Keresés

Részletes keresés

ljucy Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24588

Kiscsirek,

 

az LH teszt ún. jóstesztként is használható, a normáls terhességi teszt elvégzése előtt. Tehát ha terhes vagy (talán a hcg miatt vagy sem, ezt nem tudom, de ha igen, és van még a szervezetedben hcg), kaphatsz tévesen pozitív eredményt!

Előzmény: kiscsirek (24580)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24587
fridaya!
az előbb nem mutatta a hszeket csak a 24573-ig! nem is értem!!!
na, mindegy!
szóval én már próbálkoznék, de a doki szerint meg kell várni, míg az anya szervezete feltöltődik újra a kellő ásványokkal...:D
meg a csaszi miatt egy évet szoktak mondani gyógyulási idő gyanánt!
de azért néha huncutkodunk az urammal...:D ha becsúszna se lenne nagy baj :DD
Előzmény: Törölt nick (24574)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24586
Sziasztok Lányok!

Ljucy

Köszi a hiányolást, megvagyok, már egy ideje visszaolvastam, de az írásig nem bírok eljutni. Sok a meló most nagyon, meg mindig van valami egyéb is...

Obs tényleg rég járt erre, de ha jól emlékszem most van itthon a párja, és így igazolt a hiányzás. :o))))

Görbéd csodaszép, komolyan mondom, nagyon esélyes. (Nem akarom elkiabálni. :o)))

Az én görbémet nem értem... Két napig mensi-szerű fájdalmaim voltak, azt hittem megjön ilyen alacsony hővel, de még mindig nem. Hőm meg visszamászott. Elhatároztam még maximum egy hetet adok neki, hogy megjöjjön magától, ha nem teszi, akkor lehet meghozatom.
Íme:

Előzmény: ljucy (24581)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24585
na, most hogy itt vagyok, mindenki eltűnt!
ennyire riasztó lennék? vagy büdös :D ? pedig fürödtem :D
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24584
Hát igen, ez már nekem is megfordult a fejemben. felirattam magam, hogy ha üresedés van, azonnal hívjanak... remélem nem felejtik el. még a számítógépbe is beírt az a barátságtalan recepciós nő.
Előzmény: Törölt nick (24572)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24583

Kiscsirek, a HCG nem ürül ki pikk-pakk a szervezetedből. Ezt tényleg nem árt ellenőrizni egy teszttel. A terhességmegszakításom után nekem is kellett csinálnom hcg-tesztet 2 hét elteltével és még mindig (halványan, de) pozitív volt (annak ellenére, hogy 1 héttel később már peteérésem volt). Érdekes a szervezet, azért ilyenkor egy picit meg van hülyülve.

A HCg szép lassan épül fel, és ürül ki.

Előzmény: kiscsirek (24580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24582

Igen, lesz változás, főleg, ha jó úton haladsz.

 

Nem az én példámból kell kiindulni, nem riogatásként írom, de nekem nem volt nagy változás, végül gyógyszeremelés sem oldotta meg a problémát, csak az avandamet. És mivel mindig vártunk az esetleges változásra, javulásra, ezért telt el 8 hónap az első babáig. De az orvosokat is meg kell érteni, nekik sem szabad verébre ágyúval, ki kell tapasztalni, hogy kinél mi használ.

 

Utólag persze, hogy nem bánom, hogy végigjártuk a lépcsőfokokat, de persze nehezen telt az idő...

Előzmény: ljucy (24577)
ljucy Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24581

Obs, te merre jársz??? Nagyon régen nem voltál már erre!!

 

Bubus,

 

ilyenkor már Te is itt szoktál lenni! vagy csak sok a meló?:)

kiscsirek Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24580

Igen en is ebbe remenykedek, h tegnap latta volna h ilyen hamar erik. Viszont folyamatosan azt hajtogatta h pentek korul csinaljak meg egy terhessegi tesztet h biztos negativ e, h a hormonok is rendezodtek e. Ha az akkor nyugodtan probalkozhatunk, ha nem akkor varni kell meg. -ezt igazabol nem ertettem mert ha "ures" a mehem, ahogy o fogalmazott akkor miert kellene tesztet csinalni.

