Keresés

Részletes keresés

kiskiss Creative Commons License 2009.07.12 0 0 24726
fridaya!
vagy csak nem tudtad, hogy amit érzel, az a baba mozgása...
...én így utólag azt gondolom, hogy én is hamarabb éreztem, de azt hittem, hogy morog a hasam és az bizsereg belül...:DDD
Előzmény: Törölt nick (24701)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.12 0 0 24725
Sziasztok.


Jucy,
Szerintem ne temesd meg a dolgot, van meg ido. Nalam olyan is volt h kicsit lement 1-2 tizedet, tudom h nem reprezentativ a dolog, de ilyen is van :))
Szoval meg ne add fel!!! :))

Timike:
Sajnalom, csak most olvastam a dolgot. :(( pedig teljesen megorultem amikor lattam a gorbet..
De ne add fel, az mindenkepp nagyon jo h ilyen szep PE volt!!!

Nalam nem sok, a dietaval elegge elcsusztam a hetvegen, mindennap ettem egy banana split-et,hazi gyartasut.
De legalabb tejszinhab nem volt rajta.:)
Ma lement a hom 4 tizedet, kivancs vagyok mi lesz holnap.

Tovabbi jo hetveget mindenkinek!!!
kata1978 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 24724
Sziasztok Lányok!

Friss infó rólam a levlistán!

Pusza mindenkinek és drukk a görbékhez.

Kata
ljucy Creative Commons License 2009.07.12 0 0 24723

Helló Csajok,

 

egy gyors görbe, később majd olvasok, de Timike, szomorúan látom, hogy nincs 18-as karika tegnapelőttre:(

 

 

 

A görbém kicsit kezd "uncsi" lenni:)

 

Én úgy érzem, ha babás lennék, akkor már kicsit följebb kellett volna mennie, legalább egy tized fokkal... ha végig így marad, akkor sajna nincs ott semmi!:(

Ariaden Creative Commons License 2009.07.12 0 0 24722
Pöttyösmacska, az én terhelt inzulinom 10-szerese volt a normál értéknek, tavaly. Spontán ciklusom májustól nem is volt, csak Norcolutos. Júliusban kezdtek el kezelni, egyre magasabb met adaggal, december elején az első spontán peteérésemkor babás lettem. A terhesség alatt csináltak inzulinterhelést, ekkor már csak kétszerese volt a normál értéknek a terhelt eredményem. 10 kilót fogytam, és rendbejött az évek óta pocsék vérképem is.

Az inzulinterhelés úgy megy, hogy leveszik a vért, megiszod a cukros vizet, utana pedig egy óra múlva és még egy óra múlva vért vesznek. :)
Előzmény: Pöttyösmacska (24662)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 24721

SZÜLÉSTIPPEK:

 

 

 

KozmaZsu szülésére:

Timike: júl. 12.

Youlcsi: júl. 11.

KisKiss: júl. 14.

Jokeva: júl. 14.

Karéva: júl. 13.

Bubus: júl. 13.

Dina: júl. 14.

 


Kata szülésére:

Timike: júl. 15.

Amy: júl. 19.

Youlcsi: júl. 20.

Jokeva: júl. 24.

KisKiss: júl. 14.

KAréva: júl. 23.

Vogii: júl. 7.

KATA: júl. 8.

Bubus: júl. 8.

LJucy: júl. 9.

Dina: júl. 12.

KozmaZsu: júl. 10.

 

 

Jelenleg így állunk:-)))

 

 

Rambóka Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24720

Tüncy!

 

Hogy mire számíthatsz?

Hááááát....

Valószínűleg meg fognak nyugtatni, h. semmi baj, egy kis Clostilbegyttel megstimulálnak és simán teherbe fogsz esni.

Ha netán mégsem, akkor majd adnak tüszőrepit is.

Ha esetleg ez sem jönne be, akkor majd adnak erősebb hormonokat, amitől aztán tuti.....

 

Olvasd el a honlapon az Igaz történeteket. Tanulságos!

http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

Lap alján balra lent.

Előzmény: Tüncy73 (24707)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24719
Jo estet.
Csak gondoltam gyorsan bougrok olvasni mielott moziba megyunk, de muszaj beirnom h nagggyon izgi gorbeket produkaltatok!!!!!! :))))))
megy a hatalmas drukk!!!! :)
Tovabbi szep estethetveget!!
Timike74 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24718
A mai görbe, az " ábra" egészen más......

ljucy Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24717

Timike,

 

volt tegnap eksön? Sikerült Apát elkapni az este?? Gondoltam ám Rád!!!!:)))

ljucy Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24716

Mocc,

 

ez a progiszint 23. napon nagyon gáz, szóval nem volt pé ebben a ciklusban, az biztos!

