Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 101
Sziasztok!
Szerintem nincs komp Horvátországból,ezt a kört már én is lefutottam.Nekem legalábbis ezt mondták a Mahart infónál.Barátomék voltak Brindisiből(Olasz csizmasarok)komppal,de szerintük harakiri,iszonyat sok volt a török vendégmunkás,nem lehetett pihenni a hajón,és büdösek voltak.Persze,ha van pénzetek kabinra,az kicsit jobb,csak baromi drága.Szerintem nincs jobb az autónál!
Helló Nektek!
Gábor
Ficium Creative Commons License 2002.01.31 0 0 100
100. :D
Ficium Creative Commons License 2002.01.31 0 0 99
Meg 1.
Lord Iffy Creative Commons License 2002.01.31 0 0 98
sziasztok!

tudtok valamit arról, hogy Dubrovnik-ból (Horvátország) esetleg megy e komp görögország felé?

Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 97
Sziasztok!
Spleeee:Nekünk is rájött még 1 hét Korfu,de én a kontinens részére irtam,hogy kb. 2 hét.Merre voltatok?Voltatok Lefkadán?Nekem az is baromira tetszett,meg Naphiló a Peloponésszoszon.Szerinten ez a település Görögország legszebb és leghangulatossabb faluja.Lefkada meg szerintem sokkal tutibb Korfunál.Nincs annyi turista,még nem annyira felfutott,mint felette Korfu.De Korfun voltam már 3x,így nem mondok róla semmi rosszat.Tavaly kicsit csalódtam,mert az ottani görögök szerintem eléggé megváltoztak az utobbi évek alatt.
DJ Schultz:Még tényleg nem voltam Bulgáriában,idén tervezzük arra az utat,pont a Macedón vízum miatt,mert eszünkben sincs 4 embernek 260 dollárt kifizetni csak azért,hogy 2 órát autózzunk az országukban.Igy jött a Bulgária ötlet.
Szisztok!
Gábor
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.30 0 0 96
Hello mindenkinek

Gábor

Bocs, hogy téged zaklatalak a Bolgár utvonal kérdésével de nekem ugy tünt mintha már jártál volna arra. Tévedtem mégegyszer bocs. :-)

Spleeee

Te mikor jártál Bulgáriába?

Ja, és mit szolsz a 65 USD Macedon vizumhoz?

Nem tudom, ha ez nem lenne lehet én is megondolnám és mennék Macedonia felé.

Üdv

DJ Schultz

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.30 0 0 95
spleee,

Teged egyszer alaposan megszopathattak Bulgariaban, de egy tapasztalt bolgar utazotol (evi kb 20e km csak Bulgariaban, magyar rendszamu autoval), hogy azert annyira nem veszes a helyzet.

De az teny, hogy rengeteg a trafipax.

Be kell tartani a korlatozasokat, akkor nincs semmi gaz.

