Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.24 0 0 71
Arban minimalis a kulonbseg, de a minoseg miatt Bulgariaban erdemesebb tankolni (vadiuj Shell, OMV kutak).

Benzinarak jelenleg:
YU 95 38 dinar, kb 160 Ft
BG 95 1.35 leva, kb 168 Ft

Előzmény: DJ Schultz (68)
pireas Creative Commons License 2002.01.24 0 0 70
"Mennyire szokot Juliusba meleg lenni Görögbe?"
nagyon
általában 30 fok felett. 3 éve mikor voltunk, egy hetet athenba töltöttünk. az egy hétből 4 napig 40 fok felett volt napközben. persze azért nem ez a jellemző, mikor hazajöttünk anyám mondta, hogy a híradóban is benne volt, mert több százan lettek rosszul athenban. akkor repülővel voltunk, és hajnal 3 kor indult a gép haza, hajnal 2-kor a repülőtér előtti hőmérő 33 fokot mutatott.

tavaly, és tavaly előtt kocsival voltunk, de mi hajóval mentünk trieszte-ből.
ennek több oka is van. egyrészt nem szeretek sokat egyhuzamban vezetni, már pár száz kilométer vezetés után elálmosodom. másrészt régebben busszal jártunk, és elég rosszak voltak a tapasztalataim, kb. 5x voltunk busszal, 2x megdobálták a buszt az autópálya feletti felüljáróról, szerencsére csak a busz tetejét találták el. a rendőrök folyton megállították a buszt, aztán fél óráig alkudoztak a sofőrökkel, persze végül a 50-100 DM vagy 1-2 üveg metaxa megtette hatását, és tovább engedtek. a macedon határon órákat kellett várni, mert a határőröknek nem volt kedvük dolgozni, stb.
úgyhogy végül a hajó mellett döntöttünk, a trieszte-patras hajójegy oda-vissza 54e ft volt 2 személynek, plusz az autó, nekem ennyit megért.

Assos
http://web.interware.hu/assos/

Előzmény: DJ Schultz (67)
Oszy1.816v Creative Commons License 2002.01.24 0 0 69
stevie wonder,

Probalkoztunk helyi loveval is, azt mondtak hogy azt dugjuk a ....-ba, csak markat fogadnak el:(
Kulonben olvastam a linket, meg indulas elott, melynek hatasara inkabb macedoniat valasztottuk:o)))
Mindegy soha tobbet nem fognak lehuzni, ez mar jogeros.

Udv,
Oszy

Előzmény: stevie wonder (66)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.23 0 0 68
TOMMY

Ha nem nagy gond, akkor szeretnélek megkérni arra, hogy egy részletes leirást küldjél nekem a tavaji Jugo-Bulgár-Görög utadrol. Egy kicsit szeretnék többet tudni mielött nyáron neki vágok a Balkánnak.

Erre a cimre irhatsz: schultzandras@freemail.hu

Kösz!

DJ Schultz

DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.23 0 0 67
Sziasztok!

Hallottam, hogy Macedóniba már Vizum is kell ami nem igazán olcsó (60 USD) Meg aztán a fene se tudja. Az ember annyi mindent hall a hirekben. Igaz most lehet, hogy tele van NATO katonákal az ország de szerintem még mindig nem igazán biztonságos. Akkor már inkább kibirom a rossz utat Bulgáriába. Na meg talán egy év alatt csak javult az utak állapota. Fő a biztonság.

Még egy kérdés! Ha jol számolom akkor egy tankolással le lehet tudni Jugoszláviát. Hol érdemesebb tankolni Jugoba vagy Bulgáriába (Pénz,minőség)

UI.: Idén már gondolom Euroba lesz utközben is minden.

UI 2. :Mennyire szokot Juliusba meleg lenni Görögbe?

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.23 0 0 66
kevermes,

mivel en tovabbra is rendszeresen autozom BP es Blagoevgrad kozott, az utleiras mindig aktualisnak tekintheto, ugyanis ha komoly valtozas van, azt beleszerkesztem. Most csak annyi van, amennyit harom napja ide a topikba beirtam.

A bolgar utak valoban nem jok, de nem is kritikan aluliak, ha az ember esszel vezet. Sajnos elofordulnak katyuk, de nyar elejere befoltozzak azokat. Szaguldozni viszont mas okok miatt sem lehet.

Oszy, Macedoniaban dinart kellett volna valtani, akkor hirtelen mindig ugyanannyi lett volna az autopalya. De mindegy, mert fejenkent 65 (!) dolcsiert mar nem eri meg az autozas.

