Keresés

Részletes keresés

bozótirtó Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5771
Csak az igazság kedvéért:a Husqvarna 240 R az egyik legjobb fűkasza amit idáig gyártottak.Mifelénk nagyon sokat használtak belőle városgazdálkodásnál.Évekig mentek kűlönösebb meghibásodás nélkül.Nem tudom nálad mi lehetett a probléma a szöghajtással mikor az annyira robosztus szerkezet,a mostani gépeknél csak egy két márka legnagyobb gépein van hasonló.A Stihl fs 400-ashoz simán odamertem volna állítani teljesítményben.Az igaz,hogy most már kifutó széria.Jópár éve van forgalomba változtatás nélkül,szerintem ez is bizonyítja mennyire kiforrott konstrukció.Ez a tipus volt a Husi belépő gépe a profi kategóriába.Nekem is volt ilyen gépem,nagyon szerettem.Sem a súlyával sem a méretével nem volt problémám.Nagyon kényelmesen lehetett dolgozni vele.Az üzembiztosságával sem volt gond egyszer kellett kuplungrugót cserélni benne még garanciaidőn belül.Ami nekem nem tetszett benne az az,hogy damilfejről késre váltáskor egy kicsit macerás volt a csere a védőburkolat miatt.Ugyanez a helyzet a légszürő,gyertya esetében:le kellett venni a burkolatot(4 imbuszcsavart kellett kicsavarni),hogy hozzáférjen az ember.Mondjuk ezt meg nem kellett túl gyakran végezni úgyhogy szerintem a 240.es kategóriájában még most is az egyik legjobb gép.
Előzmény: forest240 (5749)
vendo Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5770

pintérjani

 

OK

Úgyis rendszeresen figyelem a topikot.

Pénteken kereslek.

Üdv!

Előzmény: pintérjani (5767)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5769
Még próbálkozhatsz, légszűrő, zsír ügyben. Legfeljebb nem jön be :-) Úgy összesen 10 rugó megy maximum. Van az a fej 8 és fél is.
Előzmény: pintérjani (5768)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5768
Gypsy 56!
Írtad,hogy a Stihl kereskedők alkuképesek,ezért Csornán bepróbálkoztam.Az FS 450-hez kialkudtam egy damilfejet ingyenbe.Eddig nem rossz szerintem.Lehet még valamit faragni az árból vagy kérni hozzá ingyen vagy ennek is örüljek?Kb. 6-7 ezer Ft a damilfej,azt mondta az eladó.
Egyébként korrekt volt,mert elmondta,hogy szeptembertől leakciózzák a 400-ast,189 ezer köré.Na bumm, 20 ezerrel olcsóbb lesz,de sajnos nem tudok várni,mert a telken akkora a gaz,hogy már oroszlán meg medve is lehet benne.
pintérjani Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5767
Vendo!
Ez jó ötlet,engem is érdekelne ez a bejáratásos dolog.A héten meglesz a gép,valószínűleg a Stihl és megdumáljuk.Majd keressük egymást a hét vége felé,péntek körül, jó?A többit meg megbeszéljük.
Üdv!
Előzmény: vendo (5755)
fefe73 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5766
köszi az infót!
Előzmény: profi-kertgep (5719)
TamiBT Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5765
- ehhh, akkor ezert nem valaszol senki a nemzetkozi support cimukre kuldott levelemre? :o
Előzmény: Gypsy56 (5764)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5764

http://www.hitachi-powertools.hu/hu/szervizek.jsp

Tanaka alkatrészt itt. A Tanaka már Hitachi lett.

Előzmény: TamiBT (5761)
4125 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5763

márkaszervíz nincs?

 

ha nincs akkor vmi más márkájut kéne nézni, vagy utángyártottat.

www.agroforg.hu vagy bármely kertigép szervíz, vagy ha ez nem megy akkor egy ilyet simán csináltathatsz is.

a rugót megcsinálja neked egy rugókészítő, szerintem pár száz forintból megvan, az aláltétet pedig te is meg tudod csinálni.

 

Előzmény: TamiBT (5761)
4125 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5762

én a legtöbb gazdaboltban szoktam látni oleomac vagy makita, solo stb.. gépeket, lehet, hogy nincs minden tipusból nekik, de rendelésre hozatnak, az alktrészt ugyanígy, és általában az árakkal sincs gond.

a vétel elött meg utazni kell egy kicsit, hogy szemügyre vegyük a kinézett gépet ott ahol van készleten, persze sokan mondják benzinpénz..., én pl. bőven megtehetném, hogy mindenhova kocsival menjek, mégis sokat tömegközlekedem, és a megtakarított pénzt vígan költöm másra, volt már nekem olyan is hogy több száz kilómétert vezettem azért, hogy megnézzek egy gépet, de összekötöttem a dolgot a barátnőmmel egy hétvégi vidéki pihenéssel :-)

amúgy a stihl boltokban sincs minden gépből, és ők se hozatnak kiváncsiságra, max elküldenek egy másik boltjukba, ha ott van egyátalán.

