Keresés

Részletes keresés

mucus65 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17237

Nem az első ez, csak nekünk az. A fórum kezdetén havonta találkoztak az alapítók. Más világ volt, érdemes beleolvasgatni.

Előzmény: csendes71 (17233)
Pepin Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17236

Köszönöm mindkettőtöknek a tippet. A helyzet az, hogy amikor ég, akkor jól szelel, tehát a megfúrás nem vezet célra. Egyik nap próbáltam is, de nem lett jobb.

Előzmény: Vedado (17231)
ZseboG. Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17235

A héten megleptem magam egy "utazó" humidorral, legalábbis én annak szánom :)

A Pólusban megnéztem közelebbről egy 4.900 Ft-os La Aurora mintázató kicsike humidort.

Méretre nekem megfelelő, csak "bedobom" az utazótáskába és helló.

Már a beavatás vége felé tartok és eddig jók a tapasztalataim. Jól záródik, a gyári szivacsos humidifier helyett egy kerek kristályos Passatoret tettem bele.

Most már legalább, ha elmegyek valahová, akkor megfelelően fogom tudni tárolni a szivarokat és nem csak két szálat vihetek magammal.Ha meg nem utazom, akkor mehet Asszonyékhoz egy kis pufferkészlet kíséretében... ;)

csendes71 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17234

Hello Pepin mégegyszer !!

 

Azt elfelejtettem, hogy a vékony fùròval amennyire lehet tisztitsd meg a furatot, és a

mütèt vègén ràzogasd ki a dohánytörmelèket, különben az elsö szippantásnál komoly meglepetések èrhetnek. Igy is elöfordulhat, hogy egy kis köpködèssel kezded a szivarozást.

 

Üdv mègegyszer !!

csendes71 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17233

hello pepin !!

 

Hasonlòan jàrtam èn is. Ràm sòztak egy box hamis Siglo VI-ost. kemènyre

vannak sodorva mint a kö. Nem szelelt, nem ègett, azt hittem kuka lessz belöle.

Vègsö elkeseredèsemben vettem egy 2-3mm-es fúròt és a vègénèl adtom neki.

Most màr egész profin csinàlom. Tehàt. Nem vàgod le a vègét, hanem belefùrsz kb. 5-6cm-t.

Ha mèg ìgy sem az igazi, a végèt még tàgìthatod 5-ös fùròval kb. 2cm hosszan. Ha az5-össel hosszabban fúrsz, a vègén màr nem fog ègni a tùl vastag lègcsatorna miatt.

Jò barkàcsolást !!

 

jò hètvégèt mindenkinek az Elsö Szivaros Találkozòn!!

 

Üdv !!

Előzmény: Pepin (17230)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17232

Köszi Vedado Komám!

Akkor motorral megyek, ha az idő is megengedi.

Legfeljebb akkor nem viszek ágyneműt. Gondolom megoldható a helyszínen is.

Kb 11.30-ig ott vagytok a szálláson? Márcsak az érkezés pontosítása végett...

Még egy kérdés a pp glikollal kapcs.: utántölteni is keveréket töltesz, vagy már csak vizet?

Előzmény: Vedado (17226)
Vedado Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17231

Szia Pepin!

 

Nem Írtad Így nem tudhatom, hogy nem-e a tömöttségével van baj!? Nos, ha igen, akkor azt egy jó hústű megoldja, ha meg nem akkor baj van mert a keverékét összeállÍtó volt igénytelen, de azon meg nem tudsz sajnos segÍteni. Volt ilyen balhém nekem is, ott a szivar belseje sokkal gyorsabban izzott mint a kötöző és burkoló levél.  Gondolhatod, hogy nézett ki a cucc!

 

No, szép napot Tesó!

Előzmény: Pepin (17230)
Pepin Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17230

Tavasszal bevásároltam egy boundle baromi olcsó hondurasi churchill maduro-t (55$/25 szál). Sajnos olyan is a minősége. A legnagyobb baja az, hogy ha nem szívom folyamatosan - azaz kihagyok mondjuk 15 másodpercet - akkor kialszik. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy törődjek bele, hogy mindig egy marék öngyújtóval megyek ki vele a teraszra?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17229

Hali!

