Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126885

Kampó duma. Én meg általában úgy beszélek, hogy nem munkahely, itt nincs Exchange sem IMAP szerver, így az asztalra rakott cuccok, meg miazmások is menjenek, de én visszarakom a júzer kedvenceit meg háttérképét is. Biztos bennem van a hiba, de így is bőven van mit elveszteni, minek kísértsem az ördögöt?

Előzmény: takacsek.hu (126881)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126884

A felvetés jogos, de ha kell, akkor kell. :-)

Egyébként a pontos neve Easeus Partition Master, ingyenes.

Előzmény: Törölt nick (126882)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126883

Easeus disk director vagy valami hasonló, személyes használatra ingyenes, eléggé kattintgatós cucc, stabil és jól működik.

Előzmény: gyuri860213 (126877)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126882

Win7 Lemezkezelő tud zsugorítani és kiterjeszteni, de van egy komoly korlátja: a partíció elejét, ahol a kritikus adatok vannak (fájlrendszer stb.) biztonsági okból nem engedi elmozdítani. Így a csak a partíció végső határát tudod eltolni, amivel általában nem sokra mégy, például a jelzett esetben sem.

Telepíthetsz egyéb programot, ami hajlandó a partíció elejét is odébb pakolni, de én épp biztonsági megfontolásból ennek nem vagyok híve. Még ha másoknak működik is.

Épp most volt róla szó, hogy érdemes-e particionálni, sajnos ez is egy zavaró dolog, hogy mekkorára készítsük a C: meghajtót? Azután egyszer mindig megtelik. Ilyen ez a C: meghajtó...

Előzmény: gyuri860213 (126877)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126881

alapvetően csak a dokumentumokat mentem (képek, videók, zenek, letöltések)

mi nem használunk semmi extrát. Levelzés - gmail, csevegés ugyanez vagy skype... Max. a kedvencekkel lehetne még vesződni, de az az elvem, hogy aminek a címét nem találod meg újra - az biztos, hogy nem is fontos elégé... ;)

 

Persze vannak ennél sokkal érzékenyebb munkahelyek is, de mivel a fontosabb adatokat ígyis-ugyis a szerverre kell meneniük így különösebben akkor sem kell izgulnom, ha kérdés nélkül darálok. Ha nem a szerveren van a cuccos - akkor az házirend ellenes, magába keresse a hibát. ;)

Előzmény: Jahno (126876)
DMA Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126880

Köszi, körbejárom a témát. Ezekhez milyen VGA kellhet?

Előzmény: tütyüke (126866)
DMA Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126879

Meg persze csinálok egy új telepítést is természetesen :-)

Előzmény: DMA (126878)
DMA Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126878

Én ezt úgy szoktam, hogy egy live xp-vel átnevezem oldwin, oldprog, olddoc-ra a releváns mappákat, majd megmondom az usernek, hogy az old mappákban keresgéljen ha hiányzik valami. Elegem lett az "ugyanolyan" állapot visszaállítási macerákból, hogy egy hét múlva összedisznózva kezdjem elölről....

Előzmény: Jahno (126876)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126877

Sziasztok. Fogyóban van a rendszerpartíció szabad területe, gondoltam hogy a d:-ről átviszek pár gigát. Zsugorítottam 10GB-ot rajta, amit aztán szerettem volna kötet kiterjesztéssel a C:-hez adni, de ez a funkció nem aktív lemezkezelőben. Mit lehet tenni? Nagyon gányolni nem szeretnék mert kritikus adatok vannak a gépen, és a tulajdos is....

Jahno Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126876

Naj, és a dokumentumokon kívül még mit válogatsz oda, vagy akkor ha mentés előtt a c:-n lévő dolgokra is figyelni kell, akkor nem mindegy? Nekem mostanában van egy c:doksik könyvtár és kész, innentől belefoglalom, kicsit egyszerűbb, mint application datából meg innenonnan minden cucc egyéni hülyeségét kitúrni.

Előzmény: takacsek.hu (126872)
aamen Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126875

en csak openvpn-t ismerem, ott fixek az ip-k...

Előzmény: Törölt nick (126874)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126874

Sziasztok!

