Keresés

Részletes keresés

Gorcsev Creative Commons License 2013.08.22 0 0 127101

Sz'tem az nem így jelentkezne.

Előzmény: Törölt nick (127099)
Gorcsev Creative Commons License 2013.08.22 0 0 127100

Mittomén, vmi logokat nem csinál?

Ez nem az, amire anno wrt-t tettél? Vagy az csak terv vót?

Előzmény: DMA (127097)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 127099

Alábbi oldalon:

 

http://support.microsoft.com/kb/817472/hu

 

A " Kerülő megoldás" című megoldást ki lehet próbálni ilyenkor. Legfeljebb nem old meg, ha tényleg hardveres a probléma. Az ok megértéséhez el kell olvasni a cikket.

Előzmény: panabubus (127082)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 127098

Segitségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy Samsung EVO 120GB SSD-t. A hozzá adott telepítő CD-vel telepítettem és klonoztam a gépemet. Minden rendben müködik kivéve egy problémát mikor a rendszer elindul egy percig kb semit nem lehet elinítani a gépen és a végén az alábi hibaüzenet jelenik meg:

 

 

 

Ha az OK ra katintok utána kitünöen müködik a gép. A gépemen XP van. Elöre is köszönöm.

A gépemen lefutatam a WMIDIAG-V2-őt de sajnos a kiírt adatok számomra nem mondanak semit. Ha valaki ennek alapján tudna segíteni el tudom küldeni mail-ban.

DMA Creative Commons License 2013.08.22 0 0 127097

Hmmm, ezt nem értem: gyári mindene, 4db MAC address van felvéve a WIFI MAC filterbe, etől csak nincs tele :-)

Előzmény: Gorcsev (127096)
Gorcsev Creative Commons License 2013.08.22 0 0 127096

Öregszik?

Vagy telik a búrája. Nem túl sok a hely rajta...

Előzmény: DMA (127094)
Gorcsev Creative Commons License 2013.08.22 0 0 127095

"A lementés meg szerintem mindenképpen indokolt."

A fontos, nem pótolható cuccokról amúgyis kéne lennie másolatnak...

 

"A csekkdiszk csinálhat  valami gubancot egyébként menet közben, és azért kell lementeni előtte?"

 

Hát ha valóban vinyó-gond van a háttérben, akkor kb. bármilyen művelet árthat...

De igazábul azt kéne nézni, hogy

-vannak-e rossz/bizonytalan szektorok;

--ha igen, szaporodnak-e a cskdszk-futások során;

----ha igen, akkor vinyó -> kuka;

----ha nem, akkor jav.tel.

Előzmény: panabubus (127093)
DMA Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127094

Sziasztok!

 

Van egy Tp-link 1043-as routerem, teljesen jól működik, ám az utóbbi időben az admin felület nem érhető el, csak ha restartolom. (7/24-ben megy amúgy).

Elállítottam valamit, vagy mi ez? 

panabubus Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127093

KÖszönöm Gorcsev,  ez annyira "lejött"  számomra, hogy az én gépemen mindenképp megcsinálom, habár (kop-kop)  itt még nincs jelentős gond.  :S  A lementés meg szerintem mindenképpen indokolt.

(Kezdem bánni, hogy nemrég mikor volt rá keretem, megelégedtem egy darab 1 TB-s Memorex külsővel. Még kettő símán beleférhetett volna, a néha felesleges meg utólag kissé szar Pentax kiegészítők helyett ugyanannyiért :() 

A csekkdiszk csinálhat  valami gubancot egyébként menet közben, és azért kell lementeni előtte?

