Keresés

Részletes keresés

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3485

Sziasztok Ti kedves térd sorstársak..

 

 

Rohadtul átkozottul pocsék napom volt.Had ne irjak most külön név szerint nektek.Tekintsetek el tőle,köszönöm!

 

Nagyon szépen köszönöm irásaitokat mindenkinek,akik nekem reagáltatok.

Holnaptól készülünk a műtétre.Ki kell venni az ácskapcsokat.Csak jön a genny a sipolyból,és rohadtul nagyon fáj..a luk és környéke!

 

Holnap izületi UH-és újabb kötés csere,kapom a papirt a hematológiára másik kórházba,és altató orvos,időpont,kezdődik a pokoljárás számomra újra.

 

Nagy fájdalmaim vannak,örülök hogy létezek,igy most nagyon szeretném ha kinjaim ha igy alakult a dolog,valahogy megszünjön már végre.

Aggódok,félek,minden bajom van.

A 31. altatás jön,mi lesz velem?

mindegy majd lesz valami.

Arzeen03 minden sikerednek maximálisan veled örülök!

Chilli-eljön az a 2 hét csak légy nyugodt.

 

Úgy szeretnék még élni,még ha bicebócán is.

 

Örülök hogy vagytok itt nekem!Köszönöm!!

pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3484

Remélem azért vetted az adást,hogy a cinikus  hangvételű hozzászólásommal kiket akartam minősíteni.

 

Tényleg szürreális ,hogy nézi a doktornő ,ahogy cseréled a kötést,és sterilizálsz  akármennyire is nem az Ő  szakterülete.Ez olyan mintha én húznám ki a fogam a fogorvosnál,mert ő nem szájsebész.

Skandalum!! 

 

Előzmény: Chopper63 (3469)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3483

Nem lesz gond ne aggodj

Ket het mulva pont annyival leszel oregebb

Mi a francert van ilyen rossz kedvem nem tudom

A francos szamitogep meg behalt delutan, kikApcsolt es se kep se hang, meg ez kellett,mmar az se legyen

Előzmény: _chillout_ (3479)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3482

Úgy gondolom,hogy ,ha tudná is a doki,hogy beteg   titániumra  allergiás,akkor is betenné,mert  a tudomány  mai állása szerint még nincs nincs jobb megoldás.Valamivel meg rögzíteni kell a szalagot.És mire szervezet rájön,hogy ez nem tetszik neki,addigra már az ínt becsontosodik annyira,hogy a fémnek már nincs szerepe. Ez logikus?Kérdezzetek nyugodtan,ha valamit nem értetek.

Előzmény: zkovaxxx (3478)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3481

Pamperst ne felejts el vinni magaddal.Ezt már megbeszéltük.

Előzmény: _chillout_ (3479)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3480

Nem volt fémallergia teszt,sőt még csak meg sem kérdezte a doki,hogy van-e fémallergiám.Gondolom látta rajtam,hogy mindent és mindenkit eltűrök . Pl.Arzént és Nyirmogit is.Szerintem a titániumra  nagyon kevesen allergiásak,és még  azok közül is  csak elenyésző százalékban fordul elő  azok száma akiknek gondot okoz amikor már beépült csontba. 

Előzmény: zkovaxxx (3473)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3479

Úgy szeretnék két héttel öregebb lenni.

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3478

Sajnos már a titán allergia is egy létező fogalom, és egyre több embert érint.

Előzmény: _chillout_ (3477)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3477

Meg egy csomo mindent mar titaniumbol csinalnak, foleg azokat, amik sokaig, akar vegleg bent maradnak.

Előzmény: zkovaxxx (3475)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3476

Hat jo, de aki femallergias, az erre legkesobb az elso femszijas karora felvetelenel rajon ;-)

Előzmény: zkovaxxx (3475)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3475

Gondolom az elég ahhoz, hogy beépíthető legyen.  Nem mindenki allergiás a fémekre és sokan nem is tudnak róla. Szerintem kevés embert érint, de nekik meggyűlik a bajuk rendesen egy csavarral, vagy kapoccsal.

Előzmény: _chillout_ (3474)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3474

Bultetheto implantatumoknal altalaban csak egy biokompatibilitas teszt van a termek engedelyeztetesekor.