Na mindegy az a lenyeg h nagyon magyarazta h het vege, jovo het elejere tenne a PE.

Viszont megneztem a multkori gorbement, es akkor a megemelkedes napjan csinaltam egy lh tesztet,ami pozitiv lett.

Szoval szerintem ha ma csinalok egyet, akkor kiderul h azert volt e a nagy ugras..

 

Előzmény: Törölt nick (24576)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24579

Persze, ha ez a megfelelő terápia neked, akkor igen. Változás mindenképpen látható majd.

 

Nálam mondjuk nem volt hatalmas változás 3 hónap után, talán a hormonok javultak valamelyest, a vc+inz nem igazán. Akkor emeltünk, aztán újabb pár hónap múlva avandamet következett... De én kakukktojás vagyok, nekem nehezen indultak be a dolgok, nem ebből kell kiindulni. :-)) Az Avandamet viszont 1 hónap alatt tökéletessé tette az értékeimet, én "hálás" vagyok ennek a gyógyszernek.

Előzmény: ljucy (24577)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24578

Vegulis nem tartom kizartnak, csak tegnap az uh-n azt mondtah h het vege fele fog erni.

Viszont attol tartok h mivel nem volt semmi.. khmm ekson tegnap, h lemaradtunk rola.

De ha ma belecsapunk a lecsoba az meg nem keso?

A pete eres akkor van amikor felmegy a ho, vagy elotte??

Nem tudom, lehet h ebed szunetben haza szaladok es csinalok egy lh tesztet.. ha nem keso meg..

 

Előzmény: kiskiss (24573)
ljucy Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24577

Fridaya,

 

igen, az FSH-m magas volt, egyszer 9,5, aztán 7,5, és 10 fölött már meddőségibe akart küldeni a doki, szerencsére azt nem érte el.

Igen, kell majd mennem egy hormonra 3 hónap után, meg a Mensbe vissza, de ahhoz terhelés is kell, de annyira nincs kedvem azt a cukros löttyöt meginni megint:(

Ezek nélkül meg nincs értelme kontrollra visszamenni, mert nem látszik a javulás sem.

Szerinted 3 hónap után már látni vmi javulást?

Előzmény: Törölt nick (24569)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24576
Szerintem az ultrahang pontosabb és megbízhatóbb (exaktabb), mint a hőgörbe, amit rengeteg dolog befolyásolhat. Ha hozzáértő szakember végezte az UH-t, és 1 napja nem volt ekkora tüsző, akkor ez nem PÉ... 
Előzmény: kiskiss (24573)
ljucy Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24575

Fridaya,

 

igen, az FSH-m magas volt, egyszer 9,5, aztán 7,5, és 10 fölött már meddőségibe kaart küldeni a doki, szerencsére azt nem érte el.

Igen, kell majd mennem egy hormonra 3 hónap után, meg a Mensbe vissza, de ahhoz terhelés is kell, de annyira nincs kedvem azt a cukros löttyöt meginni megint:(

Ezek nélkül meg nincs értelme kontrollra visszamenni, mert nem látszik a javulás sem.

Szerinted 3 hónap után már látni vmi javulást?

Előzmény: Törölt nick (24569)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24574
Kiskiss, Ti mikor próbálkoztok majd tesóval? :-))
Előzmény: kiskiss (24571)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24573
ljucy!
ez a görbicsek szerintem jól alakul!

kiscsirek!
annyira kizártnak tartod a pé-t?
tudom, hogy mi történt veled...de a 12-13. napon nem kizárt, hogy pé-d van és azért ugrott meg a hőd!
vagy nagyon rosszul gondolom lányok?
Előzmény: ljucy (24566)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24572
Pöttyösmacska, Bubusnak igaza van. A Mensben nekem már többször volt szerencsém aznapi, másnapi időpontokkal. Sokszor lemondja valaki, sok az üresedés, érdemes próbálkozni.
Előzmény: Pöttyösmacska (24545)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24571
ljucy!
jövök amikor tudok! ebben a melegben nem nagyon viszem Tóbit sétálni!
ha tudunk, estefelé kimegyünk az udvarra...de már 10 órakor kegyetlenül tűz a nap!
a másik meg, hogy nagyon ficánka és nem marad meg a babakocsiban, csak ha ül vagy alszik! de kicsi még szerintem, hogy ülve tologassam! a harmadik, hogy egy szabadulóművész és ha nem szíjjazom bele, akkor mindig ki akar ugrándozni belőle!
tegnap is otthogytam, hogy aludjon, ha már elaludt...erre mire hallom, hogy felébredt (hason!!!) az egyik lába már teljesen kinn volt a kocsiból! most akkor hason fekve is szíjjazzam bele!?!?!?
na, mindegy! szóval itthon maradunk ilyen időben!