Előzmény: spleeee (92)
spleeee Creative Commons License 2002.01.30 0 0 94
ja, mi is ugyanezt csinaltuk legutobb, nemkicsit volt kiraly :) persze becsuszott nehany kocsiban alvas is, de a kaland nem merheto ossze semmilyen szervezett uttal :) mondjuk nekunk 3 hetig tartott, kicsit leragadtuk Korfun :)
Előzmény: Móró Gábor (93)
Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.30 0 0 93
Sziasztok!
Tegnap két dologban is ostobaságot irtam.Másodszor készülünk Thassosra,nem harmadszor.
DJ Schultz:Nem Katerininél kell elkanyarodni a Meteórák felé,hanem Larissanál.Nincs messze egymástól a két település,de azért így pontos.És én még sosem jártam Bulgáriában,mindig Macedónia felé mentünk.
Tommy:Ti mikor mentek?Egyénileg vagy utazási irodánál lefoglaljátok a szállást?Potosban lehet motort bérelni,apartmant találni?
Mi két éve Limenasban voltunk,egy tuti apartmanban.Idén a Bella tours bérli,őket szivesen kihagynám a nyaralásomból.Nekem nagyon tetszett még a Limenas határában lévő Makryammos,Aliki strandja és a Golden Beach Panagia alatt.Ezeket okvetlenül nézd meg idén.
Végigjártam már az országot(kontinenst)kocsival,nézték is a 21 éves Skodát Athénon túl,nem láttak még ott ilyen autót magyar rendszámmal.Ha valakit érdekel,tudok segiteni mit érdemes megnézni,és mi hol szálltunk meg.Nagy buli az,hogy reggel felkelsz,és nem tudod hol alszol este.Ja és nem került sokkal többe,mint egy szervezett nyaralás valami felkapott halászfaluban.És cirka 2 hétig tartott.
Szia Nektek
spleeee Creative Commons License 2002.01.30 0 0 92
en biztos nem mennek bulgaria fele, egyszer voltam romania-bulgaria utvonalon, hat soha tobbet. tavaj is inkabb a macedon "haborun" mentem keresztul, amugy akkora haboru volt hogy kb hatartol hatarig osszesen 5 db autot lattam macedoniaban, persze mostmar biztos tobben vannak az uton de a macedon rendorokrol azt kell tudni hogy baromi jo fejek, nemegyszer mentem mar 170-180al rendorauto utan ottani autopajan, eccer volt csak hogy egy zsaru megunta ezt, annak az lett az eredmenye hogy belelepett a gazba es otthagyott kb 220-al :) bulgariarol csak rossz tapasztalataim vannak, szar utak lehuzos zsaruk lepten nyomon trafipax stb. senkinek se ajanlanam.. a masik meg az hogy bulgariaba befele frankon erezheto hogy a balkanon van az ember, ha epp nincs kedvuk beengedni akkor varatnak 3-4 orat minden kulonosebb indok nelkul, akar tobb szaz embert is egyszerre. csak ugy. szerbia-macedonia utvonal vegig uberfranko. soha semmi gondom nemvolt meg, vegig europai szinvonalu autopaja (najo majnem vegig, ahol nem ott viszont altalaban gyonyoru a taj, de van ahol a ketto eccerre.. macedonia del fele meno szerpentines-alagutas stb utvonala az olyan mint a meseben. en tavaly pesttol a gorog hatarig pontosan 12 ora alatt ertem ezen az utvonalon, pedig csak egy corsaval mentem... (jo kentem neki, de egy nagyobb autoval ez akar kevesebb is lehet, de legalabbis realis) szoval pesttol akar sartiba is le lehet erni 16-17 ora alatt (ezt Shultznak mondom, aki szerint sarti nagyon "kiesik").
jah meteorakrol annyit kell tudni hogy este 6ig vannak nyitva a kolostorok, en eddig mindig keson ertem oda :/ de meg igyis erdemes, a taj az valami egeszen dobbenetes, sehol se lattam meg hasonlot.
Előzmény: DJ Schultz (91)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.29 0 0 91
Gábor

Mennyit szoktatok a Szerb-Bolgár határon várni?
És a Bolgár-Görög határon?

üdv

DJ Schultz

TOMMY Creative Commons License 2002.01.29 0 0 90
Gábor
Most leszünk ott harmadszor. Keramotiból indulunk, de kösz a segítséget. Tavaly találtunk egy szuper helyet, idén is oda megyünk vissza (Potos) Többször voltam már én is Görögben (Chalkidiki, Kréta), de eddig ez tetszett a legjobban. A homokos strandok, főleg Psili Amos, Paradissos, és Skala Potamia strandja itt voltak a legszebbek. Persze az is számít, hogy ne legyen messze a szárazföldtől, meg MO-tól sem. Szerintem a kompút megvolt 30 percből :)
Mi is a Blagoevgrad-Serres-Drama utvonalat használjuk.
Tommy
Előzmény: Móró Gábor (89)
Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.29 0 0 89
Helló Nektek!
Tommy:Mi valószinűleg augasztus elején,mert én csak akkor tudok elmenni szabira.Azt ugye tudod,hogy Keramotiból megy a komp,ami elég sz_r úton még 55km Kavalától.Ott könnyű elkeveredni.A komp nem túl olcsó,de viszont nem több 45 percnél.Mi úgy tervezzük,hogy Szerbia,Bulgária,onnan pedig Drama város felé,igy tünik a legrövidebbnek.Voltál már Thassoson?Szerintem Görögország egyik legszebb része,nem véletlen,hogy harmadszor is visszamegyünk.Ha szeretnél valamit megtudni a szigetről szivesen válaszolok!
DJ Schultz:A Meteórák Stavrostól nem vészes,de azért ha át akartok ugrani,igen reggel induljatok.Szerintem 3-4 órát számolhatsz,persze sok függ attól,milyen kocsival vagytok.Szalonikiig gyorsan beérsz,ott Athén felé kell menni,majd Katerininél kell elkanyarodni Kalambaka,Ionanna felé.Az út teljesen jó,csak Katerini után nem sokkal beérsz a szerpentin elejére,és ott már lassabb a haladás.A kolostoroknál van ebédidő,ilyenkor nem engednek be,vagy kizavarnak,ha jól emlékszem 1-től fél 3-ig.800-1000 dra. volt a belépő kolostorokként,de ha kettőt megnézel,láttad az összeset.Inkább a táj az,ami rettentő szép.
Na szisztok!
Gábor
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.29 0 0 88
Stevie