Az FSH/LH arányod is pco-ra utal.

 

Majd írd meg mindenképpen, hogy mit mondott a doki, nagyon várjuk!!

Előzmény: mocc (24706)
ljucy Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24715

Bubus,

 

én ezért álltam rá a 4és 5közötti mérésre, mondjuk az is igaz, hogy így nem mindig van meg a 6 óra alvás, inkább csak az 5, és van, hogy pisilni kimegyek éjjel többször.

Pl ma is vagy 3x voltam éjjel, mert dinnyét ettem este:) szóval nem tudom, mennyire hiteles a ma eredmény...

 

de tény, hogy ha 7 körül mérem, akkor már nekem is elég magas mindig az alaphőm is...

 

szerintem ezért van az, hogy nagyjából ugyanabban az időben kell mérni, nem számít mikor van az!

Előzmény: Bubus78 (24711)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24714
Szia Mocc!!

LH-FSH arányod utal PCO-ra enyhén csak de eltér. Progeszteron elég gyászos ugyh sztm ne aggódj a mensi miatt a fesztiválozás alatt :S. Hány napra szokott megjönni, magától megjön, hányadik napon vagy most? Vezetsz hőgörbét ?

Az értékek nem tom milyen mértékegységben vannak , de ha a vérvétel a 23. napon volt kb. akkor volt nekem is progeszteron és akkor volt nekem 2 körüli ami szintén gyászos ... de ez a 0.2 lehet ez is olyan mint az enyém csak más a mértékegysége.

Remélem jól fog telni a szabid :))) ha csak 3 nap is !! És kiváncsian várom mit mondott a nőgyógyász!! Oszd meg feltétlen ám !! ;)
Előzmény: mocc (24706)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24713
Yummi! Fini lehet! Küldj egy darab elektronikus lepényt :P :)) LOL... Ja , és jó bulizást mára!!!

Jucy! Nagyon ígéretes a görbuszod!! Szorítok ;)
Előzmény: Bubus78 (24712)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24712
Elfelejtettem köszönni, szép napot mindenkinek!!!

Ma nem leszek, megyünk szülinapi bulizni, most sül a barackos lepényem! :o)))))
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24711
Szuper ez a görbe, nagyon ígéretes! :o))

Kipróbáltam ma a beszélgetésünk alapján a mérést később is. 6-kor mértem 36,7-et, majd fél 8-kor 36,9-et. Közben nem keltem fel, az első mérés után aludtam tovább. Nem értem, hogy mitől nő meg ennyire a hő másfél óra alatt...
Előzmény: ljucy (24709)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24710
Kata

Szorítok neked nagyon, most talán az lenne a legjobb, ha mielőbb meglenne a baba! Látom már nagyon terhes vagy! :o)))))))))) Várom a beszámolót a dokival való találkozásról. Úgy irigyellek most, hogy nemsokára babázhatsz! Kitartás!!! :o)
Előzmény: kata1978 (24705)
ljucy Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24709

Sziasztok Csajok,

 

egy gyors görbe, aztán megyek reggelizni, később visszolvasok!

Puszi Mindenkinek!!

 

 

Amy1986 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24708
Sziasztok!

Tüncy!!!

Őszinte leszek tapasztalatból írom. Általában a kórházakban beutalóval nagyon kevés a lelkiismeretes doki, főleg aki jól ki is vizsgál, nekem még az 1. endodokim magán úton se tudta mi a bajom. Megvoltak az eredmények és azt mondta ez NEM pco és mikor rákérdeztem h és akkor mégis mitől nincs peteérésem a válasza az volt szedjen peteérést serkentőt, fasza gondoltam. Úgyh sajnos ne számíts túl sok jóra, lehet h vannak akiknek jó tapasztalataik vannak ah EÜ-s dokikkal kapcsolatban , én nem az vagyok.

Először is ne hagyd magad elküldeni! Kérj cukor + inzulin terhelést és hormonvizsgálatot, ez nem lenne rossz mert akkor nem kellene pénzért máskor megcsináltatnod! és mégha rossz diagnózist mondd vagy azt mondja h semmi bajod ( sajnos sokunk tapasztalta ) akkor magánúton márcsak a leleteket mutatod meg és megkapod a megfelelő gyógyszert PCO-ra.

