Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tothpeti72 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16816

NNa! az olyan 6 körüli fogyasztás. Körülbelül ez az általam hihetőnek mondott érték alsó határa. nekem ritkán jött össze. Télen 10-km-t menni naponta, az keményen ront rajta.

Előzmény: arthur877 (16812)
printer71 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16815

  Én is szoktam itt fogyasztásra panaszkodni . Fél éve vagyok Felicia tulajdonos ( 1.3 50KW ) ,azóta 9-10 liter az átagfogyi lightos tempóban nagyrészt országúton . Guminyomás ,fékek , "cipőtalp" rendben vannak ,ezek azok a dolgok amiket a fogyasztással kapcsolatban azonnal emlegetni szoktak . Hibakódok nincsenek ! Az autó nagyon jól megy ,a kipufogó kissé kormos .

 

   Aztán elkezdtem olvasni az ilyesmi korú injektoros autók fórumait .Majdnem mindegyik fórumban sokat foglalkoznak a fojtószelep potméter problémával ,ami más márkáknál csak néhány ezer forintos alkatrész ,nálunk viszont csak egyben cserélhető a fojtószeleppel . A potméter mondja meg a ECU-nak ,hogy mennyire van nyitva a fojtószelep ,mennyi benzint adagoljon . Ha többet jelez ,attól az autó nem megy jobban , mert nics elég levegő a több benzin elégetéséhez , viszont nő a fogyasztás .

    -bontott fojtószelep 12000 ft

 

   Diagnosztikán mondták ,hogy magas a lambdaérték , talán döglődik a lambdaszonda ,az fel sem merűlt , hogy azért magas ,mert nagyon dús a keverék . Vettem bontott szondát ami jobb állapotú volt mint az enyém ,multiméterrrel rámérve ugyanazt mutatta mint az előző ( 0.3-1.2 V ) .

     -bontott lambdaszonda 4000 ft

 

   Elöregedett ,elkoszolódott injektorok nem zárnak rendesen ,"behugyoznak " ,úgyhogy vettem 4 db injektort is csővel ,és nyomásszabályzóval együtt 

     -injektorsor 4000 ft

 

  Ezek után én is alig várom a húsvétot , mert akkor kiruccanunk erdélybe ,450 km autópálya , 200 km országút . Éjjel szoktam utazni ,úgyhogy olyankor nem akadályozok senkit , ha csak 100-al megyek autópályán , másütt 90-el , még településeken is átcsorgok ötödikben . Ilyenkor a Favorit 700 km-t tudott egy tankkal ( 42 liter ) . A felibe is ennyi fér ,az eredményt majd megírom .

 

Előzmény: wille.e (16806)
ms1964 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16814

Precíz munka! Sajnos én a vérnyomásomat ábrázolom ilyen grafikonon. Amit nem értek, hogy miért látható egy emelkedő trend az ábrán? Ennyire kopik a motor? Mennyit futott ez idő alatt?

 

Egyébként a fogyasztáshoz csak annyit: a gáz (LPG) 205 Ft/l nálunk Csepelen. Abból mindegy lenne, hogy 7-et vagy 8-at fogyaszt. Has nem a pincében lenne a garázsom, már átalakíttattam volna a Felit!

Előzmény: tothpeti72 (16810)
István77 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16813

Valamit elírtam! 7korul szokott lenni a fogyasztásom,most meg majd 9liter! De ugyanezt produkálja nyugdíjas temponál is nem sok város igaz 4emberrel! Ez mitol van? Hidegre már nem lehet ráfogni!

arthur877 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16812

Hidd el, hogy lehet normálisan közlekedni autópályán 90-95-el is, még mindig gyorsabb leszel a kamionoknál! Le kell nyugodni(ez a korral megtörténik) és rá kell áldozni több időt, ami bejön a fogyasztáson és az autó élettartamában is, hiszen nincs annyira igénybe véve egy alaktrésze sem!

Egyébként én a kombimmal országút+város kombóban 650 km-ként tankolok, de a sárga olyankor még nem villan be!

Előzmény: wille.e (16808)
István77 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16811

Hello. Na én tegnap voltam rátankolni. Sok város meg falu és így 420km=37l!!!!!Nagyon sokalom a fogyasztást,7koruli,de ami kell neki azt meg kell adni! Sokat tesztelgettem a hulye motor hang miat,gyakran porgettem maxig,ugy hogy normális a fogyasztás!

Előzmény: wille.e (16806)
tothpeti72 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16810

Sikerült

tothpeti72 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16809

Ha sikerülne beilleszetenem ide, átküldeném, mit produkált a verdám 2005-től fogyasztás terén. Nem tudom tanulságos-e, de szerintem mindenképp látványos.

nekem úgy 500 km körül szokott először villantani, ha nem ütöm nagyon. Ha van lehetőséged érdemes "kalibrálni" a km-órát. Vagyis egy GPS-el, vagy hosszab úton a km-táblák alapján kikalkulálni, mennyit is csal  az autó műszere. nálam ez gumitól függően 4-6% os volt (általában sietnek).