Most olvastam a külügyminisztérium honlapján, hogy bulgáriába gépkocsival történő belépéskor a nemzetközi gépkocsibizotsitási kártya felmutatás kötelező. És 2001 december 1-től az ország területére tranzit, vagy rövidebb tartozkodási céllal belépő külföldieknek is kötelező az egészségbiztositás.

Tudnál nekem erröl infot adni?

Ja és még azt is irják, hogy az út menti parkolók és pihenőhelyek használatáért belépéskor 2,- USD a fizetendő dij.

Tényleg most nem erröl jut ez eszembe, de mobilt lehet Bulgáriába használni?

Szerbiárol azt irják, hogy az autopája dijakat külföldi forgalmi rendszámu autoknak német márkában kell fizetni és, hogy elfogadnak más valutát is. Azt viszont nem irja, hogy vajon Dinaral is lehet e fizetni.

A benzinkutakrol csak azt irja, hogy ritkán lehet benzint kapni (Szerintem ez már nem akutális!!!)Ja meg, hogy csak jegyre kapsz üzemanyagot.

De ez a legjobb: Fontos Figyelmeztetés! (Ezt vastag nagy betüvel irják) Az általános jugoszláviai állapotok alapján azt javasoljuk: lehetőség szerint kisebb csoportokban, konvojban utazzanak át Jugoszlávián.

Ez állitolag 2001 november 6-án lett utoljára modositva.

Most ezzel nem téged akarlak kritizálni. Ne érts félre, mert mivel te elég gyakran jársz arra biztos tudod,hogy mi a valos.

Én csak leirtam amit olvastam.

Az én személyes véleményem az, hogy a külügyesek valmiröl nagyon lemaradtak, vagy rohadtul félre vannak informálva. :-)))))))

várom válaszod

üdv

DJ Schultz

DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.28 0 0 87
Sziasztok

Most már elég valoszinű, hogy juliusba Stavrosba megyünk. Ugyanis szerintem oda még le lehet menni egyhuzamba. Sartin is gondolkodtam de nekem az már nagyon kiesik. Egy éjszakát ugyis meg kell szállnom valahol Magyarországon (mondjuk Szegeden)
mert tőllem (Szentgotthárd)még 300 km Szeged. Tényleg nem tud valaki véletlenül valami jo kis szállást Szegeden?

Milyen messze van Stavrostól a Meteorak? Volt már valaki arra autoval? Milyenek az utviszonyok?

Stevie

Mennyi várakozással kell számolni általában a Szerb-Bolgár határon? Na és a Bolgár-Görögön?

üdv

DJ Schultz

TOMMY Creative Commons License 2002.01.28 0 0 86
Gábor,

Mi is oda megyünk Júniusban. Ti mikor mentek?
T.

Előzmény: Móró Gábor (85)
Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.28 0 0 85
Sziasztok Mindenkinek!
Stevie kösz a segitséget.Csak jobb úgy elindulni,hogy van némi belátás a Balkán rejtelmeibe!
DJ Schultz!Szerintem Zuglóban a Bosnyák téri posta mellett van a Térképbolt,ott próbáld meg.Rengeteg térkép van,mindig vannak újak.
Szerintem semmi külömbség nincs az olcsóbb szállodák és aparmanok közt,csak az apartmanban van konyha és hűtő.Mindenképp jobban megéri az apartmant választani,mert ráadásul sokkal olcsóbb.És ha van kedved még egy kicsit autózni meg kompozni,nem messze van Thassos sziget,az tényleg nagyon tuti.Én már voltam ott,de az a terv,hogy idén is oda megyünk.
Sziasztok:Gábor
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.27 0 0 84
Hello mindenkinek

Hol lehet aktuális és részletes Szerb és Bolgár térképeket kapni?

