Keresés

Részletes keresés

hegefeco Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42009

Mivel nincs rá kereslet, ahogy magad is leírod, akkor a kérdés egyébbként is okafogyott, de ez egyébbként is PR, és sok köze nincs a valósághoz. Nem terhelném vele a topikot, de láttam már furaságot. Szóval maradok a már említett, magam termelte élelmiszereknél. oszt felejteném is, hogy valaha is hallottam : BIO

Előzmény: calishu (42001)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42008

És ki fogja szabályozni, milyen formában?

Előzmény: Törölt nick (41941)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42007

Nem nagyon van rá kereslet.

Előzmény: calishu (42005)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42006

Én az esti fejésre mennék oda....és csak délben szólnék neki, hogy megyek.

:-))))

Utazós kecske is lehet átverős...de ha régi forumozóshoz utazol, akkor azért van némi garanciád...

 

Titok, de neked elmondom:
Magyaregregy.

 

Üdv

:-) 

 

Előzmény: mmela (41987)
calishu Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42005

Mármint én éppengogy előnyként értékeltem, hogy nálunk még szűk a piaca; így lehet igazán lehetőség bővülésre. :-)

Előzmény: calishu (42004)
calishu Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42004

Csak azért gondonám előnynek (minden személyes tapasztalat nélkül!), mert míg Ausztriában az eladott élelmiszerek 8-10% bio, addig nálunk ez 1%-ot sem ér el. Bár az is igaz, hogy általános életszinvnal-anyagi helyzet azért "kissé" jobb a szomszédban... Csak felmerült a gondolat.

Előzmény: hierholczandi (42002)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42003

Kérdezd meg a csongrádiakat. (Nem tudom, hogyan fogadják a leendő konkurencia-jelöltet) :)

Előzmény: calishu (42001)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42002

:) Valahogy úgy.

Egy szóval sem mondtam, hogy mindenképpen ez a jó. Van valami ebben a bio-dologban, de én a kecskénél sosem láttam értelmét, a kecske szerintem a " legbiobb" állat. Lehet, hogy a takarmány,amit esznek, nem bio, de akkor már nem is érné meg annyira kecskét tartani. 

Meg hát szerintem bőven elég feladat lehet eladni a "mezei" kecsketermékeket, nemhogy a biot. Elég szűk még nálunk a piaca  - nemcsak ennek, minden bio-izének. 

Előzmény: hegefeco (41996)
calishu Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42001

"A bio az egy üzlet." 

 

Erre a részére gondoltam a dolognak.

Nem azért kérdezem, mert elkötelezett "bio" hívő lennék, csak azért mer megfordult a fejemben, hogy nem lehet-e versenyelőnyt szerezni ezzel?

Előzmény: hegefeco (41996)
mmela Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42000

Jó hallani, hogy nemrég még Te is ilyen  kistudású voltál kecske ügyben  és ma már remekül boldogulsz :)

Nekem is jól jönne ha valaki tudna ajánlani valami megbízható tenyésztőt. Idegenből csak úgy, semmi hozzáértéssel, esetleg még jó messziről elhozni egy kecskét egy rakás pénzért.. hát  eléggé rázós szerintem.

Igyekszem felkészülni mindenféle rosszalkodásra, mert hallottam már, hogy elképesztő dolgokat tudnak művelni, de gondolom majd ér  egy-két  meglepetés.

Szeretem az állatokat, tehát szívvel is válaszok majd ha lesz rá  lehetőség, de a családomat is szeretem, ezért ésszel is kell választanom, mert nagyon nem mindegy  hova rakom a kicsi kis pénzünket. 

Igazából nekem per pillanat egész álló nap kecskék ugrabugrálnak lelki szemeim előtt.

Fejőst szeretnék, de ettől függetlenül mindenféle tarkabarka kis gidák, meg hófehér hosszú szőrű nagyok, meg amit el tudsz képzelni.. 

Lehet, hogy gyerekes vagyok, de annyira nagyon szeretném már azt a kecskét.

Meg félek is, hogy esetleg nem boldogulok majd vele.

