Keresés

Részletes keresés

hunindo Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4291

Lézeres ,gyűrűs=rubber band, infrared, aranyér=hemorrhoid, műtétek. Yourtube videók

 

http://www.youtube.com/watch?v=IW8EV8AbwcI&feature=related

 

Ez a a kérdés ugyan nem hozzám volt intézve:

Az ultrahang az irányításra van használva. Tehát az ultra hanggal láthatóvá válnak az erek.

Az adott érbe egy izgatószeres injekciót ad az orvos. Ez azonnal összehúzza az eret.

Az összehúzott ér rész néhány hét alatt természetes úton felszívódik.

Ezt a kezelést ami általában kb. 10 percet vesz igénybe -Sclerotherapy-nak nevezik

Ez a kezelés kb 150 éves múltra tekint vissza. Visszeres problémákra  kitűnő.

Az 1980-as  években az ultrahang használatával párosították a fenti módszert, így már nem kell úgy mondva a sötétben tapogatózni.

A kezelést követően szintén ultrahanggal ellenőrizhető az eredmény.

 

Párna aranyereseknek hogy levegyük a nyomást a veszélyeztetett területről:

 

asdf1111 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 4290

Doktor Úr, még egy kérdés: hallottam, hogy van egy ultrahang-vezérelt megoldás is az aranyérre. Ez miből áll? Hol csinálnak ilyet?

asdf1111 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 4289

Kedves Bánfalvi Péter!

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Nekem is aranyeres problémám van, amelyre a gyűrűzést javasolták megoldásként. Sajnos nekem egy korábbi hasi műtét óta csak erőlködés árán megy a vizeletürítés. Ez nekem önmagában nem okozna problémát, múlt héten viszont felrakták az első gyűrűt az aranyeres csomóra, ami a vizeletürítési erőlködéstől már aznap lejött. Sajnos ez az erőlködés elkerülhetetlen, ezért olyan megoldásra lenne szükségem, ahol ez nem okoz problémát. Van valami ilyen eljárás? Kérem, segítsen.

Előzmény: Bánfalvi Péter (4285)
hunindo Creative Commons License 2011.11.15 0 0 4288

Itt van a neve a kúpnak amit használtam az irritáció csökkentésre:

Borraginol -S.

Ható anyagok:

Lithospermi radix extr, prednisolone, lidocaine, benzocaine, cetrimide

A –LIDOCAINE- az érzéktelenítő (anaesthetic)

Ahol olvashatunk még rolla:

http://www.mims.com/Indonesia/drug/info/Borraginol-S/

Ez egy Indonéz web oldal, ugyanis én BALI szigeten élek.

A kúpot gyártó cég neve: TAKEDA.

Szerintem csak kell lennie Magyarországon.

 

Ötven felett mondhatni minden férfi legalább egy alkalommal kisebb, nagyobb formában átmegy ezen az aranyér problémán. Statisztika szerint 70%/ban van az előfordulása világszerte.

Az orvosi beavatkozást azonban 90%-ban elkerülhetjük okos életformával.

 

Ne hitessük el magunkkal hogy örököltük és nekünk is kell lenne. Nem kell. Nekem sem kellett volna lennie. Csak nem vigyáztam.

Igen is főleg ötven felett jobban kell vigyázni magunkra, de ne várjuk meg az ötvenet. Vigyázzunk magunkra fiatalon is.

 

A házi doktorom mondta: ez az aranyér dolog igen jövedelmező az evvel foglakozó doktoroknak.

 

Az emberek tudatlansága vezet kialakulására.

 

Pedig egyszerű mondta.

Tanuljunk meg vigyázni magunkra.

 

Megfigyelhetjük a kiabáló embert, vagy énekest. A nyakán az ér duzzad. Miért? Erőlteti.

Mi is ezt tesszük ott lent az ereinkkel amikor erőltetjük a székelést. Főleg a kifelé tágítást kell elkerülni.

 

Az olaj a székelés előtt szinte észrevétlenné teszi a folyamatot.Csak ne sajnáljuk rá. Egy idő után megszokjuk hogy a fenekünkbe nyúlunk. Az orvos is ezt teszi másokéval. Miért viszolyognánk a saját testrészünktől? Segítsünk rajta, segítsünk magunkon. Vagy jobb doktorhoz szaladgálni, időt és pénzt  veszíteni?

 

Ne törölgesse, dörzsölgesse a fenekét akinek ez a problémája, vagy akár jele van. Üllésnél főleg érzünk valami zavarót. Van aki azt gondolja gilisztája van. Az is kezdje a mosást akinek nincs semmi jele. Az otthonában ezt könnyen elvégezheti. Igen könnyű beszerelni a kis slagos kézi mosót.

Az Ázsiai nép nem használ papírt. Nem dörzsöl. Mos. Kevesebb is az aranyér gond.Nem dugulnak a lefolyok, nem fogy a pénz a papírra.

