Keresés

Részletes keresés

pintérjani Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5726
Mennyiért van 40-45 ccm-es Dolmar fűkasza?Tud valaki árat?Gondolkodom,hogy Stihl helyett Dolmart veszek,mert olcsóbb.Viszont nekem idegen és ismeretlen erre felénk.Nincs merszem megvenni,mert sötét ló számomra.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5725
üdv az oka valószinüleg ahogyan előttem már irták a  golyó leragadása lehet amit kiskalapáccsal is meg lehet oldani rákoppintani a réz csavarra alulról, de hogy ezt elkerüljük ajánlanám a kerámia golyó használatát ami nem ragad többé le, igy elkerülhető ez a hiba.
Előzmény: viferenc59 (3153)
xlsxls Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5724

Ezek szerint jó a 90 centis toldó a sövénvágóhoz is. Nem értettem miért írja a katalógus, hog csak a magassági ágvágóhoz való, a sövénynyírókhoz meg csak a 60 centiset (CS-EX) ajánlja. De ha uganaz a kihajtás mért ne lehetne használni a hosszabbat is?

Egyébként megrendeltem ma az 1,1 lovas bontható szárú fűkaszát(CG 27EJ(SLD), meg hozzá a magassági sövényvágó adaptert(CG-HT). Összesen 117000 Ft-ba fog kerülni akciósan. Eléggé elvadult már a sövényem, remélem megbirkózik vele. Hogyan érdemes egyébként bejáratni ezeket a gépeket?

Előzmény: profi-kertgep (5719)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5723

Kisütött a nap. Irány a kert és a kasza. Ja és az alapjárat próba.

Lehet nekem is a munkára kellene inkább koncentrálnom és nem az alapjáratra. :-)

róna Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5722

Az én permetezőm is Oleo-MAc 150 kb 10 éves lehet, használtan vettem, az előző tulajdonosa sok mindent összegányolt rajta, de már ezeket helyrehoztam, meg vagyok elégedve vele.

Kicsit nehéz, a permetlétartály magasan van, ami nem előnyős. Az előző gazgája emiatt vált meg tőle, mert lejtős terepen nehezen boldogult a tele géppel. Ezután ő Solo-t vett, mer 1,5 kg-al könnyebb és alacsonyabban van a permetlétartály, könnyebb vele a sorok közt közlekedni. Attól, hogy német gyártmány, igényesebb konstrukció, de ez az árban is megmutatkozik.

A legkönnyebbek és jó súlyelosztásúak a Solo márkák, ha ez a kérdés nem közömbös akkor célszerű az árkülönbözetet megfizetni!

Előzmény: greenlak (5711)
Lud Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5721
nem, szivacsszűrő van benne. kiöbljtettem, megszárítottam, pár csepp olajat tettem bele.
volt még egy olyan epizód is a nyíró életében, hogy feleségem otthagyta a kertben, kisfiam, meg slaggal "mosta" egy fél percig. akkor a kipufogóból kiöntöttem a vizet és ment utána. kormozást már előtte is csinálta, akkor cseréltem gyertyát, olajat.

most az az elképzelésem, hogy gyertyacsere, olajcsere. olajból az veszem amivel korábban nem volt gondom és dacára hogy túlmegy az olajnívón beletöltöm mind a 0,6 litert. csak az utóbbi időben játszottam vele, hogy nem töltöttem bele mindet, csak a maximumig. ezenkívül vettem valami olajba keverhető tisztítófolyadékot, ezzel is bepróbálkozom.

van még egy villanyos gépem, amit kölcsönadtam, de nem szívesen használnám, mert egyrészt bazi sok szoliter van a kertben, másrészt nemrégiben volt egy áramütéses baleset a környéken ami elvette a kedvem tőle.
Előzmény: cross_183 (5671)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5720
Állítólag már beneveztek vele a somogybabodi off-road fesztiválra is.A terepmeghajtás mellett van benne felező meg diffi is,ráadásul a fém kerekekkel "bárhol elmegy". :D
Előzmény: Gypsy56 (5718)
profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5719

Szia!

Típus: Hitachi CH55EPA SM  ára: 103800Ft. Brutto

toldószár: Hitachi CG-EX      ára: 12800Ft. Brutto

Előzmény: fefe73 (5685)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5718

Hihihi ! Ez mmég mindig a kedvenc :-D

http://www.vatera.hu/onjaro_6_5hp_profi_funyiro_terepmeghajtas_2_eves_80108963.html

A "hatalmas 6.5 lovas" teljesítményével biztos lehet driftelni. Máskor meg a 4000nm/óra teljesítményével lenyomni pár traktort. És akkor még nem beszéltünk a "terep fokozatról". Ráérő időben pár autót kihúzni a sárból, ha elmerülne. :-DD

bab1 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5717
Hello ! A cifarelli gépeket tudnám ajánlani ,az oleót nem ismerem , a tescós épp akciós kínaitól mentsen meg az Isten !
Előzmény: greenlak (5711)
fefe73 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5716
Köszi a választ,már csak kézbe kéne fogni kicsit ismerkedni vele.De majd erre is sort kerítünk.Biztos jó kis gép.
Előzmény: 4125 (5712)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5715

Köszönöm a választ. Holnap állítok az alapjáraton kicsit, próba képpen. Bár a könyv akkor tanácsolja, ha alapjáraton forog a kés is vagy ha lefullad a motor. Én ezt nem tapasztalom...

profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5714

Szia!