Előzmény: zkovaxxx (3473)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3473

"Volt  a gyógytornán egy kollégám  akinek ki kellett venni,mert neki sem tűrte a szervezete.Nem tudom mi van vele.Nem sokáig járt gyógytornára,és sajnos nincs kapcsolatom vele."

 

Ezért szoktak a műtét előtt a bőrön ( gondolom ezt nektek is csinálták) egy fém allergia tesztet csinálni és akinél kicsit is a pozitív irányba megy el annak egy összetettebb vizsgálat szükséges.

A teljes protéziseknél ez már a protokoll része.

http://otka.hu/otka-magazin/tamogatott-kutatasok/2012-ben-lezarult-projektek/protezisek-viselkedese

 

 

Előzmény: pom-pom57 (3466)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3472

Vagy egyszeruen veled orulnek majd :-) En veled orulok mindenesetre :-)

Előzmény: Arzeen03 (3471)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3471

üdv ezen a szép napsütéses napon :)

 

sajnos meg kell jegyezzem, hogy nem mindig tud az ember nevetni a gondjain, elvétve persze előfordulhat

 

chopper, azt gondolom, hogy ha megbizol az orvosaidban és úgy érzed, ez igy megfelelő, akkor ne változtass

ez a te dontésed lesz

de ennek ellenére még mindig azt mondom kérj egy másodvéleményt valakitől akiket itt javasoltunk neked, ez nem lenne hátrány

 

chopper amikor te már rehabra mész, az már azt fogja jelenteni, onnan minimum félig gyógyultan fogsz kijönni

 

senki nem nevet ki téged, nehogy félre érts itt bárkit

de a történeted tényleg szövevényes, te vagy az utolsó szerintem, akinek eszébe jutna, hogy ezen nevetni lehet, engem inkább megrendit

majd a végén jól berúgunk felülünk a chopperedre és belehajtunk a békemenetbe :)

 

pompom az előző MR július 15.-én volt, utána fájdalom, tédbeállás 30 fokba 

na de viszont... MA olyan a térdem, mint a vaj.. szinte suhanok

sétálgattam a városban fel alá, mivel voltam vérvételen /többen voltak mint tegnap/

egyszerűen érthetetlen

egyébként az instabilitás megszünt

 

ezt az utóbbi időben egy két hete végzett gyakorlatoknak tudom be

-láblógatás napi kétszer háromszor fél óra/alk. kb

ezt ott olvastam, amit gurabli tett fel linket

-lábfelhúzás hanyatt fekve reggelente 50-100 db, már hajszál hiján talpra húzom a lábam

-és a biciklizés, naponta többször

 

most megint van reménysugár és bizakodok..

 

de előre látom, mi lesz.. :))

-ugye ugye ha csinálja, ugye hogy gyógyul..! /vagyis miért nem csinálta eddig rendesen? /

- látja, csak csinálni kell, már régen rendben lenne maga! /megint ua., lusta kényes vagyok aki szúrt bele az egészbe/

- látja, csak akarni kell menni fog ez! /nem akarta eléggé ez a puhány, mit várt eddig../

 

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3470

A gondokat csak nevetéssel lehet elviselni. Most én is beállok abba a sorba aki javasolták, hogy keress fel egy másik orvost , már csak a biztonság kedvéért is.  Elfogadom , hogy a " tanár Úr" kiváló orvos, de a történeted követve meggyőződésem, hogy összességében az a csapat nincs a helyzet magaslatán.

Amikor itt több ember ugyanezen a véleményen van, érdemes elgondolkodnod.

Előzmény: Chopper63 (3469)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3469

Sziasztok.

 

Igy történt minden ahogyan leirtam.Sajnos nálam soha semmi nem megy simán.Nem megy normális mederben.

Találtam egy klassz totál pozitiv blogot,ajánlom mindenkinek elolvasásra!

 

 

 

http://lca-sztike.blog.hu/2012/09/15/edes_tudatlansag

 

Alul bal sarokban az Ajánlott bejegyzéseket mind nyissátok meg és olvassátok el!!

Klassz anyag!!!

 

Hm,nevethettek rajtam,nekem is hihetetlenek lennének ezek a dolgok,ha én olvasnám esetleg más ilyen jellegű történetét.Mivel én sorozatosan furán járok,igy nekem sajnos ebben a világban hihetőek a mások  morbidnak ható történetei..

 

Lassan betüzelek,és mennem kell majd a mai kötéscserére.