Nekem a nyolc éves fiam önállóan mossa. Az ötéves meg oda kiabál-apu végeztem- A gyerekek az iskolában is ezt teszik. Így vannak a wc.-k felszerelve. Mondjuk meleg van így csak felrántják a gatyát és kész.Még a maradék vizet sem törlik le.

Mossuk olyan vízsugárral ami nem zavaró. Igen nyúljunk oda az ujjunkkal, ujjainkkal. Érezzük ahogy tisztul. Picit nyitott állapotban érezzük az eltávolodó termék maradványokat. Utána se töröljük. Tunkoljuk le a maradék vizet.

Annyira megszokható  az ilyen mosás, hogy utána már piszkosnak érezzük magunkat ha nem ezt tesszük. A papír az csak szétmázolja a dolgokat.Ha meg dörzsöljük(akkor sem lesz tiszta) avval ártunk.

Próbálta már valaki a kezéről a piszkot szalvétával letörölni? Tiszta lett? Tisztának érezte? Nos ez vonatkozik a fenekünkre is. Nem lesz tiszta a papírtól. Nem eléggé tiszta.Gyors megoldás csupán.

Lehet nem lúgos szappant használni a mosáshoz. Ez nem egy hosszú folyamat. 10-15 másodperc és kész.

Megéri, tessék elhinni.

 

Ha üllő munkát is végzünk. Pl. Komputer. Járkáljunk körbe a helységben óránként legalább öt percet.

Vagy helyezzük a komputert magasabbra hogy akár állva is folytathassuk munkánkat ha az idő szorít.

Használjuk egy középen lukas párnát. Ne üljünk sokat a vécén. Ki vele és kész.

Ha érezzük, menjünk. Ne halogassuk. Sok folyadékot fogyasztani.

 

Egyszerre ne együk tele magunkat. Érezzük hogy még kicsit éhes vagyok. Valójában nem is vagyunk, csak evés közben jön meg az étvágy és valljuk be- zabálunk-. Ez helytelen és nem csak a hátsónknak.

 

Aki ezeket és az étkezési szabályokat betartja 90-99%-ban levághatja az aranyér előfordulását.

Szenvedést, időt, pénzt spórol.

Használjuk az egyszerű józan paraszti észt. Akkor nem lesz szükség kupokra, kenőcsökre, doktorokra.

 

Akinek nem segít és Bali.-n jár, látogasson meg. Megpofozhat.(csak ne nagyon-még megvan a 32 fogam, hiányoznának)

Bye...

hunindo Creative Commons License 2011.11.15 0 0 4287

http://www.youtube.com/watch?v=4_s1AuqldIQ

 

A fenti yourtube videókon láthatjuk a ligasure használatát.

 

Azoknak akik angolul is tudnak az alábbi oldal lehet fontos információ:

http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/hemorrhoids/

Itt le van írva a szükséges rostos anyagok bevitelének százaléka és sok minden.

Természetesen a kór is szerepet játszik itt a gyengülő szövetek végett.

Aranyér-angol haemorrhoid (amerikai angol-hemorrhoid).

 

(Mint előzőleg is írtam az olajat ne hagyjuk ki és és könnyű székletünk lesz, akkor is ha kemény.)

 

ligaSure 1998 óta használják.:

 

3x Creative Commons License 2011.11.15 0 0 4286

Tisztelt Doktor Úr! Nagyon köszönöm a választ és egyben, hogy jó a hír.

Előzmény: Bánfalvi Péter (4284)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2011.11.15 0 0 4285

Kedves Kisercsi!

 

A Ligasure két elektródája között számítógéppel vezérelten szaladgál az elektromosság. Tehát szabályozott az energia iránya (a két végpont biztos), a gép figyeli a szöveti ellenállást, ha elégnek találja a visszajelzés alapján a dózist, leáll.

 

A lézer meg egy lézersugarat lő ki. Nincs figyelés, nincs visszajelzés, az energia a szövetbe megy.

 

Kicsit szájbarágós, de remélem érthető.

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Kisercsi (4260)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2011.11.15 0 0 4284

Kedves 3x!

 

A kiújulás pár % gyűrűzés után a statisztika és saját tapasztalat alapján. Általában nem a már kezelt aranyér, hanem egy addig egészséges csomó duzzad meg annyira, hogy kezelni kelljen.

 

De úgy tudom, hogy az adott klinikán is (nálam is) erre az összegre azt a garanciát adják, hogy ha újabb gyűrű kell ezeken felül, már nem kerül semmibe. Szerencsére (mindenkiére :) ), ahogy írtam, ez elég ritka.

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: 3x (4272)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2011.11.15 0 0 4283

Kedves aravitak!

 

Szerintem a székeléskor érzett fájdalom elkerüléséhez akaratlanul is alkalmazott záróizomgörcs okozza a szorulást.

 

Lazítás, testmeleg ülőfürdő, ilyenek.

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: aravitak (4263)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2011.11.15 0 0 4282

Én is megpróbáltam a legélhetőbb tanácsokat összeszedni, melyeket az Aranyér titkokra való feliratkozással kap meg az ember.

