmel tart, hogy ne cisztákat növesztgessek, de nem hiszem, hogy ilyen probléma felmerülne...

Röviden ennyi a sztori.
kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24542
pöttyösmacska!
mi van ha egyszerűen elmész a körzetidhez! ott megmondod az asszisztensnek, hogy te csak gyógyszert íratni jöttél! met kell!
kész! nem részletezed neki!
ha nem figyel kicsit, akkor meg is írja a többi recepttel együtt, mint az öregeknek szokták...:D
Előzmény: Pöttyösmacska (24540)
ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24541

Macsek,

 

köszi szépen, a határok nem kellenek!

Előzmény: Pöttyösmacska (24540)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24540

Sziasztok Lányok!

 

Élek ám én is!

 

Jucy, a mens-ben a mértékegység: glükóz terhelés mmol/l,  insulinra mIU/l. Kell a tól-ig határ is?

 

nálam még mindig az a projekt megy, hogy találjak egy orovst aki felírja a met-et, mert nem bírom az augusztust kivárni. :)

 

Mindenkinek ezerrel durkkolok, aki ciklust kezd, vagy éppen peteérése van! :)))

 

napusza

 

 

kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24539
Tényleg Dina!
mit szólt a család? munkahelyen tudják?
ha itt nagyon off, akkor írj a grúúúpba!
Előzmény: Bubus78 (24538)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24538
Dina

Bocsi, úgy tűnik csak akartam írni, hogy gratulálok a kisfiadhoz! Kicsit feledékeny vagyok mostanában, de hiába kerestem, nem írtam neked semmit. :o)))) Szép neve lesz, nagyon tetszik nekem is!!!! Mesélj, mi volt a bejelentésnél???
kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24537
:DD köszi!
ha tudok valamit jelzek!
Előzmény: Bubus78 (24536)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24536
Köszi szépen! Fájásokat írtátok, igen! :o))) Még a végén tényleg természetes szülés lesz! ;o)

Várok minden infot, ha tudtok bármit róla! Köszi!

Jók az Ajsa videók nagyon, szoktam nézegetni, ha már nagyon elegem van mindenből. :o)))
Előzmény: kiskiss (24534)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24535
kiscsirek!
várjuk az eredményt!
Előzmény: kiscsirek (24533)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24534
Bubus!
este írtam katának sms-t de csak ma reggel válaszolt!
jól vannak - még egyben!
nem tudom, hogy írtuk e, hogy 80-100-as fájásai vannak!
otthon!!!! és nem is érzi! vazeee!!!
szerintem írtuk!
azt ígérte, hogy mindenképpen jelez, ha beindul valami :D
mondjuk ilyen fájások mellett örül, ha beér a kórházba mielőtt kibújik Zsombi!
:DDD
ha lesz új infó mindenképpen írok - jokeva most telepíti újra gépét!
amint tud, jön ő is!
Előzmény: Bubus78 (24531)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24533

Sziasztok csajok,

Lassan megyek uh-ra. Kicsit izgulok h mit mondanak.

(viszont a fel napnak orulok, remelem nem kell sokat varni es szabad lesz a delutanom, 5 eve nem volt ilyen :))))

Majd este megprobalok benezni vagy max holnap reggel.

bye

kollina Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24532

Sziasztok!

 

Dina, gratulálok a kisfiúhoz!

 

 

Látom szépen termeltetek, most nincs időm írni, annyi a meló. Talán már holnap jobb lesz.

Előzmény: Dina2008 (24494)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24531
Csajok!

Katáról van valakinek frissebb híre? Hétfő óta nem írt, bár gondolom nem szült, arról biztosan értesít minket. Ha valaki tud róla, ossza meg velünk is légyszi, izgulok érte!!!! :o)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24530

Sziasztok Csajok!

 

Bekukk csak, ma eddig ( kopp-kopp:-)) lazább a napunk!

 

Bubus!

Várom a Clostival kapcsolatos infódat. Kíváncsi vagyok rá nagyon.

 

LJucy!