Előzmény: wille.e (16808)
wille.e Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16808

Az a baj hogy autópályán nem nagyon kellene 95-el haladni.Akkor ezek szerint jól fogyaszt.Ilyen mágneses dolgokban meg hasonló hasznos világmegváltó találmányokban nem nagyon hiszek.

Előzmény: tothpeti72 (16807)
tothpeti72 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16807

A 120 kicsit több ennek a motornak, mint ami "economi". Ha van időd, türelmed, ugyanezt próbáld ki 90-95-ös döcögő tempóban. lényegesen javul a helyzet. Vannakk itt "fogyasztásvarázslók" de csodát ne várj. 6-7 l/100 km körülményektől függölen...

Előzmény: wille.e (16806)
wille.e Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16806

A hétvégén teletankoltam a gépet.Azóta autópályán 120-as tempóval mentem 400km-t majd városban 90Km-t.Most világít  az üzemanyaglámpám.Nálatok mennyi Km után szokott világítani?

Nagyon jól megy amúgy a szekér,és hallani hogy ki is égett a rendszer szépen,de szerintem többet kellett volna mennie.

bgombas Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16805

A nyakamat nem tenném rá, de a felirat alapján kb. ezek lehetnek:

16:Teljes töltés elzáró szelep, sejtésem sincs, hogy ez mire jó.

 

Ezek gondolom az immobilizerrel+alapjárattal vannak kapcsolatban, és nem engedik a motorhoz a naftát.

21:Üzemanyag (elzáró) vezérlő egység

22:Üzemanyag (elzáró) szelep

Előzmény: Skodabajnok (16804)
Skodabajnok Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16804

Sziasztok !

 

Skoda Felicia bekötési rajzokat fordítok le magyarra .

Egy rajz maradt hátra amin 3 db alkatrészt nem tudok beazonosítani a megnevezése miatt .

Ez pedig az 1.9 D Feliciában lévő VW motoron van .

A "modern " diesel motorokat még nem ismerem annyira .

Se angolul se Csehszlovákul :-) nem tudok ezért a segítségeteket kérném ha valaki ismeri ezt a motort .

Mellékelek egy bekötési rajzot és hátha segítség az , hogy mi lehet ez a 3 dolog ami a motorvezérlő elektronikához tartozik .....

Köszönöm előre is a segítséget !

Miután megfejtődik mi ez a 3 dolog , azután a rajzokat feltöltöm a skodaklub - ra , vagy kérésre elküldöm e-mail címekre is stb ....

Odaírtam " Csehszlovákul " is , hogy úgy mit ír a bekötési rajz ...

 

Martina. t Creative Commons License 2011.04.16 0 0 16803

Szia!Bocs,hogy csak most válaszolok!Nem mi voltunk Miskolcon.Hasonló autót láttál mint az enyém?

Előzmény: lerbubu (16789)
hubo44 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16802

A serelôm at dobja a motrot.

Előzmény: Haugland (16800)
gdzsozy Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16801

Az én tengely végemen sincs semmi csak a csavar.

de most hogy mondjátok ez így olyan snassz...

holnap elmegyek és veszek 4db 350-es körfűrészlapot a zsarnai piacon és felrakom a felni mellé dísztárcsának.

 

:)

 

vagy inkább olyan tengelyvéget csináltatok mint a Ben-hur-ban volt Messalának a harciszekéren. az asszony most mondja hogy John travolta- olivia Nevton john fimben a "grizben" vagy pomádé? abban is volt ilyen vágósarkantyú.

 

szép krómozottan milyen jól mutatna...

 

Előzmény: tothpeti72 (16798)
Haugland Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16800

..Helyzetjelentés..

 

Hubo, nem sikerült eddig még szereznem nyomásmérőt a kocsiba, de holnap megrendelek a netről egy állítható benzinnyomás szabályozót és lehet, hogy cserélek benzincsöveket is.

Így annak a benzinnyomásos problémának meg kell oldódnia elvileg.

 

Közben sikerült szereznem egy komplett 1.6-os motort, így valószínű, hogy komplett motorcsere is lesz.

 

Hubo,

ilyet esetleg nem vállasz be? Vagy nincs ismerősöd aki jól megcsinálná?

Igazából csak 2 kikötésem lenne, hogy nem szívességből, mert abból már így is nyagon sokat kaptam amit nem győzök megköszönni!!! A másik pedig a minőség..

Ezért is próbálkozom be Nálad időnként :)

 

Na légyszi légyszi :)

 

Közben úgy néz ki, hogy ismét kap az autó sport gátlókat is (HP szett a kisrugós fajtából) és talán a fék is fel lesz egy kicsit javítva (előre nagyobb és hűtött tárcsa, hátra sima)

 

feri

kocoska007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16799

Sziasztok!