Minden páciensem is megkapta, aki erről visszajelzett, nagyon pozitívan nyilatkozott róla (pl. "...szomorú, hogy hatvan-x évesen kellett megtanuljam, hogy hogyan kell problémamentesen székelni..."). Inkább előbb, mint utóbb... :)

 

Aranyér titkok

 

Megkapható a tanulmány még a végbélvizsgálatra felkészítő videóanyagok között is:

 

www.proktológus.hu

 

Szerintem, mások szerint is hasznos anyag.

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

hunindo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 4281

Na soha nem fogok aludni menni,

 

Megnéztem Dr. Bánfalvi Péter oldalát. Említve van a Mastu S púp. használtam. Nekem nem segített. Sem a krémek amelyek nevére nem emlékszem.

Az irritáció maradt vagy rosszabb lett.

 

Az általam használt kúp használt. Van benne érzéstelenítő. Azonnal elmúlt az irritáció. Igen jó érzés volt öt hét után nem érezni a hátsómat.

A nevét nem is érdemes leírnom. megnéztem a gyártó oldalát. Magyarországon nincs forgalomban.

Lényeg hogy olyant használjunk amiben van érzéstelenítő ha nagyon zavaró az eset.

 

A Bruffen-t (ibuprofen) napi 3szor szedtem. 400Mg-megnéztem.

Az aszpirint reggel este. Szintén 400Mg.

A kúpot reggel este.

Na és az olaj. Az ment ahogy kedvem tartotta, de reggel este igen.

 

Mivel itt vannak doktorok is mint utólag észre vettem-nem akarok okoskodni.

Nekem nincs érdekem. Nem akarok senkit az én rendelőmbe csalogatni. Senkin pénzt csinálni.

Őszintén leírtam hogy nekem mi segített, mit tettem érdekében.

A doktorom szerint nekem volt duzzadás belül kívül egyaránt.

 

Nyilván  maga az olaj is megtette volna. Valamint nekem nincs gond a székletemmel. Rendszeresen megyek-mennem kell- minden reggel.

Semmi zabot, magot nem fogyasztok. Gyümölcs az van naponta rendszeresen. Ha magos pl. alma, narancs,szőlő,dinnye, stb. magostól eszem és szétrágom a magokat.Ez már régi szokásom. Gyerek koromban a cseresznye magot is sokszor nyeltem szándékosan.Akkor még nem egészségi okokból. Folyadék 2-3 liter és csak víz. nincs alkohol,cigaretta. Ez sem egészségi okokból, csak nem kell. Egy egy jó pohár bór esetleg itt-ott.

 

Olvastam még itt a guggolva székelésről.

 

Érdekes. Nem tudok sokat hozzá szólni, pedig sokat használtam a guggolós vécét régen és most is van egy az egyik zuhanyzónkban.

Ne felejtsük ez itt Ázsia ahol élek. Csak már elkényelmesedtem. nem használom.

Használata igen egyszerű. Mivel mélyen van, nem kell magát a vécét a lábunk közé venni. Végeredményben egy luk felett vagyunk.

Aki járt Ázsiai országokban ismerheti.

Tehát a lábat jobbra,balra a luk felett. Lemegyünk guggolásba.

Az alkarjainkat a könyök közelében térdeinkre helyezzük. lehet szinte hintázni. Igen kényelmes. Simán aludni is lehet ebben helyzetben.

 

ha netán újra lesz problémám ez ügyben hát kipróbálom használ e. Nekem azonban mind két esetemben fizikai megerőltetés után jött a gond.

Tehát nem bízom a guggolásban -sőt még talán ellenzem is.

Néha zsinórban jön, néha szalon cukor, de mindég könnyedén. Néha lesüllyed,néha  úszik.

 

Na én is elúszom. Remélem segítségre voltam egy kicsit.

 

Ha valaki erre jár (a kis szigeten ahol élek jelenleg)meg is látogathat. Még be is mutathatom a doktoromat.

Mennyit fizettem a doktornak? 12 dollárt és a gyógyszer is kb. annyi volt.

bye...

hunindo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 4280

Hi,

Gyórsan még itt vagyok, mert nállunk már éjjel van és aludni szeretnék.

Itt beteszek egy web címet-http://aranyer-kezeles.eu/ -

Én lenyúlás szagot érzek.

Főleg hogy próbáltam a telfonkönyvekben megkeresni az említett vallomásozók telefonszámát, de nem találtam.

Na és a nevek is milyenek. Nem is hangzanak magyarnak.

Valami smafu lehet de ha valóban vissza fizetik a 4-5ezret amit kérnek a cuccért-hááát valaki kisérletezgethet vele.

Aki továbbra is keményet kakál és folytatja előző rossz tevékenységeit (ami a bajt okozta) annak ki fog ujjulni szerintem.

Tehát szinte biztosra veszem hogy a cucc-al jön az utasítás mit tegyünk még. A cucc meg nem más mint valami irritáció, gyulladás csökkentő, ami nélkül is elmulna ha vigyázunk.