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3468

Ezt elképzeltem:)   Chopper  egész története tényleg annyira szürreális, hogy értem miért nem hitted el pár hete, hogy ilyen létezhet egyáltalán.

Gondolom a rehab részlegen nincsenek ilyenre felkészülve mert ott általában már seb ügyileg probléma mentes beteget kapnak, de mivel gondolom a részleg a kórházon belül van csak találtak volna egy kóbor sebészt aki megoldja a kötés le fel nehéz folyamatát:)

 

 

Előzmény: pom-pom57 (3466)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3467

Erre szoktam mondani, hogy érdekes.

 

"Aki ajánlotta az orvost,azaz a fiát-az csak artroszkópos szétnézést,és a kitakaritást végezte,hiszen tudtuk keresztszalag szakadás van,alapból tudtuk,a meniskuszok is sérültek már,tehát az oda becsapodott,és a beakadásokat okozó elszakadt részeket takaritotta ki!!

 

A Pom-pom tegnapi mondatai jutnak eszembe az orvos választással kapcsolatban.

Te a vérzékenységed miatt kiemelt műtéti kockázattal bírsz, ehhez képest két műtétben végzik el amit egy műtéten belül is lehet.

 

"A másik orvos:Ő konkrétan a keresztszalagok pótlását végző,erre szakosodott orvos!!"

 

Tudtommal ilyen nem mint fogalom sem létezik.  Van ortopéd sebész szakorvos akinek amennyiben operál mindkettőt ismerni kell.

 

 

Előzmény: Chopper63 (3463)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3466

Volt  a gyógytornán egy kollégám  akinek ki kellett venni,mert neki sem tűrte a szervezete.Nem tudom mi van vele.Nem sokáig járt gyógytornára,és sajnos nincs kapcsolatom vele.

 

Amennyiben legközelebb mész a főorvosnőhöz,vigyél magaddal széket,nehogy a rendelőszobában lévő ülőalkalmatosságot koptasd.Természetesen  az általad vitt neki szánt virághoz vázát is  vigyél magaddal. És egyáltalán örülj neki,hogy a dokinő nem lett rosszul a véred látványától, amint magadnak lekezelted a sebed. És,ha majd az ácskapcsod  kivételére kerül sor,akkor spinális érzéstelenítést adjál be magadnak ( előtte egyeztess az aneszteziológusoddal,hogy  milyen löttyöd kell otthon kikeverned) ,hogy ébren ki tudd operálni az ácskapcsod. Nehogy már a team-nek kelljen elvégezni a beavatkozást.Remélem belátod Te is  ,hogy  nekik fontosabb lesz megszámolni a tőled kapott előre odaadott paraszolvenciát.Ez a minimum amit megtehetsz.

Előzmény: Chopper63 (3463)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3465

Mikor volt az előző MRI-d?

Előzmény: Arzeen03 (3459)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3464

Nem tudok aludni,fáj a sebem.

 

Találtam egy anyagot,nincs benne semmi kép!!

Egy beteg története,és az ácskapocs kivétel veszélyéről is irnak benne!

 

Egyre jobban aggódok!!

 

Olvassátok el.

 

http://weborvos.hu/orvos_valaszol/lca_potlas_notch_plasztika/132293/

 

 

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 3463

Mindenkinek jó reggelt!!

 

Szerbusz kedves zkovaxxx!!

 

Igen fonalat vesztettél!!Annó nagyon régen az elején itam a történetemben:Nekem 2:1-ben műtétem volt az első!

 

Aki ajánlotta az orvost,azaz a fiát-az csak artroszkópos szétnézést,és a kitakaritást végezte,hiszen tudtuk keresztszalag szakadás van,alapból tudtuk,a meniskuszok is sérültek már,tehát az oda becsapodott,és a beakadásokat okozó elszakadt részeket takaritotta ki!!

A másik orvos:Ő konkrétan a keresztszalagok pótlását végző,erre szakosodott orvos!!

 

Ezért műtöttek ketten,amint irtam!!

 

Most annyi a gond:Ha mégis gyógyuló tendenciát venne a sipoly 1 hét alatt,akkor az ácskapcsok kivétele bizonytalan időre tolódik!Nagy valószinűséggel a végső döfést,a torna okozta a sipoly előtörésben!Vagy előre hozta azt!!

Túl közel vannak a felszinhez már az ácskapcsok.