A benzinmotoros hátipermetezők között van turbinás, és ,,magasnyomású,, is. (15-25bar) Azt gondold végig, melyiket szeretnéd.

Turbinásban ajánlom az Oleo Mac AM190-et.

A nyomásosban Honda.

Telepíthető permetezőn nem gondolkodtál?

Előzmény: greenlak (5711)
4125 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5713
4125 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5712

fefe73

 

nekem a castelgarden xb38hd tipusú van, ami nagyából megegyezik a castelgarden xb435hd-val.

 

ebbe a fűkaszába egy HONDA GX35-ös mini négyütemű motor van.

ezt a gépet közkedvelten szerelik sokmindenre, kerékpárra dörzshajtással, rollerre, nagyteljesítményű modellrepülőre, fűkaszára, és más ipari gépre is.

pl.: http://www.gepnet.hu/partnereink/Verbis_Kft/uj-gep/Enar-Huracan-x-75.html

ez bizony egy közel 300ezer forintos gép, nem hinném hogy hobbi kategoria, és 20 perces intervallumokra lehetne használni egy ilyen gépet.

 

 

a GX jelölés, ismereteim szerint a honda profi felhasználásra tervezett motorjainak a jelölése, ez független attol, hogy mekkora a teljesíménye a motornak, ha a honda ezt a jelölést rakja rá, akkor én nem fogom kímélni, ez munkára tervezték, nem játékra, a honda nem játékokat gyárt, fölleg nem a gx jelölés alatt. ezeknek csak a tankoláshoz kell megállnia.

akárcsak a nagyobb testvéreit, amiket aggregátorokba, vízszivattyúkba szerelnek, és van, hogy hetekig megállás nélkül mennek-láttam már ilyet, árvíznél.

nyugaodtan hívd fel a honda magyarországi forgalmazóját, vagy a zimmer hungariát aki a castelgarden-t forgalmazza.

Előzmény: fefe73 (5705)
greenlak Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5711
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket ( tanácsotokat) szeretném kérni, tegnap beadta a kulcsot a nagyapám 25 éves hagyományos kézi háti permetezője pont a munka dandárjában mikor máskor;-((.
Szerencsére a szomszéd kölcsönadta a motoros háti gépjét, hát mit mondjak meggyőzött.
Tanácsot kérnék milyet merjek venni, van 225 db szőlő tőke, meg némi konyhai veteményes ekkora terültben kell gondolkodni.
Amivel permeteztem arról semmit nem tudok csak azt, hogy néhány éves gép Oleo-Mac motorral, de sem típus jelzés sem semmit nem láttam a gépen már ő is kéz alatt vette.
Szóval írjatok ne kíméljetek!
Kösz
G.lak
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5710
Jó kis vízhűtésű fűkasza pl. :-D
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5709
Nem nagyon kéne cipelni. Nem lenne nagyobb a motor. Viszont vmi komoly hűtés biztosan kellene. 50 -es motor tud 8-10 lóerőt simán.
Előzmény: pintérjani (5708)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5708
Csak ki cipelné azt a 12 lóerős motort?Viszont a fűnyíró házán elférne egy 125-ös is,nem?
Előzmény: Gypsy56 (5707)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5707

Érdekes lenne egyet feltuningolni. Egy 50 ccm-es fűkasza 3 LE nagyjából. Egy 50-es Aprilia meg 12. Van tartalék rendesen. Milyen lenne egy 12 lovás fűkasza ? :-D

Valószínűleg nem túl tartós.

