Keresés

Részletes keresés

a_viking Creative Commons License 2005.02.19 0 0 357
Éppen eltűnődtem, főleg a cím miatt, de aztán megláttam a magyarázatot :)
Előzmény: Ayreon (353)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.19 0 0 356

Aranyos vagy, de már hozzák DVD-n, egyébként a világ 3 legigénytelenebb filmje közöztt tartják számon (ebben a 3-ban benne van a Torrente 1 is), még nem találkoztam nővel akinek tetszett volna, beleértve az én kedvesemet is. Mindig balhé van, ha meg akarom nézni az egyest:) pedig kult!

 

Nekiálltam az Ivnahoe-nak szőrvaltertől, de nekem most túl vontatott volt, talán később, elég meló a II VH-s könyv. (Óriási, hogy most a tunéziai eseményekről olvasok, lépésről lépésre, és hál'isten volt szerencsém bejárni ezeket a helyeket terepjáróval, így sokkal nagyobb élmény az olvasás)

Előzmény: Moll Flanders (355)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.02.19 0 0 355
Nemtom mi az a Torrente 2, de ha megy még HBO-n és kell akkor felvetetem neked DVD-re. Na?
Előzmény: Ayreon (352)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.02.19 0 0 354
Remaque nagyon jó, kedvencem a Diadalív árnyékában és a Három bajtárs. Az első könyv miatt ittam először (és eleddig utoljára) calvadost, az nem jött be annyira :))
De úgy tud róla írni......

Én most a Ruszkát olvasom, de Rettegett Ivánnal, Első Péterrel és II. Miklóssal fogom folytatni. Vagy nem. Mindenesetre rákattantam az oroszokra :)
Előzmény: Ayreon (352)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.19 0 0 353
Természetesen vállalom a kritikákat, de az előző hozzászólásomban a gay szót véletlenül sikerült írnom, igazából nagy szót szerettem volna írni...:)
Előzmény: Ayreon (352)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.19 0 0 352

Szeretem a geographic.hu-t! Nagyon jó oldal, a tv csatornájukkal azért van pár gondom:)

A Sztálint nem láttam, sajnos HBO-m sosem volt, pedig a Torrente 2-t nemrég adták, láttam a műsorból:)

 

Beszereztem egy csomó Remarque regényt. Nagyon gay hatással volt rám a Szerelem és halál órája, tiszta szívből ajánlom mindenkinek.

 

Még mindig Ajzenhauert olvasok, lassan megy, de határozottan megéri, pláne úgy, ha az ember szem előtt tartja, hogy 1948-ban jelent meg amikor még nem volt minden olyan egyértelmű mint most.

Előzmény: Moll Flanders (351)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.02.19 0 0 351
Visszaemlékezések nincsenek benne, harci jelenet sem sok. Robbantások vannak (ebbe beszakad a dobhártyád a multiplexben :)), amikor közelednek az oroszok és a német barikádokról elmozdíthatatlan 10-12 éves gyerekek, de ez is inkább lélektani elem.

Itt egy cikk róla:

http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=3&id=4065
Előzmény: Ayreon (349)
a_viking Creative Commons License 2005.02.18 0 0 350
Egy csomó egyéb jelenet van (de még én sem láttam, csak képeket). Konkrétan a személyek megvalósításának munkálatairól szóltam, például hogyan igazították a színész arcát számítógépes trükkökkel Hitleréhez, meg hogy miket vettek át a korabeli filmekből, ilyesmi.
Előzmény: Ayreon (349)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.18 0 0 349
Na ezt nem tudom elképzelni: állítólag Hitler utolsó, a berlini bunkerben töltött napjairól szól. Akkor miért kellett rajta sokat dolgozni? Nem egy lélektanilag ható, négy fal közt játszódó filmről van szó? Vagy vannak benne visszaemlékezések, esetleg harci jelenetek?
Előzmény: a_viking (348)
a_viking Creative Commons License 2005.02.18 0 0 348

Én a GYűrűk Ura alatt éreztem hasonlót, amit a látvány miatt kötelező volt Multiplexben nézni.
Tökigaz! Azóta sem voltam ilyen helyen.

 

mezga: Jó kritikákat olvastam a filmről, meg belenéztem a készítési munkálataiba, nem volt semmi, amit dolgoztak rajta, már csak ezért is elmegyek és megnézem.

Előzmény: Ayreon (347)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.18 0 0 347

Na ezért járok én a Lloydba (ez egy hagyományos, klasszikus mozi Győrött, nagyon hangulatos erkéllyel, ahol akkora fotelek vannak amikbe jól bele lehet süppedni.) Alig van popcornzabáló, max egy üdítő, de sehol csokipapír zörgetés, filmbe dumálás, mobilozás - az marad a Plaza mozikban! (Igaz, van, hogy 1 hónappal később adnak egy filmet, dehát...)

