Keresés

Részletes keresés

Schenouda Creative Commons License 2022.05.06 0 4 16474

Igen: nagyon jó képek.

Ezen is látszik - legalábbis nekem -  az Akapana utóélete.

 

 

Előzmény: Annaem (16473)
Annaem Creative Commons License 2022.05.06 0 3 16473

          

    

szenyor Lopez Creative Commons License 2022.05.05 0 4 16472

Egyetértek! Köszi Schenouda!

Előzmény: Annaem (16471)
Annaem Creative Commons License 2022.05.05 -1 4 16471

Tiszta mázli, hogy egy korban élhetünk, és méltatást írhatok:

izgalmas, nagy ívű gyűjtemény.
Egy másik titokzatos univerzum emlékkönyvét nyitja meg, amit immáron nem a csillagok között kell keresnünk,
hiszen onnan már régen lejött közénk.

Előzmény: Schenouda (16470)
Schenouda Creative Commons License 2022.05.04 -2 4 16470

Végül összehoztam egy posztot a tiahuanancói Akapana nevű teraszos építményről.

Igyekeztem sok információt beletenni, ami az egykori város lakóit az esőistenekhez, a Vénusz-bolygóhoz és ama kétéltű, felsőbbrendű, törpe lényekhez kapcsolták. A piramis vízcsatorna-rendszerének egykori kiépítésének terve még további kutatásokat igényel a régészektől.

Alighanem szolgáltatni fog még a város további rejtélyeket.

 

http://titkostortenelem.org/kultikus-epitmenyek/70-akapana

 

Még pár dolgot majd még hozzáfogok írni és képeket is keresek még a poszthoz.

Annaem Creative Commons License 2022.05.04 0 2 16469

              

                      

      

Annaem Creative Commons License 2022.05.04 0 1 16468

    

     

Annaem Creative Commons License 2022.05.04 0 1 16467

   

      

Annaem Creative Commons License 2022.05.03 0 1 16466

   

   

Schenouda Creative Commons License 2022.05.02 0 2 16465

Az már elég ha amerikai. Leírást minden egyes képhez lehetetlen is adni, mert olyan sok van...

Előzmény: Annaem (16463)
Annaem Creative Commons License 2022.05.02 0 1 16464

    

    

Annaem Creative Commons License 2022.05.02 0 3 16463

 Amerikai, és még nem találtam leírást azokról.

 

Az Indus-völgy és tágabb környezetéhez kapcsolódó anyagok között, egy helyen a "felszarvazott" egyénekről értekeztek, itt találtam négy darab érdekes illusztrációt.
Az első kép alakja ugyanabban a testtartásban látható. 

A magyarázat az elterjedt bikakultusz lehet, míg más forrás szerint a képen Visnu avatárja látható vaddisznó fejjel...

 

    

                

Előzmény: Schenouda (16459)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.30 0 3 16462

Tlalocnak, a mexikói esőistennek az ünnepein gyerekeket áldoztak. Az egyik ünnepe a Tenocstitlán közelében lévő Tlaloc-hegyen történt.

Minél jobban sírtak a  gyerekek a szenthelyhez vezető úton, annál bőségesebb esőre számítottak...

Rémületes fejet rajzoltak a régiek általában Tlalocnak, mint ez is:

 

De vannak újabb ábrázolásai is, melyeken a mai művészek is átérzik a hajdani gonosz istent:

 

 

Schenouda Creative Commons License 2022.04.29 0 2 16461

Jaja, Corvo valahogy kimaradt!

 

Előzmény: Törölt nick (16460)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.29 0 2 16460

1. kihagytad a legfontosabbat: Kalypso szigetét, Corvo-t...
2. pont 3 éve beszéltem a fickóval...

Előzmény: Schenouda (16458)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.29 0 3 16459

Ezek az érmék honnan vannak? Talán Amerikából?

Jellemző, hogy ezeken is feltűnik egy olyan alak, és olyan testtartásban, amit a kréta Labirintus titkos szobájában élő csillagember, a Minótaurosz képviselt.

Tehát az első képen a G, N, aztán a pofája szerint a K, O érmék például.