 

A villankypcsolós-dolog meg az én véleményem szerint orbitális baromság volt is, meg lenne is.   Fotós tapasztalatból is tudom, hogy ha pl. ír a kártyára a gép, és akkor száll el a tápfesz,  jó esetben csak egy 0 bájtos "fájl" az eredmény, gázosabb esetben viszont a kártya is elszállhat. (Vagy pl. kivételnél írás közben, stb.)  Az meg ha nem is vincseszter, de adathordozó szintén...  :S

 

 

Előzmény: Gorcsev (127091)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127092

küldj át az e-mailemre egy ilyen exportát nyeres fájlt... több szem, többet lát.

Előzmény: Vgyuri (127090)
Gorcsev Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127091

"az áramtalanítás talán a nem igazán szerencsés megoldás"

Hát nem. Sőt, menetközbe' kifejezetten barbárság, az egész lakásra kiterjedően meg orbitális ostobaság is.

Táphibánál a normális áramtalanításnak (gy. k.: leállítod a rendcert, aztán kihúzod a konnektorból) lehet értelme (és így biztos nem is árt), de ez nem olyannak tűnik.

Hdd ellenőrzése erősen javallott, ki se kell szedni, elég pl. egy sysresc-es pendrájvról butulni (de van ezer más ilyen), és megnézni a smart-dógokat. Ha van rajta hiba (99%, hogy lesz...), akkor a fontos cuccokat lemented, a vinyón 2*-3* végigengeded az installcédéről a csekkdiszket[*], megint megnézed a smart-ot, és ezután érdemes lehet a javító telepítést megpróbálni.

 

A jav.tel. gyakorlatilag az installált rendcer-állapotot hozza vissza, de a fölrakott progik/stb-k megmaradnak, csak a rendcer frissítéseit köll újra rátenni (vindózapdét.kom).

Használtam többször,

 

[*] Legjobb lenne rögtön a sysresc-ről a badblocks, vagy a ddrescue is megteszi, ha vki hozzá mer nyúlni a parancssorhoz...

 

Előzmény: panabubus (127082)
Vgyuri Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127090

Hihi, jól emlékeztem, hogy van ilyen az Excelben, csak nem tudtam hol. A beállításoknál van olyan, hogy nyelvi beállítások. Ott lehet eltérni a rendszerbeállítástól. Itt pontot adok meg, és akkor a mezőelválasztó lehet vessző. De a szövegszerkesztőbe való átkopizást akkor sem úszom meg, mert egy oszlop tartalmát nem tudom exportálni szövegfájlba, csak az egész táblázatot.

Előzmény: Vgyuri (127084)
Jahno Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127089

Dokkolóba kell tenni, aztán smartot nézni meg menteni. Meg mittomén. Sör is lehet, csak ládában mérjük.

Előzmény: panabubus (127088)
panabubus Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127088

Köszönöm a részletest,  szívem szerint a  "sörös" megoldást vetném fel a jóembernek, mert én már nem szívesen  ülnék mégegyszer a gépe elé, dilettánsként meg "total kommandós"-ként. (valamiért nem veszi be a gyomra a TC-t :)) 

A HDD-re való utalás külön megszívlelendő, mert az is minha "hangos" lenne néha. Valamint ami nekem furcsa volt, hogy minha "lebegne" egy helyben néha a LED fénye, amikor ki akar lépni akkor is.  Ha jól tudom, az viszont már régebbi gépbépől került bele, ki tudja mikori, meg milyen állapotú?

A frissítések se világos, mert lehet hogy urban-legend, de úgy hallottam, az XP-t  már nem támogtaja a MS...  :S

 

(A sajátom kapcsán meg nem tudok összehasonlítani, mert (jöhet a kőzápor) nálam az XP -antispy-al le vannak tiltva egy ideje.)

Előzmény: Törölt nick (127086)
tütyüke Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127087

Ez nem töröl adatokat, beállításokat, programokat, csak a rendszert teszi vissza telepítés utáni állapotba.

 

Így van.

Előzmény: Törölt nick (127086)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127086

Nem.

A javító telepítés azt csinálja amit a neve is sugall, vagyis van egy telepítésed, amiben esetleg megsérültek állományok, stb., és ekkor lehet szépen ráengedni.

