Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 3054
Sztem Eszék-Szarajevó-Mosztár felé jobb és gyorsabb.
Előzmény: karlovacko (3053)
karlovacko Creative Commons License 2006.06.12 0 0 3053
én is bosznián át mennék herceg novi-ba.banja luka vagy sarajevo felé menjek siófokról?
crnagora Creative Commons License 2006.06.12 0 0 3052

Valjevónál katasztrófa rossz az út, tele kátyúval. Tavaly arra jöttünk vissza, borzasztó. Nagyon kanyargós, az érzékeny gyomrúak nem nagyon bírták.

Sabac-Ruma, nagyon lassan lehet haladni, az út mellett dinnyét és paprikát árulnak pótkocsikon  a helyiek. Át a falun keresztül csak lassan lehet haladni és folyton ügyelni kell az út melletti sokaságra.

Ez a mi tapasztalatunk.

 

Szállásotok van már?

Előzmény: moon430 (3051)
moon430 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 3051

Petrovac vagy kornyeke a cel, de azert nezegetem Herceg Novit, Sutomoret, Budvát.Köszi az útvonalat en is igy gondolom, mit szóltok egy kis módositáshoz, Valjevo Sabacon keresztül? Regebben jártam arra es elég türhetö volt az út.

Előzmény: crnagora (3050)
crnagora Creative Commons License 2006.06.12 0 0 3050

Szia!

 

Szerintünk is a szerbiai útvonal a jobb!

 

Budapest-Újvidék-Belgrad-Cacak-Uzice-Bijelo Polje-Podgorica-Budva. Mondjuk.

Bp-ről Belgrádig autópálya, utána is jók az utak.

 Mi is kipróbáltuk a boszniai változatot is, hosszabb az út. Nem beszélve arról, hogy a Scepan Poljei szakasznál szinte nincs is út és amilyen határ van ott az röhej!

 

Mi idén oda és vissza is a szerbiai útvonalon fogunk menni.

Ti mikor mentek és hova?

Előzmény: moon430 (3049)
moon430 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 3049

Van valaki aki a napokban utazik Montenegróba? Milyen útvonalat ajánlatok? Azt mondják Szerbián keresztül jobb. Egy ismerösöm Bosznián keresztül ment, a Montenegrói szakaszt mondja nagyon rossznak Niksic környékén, szerinte Moracsa völgye ettöl jobb.

Míso Creative Commons License 2006.06.10 0 0 3048

 

     Murphy: "Ami elromolhat el is romlik"

 Nagyon félek, hogy ez a dolog Montenegró esetén is beteljsül.

Van Kotorban egy fiatal épitészekből álló városvédő csapat, akik mindent megtesznek Montenegró épitészeti hagyományainak fenntartásáért. Az egyegyesület neve EXPEDITIO.

Az ő WEB lapjuk címét másolom ide (angolul és szerbül olvasható).

A VJESTI című helyi lap szerint két hihetetlen gusztustalan szállodát épitenének Kotorban, részben a Hotel Fjord helyére. A kép az oldalon látható.

Szeretném, ha - mint Montenegró barátai - minél többen tiltakoznánk ennek a szörnyüséges tervnek a megvalósitása ellen.

Irjon -ki milyen címen tud - az Expetitionak, hogy, mint trúristáknak mennyire nem tetszik a kapitalizmus eme szörnyszülöttje.

http://www.expeditio.org/eng/vest.php?k=n&v=110

Remélem egyetértetek véleménymeel?!


 

taltam Creative Commons License 2006.06.08 0 0 3047
Köszönöm, részletes ismeretek nélkül, térképre pillantva én is erre tippeltem :-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3046
A Luštica-félszigeten keresgélj, ott vannak ilyenek.
Előzmény: taltam (3042)
H_G Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3045
Az öbölben Perast környéke a legjobb fürdésre, de meggondolnám, h. oda menjek-e hosszabb időre -- gyönyörű hely, de mint város halott, nem találsz benne normális boltot, péket stb.
Előzmény: crnagora (3044)
crnagora Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3044

 

Szia!

 

Ne aggódj melegszik még odáig. Budvai ismerősömmel beszéltem, hogy a turisták már fürödnek és napoznak. Lent is volt eső, de ott azért közel sem olyan rossz az idő mint nálunk.