Ezekkel a krétai mintákkal rokonok az előbbiek:

 

Arról a fejformáról meg nemrég beszéltem: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161370921&t=9000303

Előzmény: Annaem (16456)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.29 0 4 16458

Régebben már rágódtam ilyen szóba jöhető helyszínen. Nem baj hogy hoztad az Azori példákat, lehetőségeket.

Onnan 3 helyszín is ajánlottam annó:

1. Terceira: mint Kirké szigete, ahol Odüsszeusz az egyik hajóst eltemették. Ennek sírja vagy Kirké házának alapjai szintén bizonyító erejűek.

2. Sao Miguel: mint a Szirének szigete és az örök ifjúság kútja, valamint a barlangok

3. Santa Maria: Héliosz szigete, a palota keresése

 

Ez utóbbin azt hiszem van egy ismerős is, Lapajov ha jól emlékszem vagy 2 éve beszélt is vele.

 

Aztán ott van még Kréta, ahol a Labirintus volt. Ott meg kellett legyen ugyanaz, mint Sao Miguelen.

Pharosz is helyszín lehetne, de ott lehetetlen kutatni, még merülni is, mert az egyiptomiaknak valami katonai bázisuk is van ott.

 

Előzmény: Annaem (16455)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.29 -1 3 16457

Vannak szerintem olyan mítoszok, ezoterikus hagyományok, melyek magáról a vénuszi életről szólnak. Mielőtt a bolygó a pokollá vált volna...

Ezek csak úgy létezhetnek, hogy a menekült vénusziak elmesélték a korabeli földlakók némelyikének.

Sajnos az gondolható, hogy az anyag túlnyomó része elpusztult az évezredek alatt, ahogy az ókori könyvek 90 százaléka is megsemmisült.

Lassan ki fog derülni, hogy igazam volt, szinte mindenben.

Jönnek majd olyan tanulmányok, melyek azokról a növényekről és állatokról szólnak, melyek egykor a Vénuszon léteztek, ahogy azokról a humanoid fajokról, melyek értelmesek voltak ott. Azt is gondolom, a Vénuszon nem csak egy (mint a földön) értelmes faj fejlődött ki, hanem legalább kettő.

Úgyhogy szerintem ezt az utat kellene járnunk!

Előzmény: Schenouda (16453)
Annaem Creative Commons License 2022.04.29 0 1 16456

Annaem Creative Commons License 2022.04.29 0 3 16455

Igaz, Te lelkes voltál akkoriban. De nem jobban nálam, és hogy mennyire gondoltam komolyan? Olyan két millióig.

Előzmény: Törölt nick (16436)
Linkvadász Creative Commons License 2022.04.29 -3 1 16454

"Ezek a mérési eredmények teljesen érdektelenek, mert semmi köze amiről beszéltem"

erre mondanám, hogy ez csak azért lehet, mert nem tudod értelmezni a tudományos eredményeket, de ez értelmetlen lenne, hiszen egyrészt saját bevallásod szerint is jobban hiszel az ősi mítoszoknak, mint a tudományos eredményeknek, másrészt még az én állításaimat sem tudod értelmezni a vénuszi élettel kapcsolatban.

"
Ha fényezni akarod magad válaszold meg, amit a piramisról kérdeztem! Ez egy piramisos topik!"

veled ellentétben nem akarom fényezni magam, csupán rámutattam az állításaid tarthatatlanságára.
ez a topik pedig sajnos már rég nem a piramisokról szól, "köszönhetően" az "áldásos" "tevékenységednek"

Előzmény: Schenouda (16452)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.28 -2 3 16453

ahogy a jelenlegi Vénusz felszínét elképzelik

 

 

A VÉNUSZ-ról, hogy ez egy pokoli bolygó az 1960-es években kezdett kiderülni, hogy ezt az "üvegházhatás" okozta nagyrészt, az meg a 20 század két utolsó évtizedében kezdett körvonalazódni.

 

"A légkör hatalmas CO2-tartalma és a vékony kén-dioxidfelhők miatt a Naprendszerben itt a legnagyobb az üvegházhatás, s ennek következményeként a felszíni hőmérséklet 460 °C fölött van."