Szóval egyenlőre a semmin  rágódok, de remélem már nem sokáig :)

 

Előzmény: CASSUS (41997)
asarina Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41999

Sziasztok! Már egy ideje olvasgatlak benneteket,most úgy gondoltam,eljött az ideje,hogy én is beálljak közétek,ha befogadtok! Én is baranyai vagyok,és 3 hete van egy kb. 8 hónapos kecském. Lenne egypár kérdésem,olyan apróságok,amikre máshol nem találom meg a választ. De kis piti dolgok,csak nekem lelki gondot okoznak. Remélem,ti majd segítetek ! Előre is köszönöm!

mmela Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41998

Kevesen vagytok.. ez jó.. :)

Akkor  mi milyen kevesen leszünk az egyetlen árvácska  kecskémmel ha sikerül végre megszereznem.

Mondjuk egyre inkább azon jár az eszem, hogy egy kecske nem kecske, aztán  lehet hogy majd jön az, hogy két kecske  fél kecske, mint a sörös duma :)

Előzmény: hierholczandi (41994)
CASSUS Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41997

Üdv köztünk (bár én sem vagyok még itt törzstag, de dolgozom az ügyön) :-)

Egy éve, hasonlóan kezdtem, mint Te!

Annyival voltam szerencsésebb helyzetben, hogy valaki ajánlott egy tenyésztőt, akikhez mentem kecskéért, olyanért, akinek teje is volt. Nem sok, napi 1L körül, de én azt is csodának értem meg! (ittam is a tejét, pedig én laktózérzékeny vagyok)

Megtanultam fejni, naponta kétszer, gondoskodni róla úgy, hogy csak azon járjon az eszem, kell még egy kecske :-) Lett is, de ez már egy másik történet.

Az biztos, hogy nehéz választani, jót venni és olcsón is...

De ha olyat kapsz, aki nem tejel úgy, mint egy verseny győztes, nem is akkora baj!

Persze, tudom-tudom, egy kecske etetése, ráköltött idő ugyan annyi az 1L kecskénél is, mint a 3-nál! De előbb merd biztonsággal kezelni, majd jöhet a fajtaspecifikáció...

Próbáld ki, ha ez csúnyán is hangzik. Tudod e úgy szeretni, hogy elviseld a hülyeségeit. Mert van neki bőséggel :-)

Ha igen, még mindig léphetsz tovább...

Szerintem!

 

Lehet hülyén hangzik, de az első kecskénket mikor vettük, a Párom majd kiugrott  a bőréből, hogy milyen jámbor a nézése. Hogy a szeme nem olyan, mint sok másiknak, hanem olyan "bárányos" :-)

Ilyen apróságok is befolyásolhatnak...

 

Egy szó, mint száz, tényleg érdemes keresgélni, de szívvel tedd, szerintem...

 

 

Előzmény: mmela (41979)
hegefeco Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41996

És esik rá a bio eső, és bio szél fújdogálja, és a bio nap süti.  :) Az egész bio duma egy üzleti fogás. Természetesen vannak emberek, akik kerülik a nem tartmésztes anyagokat, alkalmazásokat, és távol a város dübörgő zajától a legtermészetesebb módon próbálják élni életüket, megtermelni a betevőt, de ez nem elég a bio minősítéshez.  A bio az egy üzlet., ORGANIC

Én megelégszem az ilyen hangzatos szavak nélküli, kapirgáló tyúkjaimtó származó tojással hússal, kecske tejjel, sajttal, túróval, stb.


 

Előzmény: hierholczandi (41995)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41995

Attól bio a biokecske, hogy bio takarmányt eszik. Bio abrak, bio széna (olyan földön termesztett növénykékből, ami legalább húsz éve nem volt vegyszerezve, műtrágyázva). 

Emellett ha jól tudom a tartás körülményei is mások, de erről nem tudok ennél sokkal többet.

Előzmény: Törölt nick (41992)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41994

Ó, mi nagyon kevesen vagyunk. Egy fejős, az ő két gidája (már nem sokáig), és egy gödölye, akit még tavaly nem  mertem bepároztatni. A két kicsi hamarosan elmegy, viszont kapok az egyik helyett egy gödölyét, tehát a létszám három lesz. 

Előzmény: mmela (41988)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41993

" akkor legfeljebb magamat, esetleg a természet szeszélyeit okolhassam"

 

hidd el, az se sokkal jobb:D

Előzmény: calishu (41990)
hegefeco Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41991

Hál' Istennek a bio kecskéről nem esett szó  :)  Nem régiben már bio lazacot is láttam egy meg nevezni nem kívánt üzletben. Ha tengerből kifogott lazac bio, akkor a mi kecskéink itt Mo-n még bio-bbak

Előzmény: calishu (41990)
calishu Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41990

Sziasztok!