 

tegnap megnéztem a maruyama fűkaszákat, nagyon szimpatikusak, profin kidolgozott minden részletük, ismerösömét ki is probáltam :-)))))))))

ő házilag készített rá rezgéscsillapítást, persze nem olyan mint a gyári, de vmit azért ér, sajnos képet nem készítettem.

TamiBT Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5761
- valahogyan elvesztettem, elhagytam a fukaszam egyik alkatreszet: a rugot es a hozza pontheggesztett harom agu fem alatetet.
- van otletetek, hogyan lehetne ezt potolni?
- gep tipusa: Tanaka TBC-4000, fej: Tanaka Brain head. (TH96R)
4125 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5760

"Bármi mást veszel ezekután, mindig benned lesz, hogy a Stihl biztos jobb lett volna."

 

-vagy nem, láttunk már ilyet itt a fórumon is.

a láncfűrészgond topicban is történt hasonló :-)

4125 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5759
nekem nem lazult még ki, pedig a legnagyobb fűkaszám van töllük, vegyél csavarrögzítöt, a lidl-ben most asszem 600huf körül van egy kis tubus.
Előzmény: nagylaci32 (5758)
nagylaci32 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5758
Sziasztok!
Akinek Oleo-mac fűkaszája van, legyenszíves írja meg, hogy neki ki szokott-e lazulni az a csavar ami damil elvágó lemezt tartja a védőburkolathoz? és erre valami megoldás?, mert nem merem nagyon meghúzni, mert félek hogy a műanyagban megszakad a menet! Elég hülyén van megoldva ez, mert egy kis csavar fogja középen, legalább 2 fogná a két szélén! Légyszíves segítsetek!
napalm. Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5757
höhö;)
Előzmény: Gypsy56 (5751)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5756
:-)
Előzmény: vendo (5755)
vendo Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5755

Szia pintérjani!

 

Szerintem vedd meg  a Stihlt.

Bármi mást veszel ezekután, mindig benned lesz, hogy a Stihl biztos jobb lett volna.

Hátha még az a másik  véletlenül el is romlik.... :-)

Ha meglesz a Stihl, jöhetsz hozzám bejáratni. Bodonhelyen van 600 m2 gazom.

Ez komoly hogy jöhetsz! Árba megegyezünk.

 

Üdv!

Előzmény: pintérjani (5747)
4125 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5754

pontosan!

 

Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5753
Az én Husqvarna 165-öm 1978-as. Most is árulják alig változtatva 265RX néven. Nem gondolnám még most sem, hogy kövület.Sok szempontból szivesebben vennék "őskövületet", mert azokat még az örökkévalóságnak gyártották, nem számítógép kalkulálta, hogy 5 év, és 2 nap múlva szétessen,  mint a bohócbringa. Szerintem.
Előzmény: 4125 (5752)
4125 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5752

a husi 240R ára 130valahány ezer huf.

 

öskövület?       szerintem ennek hallatán csak felkelted az érdeklődést néhány ember szemében.

túl nagy és nehéz?       a nehezet még értem, a túl nagyot már kevésbé, mondjuk ami nehéz az biztos nem full műanyag :-)  azt a gépet rendesen túltervezték-szerintem, nem könnyű hazavágni.

a szöghajtás csere, szerintem nem sokat mond, max akkor ha tutira tipushibáról lenne szó, de ezt nem tudjuk...

335rx-et nagyon ne hasonlítsuk össze a 240r-rel, hiszen az egy hobby házkörüli fűkasza, ez meg egy erdészeti tisztító fűrész.

 

magyar oldalakon nem sok dolgot lehet találni erről a gépről, de ez elég érdekes:

http://bolthely.hu/tektormen/id/00388_H-240R

listaára 190ezer volt, aztán leakciózták 178-ra, most meg 140-re.

szerintem egyébként ez gép nem nehéz, persze egy fűkasza után nehéz a kicsit több mint 8 kg-ja, de pl. az én oleomac 755 masterem is 8.5kg, a husinak 35.25mm a csőtengely átmérője, ami még az oleomac-omhoz is dúrva mert az csak 32mm.

 

ez a gép arra készült hogy nyugodtan szereljen rá az ember fűrésztárcsát.

profi rezgéscsillapoítással rendelkezik, és ha jól emlékszem a tank a motor elött van, tehát jó a tömegelosztása.