Igen a doktor mondta-ha operálnak is, attól még kujulhat ismét.

Én az aranyeret visszérnek neveztem a doktornak és ő hejeselt. Viszér a fenekünkben.

Ha a kinti rész becsípődik akkor megállhat a vérkeringés.Ez gond, de nem halunk bele.

Bye now...

hunindo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 4279

Sziasztok,

Először járok itt.

 

Nekem is volt aranyerem két alkalommal.

Leírnám szerintem mi okozta, vagyis milyen tevékenység után jött elő:

 

Első alkalom: a fürdőszoba betonjára ragasztott linóleumot vertem fel légkalapáccsal.

Ez nem vicc. Rá volt ragasztva, száradva annyira és úgy elöregedve, hogy szilánkokban jött fel.

Nos órákig nyomattam guggolva. Vékony vagyok, nem könnyen fáradó. Na és ez már öt éve volt.

Hatvan felé járok, de olyan negyvenötös fizikummal. A kedves (női)élettársam is jó húsz évvel fiatalabb mint én.

Tehát a guggolás és erőlködés közben ahol az aranyér kialakul az izmok igen erőltetve voltak. Egyben az ott lévő vér ér is.

Az orvos magyarázta nekem hogy ez az ér a nyaktól jön le. Tehát nem egy kicsi mellékes erecske.

Kidudorodott, csúnya sötét volt. Ennek egy része lehet bent és egy része kint. A kint lévő be is csípődhet az erőfeszítésektől,stb..

 

kezelés első alkalommal: Két féle krém  hogy ne legyen zavaró az érzés. Mind két krém zavaróbbá tette az aranyerem ottlétét.

Rossz magyarsággal mondva: -irritálta-.

Mivel vigyáztam magamra szép lassan el is múlt.

Sok vizet ittam hogy a széklet ne legyen kemény. Nem erőltettem magam.

Ezután vigyáztam hogy ne kerüljek olyan test helyzetbe hogy erőltessem a lenti izmokat.

Ez vonatkozik bizonyos test helyzetekben való szeretkezés, szexre is.

Ha másképpen tettem éreztem az irritációt(hogy ennél a szónál maradjak)

 

Második alkalom rá három évre ami rosszabb volt:

Előzmény: harminc éve nem jelentkező nővérem megtalált emailban. Nos ennek örömére(nem soká tartott-most várhat ő is harminc évet) néhány hetet gubbasztottam a komputernél.

Az ülés kemény volt és kényelmetlen.Nem adtam rá. Ha éreztem irritálást, csak izegtem mozogtam. Annyi.

Ezen felül akkoriban naponta legalább kétszer fekvőtámaszoztam, has gyakorlatokat végeztem.

 

Kezelés: orvoshoz mentem, meghajoltam előtte, széthúztam a hátsómat. Megnézte.

Elmagyaráztam neki az előzményeket.

Igen mondta ő. A tevékenységem helytelen volt.

Az ülésre is oda kell figyelni. Pl. ne legyen kemény, mert lassíthatjuk a vérkeringést.

Ne legyen meleg. lehet készíteni aranyeres párnát, aminek közepén luk van. Így az a rész nem melegszik túl,nincs nyomva.

Ez nem azt jelenti hogy jégre üljünk, csak tartsuk meg a normális hőmérsékletet, ami álló helyzetben lenne.

 

Itt jött az orvos úgynevezett öt napos terve. (Nem öt éves terv. Az Kádáréknak volt régen.)

 

Ez gyógyított meg! Az öt napos terv.

 

Elötte azonban még mondta hogy óvakodjak az erős kajáktól, fűszerektől. Mindentől ami a végbelet izgathatja.

Egyek rostos ételeket, igyak bőven vizet hogy a széklet laza legyen. Ne használjunk durva wc.papírt.

 

1:Most nem tudom az adott végbél kúp nevét leírni, de egy két nap és újra jövök.

    Tehát ez a kúp irritáció csökkentő, fertőtlenítő is.(valóban azonnal működött.)

2: Adott Ibuprofen tablettát 500Mg.(daganat csökkentő) a megduzzadt érre.

3: Adott aszpirint a vér hígítására.

4:És ez a legfontosabb tudnivaló szerintem-: Jó minőségű olive olajjal kenjem kívül- belül.

   egyszerűen az ujjunkra teszünk bőven olajat és be vele.Ott körbe kenni és kívül is.

Lehetőleg székelés előtt, de lehet bár mikor.

Az olaj táplálja a bőrt, az eret. Nem kötelező olive, de az tisztább minőség, keverék.

 

Nos én betartottam. reggel este kentem. Két hét és el is múltak a tünetek. Van akinél ez tovább tart, függ az előrehaladottságtól.

Azért öt napos terv, mert öt napra elég a gyógyszer és kúp. ez után marad az olaj. ez aztán ha akarjuk mehet örökre is.

Ártani nem árt. Én abba hagytam, mert 99%-ban nincs kemény székletem. Azért nem árt véglegesen talán egy két hetente olajozni.