XP telepítő CD-ről indítva a gépet, amikor eljutsz odáig, hogy megtalálja az előző telepítést, akkor nem enter-t nyomsz, hanem j betűt, hogy javítós (angolul r mint repair), és akkor szépen mindent visszatesz az eredetire.

(Azért várd meg itt egy két kolléga helyeslését, mert régebben csináltam ilyet.)

 

Ez nem töröl adatokat, beállításokat, programokat, csak a rendszert teszi vissza telepítés utáni állapotba.

Ez azt is jelenti, hogy utána a frissítéseket újra telepítened kell!!!

 

De ha még nem csináltatok ilyet, akkor pár sör áráért szerintem egy hozzáértő megnézi és rendbe is rakja a gépet, főleg, ha fontos adatok vannak rajta.

 

De én előtte mindenképp csinálnék memória tesztet és a HDD-t is megvizslatnám.

Előzmény: panabubus (127085)
panabubus Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127085

Köszönöm a gyors választ.

Egy valami, am a legfontosabb, azt nem értem, pedig segítene talán:

 

A  javító telepítés az hogy műxik?  Valami dereng, hogy van olyasmi is a telepítő lemezen, de én még soha nem próbáltam. A másik sokkal nagyobb gond talán az, hogy a jóembernek egy partición van mindene.

Oprendszer is, és hatalmas mennyiségű elmentett munka. :( 

Én ehhez azt javasoltam volna hogy egy külsőre kimenteni mindent első lépésben, aztán particionálás, stb. 

A javító telepítés nem kavar be a többi állománynak?  (azaz nem hozza létre újra a meghajtót?)

Előzmény: Törölt nick (127083)
Vgyuri Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127084

Ezt csinálom most. Egy oszlopban össze van emelve a teljes szöveg, ami Excel számításokból jött össze, azt vágólapon átemelem a szövegszerkesztőbe, csinálok két globálcserét és letárolom a továbbfeldolgozható fájlt. Csak ezt napjában több tucatszor kell megcsinálni, ezért lenne jó egyszerűsíteni. Tkpp. az Excelben még két oszlop felhasználásával képletben megadott karaktercserével elő tudnám állítani a végleges szöveget egy oszlopba. Csak azt hittem, az Excel alkalmi beállításával is át tudom állítani, mit használjon tizedesvesszőként - a rendszerbeállítás oda-vissza módosítása nélkül.

Előzmény: takacsek.hu (127076)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127083

1. Lehetséges, bár kevésbé valószínű.

2. Nem valószínű.

3. Ez hitvita, én nem szeretem, de lehetséges.

4. Lehetséges.

5. Lehetséges, de erre való a memteszt, amit minden modul cserénél és berakéásnál érdemes lefuttatni.

6. Pontosan, az áramtalanítás nem megoldás. A megoldás a probléma gyökerének a megkeresése.

 

Én az alábbiakat csinálnám:

- memteszt CD-ről - bár szerintem ez jó lesz, mert különben kaptál volna csúnya kékségeket;

- megnézni, hogy a HDD nem ment-e le mondjuk PIO módba - lassulás egyik oka szokott lenni;

- HDD ellenőrzése valami HDD Sentinel-lel vagy hasonlóval - hogy is állunkm mennyire használható még;

- valami jó kis vírus ellenőrzés - ez izlés kérdése, de valami külső adathordozóról vagy másik gépbe átrakva és onnan indítva;

- XP javító telepítés - rontani nem ront, ellenben javíthat, maximum a frissítéseket újra fel kell tenni.

 

Elsőre ennyi.

