Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13611

Ki.

Quaddalmindenhova->NagyFa->Fmen.

 

Előzmény: Fmen (13604)
rascal1 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13610
A veszélyt nem a te srácod jelenti, hanem azok, akik már nagykorúak és kapnak a seggük alá egy mazdát, hondát vagy mást és ezekkel a fenevadakkal száguldoznak, bujkálnak a többi autó között a csúcsforgalomban, vagy éjjel az utcákon. Vagy netán versenyeznek eleinte még teljesen gyakorlatlanul, friss jogsival. A te fiad, mire netán igazi autóba ül, már rutinos vezető lesz.
Előzmény: WooDoo (13607)
beta9 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13609
Nem is Téged győzködlek, mi egyetértünk.
Csak eszmefuttatás volt.... (hátha olvassák, bár a belátásukra való várakozás eleddig hiú remény)
üdv
Előzmény: rascal1 (13605)
WooDoo Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13608

A német rendszám teljesen legális, a bíróság időközben tisztázta azt is:))

 

Egyébként már csak 2 hétig érvényes a rendszám, február 29-én lejár. Nem hiszem hogy kiváltanám az idei évre is, mert nem hozta a várt eredményt. A rendőrök ugyan úgy feljelentettek bennünket a hatósági jelzés hiánya miatt, mintha nem is lett volna fent a rendszám. A német biztosítás 80 és 200 euro között van 1 évre, ez elég húzós egy haszontalan bádogtábláért.

Előzmény: Fmen (13598)
WooDoo Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13607

A havaseső nem most volt, hanem akkor, amikor a vicces rendőrök lezáratták vele a kocsit, és hazazavarták gyalog!

Nem tudom a 350 kg-os mopedautóval, vagy az apósom piros rendszámos 3 tonnás traktorjával jelent-e nagyobb veszélyt a fiam a közúton. A jelenlegi jogszabályok szerint mindkét járművet vezetheti a közúton.

Előzmény: rascal1 (13599)
rascal1 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13606
sőt, ha emlékeztek a rádióriportra, abban is ezen lovagolt.
rascal1 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13605

Engem nem kell meggyőznöd:))))) Teljesen egyet értek, csak azt szerettem volna mondani, hogy teljes képet kell adni, mert ők nem ezt tették és pont ez volt a baj a múltkori riporttal.

Előzmény: beta9 (13601)
Fmen Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13604

Nem a kitcaros vagyok.

de kitaláltad már,hogy ki vagyok?

Előzmény: Törölt nick (13603)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13603

A KitCaros oldalon láttam a mopedauto.try.hu -ra való rákattintási lehetőséget, egy Aixam képpel. Azt hittem az az oldalad.

 

Üdv, Adam

 

 

 

Előzmény: Fmen (13602)
Fmen Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13602

Ha már témánál vagyunk a motorkerékpárként forgalomba helyezett quadot is ugye motoros jogsival kell vezetni!

Azt hagy ne mondjam mennyi köze van a motorhoz.

És valóban az oktatók sem tudják kezelni mert amikor megkapták a képesitésüket még nem ismerték hazánkban ezeket a járműveket.(de talán még most sem)

beta9 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13601
Sztem a lényeg a fiatal - miért is csak ez a vesszőparipa, vannak "öreg" pecások, kertbe járók is - gondolkodása, hiszen most is "rá vannak szabadítva" az emberiségre a 2 kerekűekkel. Azzal nem "köz- és önveszélyesek"?
Na ez az ilyen megközelítés, h. a 4 kerekűvel veszélyes, a 2 kerekűvel nem farizeus gondolkodás! - ráadásul a legveszélyesebb, borulékonyabb a 3 kerekű, arról mélyen, NAGYON MÉLYEN hallgatnak. Azt sem, az oldalkocsis mkp vezetését sem oktatják, pedig azokat SOKKAL nehezebb vezetni, azt megtanulni, mint a 4 kerekűeket.
S pont a mai fiatalok értelmi képességét kérdőjelezik meg az olyan begyepesedett agyú öreg fazonok - köztük én magam, akit az unokája a modern világ vívmányaival kűszködve (computer) kiröhög, - akik a saját ifjúkorában úgy gondolta, h. igenis érett és normális, persze voltak akkor is ilyenek, olyanok.
A becsületes állampolgároknak - köztük az ittas vezetők, a száguldozók, stb... - talán nem pont a brumit vezető, s szintén normális becsületes - nem ittas, nem száguldozó - állampolgároktól kellene félniök.
üdv
Előzmény: rascal1 (13599)
xeniah Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13600
Szerintem nem alakulna ki ilyen kép, ha több mopedautóst is megszólaltatnának a műsorban (Woodoo fia lehetne az egyik, vagy akár Woodoo is elmesélhetné az esetet), de vannak még itt olyan fórumozók, akiknek meggyűlt a bajuk a hatóságokkal, és nem a "jogsi nélküli fiatalok" kategóriába tartoznak. Ha Bakancs4 is megjelenne a szakértelmével, az NKH-s szerintem nem nagyon rúgna labdába :)
Előzmény: rascal1 (13599)
rascal1 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13599