 

Olyan partszakasz szerintem a Kotori öbölben van amire gondolsz. Meg a Luštica félszigeten.

Az elhagyatott helyeket ne Budva, Sutomore, Bar környékén keresd, mert ott ilyenek nem igen vannak.

Előzmény: taltam (3042)
powderjunkie Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3043
nézd én nemtomneked mi a meleg meg mi a hideg, de valahol néztem hogy mármost 20-21 fokos. nálam ez már jónak számít pedig nem az Ostseenél nőttem fel :DD
Előzmény: taltam (3042)
taltam Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3042

Kedves olvtársak, meg tudná mondani valaki, hogyha kevésbé népes partszakaszt szeretnénk találni, akkor melyik crnagorác város közelében érdemes próbálkozni? Feltéve hogy van egyáltalán ilyen.

Szikla nem akadály :-)

 

Előre is kösz.

Ja, és vajon legalább viselhető lesz a tenger júni 25.-től? Mer' meleg gondolom semmiképpen sem.

 

haya1973 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3041
hmmmmmmm
mehetnékem van:-(
de hol van még aug vége:-(
és kivel:-)
csakamunka Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3040
csakamunka Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3039

Hello!

 

Mi tavaly megejtettünk egy kirándulást Cetinjébe. Meglátásom szerint egy csendes,nyugodt,álmos kisváros.Azokat a helyeket néztük meg amik az utikönyvekben vannak, meg sétáltunk egyet. Szerintem egy kirándulást megér.Mi Budva felöl közelitettük meg. Az út elég jó, utközben megállhattok egy báránysültre.

Előzmény: harpoon (3032)
takovo82 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3038
2001-ben nyaraltam Denoviciben, elég aranyos hely. Kb 8km-re van Herceg Novitól. Mi mondjuk gyalog mentünk meg jöttünk, de azért nem ajánlanám. Nem tudsz ugyanis végig a parton menni, így a kocsiúton kell, végül is ott is lehet, de nem a legjobb.
Viszont Kamenari és Igalo között járnak narancssárga buszok egész nap, azzal (vagy bmilyen más helyközi járattal) bemehettek, nem tudom mennyire jár sűrűn.
2001-ben a sárga busz Denovici és HN között 1 márka, azaz 0,5 euró volt, szerintem most 1 euro lehet, annál nem több.
HERCEG NOVIT MEG NEHOGY KIHAGYJÁTOK, A LEGSZEBB VÁROS MONTENEGRÓBAN! JÓ UTAT!
Előzmény: harpoon (3032)
mammamija Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3037
Ez valami fantasztikus!!!!

Jól láttam a 19-es képen balkanyart jelez a tábla, az út meg jobbra megy????

azok a több méteres hófalak!!! csodálatos ez az ország télen is!!!
Előzmény: Holo-Tron (3035)
NilsHolgersson Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3036
Ui:Keress minket(magyar zászlós hajó+bordó Reno Kangoo) Hercegnoviban,ha valami segítségre van szükségetek,lúli első hetében még ott leszünk.:)
Előzmény: harpoon (3032)
Holo-Tron Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3035

Síelős képek 1 , Síelős képek 2 , Síelős képek 3

 

Link 1 , Link 2 , Link 3 , Link 4

 

Bár most éppen nyár van, azért jó tudni hogy ez a lehetőség is adott.

NilsHolgersson Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3034
Kb. 6-8km-re van az óvárostól,HN-Zelenika-Denovici a sorrend ha jól emlékszem,gyalog 30-35fokban egy picit húzós út.Savinát mindenképp nézzétek meg,a Kék barlangot is + mindent.Minden második caféban nézik a meccseket ilyenkor .
Előzmény: harpoon (3032)
H_G Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3033
Megnézted azt a térképen? Szerinten nagyon messze van ahhoz, h. elővárosnak nevezzék, még Zelenikánál is messzebb.

H. Novi parti sétányán sok kiülős létesítményben működik TV, nem hiszem, h. probléma lenne meccsközvetítést találni. (Főleg, ha átsétálsz az igalói részre, ott ezek a helyek még sűrűbben vannak.)

Előzmény: harpoon (3032)
harpoon Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3032

Sziasztok!

 

Denoviciben nyaralt valaki közületek? Hercegnovi elővárosa. Mennyire van onnan a belváros?