 

Igértem a fórumban, hogy beszkennelem a felicia javítási könyvet.  A terv és az ajánlat még áll, csak egy házeladás kellős közepén vagyok, plusz harc a bankokkal.... De ami késik nem múlik, meglesz! De addig is valami más....

 

Kedvcsinálónak feltöltök pár képet! Ha ismeritek bocs, nekem nagyon jól jött! Vannak robbantott ábrák, adatok stb.

A progit egy ftpről szedtem le, most töltöm datára a hétvégén megosztom veletek a linkeket....

 

http://kepfeltoltes.hu/view/110415/adatok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110415/adatok2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110415/diagnosztika_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110415/inditokep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110415/menu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110415/skodak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ja a képeken látjátok egy korábbi vitás témával kapcsolatosan a választ:

A termosztát 88 fokon nyit!

A ventilátor pedig 94 fokon indul...

 

 

Üdv.

tothpeti72 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16798

Nem kell, gyárilag olyan. A Műanyag izé úgyis csak dísz, túl sok portól nem védi a tengelyvéget. De ha már tuning:

Mit szóltok az álló helyzetben is forgó disztárcsához?

Előzmény: Viktorboy (16797)
Viktorboy Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16797

Helló!

 

Most hogy nem Skoda felni van fent, nem megy fel a kis dísztárcsa. Kell az első tengelyre a kerékagyra olyan kis porvédő kupak mint ami hátul van?

 

Egyáltalán kapok olyat valahol?

 

Üdv Viktor

lerbubu Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16796

És a kivágott részbe meg kiszuperált króm-széklábaka állítunk mint az amerikai Dragstereknek....:)

Én se vagy híve az igénytelen cicomázásnak félre ne érts:)

Előzmény: tothpeti72 (16791)
István77 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16795

Hello. Na ezt nem is tudtam,koszi,de azért én maradok a 13felninél. Szeretem ha a kocsi olyan mint a gyári,nem kell rá semmi extra. Ami e-mail címet kuldtél az a munkahelyed vagy céged? Komáromot még annyira nem ismerem,még csak 5éve lakom itt.

Előzmény: hubo44 (16794)
hubo44 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16794

Be lehet iratni a nadob felniket.

Előzmény: István77 (16793)
István77 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16793

Hello druszám. Hm? Nálunk az a eloírás hogy csak olyan méretet tehetek fel a kocsira ami benne a kiskonnyvébe! A legnagyobb méret azt hiszem a 175/65 R14. Láttam már amugy 15os felnivel szaladgálo szlovák feliciákat is, de álitolag azt keményen buntetik. Annyit nekem nem ér hogy a szépségért fizessek folyamatosan! Nálunk is vannak ám buta szabályok!

Előzmény: Pityuuuu (16784)
feher gabi Creative Commons License 2011.04.15 0 0 16792

Üdv kérdésem lenne hogy a netem keresgéltem gömbfejet mert kiderrült hogy az ment sz...rá és cserélni kell de nem tom melyik van a külső oldalon a trapézgömbfej felett mert a startautónál néztem és nem tudom hogy a sima gömbfej vagy a kormánygömbfej kell-e nekem válaszokat előre is köszönöm!!!  Ja sürgős lenne mert max 11-ig szállítanak nekem!!!

http://www.startauto.hu/webaruhaz/ itt néztem!

tothpeti72 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 16791

Én meg segitek bejelölni, hogy pontosan hol vágd ki a motorháztetőt, hogy menetközben is lássa a nép. az"1.3MPI" betüit meg kipingáljuk kályhaezüsttel

Előzmény: lerbubu (16789)
emedeuzea Creative Commons License 2011.04.14 0 0 16790

Igen, nekem is eszembe jutott a csere , csak gondoltam előbb megkérdezem a tapasztaltabbakat is, hogy ne potyára cseréljem. A kicserélés mikéntjét le tudnád kulcsszavakban írni?

 

skoda1.6: nekem is úgy kezdődött, h néha produkálta a hibát aztán lassan akuttá vált a dolog...

Előzmény: Pityuuuu (16762)
lerbubu Creative Commons License 2011.04.14 0 0 16789

Most hogy mondjátok egy szelepfedélpolír még jót tenne...:)
Naés jövőhéten kész a toronymerevítő...
Martina lehetséges hogy ma titeket láttalak Miskolcon?

tothpeti72 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 16788

Ismerem az ülést, próbáltam. valóban jó. Ennek ellenére én valoszinüleg a skodáét fogom beoperálni a dömperbe.mert az viszont katasztrofális.

csillivilli cuccok? Na és? aki megteheti, tegye meg. A legnagyobb poén mégis a dinamós "HIFI" volt a bordó gépben.

 

Előzmény: gdzsozy (16785)
Viktorboy Creative Commons License 2011.04.14 0 0 16787

Jó estét!

 

Most beszéltem egy ismerőssel látta a régi Felimet a villamosról amit 5 éve adtam el gyöngyházpiros City kivitel, szerencsére még mindíg az öreg bácsié aki megvette anno, tuti jó kezekben van.

 

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!