Keresés

Részletes keresés

lkaresz81 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 42038
A YouTube on, a goat milking -re keresve rengeteg videót találasz. 20 megnézése után már könnyűnek fogod gondolni.
Előzmény: mmela (42037)
mmela Creative Commons License 2012.05.16 0 0 42037

Köszi a gratulációt :)

Kicsit ugyan bolondnak nézel szerintem, valószínűleg jogosan, de mindent összevetve jó lesz ez így :))

 

Sajna nincs kecskés a közelemben, de a szomszédoknak van tehenük. Nem tudom megengednék-e hogy  azon gyakoroljak, de megkérdezem. Sok különbség van a két fejés között? Arra  is gondoltam, hogy az első napokban áthívom a szomszédasszonyt majd, hogy nézze meg  rendesen meg van-e fejve Loló. Attól hogy nincs kecskéje még láthatja, hogy minden okés-e. Kicsit félek ám.. (na jó..  nagyon :))

 

Sajt ügyben (is) szívesen fogadom majd az okosságokat :)

 

Előzmény: Kecskeb (42035)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42036

Vágóárnak is olcsón vettem, mert 10000ft-ot adtam érte, és kb45-50kg-os.Ráadásul 200m-t kellett érte mennem, úgy sétaltam vele haza.

Amúgy nagyon szép kecske, egyszem elkényeztetett jószág volt. Szépek a körmei,a  szőre, majd ki csattan az egészségtől.

Én a tőgyállásából és a hasából vemhesnek tippeltem, de úgy voltam vele, hogyha nem az akkor majd levágom. Csak annyira jó állású, hogy gondolkozóba estem, meg elég jól beilleszkedett.

99%-ra igazat mondhat a gazda, hogy nem volt vemhes, meg a bimbói is kicsik, fejni se engedi magát.

Holnap lefényképezem, ha lesz rá időm.

Előzmény: hegefeco (42025)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42035

Gratulálok!

(hunjorgosnak is)

:-))))))))))

 

Az nem volna baj, ha még előtte megtanulnál fejni...kár lenne egy helyes kis tőgygyulladással kezdeni a kecskézést.

Nem baj, ha nem isszák meg a tejet....isteni joghurtot meg sajtokat lehet készíteni....majd beszélünk róla, ha már itt lesz az ideje.

 

Sok sikert!

Előzmény: mmela (42034)
mmela Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42034

Nos itt volna az én öregecske kecském, Loló :) 

Egyenlőre hunjorgos a gazdija, június  3.án lesznek leválasztva a kicsinyei és akkor máris költözhet hozzánk.

Visszaolvasva láttam, hogy volt már szó Lolóról, így biztos tudod/tudjátok, hogy csak féltőgyes.

Ősszel ment volna a kolbászba, de én úgy gondolom, hogy próbacseresznye kecskének jó lesz nekem.

Ha minden jól megy  csordogál egy kis tejcsi is, meg egy kis szerencsével ellik nekem tavasszal egy  kis gödölyét ami jól tejel majd ha  eljön az ideje. (Optimista vagyok mi? :))

Az ára nem sok, a szállítás szinte ingyen ha ügyesen intézem a dolgaimat. Ennél kisebb kockázattal szerintem lehetetlen lenne nekivágni. Lehet, hogy meg se tudom fejni. Vagy a gyerekeim nem isszák majd meg a tejét. Vagy akármi..

Nem egészen így terveztem, de mégis nagyon örülök neki.

Csak már itt lenne.. :))

 

 

 

Előzmény: Kecskeb (42028)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42033

A háztáji mehet nekik, de tanulmányozd át ezt a listát:

http://www.mkk.szie.hu/dep/gygt/bbm/gyomnov/mnlist.htm

Ha van fejősöd, a borsószárat szárítva add neki, és egyszerre ne túl sokat. (Nálunk tavaly kapott frissen, ihatatlan volt a teje tőle)

Előzmény: Kecskerágó (42032)
Kecskerágó Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42032

Sziasztok,

 

háztáji zöld hulladékok közül van valami amit nem lehet a kecskéknek enni adni?

Pl: répa, retek, zöldségzöldje, töklevél, bab-, borsószár?

Vagy valemelyiket csak szárrítva lehet etetni?

 

Esetleg van vmi komplett összeszedett tiltólista a kecskék számára?

 

 

Köszi

geda1 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42031

Sziasztok.