A magyar, a cseh, a lengyel es a szlovak konzul a napokban hivatalosan talalkozott a szofiai belugyminiszterium magas rangu politikusaival es kertek, hogy nyaron fokozottan figyeljenek oda a Dimitrovgrad-Kulata utvonalon kozlekedo turistak biztonsagara es kurvara ne zaklassak oket, mert akkor nemzetkozi botrany is kinez, azt pedig momentan nem nagyon szeretnek a bolgarok.

Az sincs kizarva, hogy juniustol Roszkenel az en utvonalleirasom nyomtatott valtozatat is megkapjak a Gorogorszagba indulo autosok.

TOMMY Creative Commons License 2002.01.23 0 0 65
Sziasztok.
Én tavaly Szerbia-Bulgária, tavalyelőtt Szerbia-Macedónia útvonalon mentem. Már lefoglaltuk az idei nyaralást is. Júniusban megint Szerbia-Bulgária útvonalat választjuk, mert a Macedón vízum asszem 50$ körül van fejenként.
A Bolgár útak kritikán aluliak, de valamilyen PHARE támogatással újították éppen fel, remélem idén már nem kell 60-al zötykölődnünk.
Egyébként a két út során egyszer sem fizettem baksist vagy büntetést. :)
Előzmény: Oszy1.816v (64)
Oszy1.816v Creative Commons License 2002.01.23 0 0 64
DJ Schultz,

En tavaly augusztusban voltam autoval gorogben yugo-macedon utvonalon, hat legkozelebb csak repulovel megyek az mar tutti. Bulgaria fele menni meg rosszabb.
Az autopajadijat peldaul pofara szamoljak, a macedon hataror elvette az utlevelunket es mutatta, hogy csak akkor adja vissza ha belenyomunk egy tizmarkast abba az egy utlevelbe amit visszaadott. Elvileg igy is kijottunk a koltsegvetesbol (kb:120DM csak oda az autopajadij es egyszer sem buntettek meg), csak rohadtul idegesito hogy ugy huznak le ahogy jolesik:( Raadasul yugoban az autopalya utolso 200km-es szakasza nem nevezheto utnak, mintha 50eve csak pancelosok kozlekednenek rajta. A Macedon autopalya viszont kiraly es a taj is gyonyoru, csak nem szabad megallni, vagy korulnezni, mert az autopalyatol parszaz meterre mar csak hatalmas szemetdombokat talalni.
Gorogbe autozni viszont nagyon jo, szerintem nagyon jol vezetnek, csak hatarozottan kell menni;))
Ha meg erdekel valami, kerdezz.

kevermes,

Meg hideg van, iden nem volt meg senki gorogben:o)

Udv,
Oszy

kevermes Creative Commons License 2002.01.22 0 0 63
sw! sajnos ott sincs idei info.
Előzmény: stevie wonder (61)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.20 0 0 62
Hello!

Szeretnék idén nyáron a barátnömmel Görögországba menni autóval. Tudna valaki infot adni, hogy merre érdemes menni (Macedónia vagy Bulgária)

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.20 0 0 61
http://www.badacsony.hu/kalauz/bulgaria/fus75.html

...es ezt alkalomadtan frissitem is. Most annyi van, hogy YU-n keresztul egy iranyban 5 markaval olcsobb az ut, de tegnaptol tizszeresere emelkedtek a buntetesek, tehat 50 marka korul van egy gyorshajtas :-( De meg mindig olcsobb mint Magyarorszagon.

A Szerzo :-)

Előzmény: kevermes (60)
kevermes Creative Commons License 2002.01.18 0 0 60
Tudna valaki napra kész infot adni? főleg a bulgár vonal érdekelne, mivel a 65 usd macedon vizum nekem túl izgalmas. köszz
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.16 0 0 59
No, a Macedóniai tranzitokat mától megnehezítették a vízumkényszer bevezetésével a magyar állampolgárok számára.
Mit szóltok hozzá ?
Cgo 146 Creative Commons License 2001.09.29 0 0 58
ha5nx, Aszpirin,
a szallast egy hetre otthon kifizettuk (hotel + felpanzio 70000 Ft). Benzin az kulon budget (3000 km=58000 Ft). Ami a "zsebpenzbol" ment, az a +kaja, esti borocska, belepok, illetekek, ket ejszaka a hotelon kivul. Tehat osszesen a 11 nap alatt:
- 105 ATS
- 128.000 Ft
- 50.000 ITA
- 400 DM
- 30 KN

bocs, ha felreertheto voltam, csak azt akartam mondani, hogy nem kell kirohogni valakit azert, ha 4-500 markaval indul utnak, hisz a szallas mar talan ki van fizetve, es akkor siman eleg ket szemely 7-8-10-12 napos kirandulasara.