Ugyan a rendőrt biztosan elítélnék a nézők, a 40 perc és az eső miatt,viszont azonnal hitelessé válna a Jutsz műsorban elhangzott NKH állásfoglalás, hogy az a fő gond, hogy jogosítvány nélküli fiatalok lepték el az országot autóikkal és Ők csak a becsületes állampolgárokat akarják megvédeni tőlük, valamint őket saját magoktól. Sehogy nem jönnél ki jól belőle.

Előzmény: WooDoo (13597)
Fmen Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13598

Csak nem tudom,hogy a te esetedben nem a külföldi rendszámon lovagolnának-e?

Bár lehet nem ez lenne a fő téma.

Szerintem ártani nem árthat egy ilyen dolog.

Vagy igen?

Előzmény: WooDoo (13597)
WooDoo Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13597

Valószínűleg a mi ügyünkre ráharapna a média. Egy 16 éves ártatlan gyerek, közlekedik az autónak látszó járművel, ami a néhány hete hozott jogerős bírósági végzés szerint segédmotoros kerékpár. Viszont a gonosz rendőr megállítja, 40 percig tanakodik hogy mit is csináljon, és végül ismét feljelenti ugyan azért a szabálysértésért, amiben a bíróság már korábban megszüntette a szabálysértési eljárást. Nem lenne nehéz a közvéleményt a rendőrök ellen hangolni ebben az ügyben:))

Viszont nem nagyon van kedvem a TV-ben szerepelni, ezért inkább nem erőltetném a dolgot, de ha úgy gondoljátok lehet valami haszna, esetleg megpróbálhatjuk felkelteni a média érdeklődését.

 

Előzmény: Fmen (13589)
Fmen Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13596

Köszi!

Gyors volt.

Előzmény: Mayae (13595)
Mayae Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13595

www.kozlonykiado.hu/kozlonyok

Itt megtalálható az összes közlöny, pár évre visszamenően minden száma. A 2005-ös Közlekedési Értesítő-k nincsenek fönt, azokat papír formátumban néztem át könyvtárban.

 

Előzmény: Fmen (13593)
beta9 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13594
Márpedig ilyen létezik! (vagy mégsem???)
Régen, Trabantos haverom gépe időnként váratlanul leállt. Azonnali indításnak ellenállt.
A srác - agrárhallgató, a tehenekhez és a takarmányhoz értő - rendszeresen kiszállt, találomra felütötte a használati utasítást, s egy oldalt felolvasott belőle e Trabinak. Utána beült, s a gép elindult!
(később, mikor ez sem használt, a porlasztó szétkapása után kiderült, h. egy időnként felúszó piszok volt benne, amely az 1-2 perces monológ alatt vissza leülepedett, s a járgány újra száguldott. Ám a "köztudatban" a "ráolvasás" - szó szerint - használt neki.)
Szóval ilyen van! (vagy mégsem???)
üdv
Előzmény: rascal1 (13591)
Fmen Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13593
Ezt az "értesitőt"hol tudom beszerezni vagy valahol fent van a neten?
Előzmény: Mayae (13592)
Mayae Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13592

13582-re:

Meglátásom szerint ha a Közlekedési Értesítőben megjelent volna az NKH-s állásfoglalás, akkor sem nagyon történhetett volna semmi különös, mert minimum a Kormánynak is rá kellett volna bólintania. Ugyanúgy állásfoglalás maradt volna, mint most, és az Értesítő "Közlemény" rovatában jelent volna meg.

Maga az Értesítő 3, 4 vagy 5 jól elkülöníthető részből áll. Egyrészt tartalmaz "Személyi hírek"-et, itt az államtitkárok, miniszterek és egyéb nagyemberek kinevezései és kinevezéseinek visszavonásai jelennek meg. Másrészről a "Jogszabály"-i rész tartalmazza a különböző -közlekedéssel kapcsolatos- Tv. és Korm.hat. módosításokat, közlekedéssel kapcsolatos egyezmények kihírdetéseit és azok módosításait, jogharmonizációs rendelkezéseket, Alkotmánybírósági határozatokat, amelyek a közlekedést érintik, stb. Továbbá van egy "Közlemények" rovat, ahol rendszerint pályázatok, tenderek, egyéb hatósági és minisztert érintő feladat-, és hatáskörök vannak lefektetve. Illetve van még egy "Egyéb hírek" valamint alkalomadtán "Lapzárta utáni jogszabályok" c. fejezete is.