Február 29.-én született, 4-es ellésből,import anyától származó Holland törpekecske bak eladó!Szemes terményt,alpesi,szánentáli gödölyét beszámítok.Fejér megye.Érd:edina80@windowslive.com

hegefeco Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42030

A garancia nem ezekre van, hanem az egészségre. Abban biztosan megegyezünk, hogy a zsákba macska kategóriába tartozik egy olyan kecske, ami egyik tőgyére tejel, a másikra meg ki sem tőgyelt. és állítólag soha sem ellett. Az ilyen egyedeket be lehet reckírozni, de meg van a maga ára, az IDŐ. Vagy ellik, vagy nem (ha tényleg álvemhes) akkor meg egy évig csak eszik, de vissza nem ad szinte semmit. Nem véletlenül írtam le, hogyan vettem kecskéket a KÖRNYÉK gazdáitól, akiket ismertem, és ismertem az állatokat is. Türelmesen megvártam amíg eladó sorba kerültek a kiszemelt állatok.

Nem kértem garanciát, és ez esetben botorság is lett volna. Fejtem őket, láttam őket eleget, tudtam, hogy mi várható, és örültem, amikor az enyémek lettek. Végül is az egész állományom ezekre lett felépítve. Én azon az állásponton vagyok, hogy türelmesen várok, és türelmesen keresek egy-egy kitűnő kecskét, és igazából nem számít, hogy bel, vagy külföldről való. Kicsit nagyobb a "vadászterületem", de nem ájulok el egy kecskétől, csak azért, mert külföldi, és álom felmenőkkel rendelkezi, stb. Nem véletlenül viszek magammal más tenyésztőt is szelektálásra, mert az embert meg lehet téveszteni, de ha ketten, vagy többen látjuk ugyanazt jónak, akkor szívesebben költök rá. Persze Tirolban is hízelgőnek tűnt, amikor kiszúrtam azt a kecskét, amit NEM akartak eladni, DE  egy tapasztalt társsal ott is egyeztettem. Aki már járt bírálaton az tudja miről beszélek, nemcsak nézni, hanem (bele) látni is kell.

A kecskék ára változó, de a vásárlási elvek állandóak.

 

Előzmény: Kriszta721 (42029)
Kriszta721 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42029

Fecó! Az addig rendben van, hogy papírokkal veszed külföldön az állatokat. Ott feketén-fehéren rajta van minden, hogy egészséges, kik a szülők, nagyszülők stb., na meg a tejtermelés is. De egy gödölyére milyen garancia van? Hogy mindig hármat fog elleni, sohasem pusztul el és ötliteres lesz? Én igyekszem jó állatokat eladni, de ilyeneket senkinek nem tudok garantálni. Hogyan is tehetném, hiszen az állat további sorsa nem az én kezemben van?

Előzmény: hegefeco (42025)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42028

Türelmetlenül várom!!!

:-)

Előzmény: mmela (42027)
mmela Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42027

:)

Nem tőle szeretnék kecskét, csak  ugye a fórumról azt hittem nyugodtan vásárolhatok..

Mindjárt indulok kecskelesre és délután majd elmesélem miféle idióta módon készülök a kecsketartásba belekezdeni :)) 

Előzmény: Kecskeb (42026)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42026

Jajj...ne...!!!

Előzmény: mmela (42022)
hegefeco Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42025

Tippjeim volnának, de mit sem érnek, amikor kétségeim vannak az eladó szavában, amikor azt állítja neked, hogy még soha nem ellett. Mára könnyebb helyzetben vagyok a vásárlásnál. Garanciával, papírokkal kapom az állatokat. Bár az ár is lényegesen magasabb, még sem vennék már bizonytalan egyedeket, amivel csak az időm megy, és később derül, hogy kolbászért fizettem Sok évvel ezelőtt is olyanokat  vettem meg, amelyek megtetszettek a környéken, láttam hogyan tejelnek, ellenek, aztán amikor hónapok, évek múlva eladó sorba kerültek, akkor megszereztem őket. A türelem meghozta gyümölcsét. 

Előzmény: Törölt nick (42018)
calishu Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42024

Én is kíváncsi leszek, hogy pl. itt Siófokon (ahol a turizmus fontosságára hivatkozva szinte minden állattartást megtiltottak egy 2006-os helyi rendeletben) hogy fog ez átmenni a gyakorlatba.

Előzmény: hierholczandi (42023)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42023

Köszönöm a kimerítő választ. Azt én is gondoltam, hogy csak magasabb szinten lehet majd ezt a kérdést szabályozni, azt nem értem, hogy ezt a gyakorlatban hogyan lehet majd megvalósítani. Az önkormányzati rendeletekben az adott település sajátosságait is figyelembe vették. Nem lesz ez túl komplikált egy törvényi szabályozás keretei között? 