 

Nagyon jó és tanulságos volt olvasni az elmúlt időben a néhány lelkes "amatőr" felevetéseire a rutinossak válaszait arról, hogy valójában nem is annyira egyszerű megélhetés a kecske, mint azt papíron gyorsan iszámolták egyesek.

Igazából én is azon gondolkodom egy ideje, hogy hogyan lehetne a taposómalomból kilépve saját magam főnökévé válni, úgy, hogy közben ha valami balul sül el, akkor legfeljebb magamat, esetleg a természet szeszélyeit okolhassam; nem pedig mások hozzá nem értését, rosszindulatát, önzését...

És miközben ezen gondolkodtam, jututt eszembe azönellátó gazdálkodás ideája, aminek persze része lenne a kecske is, más állatokal, konyhakerttel, takarmánytermeléssel...

Sajnos mindez még csak a fejemben létezik, és még abban sem vagyok biztos, hogy meg tudnám-e valósítani magamban azt a szemléletváltást, ami ehhez az életmódhoz kell; nem beszélve arról, hogy egy ilyan gazdaság megteremtéséhez anyagiak is kellenek...

 

Na, hogy egy kérdést is írjak:

Mi a helyzet a bio-kecskével? Erről itt nem sok szó esett (legalábbis az elmúlt időben; nem az elejétől olvastam a fórumot). Érdemes lehet foglalkozni a gondolattal?

mmela Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41989

Előre is köszi. Ne fogd vissza magad, írhatsz egy  egész regényt, minden infó jól jön :))

Előzmény: hunjorgos (41986)
mmela Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41988

Remélem  nekünk is  menni fog így.

Hány kecskétek van?

Előzmény: hierholczandi (41984)
mmela Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41987

Húú.. Hát én igenis egy jól tejelő kecskét keresek csak kéne egy kis szerencse, hogy  meg is találjam :D

Pont az a  baj, hogy aki  el akarja adni, biztosan azt mondja majd  amit hallani szeretnék, ezzel tisztában vagyok. Na de  akkor mit csináljak?  Mondjam azt, hogy  megyek kora reggel és megnézem  a fejést mielőtt viszem a jószágot, vagy mi?

Hát igen.. ennyire  kenem - vágom a témát: mivel olvastam  hirdetéseket amiben vemhes kecskét árultak, gondoltam jó eséllyel találhatok akár olyat is, nem csak nagy esetleg talán ha mákom van.

És persze, hogy nem sajnálnék plusz párezer forintot rászánni, de a drága utazós kecske is lehet annyira átverős mint a közeli.

Valószínűleg tényleg itt a fórumon kéne vásárolnom, úgyhogy remélem a begbízható  eladók is olvassák a sirámaimat és jelzik ha eladósorba került kecskéjük van :)

 

"(egyébként vagyunk vagy hárman Pécs környékiek)"

Hát ezt örömmel hallom :)

És pontosabban hol bűvölöd a kecskéidet? :) Már ha nem titok..

 

 

Előzmény: Kecskeb (41983)
hunjorgos Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41986

Már elkezdtem írni egy mélt, de még nem értem a végére. Estefelé tovább írom, és küldöm:)

Előzmény: mmela (41982)
hunjorgos Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41985

Imádom a fogalmazásaidat:) Én is úgy vélem, hogy testileg-lelkileg karbantart egy kecske vagy kettő, vagy három...

Előzmény: Ronnja (41980)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41984

Nem biztos, hogy kerül annyiba egy kecske, mint a tej/tejtermékek a boltban. Nekünk a tejfogyasztásunk kb. 5-6 ezer forintot tesz ki egy hónapban, plusz az egyéb tejtermékek. Lehet, hogy rossz gazda vagyok, de nem költök ennyit havonta rájuk (persze mi is be tudunk szerezni sokmindent olcsóbban vagy teljesen ingyen). 

 

Előzmény: mmela (41982)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.14 0 0 41983

Hm... ha azt gondolod, hogy az ország túlfeléről a szállítás annyiba kerül mint a kecske, akkor Te nem egy "jól tejelő kecskét" keresel, csak egy kecskét ..... amivel ha szerencséd van, akkor jól tejel.

 

A vemhes kecske vásárlásáról majdnem biztosan lecsúsztál, bár lehet, hogy találsz még valahol januári fogantatású kecskét ....de nem sokat ...