Előzmény: forest240 (5749)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5751
Na ez az ! Végre egy boldog ember. Ez jó ! :-) Felvillanyozzalak ? Szerintem a Stihl biztosan leugrott volna a padról. :-)
Előzmény: szalaylp (5750)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5750

Üdv mindenki! Tegnap remekül harcolt a Komatsu Zenoa a kertben. Szuper, hogy az alapjáratot ilyen könnyen lehet rajta állítani. (Bár ebben nincs nagy tapasztalatom.) Kis "szilvaerdőt" remekül lecsapta és a viharok által ledöngölt fűvet is jól fel tudtam vele szedni. Rájöttem, hogy a túlzott remegést beképzeltem. Mert az a gép, amelyik megáll egy 40cm széles padon anélkül, hogy letáncolna, az szerintem nem remeg. :-)

Fogyasztása, ha a gázra figyelek, tényleg alacsony. Persze 50 cm3 az többet igényel mint 30 cm3. :-)  Tehát eddig jók a tapasztalatok. Az indításra is csak rá kellett éreznem.

forest240 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 5749
Nem ajánlom a 204-es gépet. Őskövület. Problémánk is akadt vele néhány, (pl. szöghajtáscsere)  azonkívül a teljesítményéhez képest túl nagy és túl nehéz. Itt a fórumon tudom, hogy van még valaki másnak is ez a tipus, ő is leírhatmá tapasztalatait. Husi-ból most a 335RX a legjobb kötépkategóriás választás. Ez minden tekintetben megfelel még nagyobb munkákhoz is.
Előzmény: Gypsy56 (5748)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5748
Elírtam kicsit. 240 R. Keresd vissza a (5696) számú hozzászólást.
Előzmény: pintérjani (5747)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5747
Köszi a tippet,de igazából a marketingszövegen kívül nem találtam mást,Az áráról tudsz valamit?
Előzmény: Gypsy56 (5746)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5746

Esetleg nézd meg a Husqvarna 240 F-et.Mostanában írta valaki, hogy akciós, és elég olcsó.

Előzmény: pintérjani (5742)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5745
Addig már eljutottam a Stihl-vakságból,hogy szerdán megyek Dolmar-nézőbe ,Győrbe.Még a Dolmar tetszik a legjobban a képek alapján.Sajnos élőben a Stihl-en kívül mást nem láttam,kivéve a megboldogult Solo 105-öt és a szintén kipurcant Einhell MS 28-at.
pintérjani Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5744
Ebben teljesen igazad van,ezt én is így gondolom.Azért is nehéz döntés,mert az újak előtt volt egy példa,aminek elhagyhatták a rossz tulajdonságait és csak a jókat tartották meg az ő gépeiken.Viszont a piac kemény,a pénz világa könyörtölen és egy cég csak akkor tud fennmaradni és fejlődni,ha a termékei meggyőzik a használóit.Nos,a Stihl termékek már 80 éve meggyőzik a vásárlókat.Oké , a japánok messze voltak,de a németek közül miért csak a Stihl tört be a piacra és vált egyeduralkodóvá?A Solo is és a Dolmar is pont olyan messze volt,mint a Stihl és az eladási statisztikák szerint valószínűleg elmaradnak a Stihl-től.Tudom,beidegződés,agresszív terjeszkedés,hatalmas reklám költség.De mégis a Stihl fogy jobban.
Köszönöm mindenkinek,aki véleményt nyilvánít és segít ebben a döntésben.Baromi nehéz.Csak úgy cikáznak a gondolatok az agyamban,ütköznek az érvek az ellenérvekkel.
Előzmény: Gypsy56 (5741)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5743
Bár tökéletesen biztos vagyok, hogy a SOLO tökéletesen bírná, nálam a Hitachi megy egész nap probléma nélkül, meg a Dolmárral se lenne gondod, olvasd el az előbbit. Ilyen szempontok alapján mondtam, a Stihlt kéne venned.
Előzmény: pintérjani (5742)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.21 0 0 5742
Az igazság az,hogy olyan gép kell,amit nem kell visszahurcolni,mert ezrek mennek el a benzinre.Sajnos falun lakom,legközelebb Stihl bolt van,a többit nem is tudom,hogy hol árulják.A Dolmart Győrben,de az oda-vissza gyenge 100 km,ami nem kevés költség.Odavinni,majd valamikor vissza,amikor készen van,az benzinben sok.
A fogyasztásról:ha a Makita kevesebbet eszik például tankonként 2 dl-vel,az durván 40 Ft olajat is számolva.Nekem nincs annyi vágnivalóm,hogy ez nagy összeget jelentsen(25 tankolásnál egy ezres),ha meg bérbe tudnám vágni a gazt,akkor meg úgyis úgy kalkulálok,hogy jól jöjjek ki.
Előzmény: bab1 (5737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!