Előzmény: panabubus (127082)
panabubus Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127082

(Akkor namégeccer:)

Sziasztok! Egyértelműen a klasszikus hülyeség iskolapéldája is lehet, de a gond igen nagy, és kénytelen vagyok segítséget, vagy tanácsot kérni:

Windows XP, Fujitsu Siemens alaplap, 3,6-os processzor, egy hónapja feltuningolt (2 GB-s modullal) 3 GB  RAM.
Az XP jó egy éves, teli segédprogrammal, film-scanneléshez, hang-digitalizáláshoz stb.
Nagyon kellett volna egy NOKIA 3210-esről (ami egyébként tök halott) az adatállomány. Címek, SMS-ek, stb.  Felraktuk rá a PC Suite-t (Nokia oldalról letöltve, nem torrent, stb.)
A gondok itt kezdődtek. Másik nokiát látta, telefont is, a memóriakártyáját is, stb.  Amiról ererdetileg akartuk, (kábel is kompatibilis, stb.) "nem látta", illetve az USB eszközt sem ismerte fel.
Ezért aztán Revo Uninstaller, a vastag betűsök törölva, ahogy szokás, stb. Azonban ez csak csökkentett módban volt lehetséges, mert normál módban felénél mindig megállt az eltávolítás.

Közben (hogy az F8-al csökkentettbe lehessen menni) csak reset-el lehetett kikapcsolni a gépet, mert minden beállt, lefagyott a művelet közben.
Ezt követően indult a rémálom. Tetű lassú indulás, először a net felállt, böngésző is ment, de egy *doc fájl próba nyitásakor lefyagott az egész vindóz... :(  Kikapcsolni meg nem hagyta magát semmilyen módon...
Reset megint, majd rendszer visszaállítási kisérlet, de azt nem tudta befejezni a Windows. (szerencsére vissza-pontok megvoltak, úgyhogy valszeg nem vírus)

"Asszisztencia"  gondolt egyet, és azzal nyugtatva engem hogy ez máskor is sikerrel működött neki - áramtalanította a lakást... :S
Újraindításnál az általam "várt"  chdsk  vagy kék halál helyett felállt a Windows, látszólag minden OK. de az első segédprogi indításnál totál lefagyás.
Ezt megelőzően üresjáratban (a feladatkezelő szerint semmi nem futott) 50-60%  a proci, a ventillátor hallhatóan felpörgött, ha nincs teli cuccal a PC-ház, tán még fel is emelkedne, mint egy helikoffer.

Viszont ekkor nagy kínnal leállt magától a gép, nem kellett reset vagy hasonló.
Újabb indítás, a rendszer-felállás után azonnal újabb visszaállítási próba, ezúttal egy héttel előző időpontra. Ezt ugyan igen lassan, de végigcsinálta, az üzenet szerint sikeresen visszaállt, stb.
A net azóta megy, a word megy, szinte minden jó, netes átkokat szórni lehet vele csak tetű lassú a gép, scannelni nem hajlandó, és még vagy két-három progi nem indul most sem...:S
 
A kályhától indulva:  

1. A PC Suite  kavarhatott be?  (Ráadásul a klasszikus, pl. a Media Playertől más ismert "nemakarok letelepülni" trükkel nem lehetett kiverni a házból?)
2. A "nem látható"  3210-es elektronikája üzenhetett hadat a PC áramköreinek? (mint írtam, az kuka egyébként)
3. A Revo Uninstaller lehet mégse annyira korrekt, és amit "vastagbetűsnek" ítélt talán mégse kellett volna törölni?
4. A gépről rendesen voltak látogatva  afféle "csöcsöscsajos" oldalak, lehet, hogy most aktiválódott éppen valamit?
5. Esetleg a nemrég berakott 2 GB-s modul unta meg épp most a kínzást?  (volt már hasonló tapasztalat, amikor egy darabig ment, aztán egy Total Commander indításakor jött a kék halál, modul kivétel után meg nem)
6. Végül, amit írtam: az az áramtalanítás talán a nem igazán szerencsés megoldás, hiszen pl. egy áramszünetnél hallani, hogy utána bajok lehetnek?  :S