én megértem akik clostyzni akarnak...nem megoldás ugyan...!
a probléma okát nem szünteti meg!

az én javaslatom az mindenkinek, hogy ha helyretette magát a mettel, akkor még mindig rá lehet segíteni a dolgokra, ha sokáig nem jön a baba spontán!
de nem biztos, hogy ahol nem jön magától és minden más rendben van, ott a closty érni fog valamit!
Előzmény: ljucy (24566)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24570

Kiscsirek, nyugi, egy-egy kiugrás semmi rosszat nem jelent. Bármi befolyásolhatja a hődet.

 

Én anno már nem is mértem minden nap. A ciklus elején 2-3 naponta, aztán PÉ környékén naponta, az emelkedett hőnél pedig megint csak 2-3 naponta. Így is lehetett szépen látni a görbületet.

Előzmény: kiscsirek (24567)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24569

Valahol olvastam a pcos.hu-n, hogy met mellett a túlstimulálás veszélye jóval alacsonyabb, és a clostys kúra is sikeresebb lehet.

 

Sok embernek segített, szerintem sem kell mumusként nézni rá, az a fő, hogy először mini adagokkal induljon (természetesen akkor, amikor már rend van bent) és szigorú ellenőrzés menjen mellette (tehát a doki nézegessen UH-val folyamatosan). Ezt sok orvos kihagyja...

 

Ljucy, jól emlékszem, hogy az FSH-d magas volt anno? Majd neked sem ártana egy újabb hormontükör, majd ha már kb. 3 hónapja szeded a metet.

Előzmény: ljucy (24566)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24568
Szép reggelt mindenkinek!
Perena!
okos vagy! ülj előre :DDD
Előzmény: perena (24564)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24567

Jo reggelt!

 

Ljucy, alakul a gorbe szepen! Izgulok nagyon h igy maradjon es akkor minden Ok!! :)

 

A progipotlast elfelejtettem megkerdezni  de van meg egy dobozzal, legfeljebb felhivom a GP-met, ha ugy alakul.

Viszont valaki igazodjon ki a gorbemen pliiiiz!!

Azt gondoltam h szuneteltetem a parat egy ideig, a tegnapi eredmenyek miatt. Orultem mint allat :)

erre ilyen hom lett:

 Ugy voltam vele h a UH csaj is, meg a hom is azt mondja h a het vege fele varhato a PE, akkor tegnap rapihenunk apaval. Meg total ki voltam dolve. erre ma reggel felment a hom..

Szoval para indul : ugye ez meg nem a PE volt, vagy ha igen akkor ma meg van idonk???

remelem nem maradtunk le semmirol... :((

ljucy Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24566

Szép jó reggelt kívánok!

 

Milyen jó hírekre jöttem ma!

Kiscsirek, ez nagggggyon jóóóóóó!!!! Látod, hogy nem kell parázni ezerrel - ezt én mondom!:))

Az, hogy lent van a hőd, jót jelent, mondtam én:)

Hőjelentést kérünk majd!

 

Kiskiss,

 

tök jó,hogy mostanában egyre többet vagy itt!!:)

 

A Closty témához: azt már én is eldöntöttem, hogy a met kap 7 hónapot, és legkésőbb januártól elkezdem én is, ha addig nem vesznek pozitív fordulatot a dolgok!