 

Én a GYűrűk Ura alatt éreztem hasonlót, amit a látvány miatt kötelező volt Multiplexben nézni.

Előzmény: mezga geza (346)
mezga geza Creative Commons License 2005.02.18 0 0 346

1932-tol volt a noje. 20 eves volt amikor megismerte hitler papat.

http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/braun.html

 

Nekem nagyon bejott a film meg is fogom venni dvd-n ha kijon majd. Csak az zavart, hogy foleg a film elso feleben sok halk resz volt, beszelgetesek,  no zene es akkor kurva idegesito volt, hogy mindenki csorog, zorog, zabal a nezoteren. Legszivesebben felalltam volna es a kepukbe uvoltottem volna, hogy mert nem maradtak otthon, ott is lehet zabalni!!! De nyul vagyok azt csondbe maradtam...

Moll Flanders Creative Commons License 2005.02.18 0 0 345

Nem venném meg DVD-n, nem adott pluszt, de nekem tetszett. Asszem nagy előnye volt, hogy nem amerikai film. A színészek nagyon jó karakterek, bár én úgy tudom Braun Éva 17 éves volt amikor Hitler barátnője lett, itt egy jó harmincas csaj játszotta a szerepet. (nem tudom mennyi ideig voltak együtt) Különösebben nem vonzódom a témához, Hitlerhez csak annyi "vonzódásom" van, hogy egy napon születtünk (de nem abban az évben) :) Egy Lloyd mozit tényleg megér.

 

Láttad sok évvel ezelőtt a Sztálin c. filmet Robert Duvallal? Nekem még mindig az a non plusz ultra, pedig 4 órás film volt és mindig megnéztem ha adták az HBO-n.

 

Előzmény: Ayreon (344)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.18 0 0 344
Tényleg jó film a bukás? Nem tudom nagyon elképzelni, hogyan lehet jó filmet készíteni ebből a szituációból, skót voltam érte pénzt áldozni a Plaza moziban, talán a Lloyd-ban majd megnézem (amúgy is jobban szeretem, mint a multiplexet)
Előzmény: Moll Flanders (339)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.02.17 0 0 343
Joseph Heywood az író, meg van a könyv itthon Embernek :) Mostmár csakazértis elolvasom :) ...... ha végére érek annak a kb. 80-100 könyvnek ami elolvasásra vár és folyamatosan veszem az újakat :)))

Köszi a választ mindenkinek.

Nem foglalkozom a szerepjátékokkal, igazából keveset tudok róluk. A könyveikbe viszont rendszerint belefutok :)
Előzmény: Londonercsecse (342)
Londonercsecse Creative Commons License 2005.02.17 0 0 342
Ongyi lett Eva Braun-nal. 45 aprilis 30-an, mereg, majd pisztoly. A Fuhrer-i rangot atruhazta Karl Donitz-re.. Utana a bunkerbol tobben probaltak elegetni a testuket, benzinnel. Kerdezz csak batran!
Ha a masodik megoldasrol akarsz egy jo konyvet olvasni: "Hozd el nekem Hitlert!", az iro nem megy fejbol, angolszasz.

Előzmény: Moll Flanders (339)
Londonercsecse Creative Commons License 2005.02.17 0 0 341
Koszi!

Majd megnezem oket, ha raakadok. Tetszett amit irtal.
Egyebkent valoszinu hasonlo dolgok erdekelnek. Szerepjatekkal hogy allsz?

Előzmény: Moll Flanders (338)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.17 0 0 340
Depi lett, majd öngyi lett
Előzmény: Moll Flanders (339)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.02.17 0 0 339

Okos II. v.h.-sok!

 

Hogyan halt meg Hitler? Osszátok meg velem a titkot, mert vérre megyünk kedvenc kollganőmmel. A Hitler folm kapcsán (ami egyébként sztm jó) merült fel a kérdés. Tényleg öngyilkos lett barom Évával v. menekülés közben ölték meg? Én az első verziót tudom, de bennetek van minden reményem :))))

Moll Flanders Creative Commons License 2005.02.11 0 0 338
Hali,

Mindhárom megegyezik abban, hogy családregény(szerűség). Több száz, London esetében tényleg 2000 évnek a története. Pl. a Londonból megtudtam ki volt John Bull :) Az Erdő New Forest népének története a szénégetők, parasztság és nemesség szemszögébeől. London is több család története, a Ruszkát még nem olvastam, de most nagyon rá vagyok kattanva az oroszokra és ezt az írót különösen szeretem :)
Az az igazság, hogy általában nagyon szeretem az angol írókat. Azért kérdeztelek téged, mert asszem te olvasok angolul és hátha olvastad, különösebben asszem nem tér el tőled az ízlésem.
Szal mindhárom családi és vmennyire történelmi regény, olyan mesélős :) Egyébként érdekes, hogy azokban a topikokban általában találkozom veletek amiket én járok be (töris, GD, könyves).