 

Van egy digitális multiméterem, ami -40 és +1000 C között mér 2 tizedes pontossággal. Holnap meló közben fel tudok ugrani vele. Csörögj rám reggel :)

Előzmény: szaggato (17221)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17228

Jól leírtad koma. Kb így érzem Én is magam, csak a törpe nem a humidorban van hanem már a fejemben... Szeretek minden kérdést (túl)alaposan körüljárni. :)

Előzmény: Vedado (17227)
Vedado Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17227

Jó Szaggató Amigo!

 

Teljesen a celsiusok rabja lettél már látom, de legalább jó alaposan megvizslatod ezt a témát. Szeretnék egy komoly ötlettel előrukkolni: Fogsz egy jégkockát amit egy arra alkalmas Hupikék Törpike kezébe adsz és rendezel neki egy kőrversenyt a humidorod belsejében, de úgy, hogy mielőtt a jég lecsöppenne ki kel ugrani onnan majd 30 perc elteltével ismét a leÍrtak szerint stb... Még a dÍja kérdéses, bár hoppá..meg is van. A végén a fáradozásaiért egy kellemes Törpillát kell szerezned neki. Szerintem ez jutányos! ( elnézést kÍvánok!)

 

Na jól van, most hogy gonoszkodtam Te 2 azaz két db. suvenyirku nyihuhut kapsz a bulin, Ígérem tőlem is kapsz nem csak Feritől!  ( van egy Sublimes Extra Robusto Perfectom by Don Leonyid )

 

Ölellek Tesó!

Előzmény: szaggato (17223)
Vedado Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17226

Hello Mucus!

 

Örülök, hogy a rázás segÍtett! ( úgy emlékszem régebben nekem is!)  Tesókám a motor és az autó biztonsága egyforma, de azt még a házunkhoz is láncolhatod, már ha van olyan Neked. ( miért ne lenne?)  Parkolni a telepen belül fogunk!

 

A Szegedi Komám, Feri küld majd Nektek suvenirt, úgy hogy jók legyetek és akkor kiosztom köztetek!

 

Szombaton tartjuk a kapcsolatot, én igyekszem korán menni, hogy hűtő, bolyler stb... rendben legyen.

 

Adiós Koma!

 

 

Előzmény: mucus65 (17225)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17225

O-Ó Komám! Elvált ám a szar a májtól... A rázás segített. Mellesleg nő híjján már sokszor, de most ebben az esetben tényleg a buborékok képződése és mozgása megmutatta, melyik a mix. 70 % az útihumidoromban, ezzel már azért el lehet indulni...

Ja, még mielőtt a nevedre íratnál, megtennéd, hogy megkérded gondnok barátunkat, hogy, ha véletlenül motorral mennék biztonságos helyen el lehet-e szállásolni a jószágot? Vagy inkább az autó a biztonságos?

Előzmény: Vedado (17219)
Pulsartom3 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17224

:)

szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17223

nem hinném, hogy annyira fontos a 20 fok, de az az ideális, sőt ha jól tudom 21-22 fok és 66-70 százalék pára az ideális, ha kifejezetten fogyasztásra akarja az ember. És 17-18 fok illetve 62-63 százalék pára ha érlelni akarod. Legalább is a cigaraficionadok szerint...

 

 

Előzmény: Pulsartom3 (17222)
Pulsartom3 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17222

Hello :)

 

Nem próbáltam, csak eszembe jutott, mint egyszerű és nem túl drága megoldás.

Egyébként mennyire fontos a 20 fokos hőmérséklet?Nem hiszem hogy Kubában mindig annyi.

szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17221

Szia Pulsartom3!

 

Próbáltad ezt a verziót? Ha igen, meg tudnád írni, hogy hány fok van a ládában? Én az előbb egy pár percre betettem a hűtőnkbe a pármamérőmet és 21 celsiust mért. Amit kicsit valószínűtlennek tartok, szal még az is lehet, hogy nem mér jól és fölöslegesen spiláztam túl a dolgot. Jövőhéten lecsekkolom. Sógor a hétvégén vesz digit páramérőt. Majd megkérem, hogy hozza át egy hőmérséklet ellenőrzésre. :)

 

üdv:szaggato!

Előzmény: Pulsartom3 (17220)
Pulsartom3 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17220

A hűtéshez: elektromos hűtőtáska.Bár a páralecsapódás nem biztos hogy jót tesz a humidornak és a szivaroknak.

Vedado Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17219

Szép napot Minden Versenyzőnek!