Szerintem olvass vissza, nemrég volt valaki a mensbe, valszeg megtalálod a hsz-ben a mértékegységet.

 

Vogii!

Merre jársz? Rég voltál nálunk.

 

 

ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24529

Hali,

 

vki meg tudja mondani nekem a Mensben az inzulinterhelés mértékegységeit?

 

 

kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24528
bocsi!
megint paraszt voltam és nem köszöntem!
sziasztok!
ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24527

Bubus,

 

lehet, hogy egy-két napon belül megjön, és kezdődhet az újabb ciklus!!:) Tök szuper, megint lesz miért izgulni:)))

Hát, remélem, igazad lesz, de lassan már kicsit emelkednie kéne a 36,7 fölé...

Előzmény: Bubus78 (24520)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24526
perena!
üdv a klubban!
a lányok nagyon szépen leírtak neked mindent!
kérdezz nyugodtan, ha valami nem tiszta az olvasottakból!
itt mindig van valaki!
(reggelente akik dolgoznak :D este meg akik nem bírnak aludni :DDD)
Előzmény: perena (24502)
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24525

Szia Babus!

 

Mindjárt elolvasom, amiket küldtél.

Neked ki írta fel a metformint?

Igen én is úgy gondolom, h.elsősorban a szervezetünket kell rendbe tenni, és a Baba annak lehet a következménye, amit nagyon szeretnénk, úgyh. lehet, h. néha a fontossági sorrend felcserélődik.

Előzmény: Bubus78 (24524)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24524
Nem, itt olvasgass: http://www.pco-szindroma.hu/index2.html és http://www.polycystov.extra.hu/.

A met az inzulin szintet teszi rendbe. A sok inzulin a felelős mindenért, túl sokat termel belőle a szervezeted evésnél, és ez a felesleg felborítja az összes hormonodat! Van akinek még van azért ciklusa, van akinél már annyira felborít mindent, hogy ciklus sincs. Ha a met segítségével helyreáll az inzulin szinted, akkor szép lassan a hormonok is rendbe jönnek! Nekem a fogamzásgátló óta soha nem volt magamtól spontán mensim, de ahogy elkezdtem a metet, egyből lett magától. Sőt, beállt 28-30 napra a ciklusom, nem kellett norculut! Szóval van remény! :o))))))))))

Ja, és jó az esélyünk az időskori cukorbetegségre is, mert így hamar kimerül az inzulinháztartásunk. Viszont, ha időben kezelik a betegséget, akkor vagy megelőzhető a baj, vagy el is kerülhető. Ehhez az kell, hogy életünk végéig tartsuk a diétát, sok mozgás és a metet is szedni kell! Nem csak a baba a cél, hanem utána is, hogy rendben legyen a szervezetünk!!!
Előzmény: perena (24521)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24523

Ha felmesz a pcos.hu-ra ott a bal oldalon van azt hiszem.. ha ramesz a nevere akkor bejon az o sajat oldala is.  Szerintem hasznos azt is elolvasni. :)

 

Előzmény: perena (24521)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24522
Perena

Üdv nálunk, én is befutottam. :o)))

Tényleg örülj neki nagyon, hogy a nődoki felírja a metet, ennél jobbat nem is kívánhatnál magadnak! Azért érdemes lenne a hormonjaidat megnézni, első körben a 3. napon, ha meg lesz PÉ-d is, akkor PÉ után is, ez a progeszteron miatt fontos! Mit nem adtam volna 3 éve egy ilyen nődokiért, akkor már szerintem lassan oviba készülne a gyerekem!!! :o))))

Mozgás és met mellett azért a diétára is nagy hangsúlyt kellene fektetned. A felesleg a met szedése után pikk-pakk eltűnik majd, nyugi! Diéta témát eléggé kiveséztük az elmúlt hetekben, picit olvass vissza. Ha van kérdés, akkor tedd fel nyugodtan, szívesen válaszolunk. A legfontosabb a napi 5-szöri étkezés, kb. 3 órás szünetekkel, közte nincs nassolás!!!!
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24521

Szia!