Nem olvastam a Sharpe-okat, de el fogom majd olvasni.

Ez a hozzászólás annyira borzalmas, hogy mostmár csakazértis elküldöm, képtelen vagoyk rendezni...... remélem vmennyire értehtő azért a lényeg :)
Előzmény: Londonercsecse (336)
Ayreon Creative Commons License 2005.02.11 0 0 337
Az Eisenhover: Keresztes hadjárat Európában könyvét olvasom és meg kell mondjam a fickó nem egy száraz önéletírást tett le az asztalra, hanem egy nagyon áttekinthető történelemkönyvet, mely szinte egy leíró regény. Nagyon leköt, és érdekes, ajánlani tudom bárkinek.
Előzmény: eMM (290)
Londonercsecse Creative Commons License 2005.02.09 0 0 336
Szia!


Bocs, de ezen atsiklottam. Sajna az emlitett muveket nem ismerem. Bovebben tudsz roluk irni?
Sharpe-okat olvastad? (Ha mar kerdeztem, akkor ismet bocs).

udv, csecse
Előzmény: Moll Flanders (331)
eMM Creative Commons License 2005.01.29 0 0 335
Mi a francot tökölnek ennyit a "záró kötettel"amikor az író már egy jó ideje jobb létre szenderült,gondolom ez még azelőtt megjelent.Vagy Merle csak dolgozott rajta és más fejezte be?
Jó lennne tudni.
Előzmény: Moll Flanders (331)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.01.28 0 0 334

Akkor gyorsan fog telni az idő :) Olvass addig mást! :)

Anno olvastam Colleen McC. róma sorozatát (10 kötet) majdnem 3 évet vártam az utolsó két kötetre (11-12). Nem mondanám, hogy megérte :(

 

Siorac (vagy nemtomki, csak az első kötetet olvastam) talán megér ennyit :)

Előzmény: a_viking (333)
a_viking Creative Commons License 2005.01.28 0 0 333
Na, nem mintha mostanában olyan sok időm lenne olvasni.
Előzmény: a_viking (332)
a_viking Creative Commons License 2005.01.28 0 0 332
Köszi. :) Vagyis nyár vége előtt nem kerül kezembe a sorozat...
Előzmény: Moll Flanders (331)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.01.28 0 0 331

viking ha erre jársz, ezt most találtam a kiadó honlapján:

 

"Robert Merle Francia Historia sorozat kötetei a mi boltjainkban is elfogytak, de 2005. júliustól–novemberig folyamatosan utánnyomjuk, egyúttal felhívjuk figyelmét a sorozat 13., záró darabjára, amelynek megjelenése kiadónknál Kard és szerelmek címmel 2005 év végén várható"

 

 

Londoner... ha erre jársz:

Elkezdtem az Ördöglovast, mégcsak a 46. o. járok, de tecc. Utána jön a Szorul a hurok, majd megírom tetszett-e. Te mit tudsz Edward Rutherfurdról? (London kétezer évének története, Az erdő, Ruszka). Van még egy Sarum c. könyve, de az sajna csak angol nyelven és abban, hogy ezt angolul olvassam még elég hendikeppes vagyok. Te nem olvastad véletlenül?

 

Mindenkinek aki erre jár: Üdv :)

Előzmény: a_viking (288)
mezga geza Creative Commons License 2005.01.20 0 0 330

offtopic,

Igaz, hogy nem konyv de tortenelmi :-)

Kigyutt Ridly Scott keszulo filmjenek a trailerje, Kingdom of Heavon, erdemes megnezni k*rva jo!

 

Itt
eMM Creative Commons License 2005.01.19 0 0 329
Na igen a Caine hadihajó nagyon ott van.A forrongó világ sorozat vonttottabb(a belőle készült film meg dögunalom) de azért 1X el lehet olvasni.
Előzmény: Jan Haugwitz (328)
Jan Haugwitz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 328

Sziasztok,

 

Íme néhány (tán eddig még nem említett) kedvelt történelmi regényem:

 

Herman Wouk: Zendülés a Caine hadihajón

H. Wouk: Forrongó világ + Háború + Végső győzelem (trilógia)

 

Harold Lamb: Nagy Sándor (bár ez inkább életrajzi jellegű)

Erdődy János: A fenséges köztársaság nevében

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!