 

Mivel vb lesz, tud valaki valamilyen hangulatos meccsnéző helyet?:)

 

Még egy kérdésem lenne, és ígérem, ha visszajöttem, beszámolok (júl. 1-11-ig leszünk): evezett már valaki a Tarán? Mennyire durva? A prosi szerint kisgyerekkel is lehet, jártatok arra? Vagy írhatnánatok esteleg Cetinjéről. Köszi!!!!

Előzmény: takovo82 (3007)
Plüsi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3031
Jesszusom, legalább tudom, mire számítsak. Az én emberem is egy rettentő barátkozós fazon. Bemutatkozik, aztán már kér is poharat, hogy meg tudja kínálni a tulajt. Képzeld, tavaly Görögországban épp csak megmutatta a tulaj az apartmant, már nyomta is a kezébe az unikumot, aztán mégegyet, és olyan aranyosak voltak utána. A tulaj elővette az összes magyar tudását, ami ebből állt: gyere, gyere, puszi, puszi.Az udvaron ha ezt kiabálta, tudtuk, hogy bennünket keres. És ez minden nap így ment. Mindig megkérdezte, hogy merre jártunk, mit szeretnénk és néhány kedves szó olyan jól tud esni az embernek, hogy csak na. Ezek szerint a villában is ilyen barátkozósak, hát mi vevők vagyunk az ilyesmire. Már várom az indulást, csak ez a fránya idő javuljon, oszt jóvan.
Előzmény: crnagora (3030)
crnagora Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3030

Hát igen,te három hét múlva már ott leszel.Szerintem addigra azért helyre áll a jó idő is. Azért lent délen ha kisüt a nap, akkor annak van is ereje.

Én is azt mondom,hogy emberelje meg magát, meert ebbőől elegem van! Azt hiszem,hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Jót mosolyogtam a féldecinyi bátorítón. Na abból nem lesz hiány, mert a tulaj a Zoran úgy is meg vendégel benneteket "lozovača rakija-val " ez ott a welcome drink. Ezzel fogadja a vendégeket. Szeret egyébként ücsörögni , beszélgetni a vendégekkel.

Ha megjelentek egy üveg piával,hogy igyon veletk, nem marad adósotok, meglássátok! Ő is meghív majd benneteket! Tavaly bár is így volt, remélem idén is. Majd elmeséled.

Előzmény: Plüsi (3029)
Plüsi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3029

Sziasztok! Jó neked Crnagora, hogy nem aggódsz! Én bizony már kellőképpen be vagyok kakkantva, hogy "kirándulóidőnk" lesz csak, nem igazi napondöglősfürdőidő. A fene egye meg. Dehát a remény hal meg utoljára. Mi junius 20-án indulunk, lesz ami lesz. Azt olvasom az előrejelzésben, hogy 8.-a körül javul a dolog, 27-28, sőt 16.-ára már 31 fokot láttam Canjnál. A víz meg most 21-22 fokos, hát csak megembereli magát ez a dög időjárás. Legfeljebb beveszünk egy féldecinyi bátorítást a fürdőzéshez. Na, reménykedjünk!

Előzmény: crnagora (3027)
gyula57 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3028

Sziasztok!

Megtaláltam egy budvai utazási iroda honlapját. Elküldöm, hátha valakinek segít a szállás keresésben. Egészen elfogadhatónak tartom az áraikat.

www.delmar-travel.com 

crnagora Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3027

 

 

Hello,

 

augusztus 5- 16 -ig leszünk lent.

Elég vacaknak indul ez a nyár, nem? Azt mondják végig ilyen esős,szeles lesz.

Habár nem nagyon aggódok, mert tavaly nekünk végig jó időnk volt, leszámítva egy éjszaka esőt és egy éjszaka vihart. Akik akkor voltak a horvát részen azok igencsak fáztak, áztak, augusztus elején.

Előzmény: csakamunka (3026)
csakamunka Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3026

Szia!

 

Mikor mentek?

Előzmény: crnagora (3025)
crnagora Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3025

 

Mi tavaly és idén is 45 eurót fizetünk az apartmanért közvetlen a tengerparton Čanjban Bar mellett, 4 tagú család vagyunk.

Visszamegyünk mert ott jól éreztük magunkat és a társaságunk is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!