Annyi mindenkinek használt már, csak én azért félek, mert hajlamos vagyok cystát növeszteni:(

 

Timike,

 

nagyon sz@r érzés lehet, hogy mindenki terhes körülötted:(

Ezt még én is várom, és lassan bekövetkezik. Az egyik barátnőmék is most kezdtek próbálkozni, és mondtam neki, ha elsőre öszejön, többet nem állok szóba vele:ĐĐĐ

 

És egy görbicsek ma reggelről:

most 2x mértem, először 36,9-t, aztán nem akartam elhinni, és mégegyszer megmértem, na akkor már csak 36,8-t mutatott, de azért ez is valami:

 

kollina Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24565

Sziasztok!

 

Ezek nagyon jó hírek. :) Azt nem mondta, hogy ha újra terhes leszel, akkor kapsz-e progi pótlást?

Előzmény: kiscsirek (24554)
perena Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24564

Ok, értem!

Nem szedem be Én sem, és visszatérek az eredeti dokimhoz, aki már az 1.vizsgálatkor megemlítette a metet, amiről akkor még fogalmam sem volt, h. micsoda.

Előzmény: kiskiss (24561)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24563

Sziasztok!

 

Tegnap az volt a probléma, hogy nem indult pörgősen reggel a topic, úgyhogy ma korán elkezdem! :)

 

Jó reggelt! :)))

 

Én is túlvagyok már egy norcolut+closty kúrán, addig nem voltak cisztáim, na onnantól kezdve lettek. egyetlen egy darab petém sem ért meg, és nem is jött meg utána. most hogy így visszagondolok, még mindig abban a ciklusban vagyok, kb a 75. nap környékén... tök jó mi?

pedig nem szedtem nagy dózist, 2*1-et szedtem naponta.

Nekem is van otthon még egy dobozzal, de nem szedetem be, mert nem volt mire, és csak úgy, mensi nélkül nem akarom elkezdeni szedni. Arról nem is beszélve, ha már 2*1-től tiszta gyöngysor lettem, mennyit kéne belőle szedni???

 

ÁÁÁ inkább majd a mettel.

kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24562
halihó!
akit érdekel: Kata tett fel új képeket iwiwre!
kiskiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24561
perena!
azért ellenezzük, mert nem megoldás!
a PCOSban (mint az oldalon olvashattad) többféle külső "tünete/jegye(? nem tudom melyik a jó kifejezés) is van!
és ezek közül csak az egyik a cisztás petefészek és a peteérés zavara/hiánya...
ergo: azzal, hogy a doki megérleli a petét a gyógyszerrel még korántsem hozta helyre a dolgokat!
az ember lányának hormonpanelja gigaszar ha nem stimulálnak neki peteérést!
de ezt nálam okosabbak szebben leírják a pco-s oldalon!
ha érdekel részletesebben, akkor ne sajnáld az időt, olvasd át a cikkeket, tanulmányokat!
és persze kérdezz nyugodtan!
megpróbálom a magam módján egy egyszerű példával elmagyarázni a kérdésedre a választ: attól, hogy a doki érlel nekem petét, még a hajam ugyanúgy zsírosodik és hullik majd és a ragyáim sem fognak eltűnni ! no meg a lábamról a Bambi-bunda!
remélem érted, hogy mire gondolok!
Előzmény: perena (24560)
perena Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24560

Sziasztok!

 

Megtudnátok Nekem mondani, h. miért ellenzitek a closty-t?v.miért nem?

Ugyanis a 2.dokim által felírt 3 gyógyszer közül az egyik ez, de mint írtam korábban vizsgálatok nélkül nem akarok beszedni egy rahedli gyógyszert, főleg, h. nem ismerem a többi alternatívát.

Timike74 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 24559
Kiscsirek!

Megtaláltál tegnap, csak elfelejtettem írni róla:-)))) Csodaszép helyen éltek, meg kell hagyni.
Ezek örömteli hírek, hogy ilyen szépen kitisztultál és van már érőben lévő petéd is!
Dina is így volt, elment a bébi és köv. ciklusban összejött Zétény:-)))
Ha a szervezeted nincs rá felkészülve, úgy sem jön össze.
Bízd magad a természetre:-)))))) És Apára fel, ha itt az ideje!

Előzmény: kiscsirek (24554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!