Viccesen hangzik, de egyáltalán nem vicc.

A doktor mondta hogy vannak fokozatok a súlyosságban.Tehát kell e műteni vagy nem. Az enyém az a műtés határán volt.

Igen mert halogattam doktorhoz menni. vettem magamnak krémet irritáció ellen, ami nem segített. Sőt még valami kúpot is. Egy sem használt.

Nem hinném hogy valaki kíváncsi az elmúlt aranyeremre. vannak képeim.

naponta fényképeztem hogy figyeljem súlyosodik e vagy nem. Súlyosodott, doktorhoz mentem.

 

El kell mondanom hogy egyik aranyeres esetben sem Magyarországon tartózkodtam,mint most sem.

Két különböző országban volt az eset.(nem a Noszty fiú esete Tóth Marival)

A csóróbb országban kaptam jobb ellátást,tanácsot.

 

Nos nem állítom hogy ez most mindenkit meggyógyít. Akin már csak a kés segít ott kell a kés.

Ezért is lenne érdekes látni az én fokozatomat, hogy mások hasnolíthassanak.

Közkívánatra betehetek ide képet. Engem nem zavar.

 

Igen szégyelltem orvoshoz menni. Ez olyan mint a prosztata. Ott is égett a fejem az orvosnál. Szerencsére idős férfi volt

Az meg felhúzta a kesztyűt a ronda nagy szőrös kezére. be vazelinozta az ujját és..és....már nem vagyok szűz..ha..ha..

 

Most mi jó férfinak lenni, vagy nőnek. Nekünk hátulról néznek, nyúlnak be, nekik előröl. Ebben az esetben inkább nő lennék.

 

Ui:jelenleg Ázsia országban élek. Itt nem használnak wc. papírt csak kimossák.

Van a vécében kéznél fel szerelve kis slag, kis zuhanyzó fejjel. Avval mossák, öblítik.Lehet kicsi nem irritáló szappant is használni.

ja és igen a kezünkkel takarítjuk a hátsónkat. Ezért isaz Ázsiai nő mindég tiszta ott lent. Most már én is..ha..ha

Bye, sziasztok, jövök még. Addig is kezdjétek az olajozást....

 

 

 

 

 

 

 

alongtimeago Creative Commons License 2011.11.13 0 0 4278

Ja és még annyit hogy a wc-hez így természetesen hozzá sem érünk, nincs contact !

A peremes guggolás mosolyt csalt ki belőlem :) képzeld el hogy esetleg egy 150 kg-os ember alatt hirtelen összeomlik a wc :)))))))

Előzmény: 3x (4276)
alongtimeago Creative Commons License 2011.11.13 0 0 4277

Szia 3x !

 

Szerintem nem is kimondottan az olvasással van baj, hanem az erőlködéssel, vagyis a túl nagy erő kifejtéssel, vagy a közepes de sokáig tartó folyamatos erő kifejtésével. Ahogy Kriston Andrea (intimtorna tanárnő) mesélte a férfi csopotnak amikor nála jártunk, hogy tulajdonképpen a wc-zéskor "szaloncukrot gyártunk", nem pedig egy óriási hosszú összefüggő kábelt. Szaloncukor esetén többszöri kisebb erőkifejtéssel lehet dolgozni. :))

 

A guggolásról is voltak régen cikkek, de úgy kell elképzelni mintha teljesen normálisan rá akarnál ülni a wc-re de megállsz félúton és úgymaradsz. A combizmok ilyenkor persze feszülnek, és kissé előre kell hajolni különben nincs meg az egyensúly. A kézzel való támaszkodásról pedig megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint lehetetlen így wc-zni, amikor én is próbáltam előszőr én is ezt mondtam, de aztán meg lehet szokni, hetek múltával egyre jobban hozzá lehet szokni.

 

Tristen: mivel te is legalább 3 éve itt vagy a fórumon, és elértem az első hozzászólásaidhoz, ezt a guggolós technika kivitelezését nem tartottad elképzelhetőnek, változott azóta a véleményed, próbáltad a dolgot ?

Előzmény: 3x (4276)
3x Creative Commons License 2011.11.12 0 0 4276

Köszi a részletes választ. Odáig már eljutottam (évekkel ezelőtt), hogy tilos olvasni a wc-n. A guggolást nem biztos, hogy jól értem, ugye, nem a wc peremére felguggolsz (mert az már akrobatika, nem beszélve a találati pontosságról)? :-)

Előzmény: alongtimeago (4275)
alongtimeago Creative Commons License 2011.11.11 0 0 4275

Én is gép mellett dolgozom (szoftverfejlesztő vagyok) és ülök napi 8+ órát, de szerintem nem csak ezen múlik a dolog, a helyzet korántsem reménytelen, sok mindent lehet tenni mellette:

- legalább óránként felállni és "öblíteni" ami azt jelenti hogy a szív mélyebben legyen mint a végbél. Állítólag van olyan aki fejenáll óránként a munkahelyén, de félmegoldás az ha nagyon előredőlsz és így a szív mélyebben helyezkedik el a végbélnél.
- olyan intimtorna gyakorlatok amit munkahelyen is lehet végezni, akár ülve akár állva
- Wc-re sosem ülni rá csak guggolni. Én ezt a technikát 3 hete csinálom vagyis 3 hete 0 percet ültem wc-n :) Sajnos a jó hatása számomra egyelőre nem érezhető mivel én nem aranyérrel bajlódom hanem a műtét következményeivel.
- Táplálkozás megváltoztatása: sok folyadék, gyümülcs, zöldség, én pl. már csak teljes kiörlésű kenyeret eszem, ZABKORPA!!!, így mindenképpen biztosítani a könnyű székelést.
- Mivel a munkahelyen ülünk, napi 1 óra testmozgás. Erről is írtam már, én miket csinálok.
- Intimtorna. Én pl. csináltam 14 hónapig, aztán kihagytam 3 hónapot, de most megint újrakezdtem.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Régebben nem csináltam semmiféle tornát ami odahat a végbél környékére, és ültem 20-30 percet a wc-n. Azért nálam igen nagyok az életmódbeli változások, már csak arra várok hogy a jó hatásait is érezni lehessen.

Azért olyan dolgokat is olvashatsz ami megmosolyogtató, és kételkedek benne, pl. Szilibácsi írta valahol a 2000-2400 hozzászólások között hogy 20-25 éve minden wc-nél vérzik az aranyere, és ahogy elkezdte 1 hete a guggolva wc-zést, nem vérzik, és nem hitte volna hogy ettől meggyógyul. Szerintem ez 1 millióból ha 1 embernél jön be 1 hét alatt. Olyat viszont olvastam hogy statisztikák szerint ha 3 évig guggolva wc-zel akkor az emberek legalább 50%-nál nagyon nagy javulás várható.

Szóval nagyon jól írtad, minden ember egy külön univerzum, van aki műtét után jól van 2 hónappal, van aki beszámolt hogy évekig tart utána a szubjektív gyógyulás. Ha elhisszük Szilibácsi történetét akkor nála lehet hogy 1 hét, másnál 3 év.

Cat34: valószínű már nem olvasod a fórumot, hisz évekkel ezelőtt szóltál hozzá utoljára. Érdekes dologgal szolgálhatok számodra: írtátok hogy mindenki problémázott a lézeres műtét után, hogy csúnya kívül látszódó szirmok maradtak hátra a műtét után ami sosem múlik el. Hát akkor ezzel is lehet hogy én vagyok egyedül, de nekem sosem voltak ilyen szirmok, se a műtét után, se most. Hogy belül mi van azt nem tudom, de szinte lehetetlen hogy a lézeres műtét ezt okozza, nálam miért nem látszik semmi furcsa kívül ? Vagyis nálatok egyértelmű külső nyomok árulkodnak a beavatkozásról, nálam kívülről az égvilágon semmi (babapopsim van :)

Előzmény: 3x (4274)
3x Creative Commons License 2011.11.11 0 0 4274

Én napi 8-10 órát is ülök a gép mellett, de másként nem tehetek: vagy aranyér, vagy éhenhalás. :-)

Előzmény: alongtimeago (4273)
alongtimeago Creative Commons License 2011.11.11 0 0 4273

3x is szia !

 

Erre igen nehéz válaszolni, de hozzáértő sem vagyok. Szerintem a kiújulás attól függ milyen életmódot élsz utána. Függetlenül attól milyen műtéti eljárás történt, ha az életmódunk ugyanaz akkor kiújulhat. Ha pedig tudunk változtatni rajta és elkerüljük azokat az okokat amik az aranyér kialakulását okozzák, akkor nem fog kiújulni. Na most okosabb lettél ugye ? :)

Előzmény: 3x (4272)
3x Creative Commons License 2011.11.11 0 0 4272

Kicsit beleolvastam a topikba, miután érintetté váltam.

Szeretnék kérdezni valamit, ha lehet hozzáértőtől.

Elmentem az egyik maszek klinikára (nevet nem mondok), ahol megállapították, hogy szép fejlett aranyeres csomóim vannak.

Felajánlották, hogy ezt három menetben megoldják gumival és fotokoagulációval. Az elsőt rögtön meg is csinálják, ha akarom.

A beavatkozás "közepesen" fájdalmas, de tekintettel arra, hogy talán ha volt 15 másodperc szerintem mindenki kibírja.

No de az ára az bőven hatszámjegyű és igazából arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az esélye és mennyi időn belül újulhat ki?

(Tudom, minden ember egy külön univerzum, de statisztikai adatokra gondolok...)

alongtimeago Creative Commons License 2011.11.07 0 0 4271

Csatár Éva doktornő elképzelhető hogy nem mindig úgy áll a beteghez ahogy elképzeljük (vagyis elvárjuk), de azért úgy gondolom nagyon jó szakember és proktológus. Szintén javasolni tudom bárkinek hogy menjen el hozzá és kérje ki a véleményét a problémájával kapcsolatban.