 

Voltaképpen itt ma senki sem dolgozik? Hogy épül akkor a Viktoriánus demokrácia?

 

Tesó, vazze, de bele kérdeztél! Most nyitogatom és szagolgatom meg tapogatom. Szagra zéro, de tapigálásra már más az ábra! A tömény glykol teljesen olajos tapintású és ha fölrázod kissé nehézkesen mozognak a bubik benne. A kevert nem olajos tapintású és ha átlátszó üvegben tartod, kissé tejes lesz felrázáskor majd kisimúl.

 

Az evezős mögött a Monostori utcában vagy a Rozgonyi Piroska utcában lehet parkolni Elvtársak.

 

Hát Így valahogy.  Saludos!

Előzmény: mucus65 (17218)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17218

Vedado Komám!

Ha jól tudom Te lötykölsz ilyen PP glikolos oldattal.

Rettentően elcsesztem egy dolgot. Van két egyforma gyógyszertári üvegcsém, az egyikben echte pp glicol, a másikban 50%-os mix. De nem tudom, melyik a melyik. Van ötleted?

szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17217

Ahoi!

 

Ááá, ehhez a mérethez hülyeség lenne. Maradna egy fél doboznyi hely benne. Vmi szekrényes megoldáson gondolkozom, csak még mindig nem áll össze a fejemben a kép. Találtam most olyan megoldást mint ami a liebherr-nek van, csal 20 konténernyit kéne rendelni, hogy jóárasítva legyen... :) Az kicsit sok. :D

 

Egyébként egy borhűtőt is ki lehetne cédrus lappal bélelni. A borhűtő hőmérsékletének felső határa már jó a szivarnak is ha jól tudom.

 

Csak akkor megint ott vagy, hogy belevertél vagy 100.000 Ft-ot és van egy elvileg jól működő de szar külsővel rendelkező dobozod.

Nem egyszerű a megoldás sógor. :)

 

Na majd kiötlünk vmit! Vmi elektro szakival kéne beszélni, háta az okosabb...

 

üdv:sz!

Előzmény: Törölt nick (17216)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17216

Hi!

 

Én a meglévő humidorodról írtam, nem pedig a még ki se választott szekrényedről, amihez nyilvánvalóan lehet kapni megfelelő hűtést és párásítást. De mivel a mostani humidorodról írtad, hogy 27 fok van benne, és ez aggaszt Téged, ezért írtam, hogy azt csak úgy tudod lehűteni, ha a környezetet hűtöd le. Én csak segíteni akartam, ahogy eddig is, amikor megbeszéltünk minden adódó problémát!

 

Ha ekkora méretben találsz bármilyen hűtési lehetőséget, ami nem jár a páratartalom csökkenésével, kiváncsian várom, mert én is szeretnék egyet.

Előzmény: szaggato (17199)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17215

News menüpont.

Előzmény: szaggato (17214)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17214

Tényleg bocs mindenkitől.

 

Találtam még egy linket. :(

 

Ez a legszomorúbb...

 

http://www.habanoscaribe.com/index_english.html

 

Üdv:sz!

mucus65 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17213

Hát Szépöcsém jól mellbevágtál. Baromira úgy tűnik, hogy kamu árut forgalmaznak.

Az, hogy olcsóbb mint Svájcban, nincs semmi meglepő. Svájcnál semmi sem drágább. Persze tudom, vámszabad, meg ilyenek. De Costa Rica is adóparadicsom. HA hamisítványt terít is  a Solo nekem nem tűnt fel. Volt már tőlük Espendidosom, Partagas898-om. Rendben voltak. Végignéztem a Cohibán az összes eredetiséget bizonyító jelet, egy kivételével rendben volt.

Ami hibádzott, levágták a hologramos zárjegycímkéről a sorozatszámot a vonalkóddal.Volt összehasonlítási alapom, mert előtte volt hamisítványom dobozostul vakeros beszerzésből.

Szóval egy világ omlott össze bennem.

Előzmény: szaggato (17208)
rockzone Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17212

Jók a linkek, amit kivettem belőlük érdekes dolgok.

Igen a bigsmoke felezett árai valószerűtlenül olcsóak. Ezért is gondoltam, hogy egy próbát megért volna, ha jó minőségű a másolat, még belefér a dolog.