Kérdeznék tőled én is párat!

> Korod?
> Gyermeked van márt?
> Mióta körvonalazódott a PCO-s kérdés nálad?
> Súly, szőr, bőr, haj problémák???


Előzmény: Tüncy73 (24707)
Tüncy73 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24707

Sziasztok!

 

Új "csapattag"-ként szeretnék tanácsot kérni tőletek! PCO-m van és tegnap a dokim azt mondta, hogy ad beutalót a BMC-ba! Ott kell konzultálnom x Dr-ral...

Írjatok légyszi 1-2 sort, hogy mire számíthatok....!

 

Köszike: Tüncy

mocc Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24706

Heló Mndenki!

Jól eltűntem, próbáltam visszaolvasni azért most.

A babásoknak, várandósóoknak, lehet, hogy várandósoknak, peteérőknek gratula, mindjárt szülőknek szerecsét, kitartást. Egész héten rengeteget melóztem, hogy főnök lelengedjen végre jövő héten 3 (!) nap szabira, ezért csak néa bekukkantottam, de nem volt időm becsatlakozni. Valaki említette a szédülést, mit tünetet: nekem is szokott lenni, hol ritkábban, hol gyakrabban, szerintem a vérnyomás rakoncátlankodik ilyenkor, de ki tudja?

És láttam a cickafarkfű is felmerült: Állítólag ciklus első elében cickafarkfűteát, a második felében palástfűteát érdemes inni. Az utóbbi a méhfalat erősíti és a beágyazódást segíti elő, a cickafark meg a ciklust rendezi, harmonizálja. Kérdéses, hogy pcos esetén ezek mennyire segítenek...

 

Ma kaptam meg a leleteimet, megosztom veletek és várom a véleményeket. Előre is köszi!

FSH: 6,1

LH: 9,3

Prolaktin: 17,23

Estradiol: 62

Progesteron:0,2

Tesztoszteron: 1,08

TSH: 1,78

 

A vérvétel 06.26-án történt, a ciklus első napja meg 06.03 volt. És mivel eddig nem jött mmeg, gyanítom, majd a fesztiválozás és sátrazás alatt teszi  meg :/

 

Hétfőn viszem a leleteket a nőgyogyihoz, izgatott vagyok, mitt fog mondani. És ti mit mondtok ezekre az eredményekre? PCOS vagy sem?

 

Kellemes, összebújós, egymást melegítős hétvégét, hejj!

kata1978 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24705
Sziasztok Lányok!

Kozmazsu!

Őszintén csodállak az erődért.Nekem nem sok van.
Ha kicsit többet sétálok,már nagyon fáj a hasam alja.Ha mocorog Zsombi,majd kiszakad a hasam.Állandóan pisilhetnékem van és a hasam szinte 24 órában keményedik.Éjjel állandóan fenn vagyok és minden átfordulás fáj.Nem tudok lehajolni semmiért,mindenért párom hajol.
Szóval nekem a fekvés az egyetlen ami jól esik,de az sem mindig,csak bizonyos pózokban,bizonyos ideig.
Nem tudok egyhelyben állni 5 percnél tovább.....
Nem raknál fel friss pocis képet hogy lássam mekkora a pocid???
Nállam találsz fenn múlthetieket.Néhány napja raktam fel és Zsombi helyéről is raktam fel.
Ne értsétek félre mert nem panaszkodom imádom ezt az állapotot csak a vége tényleg nagyon nehéz...
Biztos amúgy a sok keményedés miatt van!

Holnap reggel megyünk a dokihoz és kiderül számunkra is hogy mikor lesz a programozott csaszi időpontja.
Persze csak akkor ha Zsombi nem akar 1-2 tolófájással kijönni :-)
Holnap tehát CTG és méhszáj vizsgálat szorítsatok majd du írok...

Dinám:

Nagyon édes a te kisfiad is :-))) Szép nagy baba, hogy bírod a meleget?
Meddig tervezel dolgozni? A mettel kapcsolatban hogy döntöttél? Voltál Fridaya orvosánál?

Timikém:

a görbéd végre a régi, és lehet Apa is jó időben van otthon :-))) szorítok...
Természetesen küldöm az SMS-t a bármi történik, köszönöm előre is ha leközvetíted.

Szállóhó:

Engedd meg hogy én is gratuláljak Tímeához! Szerencsés vagy, hogy csaszi után 3 nappal már otthon lehetsz. Sok tejcsit és "átaludt" éjszakát kívánok!