Tudom hogy ez a fórum nem a kabaré-szekció, nem is a Besenyő család lakhelye, de a probléma valós, és talán tanulságként is szerepelhet hasonló barmok számára, mint a történet szereplői... :(

(Nem az én gépemről van szó, az esetleges halvány gyanú ellenére, csak "bűnrészes" vagyok a sztoriban. Ja, és ami ugyan nem nagy vigasz, de a főkapcsolót nem én húztam le.. :(  )

panabubus Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127081

(közbevetve első kérdés:  az előbb írtam egy elég hosszú postot, az elküld gombra kattintva bejött az adatlapom, és naná hogy elment minden a post helyett..:(  ez  most saját lúzerség, vagy megint "motorhiba" lehet itt?  :S)

alfi13 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127080

Segitségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy Samsung EVO 120GB SSD-t. A hozzá adott telepítő CD-vel telepítettem és klonoztam a gépemet. Minden rendben müködik kivéve egy problémát mikor a rendszer elindul egy percig kb semit nem lehet elinítani a gépen és a végén az alábi hibaüzenet jelenik meg:

 

Ha az OK ra katintok utána kitünöen müködik a gép. A gépemen XP van. Elöre is köszönöm.

A gépemen lefutatam a WMIDIAG-V2-őt de sajnos a kiírt adatok számomra nem mondanak semit. Ha valaki ennek alapján tudna segíteni el tudom küldeni mail-ban.

didyman Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127079

Nahát, tört windows..

Helyreállítókonzol kell (a telepítőlemezről mehet) és ott egy bootsect.exe /nt60

Előzmény: udmurtuguru (127078)
udmurtuguru Creative Commons License 2013.08.21 0 0 127078

Üdv!
Ilyenkor mi van?

(Win 7-ben a SpyHunter 4 futtatása és "takarítása" után...)
Bootoláskor ennél elakad, sehová tovább.
Telepítőjével próbáltam helyreállítani, de nem sikerült
Javaslat? Ötlet? Megoldás?

Redlac Creative Commons License 2013.08.20 0 0 127077

 

Sziasztok!

 

Az alábbi hibaüzenetet kapom, amikor a telepített Samsung alkalmazást indítani próbálom.

 

 

Valami ötlet?

 

Köszi

takacsek.hu Creative Commons License 2013.08.20 0 0 127076

persze ha a végén visszaállítod, akkor utána ugyanúgy nem fog működni...

 

Szóval ezek nem a legjobb megoldások. Ha másra is használjátok a tizedes vesszőt, akkor én a helyedbe még excel előtt (mondjuk egy notepad, vagy egy jegyzettömb segítségével) simán kicserélném az összes pontot vesszőre és csak utána nyitnám meg excelben.

takacsek.hu Creative Commons License 2013.08.20 0 0 127075

vagyis még ezt sem muszáj, mert ugyanitt beállítható az, hogy mi legyen a "tizedes vessző" vessző vagy pont...

Előzmény: takacsek.hu (127074)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.08.20 0 0 127074

ha a nemzetközi beállításoknál átállsz angolra, akkor a tizedes vessző helyett mehet a pont.

Előzmény: Vgyuri (127073)
Vgyuri Creative Commons License 2013.08.20 0 0 127073

Egyetlen táblázat kedvéért hogyan lehetne lebeszélni az Excelt arról, hogy tizedesvesszőt használjon. Egy plusz szövegszerkesztést lehetne megtakarítanom napi feladatnál, ha a továbbfeldolgozó angolszász programhoz tudnék igazodni.

miki_ng Creative Commons License 2013.08.20 0 0 127072

Angol nyelvű speciális XP CD-be (iso) bele lehet integrálni, az angol helyett, magyar nyelvet, billentyűzetet, kódlapot, és SATA drivereket?
Le tudja valaki írni pontosan, hogyan lehetne ezt megcsinálni? Esetleg...meg tudja valaki csinálni, nekem?
Privi is jöhet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!