Bocsánat, ha nagy baromságokat kérdezek.

Előzmény: Törölt nick (42016)
mmela Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42022

Na akkor ezt most az elpoénkodott megfogalmazás ellenére  teljesen komolyan kell értenem? :S

Előzmény: Kecskeb (42021)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42021

Hááát....nem tudom kitől veszed, de ha attól akire gondolok, akkor nattyon figyázz!!!

Asz ety nattyon gyanus alak nekem!!!

 

(neduddgi)

 

 

Előzmény: mmela (42013)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42020

Menj csak el ....mert az ősi bölcsesség aszongya, hogy:

 

"Nézd meg az anyját, vedd meg a lányát!"

 

:-))))

Előzmény: mmela (42013)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 42019
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42018

Akkor Neked sincs tipped, hogy mi ez?

Most pár napja nem fejtem, majd lefényképezem a tőgyét.

Előzmény: hegefeco (41933)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42017

Ezt számtalan élelmes hentes eljátsza, mert a gedahús  általában sokkal jobban izlik az embereknek mint a bárány. Csak nem tudják...:-)))

Előzmény: khirke (41944)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42016

Ebből következően korlátozni csak magasabb szintü rendelettel (minisztériumi (FVM), vagy kormányrendelettel) vagy törvénnyel lehet(ne). A korábbi években született állattartásról szóló helyi önkormányzati rendeletek jelentős többsége tartalmaz korlátozó rendelkezéseket a haszonállatok tartása tekintetében. A fentiekből következően ezért az állattartásról szóló helyi rendeletek felülvizsgálatának kezdeményezése időszerű, hogy a hatályos törvényi rendelkezésekkel szinkronba kerülhessen az önkormányzati szabályozás. Amennyiben a helyi adottságok miatt a mezőgazdasági haszonállatok tartása problémás lehet a településen célszerű a tartás feltételeit szabályozni (tiltás helyett!) körültekintően. A 2013. január elsejétől hatályos önkormányzati törvény általános rendelkezéseinek értelmében az öngondoskodás megteremtése kötelezettsége a helyi közösségnek, melyhez a feltételeket a szabályozásban is meg kell teremteni. A haszonállat tartásának lehetősége pedig alapvető az öngondoskodás megvalósításában.

Előzmény: hierholczandi (42008)
mmela Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42013

Komlóra jártam suliba :))

 

Az esti fejésre menni nem rossz ötlet, de lehetséges, hogy nem kell ilyen eszközökhöz folyamodnom.

Úgy néz ki alakul  nekem valami kis kecskécske..

(fórumgaris :)))

Előzmény: Kecskeb (42006)
hegefeco Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42009

Mivel nincs rá kereslet, ahogy magad is leírod, akkor a kérdés egyébbként is okafogyott, de ez egyébbként is PR, és sok köze nincs a valósághoz. Nem terhelném vele a topikot, de láttam már furaságot. Szóval maradok a már említett, magam termelte élelmiszereknél. oszt felejteném is, hogy valaha is hallottam : BIO

Előzmény: calishu (42001)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42008

És ki fogja szabályozni, milyen formában?

Előzmény: Törölt nick (41941)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42007

Nem nagyon van rá kereslet.

Előzmény: calishu (42005)
Kecskeb Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42006

Én az esti fejésre mennék oda....és csak délben szólnék neki, hogy megyek.

:-))))

Utazós kecske is lehet átverős...de ha régi forumozóshoz utazol, akkor azért van némi garanciád...

 

Titok, de neked elmondom:
Magyaregregy.

 

Üdv

:-) 

 

Előzmény: mmela (41987)
calishu Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42005

Mármint én éppengogy előnyként értékeltem, hogy nálunk még szűk a piaca; így lehet igazán lehetőség bővülésre. :-)

Előzmény: calishu (42004)
calishu Creative Commons License 2012.05.14 0 0 42004

Csak azért gondonám előnynek (minden személyes tapasztalat nélkül!), mert míg Ausztriában az eladott élelmiszerek 8-10% bio, addig nálunk ez 1%-ot sem ér el. Bár az is igaz, hogy általános életszinvnal-anyagi helyzet azért "kissé" jobb a szomszédban... Csak felmerült a gondolat.

Előzmény: hierholczandi (42002)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!