Fridaya:

Én 16+2 napon éreztem először Zsombit mocorogni tényleg furcsa de egyben leírhatatlan érzés amikor tudatosul benned, hogy a kisember mocorog odabenn!
Vigyázz magatokra!!!! Metet most mennyit szedsz? Én már leálltam vele nem tudom mikor fogom újra felépíteni...

Jokeva:

Végre itt! Hogy viseli Vilike a meleget? Remélem jól vagytok, gondolok rád!

Kiskiss:

Köszönöm a privit nagyon hasznos volt, drága vagy, hogy leírtad!

Ljucy:

A görbe szépséges megy a csendes drukk!

Bubus:

Köszönöm hogy te is gondolsz rám és jó pihenést a két hétre!


Puszi mindenkinek ne hari ha sok volt az OFF a levelet Apa írja, én csak diktálok.
Már nem tudok a gép előtt ülni mert Zsombi olyan pózt vesz fel hogy ránk hozza a szívbajt.

Puszi: Kata

ljucy Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24704
Jójó, türelmes leszek, megígérem!!!:)
Előzmény: Törölt nick (24700)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24703

Nagyon drukkolok jovo hetre!!  :)))

Előzmény: kozmazsu (24702)
kozmazsu Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24702
Sziasztok Lányok!!!

Fridaya!!
Örülök,hogy már érzed a pici mozgását!Ez lassan sokkal erőteljesebb lesz!
Én anno nem éreztem még ilyen hamar!!

Timike!

Írtam emilt!

Kiskiss!
Természetesen bármi történik,amint tudok,jelentkezem!!

Egyenlőre ma sincs semmi,most jöttem meg a piacról.Reggel már megfőztem és kivasaltam.
Holnap bulizunk,vasárnap pedig nagytakarítás!!!
Hétfőn még átgondolom,hogy mi az ami még szükséges és nincs,kedd hajnalban pedig indulás a kórházba.
Ha holnap nem is,de vasárnap azért jelentkezem!

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Üdv:Zsu
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24701

Van már név, majd megírom a listára, ha már biztosabb. :-)) Én nagyon szeretném, a férjemen meg "átütöm".

 

Furcsa ez a mozgás. Egész eddig nagyon vártam már, hogy érezzem, tegnap volt nagyon egyértelmű, azóta meg szinte egyfolytában érzem... Lehet, hogy eddig is érezhettem volna, ha jobban figyelek. :-)

 

Na, nem offolok tovább.

Előzmény: Timike74 (24689)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24700

Az avandás példát nem azért írtam, mert mindenkinek ez a járható út!! Én is kb. 5-6 hónap után kaptam, és tényleg nem kell ágyúval verébre. Inkább csak azért írtam, hogy tudjatok róla, hogy ha nem éreztek változást, akkor érdemes még további lehetőségeket is kihasználni.

 

Az én endokrinológusom a Mensben dolgozik (RR jelenleg, a korábbi orvosom idén nem rendel már). A nőgyógyászom istvános.

 

Ljucy, türelem. Ne akarj naponta ide-oda kapkodni... Jó úton vagy, és a változáshoz idő kell. Az esetek 90%-ban (v még több) tuti, hogy használ a met.

Előzmény: ljucy (24693)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24699
Bubus!

Hát tudod, hogy LJucy a leg-leg-legfőbb paraklubtag Obs-al együtt:-))))))
Így a talin megkoronázzuk majd őket a "para-koszorúval".DDDDD
Timike74 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24698
Csajok!

Ahogy kapok KozmaZsutól híreket, mindenképp jövök és írom meg!
Ahogy eddig is történt ( pl. Tóbi és BJ születésénél. )
Tudod KisKiss és Jokeva, hogy én vagyok az unokatesó és hívom a kórházat, ha nincs infó:-))))))))
Jó, perzse-persze ez most más, programozott szülésnél, pláne császárnál.
Egyébként az a vicc, hogy nekem nincs meg Zsu száma, csak neki az enyém:-)))
Csak rájövök, hogy megszületett Zsombor, az tőle jött infó.:-))))))))))))
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24697
Akartam írni, de végül nem írtam, nehogy gonosznak tűnjek! :o))))

Sejtettem, hogy te bejelentkezel mert úgy érzed neked avanda kell. :o)))))))) Ismerlek! ;o))) Ne aggódj már ennyire!
Előzmény: ljucy (24693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!