pintérjani Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5706
Azt hiszem a Sparco is gyárt sporthevedert,meg a Hamann sportspojlerket,hogy minél gyorsabban tudj haladni a géppel. ;) Ősszel meg jönnek a Boss fűkaszálásra szánt öltönyei a Stihl szürke-narancssárga munkaruhái helyett,mert hát az elegancia mindenek előtt. :D
Előzmény: Gypsy56 (5703)
fefe73 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5705
Neked melyik típusú honda kaszád van?Szerinted bírná az egész napos terhelést folyamatosan hosszú ideig?Nagyon szeretem a hondát csak még kaszám nem volt ilyen motorral sosem,meg kicsit idegen számomra a négyütemű.Pedig csendes,keveset eszik, nem is túl drága,egyszóval nem lenne rossz.
Előzmény: 4125 (5700)
nagylaci32 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5704
Szia!
Nevezhetjük sportnak is, viszont egy munkaeszközön mi a sport(mondjuk egy motoron, vagy autón)? Ezek a szűrők SZERINTEM nem valami jók ilyen gépekre, igaz növelik a teljesítményt DE:
Egyrészt nem valami jól szűrhetnek, főleg hogy nincs semmi takarása és a munka közben nem arra figyelünk hogy véletlenül se porozzunk!
Másrészt hangosabbak a szívászaj miatt, és állítani kell a karburátoron, hogy legyen hatása, mivel több levegőt enged be, ezért több üzemanyag is kell, hogy megmaradjon a keverési arány, ezáltal többet is fogyaszt!
Én egy motoros boltban néztem sportszűrőt, annak is valami ilyen anyagból volt a szűrőbetétje( valami fém szövet, ilyenszerű szűrőket raknak a számítógép oldalára/hátuljára, hogy ne menjen be a por, de az a kicsi ventilátor beszívja a levegőt )és nem úgy nézett ki, mintha nagyon jól szűrne! Egy autón, motoron még elfér egy ilyesmi szűrő(, mert szinte nincs mit szűrnie), de egy munkagépen! Én személy szerint nem raknék a fűkaszámra ilyet
Előzmény: 4125 (5698)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5703
Ja ! Meg Sachs kuplung !
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5702
Sport légszűrővel még nem próbálkoztam. Az csak úgy lenne pöpec, hogy sport légszűrő, sport kipufogó, leültetve, Bilstein lökésgátló :-)).Csak Bilstein biztos nincs FS 400-hoz szerintem.  
Előzmény: 4125 (5698)
fefe73 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5701
Ezt a gépet nekem is ennyiért ajánlgatták nálunk a husi boltban.Profi erdészeti gép csak annyi az egész,hogy egy régebbi széria nem xtorq motor vagy mi az új elnevezés mostanság husqvarnáéknál,nagyon megbízható és igazi profi.Azt mondta az ember,hogy ez most országos akció náluk.Kb egy hónapja volt ez.
Előzmény: 4125 (5696)
4125 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5700

a nagyteljesítményű fűkaszákhoz annyit szólnék, hogy a komatsu 5000cl ára 157ezer huf, akciósan valóban 140 ezer körül megkapható most, de a 150-160 ezres kategoriában lehet kapni más márkákból is hasonló teljesítményüt:

 

 

http://www.larixkertigepek.hu/motoros__lengo__kasza/komatsu_zenoa_motoros_kasza_kz_bcz5000cl

 

csak 5 ezerrel drágább: http://www.larixkertigepek.hu/motoros__lengo__kasza/oleo_mac_motoros_kasza_755_m_

 

a solo 154 pedig 149ezer körül van, a hitachiról és a maruyamaról már nem is írok.

tehát bőven van választék ezen az kategorián belül is, érdemes megtekinteni a gépeket vétel elött.

 

egy adott gép ára pedig boltonként változik, és több tízezer forintos különbség sem ritka, tehát érdemes utánajárni.

 

egyébként nekem mindhárom gép nagyon szimpi, eddig csak az oloemac-et használtam, de ha vennem kéne, biztosan számításba venném a többi gépet is.

 

a castelgarden honda motoros fűkaszája pedig úgy szuper ahogy van, majd készítek képeket róla:-)

-Tsunami- Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5699
Biztosan olvasta az észrevételedet,mert 01:25-nél megfordította.:-))))
Előzmény: 4125 (5697)
4125 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5698

vki probálkozott már ilyen légszűrővel?

ez sport szűrő?

én hasonlókat láttam az autósboltban.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4Snh2xQmVHs

 

a castelgarden xb38hd-ben szivacsos szürő van, a szürő külső borítása nagyon gyorsan eltávolítható.

viszont az agrokernél néztem a szürőbetéteket, a kawasaki fj180-éhoz hasonló betét 5 ezer huf-ba került, szerintem ez elég durva lehúzás.

azért majd konkrétan is utánaérdeklödöm.

4125 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5697

http://www.edenkert.hu/cikkek/edenkert-tv/bosch-funyiro-kerti-gep-teszt/

 

megnéztem a videót, hát elég gáz egy teszt, valószínűleg megkapta a fűnyírót érte, vagy még mást is :-)

egyébként a kertészmérnök kolega szerintem rosszul csavarta be a tolókar rögzítő csavarjait, szerintem minkettő szórítóanyát befelé kéne tenni, nem pedig az egyiket kifelé a másikat meg befeleé.

persze lehet, hogy csak én raktam össze rosszul pár fűnyírót :-) vagy ez az új divat.

01:15-nél látni ezt, aztán vki szolhatott neki, hogy nem úgy kéne :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!