 

Kicsit off, de hátha találkozott már valaki valami ilyesmivel. Az alábbi forgatókönyvet nem én találtam ki. :-) Az adatmennyiségektől, meg ilyesmiktől most tekintsünk el.

 

Adott 3 NAS, három különböző helyen. A, B és C.

Adott néhány PC szétszórva a világban.

A feladat az, hogy a PC-k adatmentést végeznek az A-ra. Majd arról adatmentés történik B-re és vagy az A-ról vagy a B-ről adatmentés történik C-re.

 

Az alap koncepció az volt, hogy A NAS-on beüzemelésre kerül egy VPN szerver, ide csatlakoznak a kliensek, megtörténik az adatmentés, ok.

Viszont B és C is ide csatlakozna, de mivel a NAS szoftvere olyan, hogy csak adatot tud tolni, és B és C ilyenkor dinamikusan kapna IP-t, ezért ez ugye nem jó megoldás.

 

Tud esetleg valaki olyan VPN server-t, ahol a kiosztott IP-k fixek lehetnek? Mert akkor nem a NAS lenne a VPN server, hanem valami Windows-os vagy linux-os cumó.

 

Windows esetén ha nem szerverről beszélünk, akkor lehetne esetleg XP vagy 7-es és ott beállítani, hogy a kliens maga definiálja a saját IP-jét, de ilyen beállítási lehetőség (IP definiálás) nincs a NAS VPN kliens szoftverében. Windows szerver esetében lehetne mondjuk a Remote Access Policy-val játszani. De csak ezért egy Windows szerver kicsit nagyágyú. Ekkor vetődött fel az ötlet, hogy bérelni valami windows server-t és azt használni VPN szerverként RAP-val. Viszont ez ugye valami totál más helyen lenne, ami még nem is akkora baj, de akkor ha jól sejtem az összes kliensek közötti forgalom átmenne ezen a VPN szerveren. Jól sejtem?

 

Szóval minden épkézláb ötletet szívesen veszek, illetve ha valaki szerint máshová dobjam fel ezt a kérdést, akkor azt is szívesen veszem, ha megmodjátok, hogy hová. :-)

 

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126873

Én is mindig a particionálás híve voltam (pl. a Ghost szempontjából és XP-re vonatkoztatva), de legutóbb, már vagy 10 hónapja, úgy vettem használatba egy terás HDD-t, hogy egyben van rajta minden.

A Win7 eddig még nem igényelt teljes letakarítást, pedig azóta kísérleteztem ezzel-azzal, programok kipróbálásával stb. De ha mégis törölni kellene, meg tudom oldani formázás nélkül, egy másik merevlemezről indított XP vagy Win7 segítségével. Ilyenkor törlöm a Windows könyvtárait, egyéb adatok maradnak, utána mehet a telepítés.

Előzmény: pajaci (126870)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126872

Miért nincs értelme?

Eddig a dokumentumok mappát mindig átraktam a d:-re, így nem okozott gondott az ujratelepítésnél a mentés. Én tuti, hogy ketté osztánám: rendszer és adatok.

Előzmény: Jahno (126871)
Jahno Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126871

Partcionálásnak nincs értelme, a programok meg úgyis a c:programfilesbe kerülnek. Újabb Acronis megy Win7-el, de pld. Paragon is, meg sok más.

Előzmény: pajaci (126870)
pajaci Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126870

Ismét a segítségeteket kérem!

 

Celeron 2.66, 2G ram, 160G winyó az "új" gépem, amire win7-et szeretnék rátenni. 

Jó megoldás, ha külön partóciókra osztom, pld. 50Gb C: win 50Gb E: programok 60Gb F: mindenes.

A win partíciójára milyen programokat érdemes, kell tenni? (vírus, office, acrobat stb.)

A régi gépemen xp alatt volt rendszer mentésem Acronissal, de úgy hallottam, hogy a win7-tel ez nem működik. Igaz ez? Ha igen mit lehet használni helyette?

 

Előre is köszönök minden segítséget!

Jahno Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126869

"Tudom, mert naponta igyekszem az anyázó felhasználókat meggyőzni, aki azthiszik ez valami GSM szerű dolog és ha én 120 accespointos infrastrukturát üzemeltetek, ő liftezés, szaladgálás,stb közben is kőstabil kapcsolatot és rezzenéstelen full térerőt kell, hogy lásson."