a tobbi itt:
http://www.badacsony.hu/kalauz/horvatorszag/horvat02.html

Előzmény: Aszpirin (57)
Aszpirin Creative Commons License 2001.09.07 0 0 57
Cgo, ha jól emlékszem nem Görögországban volt, hanem Horvátországban.
Az 500 márka benzinnel együtt, két személyre még úgy is kevésnek tűnik, tekintve, hogy Horvátország talán drágább, mint Görögország.

Bár ki tudja... vannak még életművészek. De én úgy nyaralni nem szeretnék, hogy még egy sört sem ihatok meg, mert akkor túllépem a keretet.

Előzmény: darkover (56)
darkover Creative Commons License 2001.09.07 0 0 56
Csatlakozom az előttem szólóhoz. 500 maki még egy nyamvadt balatoni útra is alig elég nenmhogy görögbe húúúú de gáz
Előzmény: ha5nx (54)
Asszem Creative Commons License 2001.08.21 0 0 55
Szevasztok!

Mi is túlvagyunk a görög túrán.

Makedónián keresztül oda vissza, az ég világon semmi probléma nincs. Alig van lent magyar kocsival a sok rémhír miatt. Beszéltünk lent nagyon sok emberrel, buszosokkal, akik hetente kétszer fordulnak, és soha senki semmilyen problémáról sem hallott, pláne nem tapasztalt.

Az utazás Pestről Kateriniig 1000km, oda-vissza 150 DM. Kétszer mértek be, egyszer oda, egyszer vissza, darabja 10 DM. Összesen 6 traffipax volt, ha mind az összeset beszívjuk, akkor is 60 DM, ami kb. 8 db ezres. Pesten egy biztonsági övért, vagy záróvonalért is lehet egy tizessel számolni. Nem is nagyon tötyögtünk, csak a 80-as, 60-as tábláknál kell vigyázni, ahol valami lakott település van a közelben (ahonnan számíthatunk a közeg kitelepülésére). De legjobb nem foglalkozni az egésszel, csak nyomni a gázt, azt a 8 rugót, meg bekalkulálni, mint útadó, ennél több nem nagyon lehet. Kényelmesen meg lehet csinálni 14 óra alatt, kényelmetlenül: (kevés pihenő, kövér gáz) 11 óra. Benzin Yugóban 1.7 DM, mindenhol van.
Akik Bulgária felé jöttek, viszont mégegyszer nem mentek volna arra, visszafelé, már Ők is Makedóniát választották. (hosszú határvárakozások, kötekedések, nagyon rossz utak, bunkó rendőrök, jelentősen hosszabb utazási idő)

Még nem késő elindulni! Jó utat!

ha5nx Creative Commons License 2001.08.21 0 0 54
Szálással és benzinnel együtt? Na neeee

Akkor toltad a kocsit, sátorban vadkempingeztetek, csapvizet ittatok és csak azt ettétek amit a tengerbôl sikerült kifognotok? :)))))

Előzmény: Cgo (51)
gabek Creative Commons License 2001.08.20 0 0 53
Sziasztok!

Túl vagyunk mi is az idei görög (tor)túrán. Kocsival mentünk, Olaszországon keresztül.

Útvonal:
Sopron - Wiener Neustadt - Graz - Villach - Udine - Mestre - Bologna - Ancona - Bari - Brindisi

Ez kb. 1500 km és úgy 16 óra alatt sikerült leküzdeni. Igaz nem egy kis autóval. (Renault Espace, 2.0, 140 LE)

Brindisi-től pedig 8 órás kompozás Korfu szigetéig. A hajókázás elég türhető volt, főleg kabinnal. 4 személyes, zuhanyzóval, törölközővel, libériás inassal. :o) Szóval tényleg jó a dolog. Pláne 16 óra autókázás után jól esett az a 7-8 óra alvás a kabinban.

Üdv:
GABEK

Hegylako Creative Commons License 2001.08.20 0 0 52
Hali !