Előzmény: kevita59 (4269)
alongtimeago Creative Commons License 2011.11.07 0 0 4270

Kedves Kevita !

 

S te még nem is ismered személyesen Bánfalvi doktort.

Ha majd elmész hozzá akkor fogod megérteni miről beszéltem.

Igazából én csak azt nem értem miért nem hozzá mentem előszőr. Most úgy rémlik 2009-ben mintha csak Székesfehérváron rendelt volna, én meg Bp-en lakom. Most már tudom hogy se pénz se távolság nem lehet akadály, hiszen már sokszor megfogalmaztam hogy itt az életünkről van szó !

Előzmény: kevita59 (4269)
kevita59 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 4269

Kedves alongtimeago!

 

Olvastam írásodat, hát nem irigyellek. Egy megjegyzés DR. Csatár Éva honlapján van egy olyan mondat, írjon bizalommal, én írtam kb. egy hete választ a mai napig nem kaptam. Aztán rátaláltam erre az oldalra, és leírtam gondjaimat. Dr. Bánfalvi Péter válaszolt nekem, amit nagyon köszönök neki. Tanácsát megfogadtam és nem vállaltam a körzeti proktológus által ajánlott műtétet. Ez a különbség orvos és orvos között.

Nekem nagyon szimpatikus, ha egy orvos egy ilyen honlapon minden ellenszolgáltatás nélkül válaszol a feltett kérdésekre. Ha szükségem lesz, további segítségre csak hozzá fogok fordulni. Jobbulást kívánok!

Kevita59

Előzmény: alongtimeago (4267)
kevita59 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 4268

Kedves Aravitak!

 

Örülök, hogy segíthettem, tudom mit jelent szenvedni és minden nap várni talán holnap jobb lesz.

Én mióta korpát eszem, panaszmentes vagyok, ha egy nap kimarad, a korpát este megfejelem 1 dl.  Hunyadi János gyógyvízzel. Másnap biztos a siker. És még egy kis segítség, ha vérzés jelentkezne, a patikában lehet kapni - sajnos csak receptre - aranyérkúpot,(Benzocain+ perubalzsam) melyet készítenek, ez is sokat segít. Sebészeten felírják. Jó egészséget kívánok.

kevita59

Előzmény: aravitak (4265)
alongtimeago Creative Commons License 2011.11.06 0 0 4267

Az ajánlott 4 orvosból csak kettőhöz mentem el.
A listámban az utolsó 2 orvos az akit nagyon dícsértek itt a fórumon de nem voltam náluk.

Akinél voltam:
1. Csatár Éva doktornő
Nála már 3x is voltam miután megtörtént a lézeres műtét az Ars Medica-nál. Ha telefonon bejelentkezel minimum 1 hónap után lehet odajutni, olyan sokan vannak. Komoly szakértelem, jól felszerelt rendelő, ultrahang is van stb. Persze amikor előszőr nála jártam a lézeres beavatkozás után 5 hónappal, s miután már az SZTK-ban is lekezelték a krónikus tályogom, a doktornő meglátva a műtéttől kb. 10 cm-re lévő 4x4 cm-es tályog miatti duzzanatot, egyből kijelentette hogy az esetem kezelhetetlen őnála ambulánsan, és átirányított Dr. Lestár Béla tanár úrhoz (ÁEK - Állami Egészségügyi Központ). A tanár urat ha el kéne helyeznem, úgy gondolom hogy ő a piramis csúcsa, nem is lehet hozzá csak úgy eljutni. Rá várva ültünk egy csomó beteggel este 10 körül a kórházban és vártunk rá mert sürgős műtétre hívták. Itt aztán volt mindenki az ország különböző pontjáról, kb. a betegek fele végbélrákból a Tanár úr műtött betegei voltak, és volt aki évente járt hozzá vissza kontrollra. Úgyhogy az én problémám semmi sem volt a többi beteghez képest, így pár alkalom után Lestár tanár úr átadott egy kollégájának. A történet innen még hosszan folytatódik most nem írom le...
Szóval Csatár Éva doktornővel alapvetően meg vagyok elégedve, de ő azért már kijelentett olyat hogy nekem már tökéletes végbelem van mit akarok még ?
Beszélgetni vele mindenféle részletekről úgy érzem nincs idő, mert vár rá a többi betege. Mivel azt megtanultam hogy egy orvos véleménye kevés mentem el

2. Bánfalvi doktor úrhoz
Ő az aki emberileg a legjobban áll hozzá a beteghez az általam ismert orvosok közül. Lehet vele beszélgetni, felteheted a kérdéseidet stb. Úgyhogy gondoltam rá, legközelebb őt fogom ismét meglátogatni, pl. szeretném pontosan tudni mit csináltak ott velem a lézerrel, esetleg le is rajzolhatná hogy lássam. Mert fura dolog érezni és sosem látni, az orvos viszont látja de nem tudja átélni mi az amit érzünk. Mivel Bánfalvi dr. inkább Székesfehérvár, Várpalota településekhez kötődik, itt Bp-en kevésbé felszerelt a rendelő. Szerintem a lényeget a doktor úr meg tudja állapítani, de a kezelés elképzelhető hogy nem Bp-en történik.