 

Ezzel vitatkoznék, mert valóban a roamingra gondoltunk, és még szakmán belül is szoktam mondani, hogy azt a wifi szabvány nem tartalmazza. Tán valamikor mostantól, van gyártó ami már marketingel vele, közben meg sem született a szabvány, de persze az eszköz tudja :-)

 

Viszont 120 APnél egy rendes nagyvállalati cucc, kontrollerrel megtámogatva már simán tudja. Körbesétálsz a sportcsarnokban, irodában, miazmás, akkor nem fog kiesni egy csomag sem. Legfeljebb úgy kell méretezned, hogy a liftnél is legyen valami lefedettség. Ha AP-t lát, akkor a kapcsolat megoldott.

Előzmény: Törölt nick (126865)
Jahno Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126868

Repeater funkciót ne használj, nem fog működni. Röviden ez, hosszan meg jobb ha elhiszed :-)

 

Érdemes dróttal összekötni a 2 wlan kütyüt, egyik wlan_foldszint névvel, másik meg lehet wlan_emelet, vagy ahogy szeretnéd, de egy és ugyanaz, főleg wifin átlőve ebben a formában nem fog menni. Volt akinek sikerült, ott is minimum annyival jár, hogy kegyetlen lassú lesz a net, ésatöbbi.

Előzmény: Szipolykaa (126854)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126867

+1

Előzmény: Törölt nick (126865)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126866

GTR1-GTR2 :)

http://www.systemreq.extra.hu/jatek.php?id=82

Szinte mindenhol elbattyog :)

Ez egy valódi szimulátor.

Itt ha kikapcsolsz minden segítséget, akkor még elindulni is macerás a verdával... plusz az összes F1-es pálya benne van.

SPA-ban (Belgium) a rajt utáni Eau Rouge kanyarban tízből kilencszer felkenődtem a baloldali korlátra... pedig első látásra hótegyszerűnek tűnik :D

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Circuit_de_Spa-Francorchamps

Előzmény: DMA (126864)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126865

Itt alapvető fogalomzavarok lehetnek.

1. Hogy a telefon ugyanannak a wlannak "gondoljon" ketőt, ahhoz azonos hálózatnév és jelszó kell. Meg lehetőleg legyen a kettő más csatornán, mert egyébként csak zavarják egymást abban a térben, ahol mindkettő elérhető valamennyire. (un. interferencia)

 

Ez persze nem jelenti azt, hogy mikor az egyiknek a jele gyenge, a telefon majd nem "ragaszkodik" ahhoz, hanem szépen magátol átáll az erősre, sőt villámgyorsan odavissza kapcsolgat miközben a delikvens felalá szaladgál.

Ez nem GSM, ilyesmi nincs megoldva. És ez a mondat a lényeg.

 

2. Lényegében a fenti értelmetlen is, mert lehet két tökkülönböző hálózat és tökkülön jelszó, a telefonok általában mindig az erősebb hálózatra igyekeznek felmenni, (vagy arra amelyik egyáltalán elérhető), ha meg van jegyeztetve mindkettő, a dolog pont ugy működik, mint fent, átállni magátol, amig a gyengébb kacsolatnak egy szikrája is elérhető, villámgyorsan sosem fog. Majd ha leszakad, és keres egy másik szimpatikus hálózatot. Ld mitn fent. De ez a telefon algoritmusával dől el, vagy kézzel kell kikényzseríteni, semmiféle logika nincsen ami ezt vezéreli mint a gsm esetében mondjuk.

 

3. Amit most kitaláltatok, az azonkivül,hogy nehéz jól megcsinálni (repeater üzemmód) pláne erre nem felokosított touterrel nehéz, lényegében semmi plusszt nem tud a fenti kettőhöz képest. A repeater nem egy rádiós jelerősítő funkció, "leszedi" a netet az egyik csatornárol, és csinál belőle egy másikat, kis ésszel megintcsak másik csatornán, különben jön az interferencia.