Ami nekünk fontos, az a jogszabályi rész tartalmi elemei, de ott átnéztem minden KöHém-re, vagy KRESZ-re, vagy egyéb közlekedési Törvényre irányuló módosítást, de nem találtam újat azokhoz képest, amiket eddig is tudtunk. Az ominózus NKH-s állásfoglalást pedig még véletlenül sem találtam, pedig 2005 január 1-ig végignéztem az összes Értesítőt.

Példaképpen írnám le, hogy egy olyan szövegezést találtam, egy légi közlekedést érintő szabálymódosításban, hogy a "Kormány nevében a gazdasági és közlekedési miniszter, a légi közlekedési főosztály vezetőjének állásfoglalását figyelembe véve a következőt rendeli el....", szóval itt is látszik, hogy csakis olyan esetekben emelkedhet jogerőre egy állásfoglalás, ha azt a miniszter, illetve a Kormány is jóváhagyta, és szabályzat fomájában jelenik meg, vagy a Magyar Közlönyben, vagy akár ebben a Közlekedési Értesítőben.... szerintem....

 

Előzmény: Bakancs4 (13582)
rascal1 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13591

Egyszer egy barátunk elvitt minket egy "varázsló iskolába", Ő hitt benne, én nem. A dolog akkor vált számomra hiteltelenné, mikor  a "tanár" elmesélte, hogy hogyan javította meg a fénymásolót kézrátétellel mert nagyon kellett másolnia, pedig  még festék sem volt benne:)

Ott tanítottak kézrátétellel való gyógyítást, még az is lehet, hogy akaratlanul is tanultam ott valamit, ha gondoljátok legközelebb megpróbálhatom:))) Lehet, hogy az én kicsikém is azért megy csak, mert mégis működik ez a dolog :)))

Fmen Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13590

Még annyit fűznék hozzá,hogy amikor egy motorosnak drótot feszitettek ki és majdnem a nyakát vágta el de szerencsére ált a motoron engem hivtak be az RTL reggeli műsorába és a tv2-től is hivtak az nap,hogy beszéljek a dologról.

Ha gondoljátok rá tudnék kérdezni,hogy akarnának-e foglalkozni a mopedautós témával de nem én akarnék bemenni hanem aki tényleg képben van és tudja a dolgát!

Ez nagyon fontos mert velem -ellenem egy fura fickót küldött a zöld hatóság és a srác be is vallotta nekem,hogy ő a génmanipulációban penge és erről nem sokat tud.

Ez meg is látszott a megszólalásán és többet ártott mint használt!

tehát ha gondoljátok tudok segiteni és felhivom az összekötőt hátha be lehetne jutni a témával de ezt ti döntsétek el és jelezzétek mert a nyilvánosság nagy úr és sokan jeleztek vissza,hogy látták a témát pedig reggel ment élőben!

Fmen Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13589

Alapjában osztom a véleményedet de itt a nyilvánosság bevonása a lényeg és arra kellene kihegyezni a problémát,hogy a rendőrstég annak ellenére feljelentget,hogy a biróság felmentő itéletet hoz.

A tv ügyvédjében még nem volt olyan ügy ahol nem az állampolgárok mellett kardoskodtak pedig azért van úgy is,hogy tényleg nincs igaza a polgárnak.

Szerintem rávilágitana erre a faramuci helyzetre de fontos lenne,hogy a dolgot tisztán látó és tudó ember képviselje a témát és ne az legyen a problémája,hogy három hónapig nem kapott rendszámot.

Szerintem a szerv sem fogja magától beismerni,hogy eddig jogtalan volt a feljelenzgetések sorozata mert akkor csorba esne a hatalmi végrehajtó rendszeren.

Én szerintem bajt nem okozhat ez a nyilvános szereplés és lehetne a fókuszba is lemehetne a dolog bár ez nem véres téma és nem arról szól,hogy kinek nagyobbitották meg a mellét.

A kuruc infónak vannak pozitiv megnyilvánulásai is és ez nem a szövegükre értem de amikor meghalt egy quaddal a kisfiú és ezt megemlitette a k.infós.az nap majdnem hétszázan nézték meg az oldalunkat mert azt is emlitette egyébként úgy 150-en nézik naponta átlag.