"Tanulmányok arra utalnak, hogy több milliárd évvel ezelőtt a Vénusz légköre jobban hasonlított a Földére, mint ma, s talán még egy időben a víz is megmaradt a felszínén, de ennek az eredeti vízmennyiségnek az elpárolgása egy egyre gyorsuló, önmagát gerjesztő üvegházhatást indított el, s ennek következtében kritikus mértékben megemelkedett a légkörben meglévő üvegházhatású gázok aránya."
"A szén-dioxid okozta üvegházhatás nélkül a Vénusz hőmérséklete a Földéhez hasonlítana. A felhők fölött 4-5 földi nap alatt erős, 300 km/h-s szél járja körbe a bolygót."
"Bár a Vénusz légköre jelentősen különbözik a Föld légkörétől, atmoszférájában a földihez hasonló erősséggel és gyakorisággal villámok cikáznak."

Idézetek innen: https://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9nusz

 

Ezt a régiek mind tudták, elég csak megvizsgálni a Vénuszról szóló régi mítoszokat: ahol nappal is világító, füstölgő csillagként, lángoló fáklyaként írták le tragédiájakor (a kínai, kaldeus, zsidó, görög, egyiptomi, mexikói stb. mítoszok, feljegyzések). Leírták az anomáliákat is a Vénusszal. Tudtak a felszínének megváltozásáról, hatalmas hőfokról, hogy a gyönyörű planéta a pokollá vált. Sokkal többet tudtak, mint a tudósok bármikor!

Vénuszon az üvegház felmelegedés kiszárította a bolygót, elpárologtatta a tengereket.

A zsidó Biblia számos utalást megőrzött. Mózes eredetileg egyiptomi pap volt, aki a zsidók mellé állt a héliupoliszi papok egy kis, lázadó csoportjával. Számos titkos iratot magukkal vittek a Szentföldre (bár Mózes oda soha nem ért el, hiszen a zsidók annak határában megölték, ahogy mi is megöltük Álmos vezért, a Kárpátok kapujában).

 A zsidó hagyomány a Vénuszt Hélél ben Sáhár néven ismeri. Ézsaiás próféta beszél a Vénusz pusztulásáról, a „fényes csillag leeséséről”. Ezékiel is tudósít erről: „tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged… rémségessé leszel”. Vénusz bukott angyala Lucifer volt,magát a bolygót is nevezték Lucifernek. Róla írja a Biblia, hogy aki „tüzes kövek” közt járkált az Édenben (ami a Vénusz bolygó). Lucifer birodalmát, a Poklot rendszerint „kénkövesnek” írták le: ugyanakkor a Vénusz légkörét kénes gázok alkotják. De ezeket csak példaként írom, mert elég sok van.

Csak emlékeztetőül, azért hoztam korabeli cikkeket, melyek egészen az 1960-as évek elejéig arról szóltak, hogy a tudósok szerint nemcsak lehetséges az élet a Vénuszon, hanem trópusi erdők és gigantikus állatok is lehetnek a bolygón! Pedig ebben az időben már rég voltak óriási távcsöveink, műholdjaink, stb.

Az emberiség ősrégi hagyományai részleteiben is utaltak a Vénuszon lévő üvegházhatás jellemzőire, következményeire.

Hogy lehet az, hogy a babilóniak úgy utaltak a Vénuszra, mint „a sohasem nyugvó Tűzkemence”?!? Miként lehet, hogy az egyik ókori zsidó apokrif arról ír, hogy a Vénusz egészen Föld nagyságú? A Vénusz 12.104 km, míg a Föld 12.756 km átmérőjű: mintha tényleg ikrek lennének! Ez vagy kétezer éve nem volt ilyen egyértelmű, amikor több ősmonda még azt beszélte, hogy a Nap és a Hold egy istenük bal és jobb szeme, esetleg a csillagok valamiféle világító bogarak. De amit az apokrif leírt, az sokkal régebbi szóbeli hagyomány írásbeli közlése volt!

Hozzáteszem ezeket az ősi hagyományokat óvatosan kell épp ezért kezelni, ugyanis láthatólag valamiért a Vénuszra vonatkozó ismeretek a hagyományok ezoterikus részét képezték, sokszor szimbólumokkal leplezve. Láthatólag meg lehet különböztetni, amit a nép hitt a Vénuszról, és amit a papok, a beavatottak...

 

Előzmény: Schenouda (16440)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.28 -2 3 16452

Ezek a mérési eredmények teljesen érdektelenek, mert semmi köze amiről beszéltem. Nincs köze ahhoz, amiről beszéltem. Te is másfelé viszed a mondandómat, miért ne kérdezhetnék a piramisról.