Vélemények a 2 orvos között: a doktornő szerint tökéletesen vagyok igaz kijelentette hogy "szét vagyok kaszabolva ott belül",
a doktor úr szerint viszont a lézeres műtét hibáit korrigálni lehetne egy olyan műtéttel amit nem ajánl.

Ezenkívül elmentem olyan vizsgálatra is amit egyik orvos sem ajánlott hanem én találtam ki, ez a végbél ultrahang. Azért előtte felhívtam Bánfalvi dr. urat mit szól hozzá, és elfogadta hogy ezt szeretném, sőt azt mondta olyan helyre menjek ahol 3D ultrahangot csinálnak, és ajánlott valakit. Ott is voltam, erről is írtam már régebbi hozzászólásaimban.

Azon is gondolkozom néha, hogy be lehetne vonni további orvosokat, kinek mi a véleménye. Ha azt gondoljátok hogy ez különleges, hát nem, olvassatok a fórumban, van aki elmegy 10 orvoshoz és kikéri mindegyik véleményét mivel a problémája nem oldódik meg.

Azt én is sajnálom hogy nincs olyan fórum ahol a lézeres betegek leírnák a tapasztalataikat, ide sem sokan írnak. Én nem akarok eltűnni a színről akkor sem ha teljesen rendbejövök. Azt is sokat ígértem és írtam, ha úgy érzem teljesen rendbejöttem, csinálok egy weboldalt, ahol ateljes történetem olvasható lesz, és minden olyan információt leírok ami másnak hasznos. Szerintem igen sok információ halmozódik fel egy-egy embernél, főleg akik évekig nem szabadulnak a problémáiktól, kár lenne ennek elvesznie, nagyon sokat tanulhatnak belőle mások.

Előzmény: Kisercsi (4259)
alongtimeago Creative Commons License 2011.11.05 0 0 4266

A zabkorpáról én is tényleg jókat tudok mesélni, én is eszem napi 2 púpozott evőkanállal, tényleg jó a hatása.

Bioboltban kapható többféle is kb. 440 Ft/500g, szerintem mindegy hogy mivel vesszük be, én pl. tejbe keverem bele.

Előzmény: kevita59 (4264)
aravitak Creative Commons License 2011.11.05 0 0 4265

Kedves kevita59!

Köszönöm a jótanácsot, kipróbálom én is, hátha nálam is működik. Még azt is köszönöm, hogy ilyen gyorsan jött a segítség. Jó egészséget kívánok!:aravitak

 

kevita59 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 4264

Kedves Aravitak!

 

Olvastam írásodat, ha elfogadsz, egy tanácsot próbálj meg minden reggel 3 evőkanál korpát, kefirbe keverve megenni, lazítja a székletet.

Én is székrekedéssel küszködtem, de mióta naponta eszem, minden nap van normális székletem. Szerintem egy próbát megér.

aravitak Creative Commons License 2011.11.03 0 0 4263

Tisztelt Dr Úr!

4 hete volt hagyományos aranyérműtétem(külső és belső is volt), a műtéti sebek szépen gyógyulnak-a kialakult bőrredőket leszámítva , de azt majd 1 hónap múlva ambulánsan megoldják. A problémám a székletürítéssel van. Hashajtó(Laveolac) szedése mellett van megfelelő mennyiségű széklet, de a dokim azt mondta, hogy most már ne szedjem. Enélkül meg hiába vigyázok az étkezéssel, hogy laza székletem legyen, így sem akar kijönni, csak egy kevés széklet van, érzem hogy még jönnie kellene. Erőlködni nagyon nem merek-bár lehet úgy sem lenne jobb a helyzet. Előfordul olyan eset, amikor túl kicsi marad a végbélnyílás? Azért aggódom még, mert a műtét előtti vastagbéltükrözésen az is kiderült, hogy divertikulumok vannak a vastagbélben. Félek hogy a széklet ha nem tud rendesen kijönni a nyomás hatására, ide préselődik be és problémát okoz. Az utóbbi napokban többször is fájt a hasam-nem olyan nagyon, de érzem. Bocsánat, ha buta ok-okozati összefüggéseket vélek felfedezni, de hát a hozzá nem értő beteg(mármint én) sajnos ilyen. Mit tanácsol a Dr Úr?Köszönettel várom mielőbbi válaszát:aravitak

kevita59 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 4262

Tisztelt Doktor Úr!

 

Megköszönöm válaszát, ha jól olvasok, a sorok között nem javasolja a műtétet. Megfogadom tanácsát. Köszönöm, hogy szánt rám időt.

Tisztelettel:

Kevita59

Előzmény: Bánfalvi Péter (4253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!