Már nem tudom mi lenne a jó.Túl lenni gyorsan,hm ahogy lehet az egészen,vagy kinozzuk amig lehet,még legyenek bent.Majd elválik.De a keresztszalagok beépültek-e már totál,ez is dilemma!!

 

Akiknek vettek már ki ácskapcsokat,irjatok lécci,hogy volt az?Műtét,felépülés?Előre is köszönöm!

 

Arzeen03!!Nagyon szoritok Neked!Én kivártam volna azt a 3 órát az nem kérdés,de aki utazik,annak nehéz persze!Labor,az sem egyszerű,elhiszem.Ma remélem megtudod oldani már végre!!

 

Chilli-köszönöm irásodat!

 

Mindenkinek mindent köszi!!

Tegnap mondta először az orvosom:Örülne már,ha végre megoldódna a gondom!

Istenem,nálam jobban a földön senki nem örülne neki!

 

Vigyázzatok mind magatokra,térdetekre külön is!!

 

Arzeen03!

 

Ha 1x valamilyen szinten megtudnék gyógyulni,én nem lépek le:Mások sem! Ne aggódj,nem maradsz egyedül,és te is meggyógyulsz!!!!!!!!!!

Előzmény: zkovaxxx (3457)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3462

ja, meg ma felhivott a régi gyógytornászom, hogy mi van velem azóta

meg is lepődtem

mondtam, mi van

ez van

na még egy kis láblógatás és alvás, jó éjt

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3461

ma kész lett volba, xcsak 3 órát kellett volna várni

majd elmegyek érte ha arra járok

Előzmény: _chillout_ (3460)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3460

Egy hét?! Ki is költik a kis Arzénokat a cédéből, vagy mi a franc tart eddig?? Hú, de kíváncsi leszek és drukkolok is nagyon!

Előzmény: Arzeen03 (3459)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3459

helloka :)

 

chopper, akkor megint van egy csomó jó hír.. és figyelmesen foglalkoznak veled ez is mennyire fontos!

seb gyógyitása folyamatban, teljes nyujtás ami a legfontosabb megvan, hajlitást majd behozod, utána kisebb helyi futóversenyeken indulhatsz

simán beelőzöl engem nemsokára a gyógyulásban, javulásban

légyszi majd pár év múlva nézzetek be majd hozzám a fórumba, köszike

 

voltam ma MR

a II.kerületben a Kavics utcában, nagyon jó kis épület, kedves, figyelmes ott dolgozókkal

te is ott voltál chinchilli? hm?

nem postáznak ki semmit, majd jövő héten kontroll előtt bemegyek az eredményért, az előző MRel is összehasonlitják, azt is otthagytam

 

voltam vérvételen, több mint 50-en voltak előttem, ezt a tolongást ilyet még nem láttam, biztos a hétfő miatt

otthagytam, holnap ujra megyek

 

térdem beállt egy jó helyzetbe, igy egész tűrhetően tudok menni sántikálva, most éppen nem fáj járás közben, nyüstöltem is ma sokat

ez a biciklizés jót tesz neki, chopper ha majd tudsz biciklizni, első helyre kell sorolnod mindenképpen a gyakorlatokban

 

milyen jó lett volna sétálni a Duna perton, meg ott a hegyoldalban is volt egy lépcső felfelé, az ilyeneket nagyon szeretem, de hátha majd egyszer..

 

 

 

 

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3458

Ezek azért alapvetően jó hírek, már csak azért is, mert kezd egy terv körvonalazódni, tehát bármi is történik a sebeddel, tudni fogod, hogy mi a következő lépés, ez pedig biztonságot ad.

Előzmény: Chopper63 (3456)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3457

Biztos csak én vesztettem el valahol a fonalat, de miért 2 orvos kezeli a lábad? Egy aki műtött, egy aki most kezeli a sebed. Miért nem csak az az orvos aki a szalag műtétet csinálta? 

Előzmény: Chopper63 (3456)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3456

Szép estét mindenkinek!!

 

Szia arzeen03!!

 

Hm,csak elérkezett ez a nap is számomra is,mint ahogy mindenkinek elérkezik a várt időpont,kinek vizsgálatra,kinek műtétre,stb!

 

Arzeen03 irására válaszolok,mert számomra sem volt kétséges a mai napi kimenetele a Rehabilitáció Szakambulancia véleményéről..