Ez arra és csak arra "jó",(azonfelül hogy elég instabil eleve) , hogy ne kelljen kábellel toldani, ha csak a wifit szeretnám eljuttatni még X méterrel odébb. Ha eleve odamegy a kábel, az egész átjátszósdi csak értelmetlen nyűg.

 

 

4. Az eredeti problémát (mindenhol azonos hálózat, villámgyors, erős, tökéletes jellel) sem ez sem semmi más nem fogja megoldani.

Tudom, mert naponta igyekszem az anyázó felhasználókat meggyőzni, aki azthiszik ez valami GSM szerű dolog és ha én 120 accespointos infrastrukturát üzemeltetek, ő liftezés, szaladgálás,stb közben is kőstabil kapcsolatot és rezzenéstelen full térerőt kell, hogy lásson.

Nemértik, hogy a wifi pont ugyanaz technikailag mint 10éve, amikor el volt tőle ájulva, hogy vezetéknélkül netezik, most hiába veszi természetesnek hogy mindenhol ott a 3g, akkor használja azt, a wifi az továbbra is csak ugyanaz a kőbuta wifi.

 

Előzmény: Szipolykaa (126856)
DMA Creative Commons License 2013.07.28 0 0 126864

Én nem igazán vagyok gamer, ezért játék ajánlat is kéne. Lehetőleg azért a megfizethető kategóriából: lehessen vezetni egy autót, lehet f1-es, vagy személy, vagy busz :-)

 

Előzmény: tütyüke (126859)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 126863

Köszi. Ismerősen hangzik, lehet ez volt:)

Előzmény: Jahno (126862)
Jahno Creative Commons License 2013.07.28 0 0 126862

getdataback

Előzmény: gyuri860213 (126861)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 126861

Sziasztok.

Milyen adat visszaállító programot tudnátok ajánlani ami jó hatásfokkal működik? Régebben használtam már de nem tudom mi volt, azzal sikerült 90%-ban visszanyerni az adatokat, egy formázás majd win7 rátelepítése után is.

Az sem baj ha nem free!

tütyüke Creative Commons License 2013.07.28 0 0 126860

A periféria az meg Logitech.

Előzmény: DMA (126858)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.28 0 0 126859

Pontosan mi az a játék ?

Így nehéz mondani bármit is ha nem ismerjük az adott játék alap hardwer konfigját :)

Előzmény: DMA (126858)
DMA Creative Commons License 2013.07.27 0 0 126858

Sziasztok!

Öszeraknék a gyereknek egy kis szimulátor szimulátort :-)

Ami van: AM2 5600CPU, alaplapi GF VGA, 3GB RAM. W7 32bit OS.

Valamilyen versenyautós játék kéne meg egy kormány hozzá, illetve javaslat a hardverbővítésre, hogy normálisan fusson.

 

Balogh Bazsika Creative Commons License 2013.07.27 0 0 126857

valaki esetleg tudna nekem segíteni?!
Ezt írja ki a gépem mikor be kapcsolom:

Intel (R) Boot Agent FE v4.1.10
Copyright (C) 1997-2003 Intel Corporation

Intel Base - Code , PXE-2.1 (build 083)
Copyright (C) 1997-2002 Intel Corporation
CLIENT MAC ADDR 00 0D 60 AC D4 6A GUID: 608027AF A405 3784 B2BC C1AC4CA70692

DHCP . . . * (Nyomok es esc-et)

PSX - EAO : Network boot conceled by keystroke
PXE - M0F : Intel Boot Agent

(1-2 másodperc múlva)

1962 : keine Betriebssystem. "F1" drücken , um Startseguenz zu wieder holen

 (és itt ha nyomok "F1"-et ha nem kezdi előröl...)

Szipolykaa Creative Commons License 2013.07.27 0 0 126856

TL WR841ND

 

Korábbi linknek azért nincs értelme, mert most más (lenne) a cél. Eddig a két router két különböző WLAN-t szolgáltatott.

Most azt szeretnénk, ha ugyanaz lenne a WLAN. Kvázi jelerősítőként kellene működnie.

De nem teszi... Most már elérhető mindkét router, a lenti netet is ad, de még mindig két nyavalyás WLAN van, a felsőre ráadásul be sem lehet lépni.

Előzmény: Gorcsev (126855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!