Én csak javasolni tudom Bulgáriát, méghozzá Stevie leírása alapján. Tavaly is aszerint mentünk, térkép nélkül sem tévedtünk el, pedig az asszony navigált :-))))
Az idén is ezt tervezzük. Az egyetlen baki az volt, hogy odafelé mindenhol betartottuk a sebességkorlátozásokat. Így aztán messziről kiszúrták a szerb rendőrök, hogy "nini ott jön egy külföldi". Lemeszeltek, elvették az útlevelünket ls 400 márkát követeltek, mert állítólag a 20-as táblánál 70-nel mentünk. Nem is volt 20-as tábla ! (visszamentünk és megnéztük) Állítólag bemértek de még rádiójuk sem volt. Akkor vajon honnan tudták ? Mindegy végülis 80 DM-val megúsztuk. Na onnantól kezdve beálltunk a sorba ! Mentünk mindenhol a szerbekkel. Nem is állítottak meg soha többet. Egyetlen egy trafipaxot nem láttunk !!! A bulgárok viszont nagyon rendesek voltak. Az egyik kútnál nem tudatk márkából visszaadni és otthagytam nekik 3 márkát borravalónak (pluszban). Teljesen el voltak hűlve a meglepetéstől. A pénztáros csaj utánam jött egy Milka csokival :-))) Egyébként a szerb rész tankolás nélkül letudtató és Bulgáriában is olcsó a benzin (és jó).

Na csá !

Hegylakó

Cgo Creative Commons License 2001.08.04 0 0 51
miert kell ezen rohogni? en a 11 nap alatt messze nem koltottem 500 markat sem... (2 szemely)
Előzmény: darkover (50)
darkover Creative Commons License 2001.08.04 0 0 50
na én is ezt csináltam . Először a szerb vánmos röhögött, hogy 600 makival utazunk ketten de lobogtattam a VISA-t:-)))))
Előzmény: ha5nx (49)
ha5nx Creative Commons License 2001.07.30 0 0 49
Szerintem semmivel sem szarabb a benzin, mint Mo.-n. A határ melletti Kelebia Petrol nevű cégnél szoktam tankolni (39 din/l) és sem végsebességben/gyorsulásba nem roszabb az autó mint pl. a Shell féle kék vépóverrel, sem nem fogyaszt többet...

A jugó/magyar rendôr összehasonlításhoz érdemes hozzátenni, hogy ha mondjuk YU-ban elkapnak 75-tel lakott területen (bárki bármit ír, akkor sem 50 hanem 60 a maximum megengedett!) akkor fizetsz 150 din-t, azaz kb. 625 forintot. Azért ez Mo.-n nem ennyibe kerülne!!!!

Vám és devizabejelnetés probléma. (ha nem jelentetted be, vagy több van nálad):
Beteszel a pénztárcádba 40-50 DEM-t. A többi eldugod. Ha a vámos megkérdi, van-e nálad maki, úgysem veszi be, hogy semmi sincs. De ha bevallod a 40-et és ha kéri megmutatod, akkor nem nagyon fog tovább keresgélni. Ha meg az a kérdés, hogy ebbôl hogy nyaralsz/nyaraltál, lobogtass meg egy hitelkártyát.

Előzmény: stevie wonder (41)
Aszpirin Creative Commons License 2001.07.30 0 0 48
Igen, főleg a Triesztről szóló rész, ahol megemlíted, hogy minden harmadik autó Alfa :))))
Előzmény: Cgo (47)
Cgo Creative Commons License 2001.07.30 0 0 47
Remelem tetszett :)
Előzmény: Aszpirin (46)
Aszpirin Creative Commons License 2001.07.27 0 0 46
A horvátországi? Már olvasom is...
Előzmény: Cgo (45)
Cgo Creative Commons License 2001.07.27 0 0 45
Aszpirin,
nekem is van am ott irasom :))
Előzmény: Aszpirin (44)
Aszpirin Creative Commons License 2001.07.27 0 0 44
Én meg egy bolgárra (mármint utazásra :))).
A fene, ki gondolta, tényleg tájékozatlanok vagyunk, hajlamosak rosszat gondolni. Kösz a linkért, és a rajta található sok infóért, Stevie!
Előzmény: Cgo (43)
Cgo Creative Commons License 2001.07.27 0 0 43
A fene vigye le, hatalmas kedvet kaptam egy gorog utazasra. Talan jovore...
Előzmény: stevie wonder (41)
MBL100 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 42
Stevie!
A belinkelt szöveg igen hasznos infókat tartalmaz, Köszi.
Előzmény: stevie wonder (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!