 

Megint csak azt irhatom,egy újabb orvos személyében annak ellenére kellemesen csalódtam,hogy első látásra amikor bement a rendelőbe,amikor megérkezett,hát elnézést de nem volt szimpi,sőt,nagyon is elkezdtem aggódni!

Főleg hogy a kint űlő betegek is nagyképűnek,lekezelőnek irták le.

 

Nos elsőnek hivtak be,ma nekem volt a Főorvos asszonyhoz időpontom,

bementem ,és mondtam,elnézést kérek amiért a bő 6 hetes várakozás után ma ide érve már egy sipollyal rendelkezem az ácskapcsaim felett lévő műtéti sebemben.

 

Kikerekedett a szeme és kedvesen ezt kérdezte,miközben a paksamétámat bogarászta!!

 

És mondja,most mit vár tőlem mit csináljak magával??

(Tanúm van minden elhangzott szóra!!)

Közölte,ebben a helyzetben kizárt minden nemű torna és kezelés.Majd ha sebészetileg gyógyult a seb akkor tud segiteni!

 

Mondtam tisztában vagyok vele,és nagyon köszönöm,de egy állapotfelmérést ha lehetne eszközölni,nagyok megköszönném,ha már ennyit vártam!!

 

Mondta:természetesen.Megvizsgált,és nézte a sebemet ami ugye kötés alatt van.Mondta jó lett volna ha látja,de ez most nem kivitelezhető.

 

Mondtam:Dehogy nem!!Minden felszerelésem itt van egy teljes átkötözéshez!Na ekkor megint elkerekedett a szeme,és közben nagyon megdicsért,a műtétek utáni 6 hétben 40 fokra sikerült stabilizálni a hajlitási fokot!(Nagyon jól esett!!)

 

Kezem saját fertőtlenitővel fertőtlenitettem,hoztak 1 vese tálat,és minden kötszert jódot,pamacsolókat előszedve,kibontottam a kötést,és kihuztam a jódos gézdugót a lukból..

Hát könnybe lábadt a szemem stb!Jött belőle a nem oda való végtermék.Kitakaritottam,ő csak nézte, az aszisztensével együtt,és megjegyezte,teljesen profin csinálom!Mondtam-már gyakorlatom van benne oly annyira, a hétvégi kötözést rám bizta  a kezelő orvosom!

 

Nos ezek láttán már tudta irni a papirt.

 

Az a zárszó:Amennyiben a sebészeten rendeződik a seb várnak a Rehabra gyógytornára,de ami nekem nincs itthon,maximálisan segiteni fognak jobb legyen a lábacskám.

 

Kaptam teló számot-azonnal jelezzem ha tudok menni,már beirtak helyfoglalásra,gyógyulásomkor már nem lesz váró listán a nevem,lenne helyem!!

 

Én számomat is felirták,nem kell már ujabb beutaló sem.

 

Igy jöttem el.Nagyon kedvesek voltak!!

 

Mentem a kezelő műtős orvosomhoz,mert várt ma kötésre nem gondoltuk egyet már megejtek fél úton hozzá!!

 

Közben találkoztam a keresztszalag műtétemet kivitelező orvosommal.Kérdezte mi ujság?Mondtam dióhéjban a sipoly gondot.Erre azt mondta ki kell venni az ácskapcsokat az okozza a gondot.

Most vett ki egyet épp a napokban.Hú..ajaj gondoltam magamban!!

 

Úgy váltunk el ha ki kell venni,össze áll a team ujra és megoldjuk!

Megérkeztem másik orvosomhoz-Megnézte a Rehabos papirt.Kezdte átkötni sebem,akkor hála égnek nem ürült semmi,de mivel a Rehab leirta genny ürül,igy 1 hetet kaptam!

 

Ha nem rendeződik a sipolyom sorsa teljesen,akkor kiveszik az ácskapcsokat!!

Még szerdán UH-ami a lágyrészeket megnézi,tán adna értelmes infókat,jól jönne az is még.

 

Igy állok az Úr szine előtt,úgy néz ki rövidesen az újabb műtétre készülve!!

Hát nem szép a sipolyom!

Piros,és akármi.

Ujabb antibigyót is kaptam!

 

Ez történt ma.

Arzeen03 és mindenki hogy vagytok?

 

 

Előzmény: Arzeen03 (3430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!