 

Előzmény: Bakancs4 (13588)
Bakancs4 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 13588
Talán azért mert 17 éve nem nézek tévét , de én nem várnék túl sokat egy ilyen mádiakampánytól , persze attól még meg lehetne követelni , hogy ne ferdítsék el a valóságot . De a korrekt tájékoztatást még a komoly pártok vagy kormányzati erők se nagyon tudják elérni a sajtónál , mert az azt ír amit gondol , s akinek nem tetszik az pereskedjen az igazáért . Ráadásul az objektivitás szempontfüggő , véhetően mást tart korrekt médiának a miniszterelnök és mást a kurucinfó.hu szerzőgárdája . Hasonképp , ha az NKH szorgalmazná Jusztnál a téma felmelegítését , abban valószínűleg mást hangsúlyoznának ki , mint amit mi szeretnénk hallani . De visszatérve a járgányainkhoz , én nem hiszem , hogy az NKH egy 40 perces TV műsor hatására megtenné azt , amit a jogerős bírói ítéletek tucatjai sem értek el nála . Az is igaz viszont , hogy átütő eredményt semmivel nem értünk el eddig , a személyes ismerettségek ( államtitkár , képviselő , főtanácsos , személyesen beadvány miniszterhez ) éppúgy hatástalanok maradtak , mint a jogi út ( WooDoo CM beüttetési kísérlete) . Bár az előbb említettek egy része még zajlik , lehet bővíteni kéne a fegyvertárat , de én -- mint mondtam volt -- a szenzációhajhász médiától nem várok átütő sikert .
Előzmény: Fmen (13587)
Fmen Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13587
Pedig szerintem nyomulni kéne a dologgal talán telefonálni !
xeniah Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13586
Többen írtunk a megadott e-mailcímre, tudtommal nem nagyon volt visszajelzés...
Előzmény: Fmen (13585)
Fmen Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13585

És a juszt is riporter féle tv ügyvédje dologra nem kéne valós tényekkel reagálni?

Mert már túl van a húsz felmentő birói itéleten a dolog és még mindig nem szünik meg a rendőri piszkálás!

a nyilvánosság nagy hatalom lépni kellene ez ügyben mert hamarabb térnek talán észhez,hogy tévednek!

Bakancs4 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13584
13551-re…így talán sarkított a kérdés , de tény , hogy kis hazánk nyugati végén és a fővárosban jobb a helyzet ( több tekintetben is…) Halkan mondom , hogy talán mind a lakosság , mind a rendőri állomány iskolázottsága egy vonásnyival jobb lehet . Nem akarok összehasonlításokat tenni , de számomra megdöbbentő volt , amikor Mosonmagyaróváron vagy Sopronban az utca emberétől kértem felvilágosítást ; a Sopron az egyenesen elképesztő volt : a fejkendős nénike úgy bökött a térképre és mutatta , hogy hol vagyok , gyanúm szerint álruhában nyugdíjas földrajztanár lehetett (nekem mint túravezetőnek különösen szemem van az átlagos magyar lakosság térképészeti ismereteire ) . Azon felül a testvéreim elmondásából tudom , hogy ott jóval több ilyen járgyány szaladgál ( könnyebb beszerezni) , de legfőképp az osztrákok --elsősorban nyugdíjasok – bejárkálnak ilyenekkel hazánkba . Nyilvánvalóan nem fognak egy külföldit kirángatni a járgányából , amikor Bükre megy a fürdőbe vagy Lakihegyre a szőlőjébe (elég jelentős ingatlanvagyon van külföldi kézen ) , mert ez a durva módszer legfeljebb Létavértesen számít elfogadhatónak… Azokon a labanc lélekvesztőkön ugyan van valamiféle rendszám , de arrafelé már elég régen találkozhatott közlekedési igazgatás a jelenséggel , talán tájékozottab . A fentebb írtaknak viszont ellentmond a körülmény , miszerint a Juszt László által megénekelt 3 hónapos rendszámbalhé Kapuváron történt , és nincs egy hete , hogy valaki ezen a fórumon zalaegerszegi feljelentésről panaszkodott ; a konkrét üggyel kapcsolatban annyit tudtam kideríteni , hogy nem a városiak közlekedési osztálya volt .
Előzmény: Fmen (13551)
Bakancs4 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13583
13545-re….szerintem nem azért hagyják helyben a rendőrségi határozatot elsőfokon , mert feltételeznék , hogy te gyártottad otthon a tanusítványt a 4 kW-ról . A rendőrségi feljelentésed sem arról szólt , hogy a fiad nem tudta hitelt érdemlően bizonyítani a 350 kg-os értéket….
Előzmény: WooDoo (13545)
Bakancs4 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13582
13542-re..kösz az alapos munkát ! Ez akkor azt jelenti , hogy még arra sem voltak képesek , hogy az állásfoglalásaikat a Közlekedési Értesítőben kürtöljék világgá ? Egyáltalán mi jelenhet meg abban a kiadványban ? Csak jogszabályok , vagy ilyen kóbor körlevelek is?
Előzmény: Mayae (13542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!