üdv

DJ Schultz

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.27 0 0 83
Nyugi, mint emlitettem, en eleg surun jarok arrafele... :-) Ha van lenyeges valtozas, modositom az ismertetot. Ez nalam affele misszio... :-)))
Előzmény: DJ Schultz (82)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.26 0 0 82
Szia mindenkinek

Stevie

Köszönöm a jó tanácsokat. Azt hallotam, hogy jövő héten mész le. Ha megjösz légszives ird le legujabb tapasztalataidat. Na meg az Euros árakat. Vagy inkább érdemesebb a határokon pénzt váltani?

Szerintetek, hogyan érdemesebb mennie görögbe? Utazási irodáktol vagy pedig privat? (Ha privat mész lehet, hogy nem kapsz helyet, de az irodák meg legombolják a lovét.)

Ha esetleg valaki tud valmi jo kis cimet én még mindig vevő vagyok rá.

üdv

DJ Schultz

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.26 0 0 81
Gábor,

az Autoklubnal renszeresen hulyesegeket beszelnek. A MK vizum ara nem fog csokkenni es nem szol tiz evre.

Bulgaria kulturorszag, a YU-GR utvonalon kb husz ejjel-nappali benzinkut van, ebbol egy nevtelen 13 kilometerre a YU-hatartol, de aztan jon 6 Shell-kut es legalabb 1 OMV. A tobbi No Name. (A Shell-kutaknal a magyar Smart-kartya nem mukodik.)

kevermes,

koszi a dicseretet ;-) Ha csaladias helyre vágytok, ergo a Siofok-hangulat nem fontos, akkor Makrygialost ajanlom, ez Szaloniki es Katerini kozott feluton van. Csendes, kulturalt es a tengerparton azert van nyolc-tiz etterem, ugyanennyi kavezo stb. Olympic Beach meg ott van 30 kilometerre, ha megis a nyuzsi kell... Van oda kapcsolatom, ha erdekel, irj.

DJ Schultz,

CSAKIS apartmanba erdemes menni. Olcso es jobb, ez eleg erv? ;-) Altalaban nagyon tiszta, egyszeruen butorozott helyek, berendezett konyhaval es furdoszobaval, kopadloval. A melegviz egyik-masikban problema, mert a haz tetejen levo napelemes vizmelegitok csinaljak a melegvizet es csucsidoben neha elfogy az elomelegitett mennyiseg.

Ficium,

Bulgaria tele van LPG kutakkal. Jugoszlaviat nem tudom, de jovo hetfon megyek, majd megkerdezem/korulnezek. Torokorszagot miert kerded?

Ficium Creative Commons License 2002.01.26 0 0 80
Szasztok!

Nyaron Gorogbe szeretnek menni.
Vannak arra fele LPG kutak?
Milyen aron adjak a gazt?

Yugoszlavia, Bulgaria, Torokorszag, hogy all ezen a teren?

DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.25 0 0 79
Sziasztok

Még egy pár kérdés mára.
Hova érdemesebb menni Apartmanba vagy szállodába? Milyenek a görög Apartmanok? Ha valaki tud valami tuti cimet lent az irjon.

üdv

DJ Schultz

spleeee Creative Commons License 2002.01.25 0 0 78
Stavrost is es Sartit is ismerem valamennyire, bar az utobbit jobban, Stavrosban csak egyszer jartam futolag, szerintem semmi kulonos. Estenkent van nemi porges az utcan, tul sok szorakozasi lehetoseg (diszko ilyesmi) nemigen van, a szomszedos Aszprovaltan van egy kisebb, meg par kilcsivel arrebb egy nagyobb, ott nem voltam. Amugy minden tekintetben atlagos udulofalu, hosszu egyenes partszakasszal, sziklak ilyesmik nincsenek, kulonosebben nem szep, Thessalonikitol ugy kb fel ora (ha kened neki :) Sarti kicsit kinn van a francban, de az a resz ahol van, a Halkidiki-felsziget kozepso csucske, az valami eszmeletlenul szep, szoval en mindenkeppen Sartit ajanlom. Diszko is van (en partiorult vagyok, nekem ez fontos szempont, ha neked nem akkor mind1 :) Es erdemes megnezni a szomszedos falukat is, Kalamitsi tengerpartja pl maga a paradicsom, meg a kis sziklas oblokbe is erdemes ledocogni a foldutakon, pl Sartitol par percre a sziget csucske fele van egy Goa beach nevu tabla, ott elfordulsz rogton balra, es egy nagyon allat kis obolben talalod megad par szaz meter utan, reggie zenevel, nadfedeles colopokon allo Jamaikai stilusu koktelbarral, altalaban keves emberrel, kurvajo hangulatu :) Ja es estenkent oriasi Goa partik vannak ;)
Na kb ennyi
ha erdekel meg valami inkabb e-mailt irj, ide csak beneztem veletlenul, nembiztos hogy visszajovok. Na csumi
Előzmény: DJ Schultz (76)
kevermes Creative Commons License 2002.01.25 0 0 77
hello,
szerintem stevie a badacsony.hu - n minden igényt kielégit a bulgár irányban.
olympic beach.on nem tud valaki csendes, családias címet?
Előzmény: DJ Schultz (76)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.25 0 0 76
Hello Mindenkinek