 

Köszi az infókat!

És hogyan működik a metformin, beállítja a ciklust?beindítja a peteérést?

Nem találom, h. hol van oldalt a Dr Petrányi Gyula, itt a forum oldalon?

Előzmény: kiscsirek (24512)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24520
Sziasztok!

Nálunk szerencsére a rémisztgetések ellenére szépen süt a nap, fúj a szél, kellemes a levegő. Remélem nem fog esni, elegem van már belőle!!!

Hasam tegnap este óta mensisen fáj, minden pillanatban várom, de még semmi... Hőm 36,6 volt reggel. Kíváncsi leszek megjön-e, jó lenne!!!! Úgy várom az új ciklust!!!!

Ljucy

Szép ez a görbe nagyon, baromi izgatott vagyok miattad! Ciklus elmebeteg ismét, nem akkor volt PÉ az tuti!!! Nyugi, tudod no para!!! :o))))))))))))))

Kiscsirek

Türelem, ne aggódj ezen a PÉ-n. Előfordulhat, hogy most később lesz, mint szokott! Nem vagyok biztos benne, hogy LH teszteket kellene pazarolnod most, én akkor lőném el, ha éreznék valamiféle szurkálást is!!! Drukkolok neked, hogy ne járj úgy, mint most én!

Timike

Closty témát kifejtem bővebben később, most dolgoznom is kell, te meg úgysem olvasod most. :o))) Érdekes, hogy erre csak te reagáltál....
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24519
Az nagyon jo, mar magaban a fogyas is teljesen jo sokszor. A pcos 3asalapkezelese a Metformin-dieta- mozgas.  Fontos g napi 5x egyel, kis adagokat.
Előzmény: perena (24517)
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24518

Szia Timi!

 

Én is csak ma vagyok mázlista, mert nincs főmököm, úgyh. kihasználom a helyzetet, holnaptól mehet a meló...

Előzmény: Timike74 (24510)
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24517

Tényleg nem győzöm lassna kapkodni a fejem, aminek nagyon örülök.

 

Egerben lakom,27 éves vagyok, 165cm és 72 kg/ami pár hónapja még 82 kg volt, csak odafigyelek, h. mit eszem, gyalog járok dolgozni, oda vissza 35-35 perc, igyekszem minél többet mozogni/

Előzmény: ljucy (24507)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24516
Ahhaa ertem. :)  Asszem at kellene neznem az eddig itt tanultakat :)))
Előzmény: ljucy (24515)
ljucy Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24515

kiscsirek,

 

az esős nem törvényszerű pé előtt, nekem pl sosem volt, a lényeg, hogy egyszercsak induljon el fölfelé... na, akkor van pé:)

 

Előzmény: kiscsirek (24513)
youlcsi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24514

Halihó!

 

Dina! nagy-nagy gratula a fütyishez :Đ

 

Most nem dobok görbét, 8. napon vagyok a norcoluttal, és úgysem mutatna mást, mint hogy a gyógyszertől fent van a hőm.

 

A meforallal hazárdíroztam egy kicsit :) 4 nap alatt emeltem fel 0-ról 2x500-ra. semmi mellékhatás... bár, hogy őszinte legyek, mindent elkövettem, hogy legyen... nem, nem vagyok hülye (teljesen), csak kíváncsi lettem volna, hogy milyen egy metes hasmars, csak a miheztartás (összehasonlítás :)) kedvéért. de hiába minden: joghurt, nápolyi, jégrém, fagyi, csoki, mogyorókrém (csak úgy kiskanállal üvegből), stb, ezekkel egy estére sikerült kicsikarnom magamból némi bél-korgást. ennyi.

szóval ezt a "projectet" feladtam, de most már legalább biztos lehetek abban, hogy bármi is legyen ezekután, azt NEM a met okozza :Đ

 

és a legszörnyűbb hír: a klion utóhatásait kiélvezve egy hét szexmentesség után tegnap a doki újabb 10 nap megvonásra ítélt :( most már kezdem én is nehezen tűrni... :)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!