Solo esetében megnéztem az árakat, amit vettem, a listázott ár környékén vannak, ami ugye fogy.ár. Ez alapján lehet eredeti a cucc. A hely, a sok fórumos bejegyzés viszont kételyeket ébreszt. Lehet, kaptam tőlük másolatot, ezt szakiknak lehetne megállapítani. Íz, állag, aroma alapján nem volt gond. Többek között emiatt is akartam a non-cuban márkákat rendelni:)

Előzmény: szaggato (17208)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17211

Igen, értettem. Ahogy neten kerestem a kubai szivar árakat közben a solos fórumokra is rábukkantam. Tudom, hogy itt jó a hírneve, ezért is írtam, hogy nem akarok megbántani vele senkit. Én nem rendeltem tőlük, így érdemben nem tudok nyilatkozni. Csak olyan linkeket tettem be ha jól tudom, ahol olyanok írnak akik már rendeltek tőlük. A gondolatmenet lényege, hogy Én nehezen tudom elhinni, hogy egyes cégek olcsóbban árulnak a világon bárhol, mint egy cubai casa del habano- ami nem jelenti azt, hogy ez képtelenség lenne. Nem szeretnék vita lavinát indítani... Olvasni valónak szántam. Nyílván ha vki meg ezt a fórumot linkeli valahol, akkor valószínű aki olvassa egyből boldogan rendel... Az éremnek két oldala van. Annyiból fikázásnak tűnhet, hogy a linkeken valóban javarészt csak 1 látszik. Ezért is írtam, hogy nem szűkítettem a keresést semmilyen negatív szóösszetétellel.

 

üdv:sz!

 

 

Előzmény: Pepin (17210)
Pepin Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17210

Nem pont erről volt szó, de ezek is érdekes linkek. (A bigsmokers-t ekéztük, a solocigars-nak elég jó a reputációja ezen a fórumon.)

Előzmény: szaggato (17208)
szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17209

Más!

 

Szombatra, hogy tervezitek  aparkolást? Az evezős előtt van parkolóhely Vedado bátyja'? Vagy keresnünk kell a környéken?

 

Üdv:sz!

szaggato Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17208

Sziasztok!

 

Tudom, Én ebben a bigsmokers témában nem voltam érintett, de engedjétek meg, hogy tegyek egy észrevételt.

 

Az alábbi linken láthatjátok, hogy milyen árban vannak kubában a szivarok. Ezeket elvileg frissítik, de a cigaraficionado honlapján vannak fent most 1-2 héttel ezelőtti árak is. Illetve látható egy eredeti és egy fake behike összehasonlítás.

 

http://marty.514crew.com/cigarprices.html

 

Lehet velem van a baj, de nem tudom megérteni, hogy lehet az, hogy a bigságmokers ilyen áron tud árulni? Ha jól tudom kubán kívül spanyolországban a legolcsóbb a kubai szivar, de még ott is többszöröse ennek az árnak. Miért van az, hogy ezeken az oldalakon nincsenek fent az aktuális box code-ok? Gabriel spanyol barátunk honlapján pl fent vannak. Nem akarok lebeszélni senkit, és semmi közöm hozzá, hogy ki honnan rendel. Csak ésszerű magyarázatot keresek. Nekem ez kicsit olyan szituáció, mint ha az utcán odamennek az emberhez egy 150.000 Ft értékeű telefonnal, és oda akarják adni 50000ért. Tudod, hogy vagy lopott vagy klón, de azért megfordul a fejedben, hogy mekkora üzlet. De végül még sem veszed meg...

 

Találtam még pár linket:

 

http://www.cigarbeat.net/forum/viewtopic.php?f=31&t=1391

 

http://en.allexperts.com/q/Cigars-2143/2008/10/solocigars.htm

 

http://www.xomreviews.com/solocigars.com

 

http://forum.my-cuban-cigars.com/display_topic_threads.asp?ForumID=7&TopicID=134&PagePosition=1

 

http://www.friendsofhabanos.com/forum/lofiversion/index.php/t70588.html

 

http://www.friendsofhabanos.com/forum/index.php?showtopic=31921

 

Ez csak néhány fórum. Nem írtam a keresésbe, hogy fake vagy counterfeiters...

 

Remélem nem bántok meg vele senkit. Ez nyílván csak az Én egyéni véleményem.

 

üdv: szaggato!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!