Most nem az útról szeretnék kérdezni, habár még biztos fel fog merülni egy pár kérdés nyárig. De most inkább Görögországrol szeretnék kérdezni.

Nos. Mi ugy tervezzük, hogy vagy Stavrosba vagy Sartiba szeretnénk menni. Ha van valakinek személyes tapasztalata e két városrol akkor én szivesen meghallgatnám. Szerintetek melyik a szebb vagy a jobb? De ha esetleg tudtok valami más tuti helyet a környéken engem az is érdekelne.

A többit majd holnap.

UI. Ne féljetek még vannak kérdéseim.

DJ Schultz

Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.25 0 0 75
Szia Mindenkinek!
Mi azt tervezzük,hogy VIII. hó elején megyünk ki Görögországba,valószinűleg Bulgárián keresztül.Bár tegnap azt mondták az Autóklubnál,hogy csökkenhet még a Macedón vízum ára addig.Mikor érdemes keresztül menni Bulgárián,nappal vagy éjszaka?Vannak benzinkutak nyitva éjszaka is?Mennyi idővel több,mint Macedónián át?És főleg mennyi időre adják a Mac.vízumot,mert ha 10 évre,akkor lehet,hogy megéri!Többször jártam arra kocsival,soha nem szóltak hozzánk!Ha valakit érdekel,hogy együtt menjünk,megbeszélhetjük,bár nem túl gyors az autónk.
Köszi:Gábor
pireas Creative Commons License 2002.01.24 0 0 74
"Melyik szakaszon volt az a buszdobálás????????"

úgy emlékszem belgrád és nis között történt mindkét eset

Előzmény: DJ Schultz (72)
stevie wonder Creative Commons License 2002.01.24 0 0 73
Szia Andras,

hadd valaszoljak itt a privatban is feltett kerdesedre.

A videokamerat ilyesmit erzesem szerint nem kell bejelenteni a hataron, kulonosen ha tobben is mentek az autoban, hiszen fejenkent XX ezer forintig lehet ki-bevinni muszaki targyakat. Ilyennel soha nem kotozkodtek meg sem velem, sem ismeroseimmel.

Az autot a gorogoknel kell elvamoltatni. Ez csak annyit jelent, hogy a forgalmival/zoldkartyaval be kell menni a hataron a vamepuletbe, ahol bepecsetelik az utleveledbe az autot. Egy gorog ki-be utazas -- megszamoltam -- tizenhat pecsetet jelent! :-) Ha ugyanezzel az autoval jossz ki az orszagbol, es miert ne tenned, akkor minden rendben es visszafele ezt pecsetelik be :-))) Fizetni nem kell.

Egy viszont fontos: Jugoszlaviaba belepeskor szinten be kell menni a vamepuletbe es be kell jelenteni a nalatok levo valutat. Altalaban tudnak angolul vagy nemetul. Az utlevelet oda kell adni es bemondani az osszeget. Erre kitolt egy papirt, amit az orszag tulvegen le kell adni. Ez nagyon fontos, ismerostol mar koboztak el 5000 markat!!!!

Előzmény: DJ Schultz (72)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.24 0 0 72
Sziasztok

Lenne még egy pár kérdésem. Szerintetek ilyen értéktárgyakat mint fényképező vagy videokamera muszály a határokon bejelenteni. (Nem szivesen szeretnék megválni tőlük egyik határon se) :-))))

Pireas

Melyik szakaszon volt az a buszdobálás????????

UI: Ha esetleg valaki már most tervezget egy juliusi kalandos utazást Bulgárián át Görögbe az irjon nekem. Várom más "örűlt" :-)))) autós társaság jelentkezését akik csatlakoznának hozzám határtól-határig.

Erre a cimre irhattok: schultzandras@freemail.hu

Űdv

DJ Schultz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!