A kabirok a Vénuszról jöttek, mit akarsz ezekkel a radaros sz@rságokkal, mi köze ahhoz amiről beszéltem?

 

Ha fényezni akarod magad válaszold meg, amit a piramisról kérdeztem! Ez egy piramisos topik! Vagy nem találsz linket rá? Amúgy nem olyan nehéz kilogikázni melyik piramisról van szó.

Előzmény: Linkvadász (16451)
Linkvadász Creative Commons License 2022.04.28 -3 1 16451

most komolyan azzal akarod sokadszorra is elsikálni a Vénusz kutatásával kapcsolatos orbitális égésedet, hogy a piramisokról próbálsz faggatni?

nem lenne egyszerűbb/elegánsabb beismerni a tévedésedet?
(a kérdésem költői...)

a Vénusz radaros feltérképezésének ezek az állomásai:

földi műszeres mérések - 1970  -  5 kms-es felbontás

Venyera 15  - 1983 - 1-2 kms-es felbontás

Pioneer Venus - 1978 - 150 m-es felbontás

Magellan - 1990 - 50 m-es felbontás

Előzmény: Schenouda (16450)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.28 -1 3 16450

Én a Venyera-7 űrszondára gondoltam, ami 1970-ben leszállt a Vénusz felszínére és 23 percig még életben volt, jeleket küldött: https://hu.wikipedia.org/wiki/Venyera%E2%80%937

 

 

15968. hsz. 6. képe: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=159711735&t=9000303

 

Ez melyik piramis, melyik sarkánál készült?

 

Előzmény: Linkvadász (16449)
Linkvadász Creative Commons License 2022.04.28 -3 1 16449

ez eddig is egyértelmű volt.
ezért nem érted például azt sem, hogy a Vénusz radaros feltérképezését nem a radaros, hanem a keringő szondák végezték.

Előzmény: Schenouda (16448)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.28 -1 2 16448

... és persze szondák sem érdekelnek.

Előzmény: Linkvadász (16446)
Schenouda Creative Commons License 2022.04.28 -1 2 16447

Ezen is látszik nincs értelme a társalgásnak, nem akarlak meggyőzni (eleve nem érted!), és nem is érdekel, hogy milyen fázisában vagy a megértésnek. Az vonatkozik rád, amit leírtam, és felesleges ismételni:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161383009&t=9000303

Előzmény: Linkvadász (16445)
Linkvadász Creative Commons License 2022.04.28 -3 1 16446

"De mit is mondhatna a tudomány egy olyan bolygóról, ahová a leszálló szondák csak pár percig éltek?"

például azt, amit a nem leszálló szondák méréseiből tudott meg.
de mit is tudhatnál te erről, hiszen a Vénusz radaros feltérképezését is a leszálló szondáknak tulajdonítod...

Előzmény: Schenouda (16443)
Linkvadász Creative Commons License 2022.04.28 -3 1 16445

"Alapjaiban nem érted az egészet: te csak annak drukkolsz, hogy a Vénusz egy halott bolygó volt mindig."

ez nem így van, te is jól tudod, hiszen te magad bizonyítod, hogy éppen annak drukkolok, hogy a Vénuszon volt/van élet, lásd:

"Magad is meghökkensz, mikor milyen linkre találsz: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156306438&t=9000303"

 

ebben a hozzászólásomban ugyanis ezt írom:

<van rá egy ötösöm, hogy jelenleg is van élet a Vénuszon>

de idézhetném más hozzászólásomat is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=160213667&t=9000303

<én úgy látom, hogy kifejezetten sokan drukkolnak annak, hogy a Vénusz ma (is) egy élettel bíró bolygó.
köztük én is.>



az pedig, hogy a Vénusszal kapcsolatos nézetek valóban változtak, egyáltalán nem jelenti azt, hogy a te fantazmagóriáid ezáltal közelebb kerültek volna a valósághoz.

persze ezt te nem érted, hiszen a Nolanusnak tulajdonított, a vénuszi vulkánokról szóló információt és úgy értelmezted, hogy az a te "elméletedet" támogatja.

Előzmény: Schenouda (16442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!