 

Természetesen bárhol akarsz kecskét venni, mindenhol 4-5 literes kecskéket fognak neked kínálni...általában ezért is adják el őket.... mert olyan jól tejelnek.

 

Azért azt javasolnám, hogy elsősorban innen a fórumról próbálj meg vásárolni .... akad itt egy-két megbízható eladó.

:-))))

 

És ha komolyan gondolod és hosszabb távra tervezed a kecsketartást, akkor ne sajnáld rá azt a plusz néhány ezer forintot, mert jobban jársz, mintha egy közelivel átvernek.

 

Ahogy ősi kecskések mondják: "Jobb egy drága utazós kecske, mint egy közeli átverős!"

(de az is lehet, hogy ezt én találtam ki)

:-)))))

 

(egyébként vagyunk vagy hárman Pécs környékiek)

 

Üdv

Előzmény: mmela (41982)
mmela Creative Commons License 2012.05.13 0 0 41982

Köszönöm, jól esik a kedves  fogadtatás :) 

A fórumot olvasom, de  szerintem eltart egy darabig ez a több mint 1300  oldal.. a jegyzetelés viszont tényleg hasznos lehet.

Azt  már biztos, hogy  kecskét fogok tartani. Legszvesebben már mától, de hát nem megy az olyan hirtelen. 

Állataim voltak már, jelenleg is vannak. Aranyhal, kutya, az afrikaicsigák sajna kipurcantak ..

Na jó, komolyra fordítva: Van  2 nyuszink, a férjem szeretné szaporítani őket és van 12 tojótyúkom meg utánpótlásnak már 13 db hat hetes kis tarkabarka igazi házi pipi hat. Kezdő vagyok még a baromfitartásban is, de gyerekkoromban mindig rengeteg jószágunk volt. (több száz disznó, több ezer  csirke) szóval azért van némi fogalmam a dologról, csak tisztában vagyok vele, hogy  ez kevés.  

Kukoricát, zabot, árpát tudunk szerezni ismerőstől olcsóér,  hatalmas udvarunk van ott legelhet, illetve már kieszeltem, hogy a fűnyíróba pocsékolt benzint is meg lehet spórolni ha hagyjuk megnőni a fűvet és a férjem lekaszálja szénának (nagyon tudja értékelni az ilyen okos gondolataimat, de ettől függetlenül ma meg is volt az első kaszálás:)

Szóval rajta vagyok/vagyunk a témán.

Csak olvasom, hogy alpesi meg szánentáli meg núbiai és persze  gondolom, hogy összevissza kerszteződve vannak legtöbb helyen, szóval  félek hogy majd  jól beválogatok.. 

Van aki vemhesen árulja a kecskéjét, talán olyat kéne vennem, mert akkor néhány hónap múlva  fejhetném is, meg nem is lenne magányos.

A 4 éves kisfiam valószínűleg kiköltözik az udvarra hozzájuk, szóval már meglesz a kis csapat, lehet rosszalkodni :))

A  felsorolt jótékony hatásait még csak sejtem, de már nagyon várom:) 

Köszi az infót, olvasgatok még és nagyon reménykedem, hogy  ráakadok valami környékbeli kecsketartóra, mert a kinézetre és árra szimpatikusabb hírdetett állatkák  mind az ország túlfelén vannak. Legalábbis  amit eddig találtam. És  így a szállítás belekerülne kb. annyiba mint maga a kecske. 

 

Ronnja Creative Commons License 2012.05.13 0 0 41980

-1. Üdv a csapatban!

 0. Olvasd át a fórumot, használd a Ctrl-C és Ctrl-V gombokat, vagy jegyzetelj egy füzetbe és mire végére érsz, akkor ráérsz eldönteni, hogy tényleg bele akarsz e vágni a kecsketartás rejtelmeibe.

 1. ha biztos jó tejelőt szeretnél, akkor nyisd ki a pénztárcádat és ne vaktában akarj 2-3000 Fts kecskéket venni. A fórumon biztosan találsz eladó kecskét, vagy segítséget. Ha nagyobb mázlid van, akkor a közeledben akad is pár kecsketartó. Látogasd meg őket és okosodj!

 2. Milyen állatod volt eddig? csak azért, hogy milyen körökben van jártas. Ha eddig semilyen állatod nem volt,...hát...NOS! Látszarta el lehet dönteni, hogy egy kecske milyen. Mekkora a tőgye, milyen a szőre, hogyan viselkedik, ha a gazdi bemegy hozzá. Jól tartott kecskék általában drágábbak. A satnyákat potom pénzért is lehet szerezni.

 3. A kecske olyan mint egy ovis gyerek(tapasztalatból írtam eme hasonlatot, hidd el) Egyedül is el él/vegetál, de rettenetesen sok törődést igényel. TÁRSAS LÉNY, mint a gyerekek, igénylik a közösséget mert bandában jó rosszalkodni és irígykedni is lehet.

 4. Annyira nem jellemző rájuk az egygazdis jellem. Kíváncsi és érdeklődő típusok, egy kis szárazkenyérrel, ( csokival hódította meg párom a vezérkecském szívét) vagy akármilyen nyalánksággal le lehet őket venni a lábukról.

 

Én magam is csak a család eltartására gondoltam a kecskét, de nem nagyon jössz ki olcsóbban(elég húzós ára tud lenni a takarmánynak, ha mindent meg kell venni) de mindenképpen le lehet csökkenteni a gyógyszer igényeket. 

A kecske jótékony hatásai:

 1, Fittness(hasizom a röhögéstől, karizom a trágyázástól, láb-comb-fenék izom- a sok futkosástól, ha kiszöknek)

 2, gasztronomia(különféle ételek készülnek a tej és hús részekből....hiszen a tej mellékterméke a gida, ami nagyrészben húsként funkcionál, ha nem lány a szerencsétlen.)

 3, pszichológia (depresszióra is jó hatással van, mert nem enged magadba zuhanni)

 

 

 

Előzmény: mmela (41979)
mmela Creative Commons License 2012.05.13 0 0 41979

Sziasztok!

 

Nem  akarok regényt írni a nagy terveimről, igyekszem tömören összefoglalni.

Szeretnék kecskét tartani. Nulla tapasztalattal, de nagyon nagy lelkesedéssel.

Első sorban kis családom étkeztetése céljából, mert a kecsketej egészséges, és persze gondolom ha  a takarmányozást leszámítom akkor is  jobban jövök ki valamivel, mintha a boltban venném a tejnek nevezett izét.

Sokat olvasgattam már itt is és máshol is, de kezd minden összekavarodni, így inkább kérdezősködnék kicsit.

 

1. Milyen fajta kecskét vegyek ha sok tejet szeretnék?

2. Mire figyeljek oda a vásárláskor? Miből látom, ha a kecske esetleg nincs megfelelő egészségi állapotban?

3.Mi az igaz: a kecske  egyedül rosszul érzi magát, vagy jól elvan úgy is?

4. Ha fejős kecskét sikerülne vennem, nem bánkódna nagyon a gazdája után?

 

Egyenlőre ennyi.

Előre is köszönöm ha válaszoltok.

(Minden információt szívesen fogadok amit  fontosnak találtok közölni egy kezdő kecskéssel:))

 

Ha  Pécs környékén  tud esetleg valaki eladó fejőskecskét legyenszíves írjon.

 

 

ez-Ben Creative Commons License 2012.05.13 0 0 41978

 

:) Kedves Simika néni !

 

 Engedje meg, hogy a "Simika" kiscsoportos macska óvóda nevében szeretettel köszöntsük !

 

 Bemutatkoznánk :

 

 Simika Piroska           ( neki vörös foltos az orra )

 Simika Jancsika          ( Ő egy igazi zea mays Jancsi de lesz még belőle... vitéz ! )

 Simika Csokika          ( hát Őt meg kell "zabálni" olyan édes... )

 Simika Sárika             ( Fúj mindenkire, mint egy kis Sárkány ! )

 Simika Simika             ( Tiszta apja, mint Simika-nagylegény- immár apa macska !:)

 

 Láthatja kedves Keresztmami, hogy mifelénk az adott szó mindenek felett !

  Egyben köszönetünket fejezzük ki a MODERÁTOR bácsinak, mert ha Ő nem tiltja ki Simikát a fórumról, akkor mi sem láthattuk volna meg a napvilágot.

 ( Mi Ben apó harmadik szomszédjának padlásán vagyunk, aki rendszeresen látogat bennünket és igen büszke ránk, tejet is hoz...és ha teheti mindig meg is simogat...Simika !;)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (41974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!